2009 Aralık Anneleri

kızlar siz bebekleri beşiklerinde sallıyormusunuz bir zararı varmıdır sallamanın

kızlar siz bebekleri beşiklerinde sallıyormusunuz bir zararı varmıdır sallamanın

iki kızımıda hiç sallamadım yataklarına emzirdikten gazını cıkardıkdan sonra yatırdım kendileri uyudular ve öyle alıştılar uykusu gelen gider odasına :eek::eek:
tek zararı sizedir arkadaşım bence yapmayın böyle bişey 3 4 yaşına gelip hala sallanmadan uyumayak çocuklar duyuyorum şok oluyorum vallahi
biraz sabredin odasına yatagına alıştırın büyüdügünde sizde rahat edersiniz

ben sallıyorum zararı olduğunu sanmam tek zararı olabilir o da alışıp hep sallanmak istemesi:)))

sallamadan mümkün değil ki

kızlar selamlar..

benim bebişte 2550 doğdu dün doktora gittik 3580 olmuş günde 2 kere mama veriyorum bende doymuyomuş gibi geliyor. poposunda pişik oldu kuzumun krem verdi onu sürüyorum birde devit vitamin verdi ona yeni başladık. kakasını sordum bazen cıvık oluyo cıvık olması iyiye işaret dedi.rengi sarı oluo ama bazende yeşil sizinkilerinki nası? hakkaten hiç aklıma gelmezdi bi bokla bukadar ilgileneceği:)))))))))))))

gece uykularına gelince en fazla 1,5 saat uyuyo bide ağlama çıkardı buaralar meme emerken nası sölenio istemio gibi yapıo aman allah korusun emsin kuzularımız bolcana.

gaz problemi deseniz devam gece çayı rezene metsil hepsini denedik. şimdi sıra babuline mı öle bi şurup varmış bitkisel onu denicem deniyen var mı?

canım bende ilk kızıma senin gbi doymuyo diye mama verdim ama beni 2 ay ancak emdi sana tavsiyem kesinlikle mama verme eger illaki vereceksende sakın biboronla verme kaşıkla ver..

vaalla tek zararı bize bence ama sallanmadan çok çok çok nadir uyuyor ya sallanacak ya kucakta tutulacak seç beğen al

Sallanmanın bebek üzerine zararı olduğunu sanmıyorum. Uzun süre ve çok hızlı olmazsa tabii.
Benimkine sallanmakta kar etmedi.
Gazını çıkarıp yerine yatırınca uyuyan bebek sahibi olmak rüya gibi ben birkaç kere denedimde yarıldı resmen ağlamaktan küçücük bebekte ağlatılmaz ki sonra çok zor sakinleşiyorlar.

Aynen canım benm oğlm da öyle uyumak istiyor geceleri çok zor oluyor o durum gözümü zor açıyorum altını değiştirirken yıkıyor ortalığı hemen emziriyorum uyuyor gazını çıkarıp yerine koyuyorum uyanıyor emmek için.çok yoruldum bu gece yine.bir de akşama misafir gelecekmiş öf misafirler bebişlr 3-4 aylık olunca gelse yamafoldumben
Gece yazmışsın bırakıp kaçasım geldi diye ben de bazen diyorum sütümü sağıp bırakayım birisi baksın bütün gece sadece bir gece deliksiz uyuyayım ve yatarak.
İki ay oldu tek bir gece iki saatten fazla bölünmeden uyumadım. Toplamda da enn fazla 4 saat.

Çook fena boğazım ağrıyor hasta oldum. Oğlanada geçerse ne yaparım bilmiyorum. Geçmeme gibi de bir şansı yok herhalde.

Gece yazmışsın bırakıp kaçasım geldi diye ben de bazen diyorum sütümü sağıp bırakayım birisi baksın bütün gece sadece bir gece deliksiz uyuyayım ve yatarak.
İki ay oldu tek bir gece iki saatten fazla bölünmeden uyumadım. Toplamda da enn fazla 4 saat.

Çook fena boğazım ağrıyor hasta oldum. Oğlanada geçerse ne yaparım bilmiyorum. Geçmeme gibi de bir şansı yok herhalde.

Geçmiş olsun canım inş geçmez oğluna biran önce iyileşirsin inş.
Ben de aynı şekilde daha bir ay bir hafta olmuş..yarın kırkı çıkıyor oğlumun bakalım az da olsa düzelecek mi pek ümidim yok da.
Benmki sadece emmek değil ağzında dursun uyusun öyle istiyor ben de anneme takılıyrum arada nede olsa süt emmiyo sen veriver diye delikafadulden

kızlar selamlar..

benim bebişte 2550 doğdu dün doktora gittik 3580 olmuş günde 2 kere mama veriyorum bende doymuyomuş gibi geliyor. poposunda pişik oldu kuzumun krem verdi onu sürüyorum birde devit vitamin verdi ona yeni başladık. kakasını sordum bazen cıvık oluyo cıvık olması iyiye işaret dedi.rengi sarı oluo ama bazende yeşil sizinkilerinki nası? hakkaten hiç aklıma gelmezdi bi bokla bukadar ilgileneceği:)))))))))))))

gece uykularına gelince en fazla 1,5 saat uyuyo bide ağlama çıkardı buaralar meme emerken nası sölenio istemio gibi yapıo aman allah korusun emsin kuzularımız bolcana.

gaz problemi deseniz devam gece çayı rezene metsil hepsini denedik. şimdi sıra babuline mı öle bi şurup varmış bitkisel onu denicem deniyen var mı?
Maaşallah bebeğine canım güzel kilo almış. Bizde zinco kullanıyoruz sanki iyi geldi gibi emerken söylenmesi de gazdan olabilir.
Bolca emsinler tabii de benim oğlan gece zıvanadan çıkıyor.
Bir saat falan emiyor toplamda yine de çektiğim an deli gibi meme aranıyor emdikçe gazı artıyor falan filan işte.

Geçmiş olsun canım inş geçmez oğluna biran önce iyileşirsin inş.
Ben de aynı şekilde daha bir ay bir hafta olmuş..yarın kırkı çıkıyor oğlumun bakalım az da olsa düzelecek mi pek ümidim yok da.
Benmki sadece emmek değil ağzında dursun uyusun öyle istiyor ben de anneme takılıyrum arada nede olsa süt emmiyo sen veriver diye delikafadulden
Çok teşekkürler Nazancığım inşallah geçmez
Derler ki kırkından sonra değişirmiş Yaramaz olan uslu uslu olan yaramaz olurmuş.. Gerçekten de benimki kırkına kadar daha iyiydi kırkından sonra zorlaştı daha da fazla inşallah sizinki kolaylaşır canım.

bu arada ben ankaradayım ohh beeee :)) nazancım istediğin bişi olursa söle mutlaka :)

kızlar selamlar..

Canım maşallah kızına çok güzel kilo almış, hala neden mama veriyosun ki? Bizim de kakalar arada yeşil oluyo, nadir olduğu için takmadım araştırmadım.

kızlar motherlove diye bir marka var doğal krem göğüs için olana iyi demişler Göğüs ucu çatlak ve yaraları için GÖĞÜS KREMİ | Anne Sağlığı | Dogalecza.com deneyen var mı almayı düşünüyorum tek göğüsüm çok acıyor resmen kırmızı kırmızı etim görünüyor sırf emsin süt yapımı durması diye veriyorum ama içim gidiyor emdikçe lansinoh pek işe yaramadı başka fikri olan var mı

Canıom benim de göğüslerim yarılmıştı ve iltihaplanmıştı doktor bana antibiyotikli krem, vitamin kapsül ve bepanten vermişti. iltihap varsa eğer sarı sarı sakın ihmal etme, şimdi iltihap geçti fakat aynen dediğin gibi kırmızı eti gözüküyor ve yapısı da bozuldu, ayrıca sürekli akıtıyor.kremle de üzelmedi valla.

bu saatten sonra artar canım ne kadar emzirirsen o kadar süt geliyo ben bu ay az emzireyim gazı olmasın diye 3 saatte bir emzirdim vede ona göre süt gelmeye başladı bu bir haftadır gazı azaldı bol bol emsin diye fırsatını bulduğumda dayadım memeyi ona görede sütüm arttı öyle mandıra kuracak kadar sütüm yok ama ilk ay 1300 gr aldı ikinci ayda ortalam 1 kilo almış görünüyo evdeki basküle bakarsak şu ana kadar mama su felan hiç vermedim helva falanda öyle tatlı şeyleri özellikle yemiyorum kilo vermem lazım bol bol su içiyorum ve almam gereken besinleri alıyorum akşam 6 dan sonra hiç bişey yemiyorum akşam yemeğini de hafif geçiriyorum ekmeği tamamiyle kestim her yemekten önce çorbamı içiyorum tok tutuyo ve az yiyorum konu kiloya nasıl geldi ya millet bebeğini düşünüyo ben kiloları öfff askerlik gibi ama ya ne zaman gelecek teskere

Çok sağol canım, beni yüreklendirdiğin için, inşallah artar da bende sırf anne sütüne dönerim. Biberon eziyet oldu bana. Bu arada çok geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda iyleşir babacın.

Herkese selamlar . .bebişlerle ugrasıyoruz benimkide şimdi teyzesiyle parka gitti (bu havada ne parkı daha küçücük bebeyle demeyin . . odanın ortasında orta sehpa var onun etrafı bizim afacanın parkı agladımı tek sustugu yer sehpanın etrafını tavaf etmek . .yoksa mumkun degil susmuyor :)) o yüzden teyzeside oranın adını park koydu :)) . .
Allah herkese kolaylık versin gece uykuları artık tam degil hiçbirimizin malum ama onlara feda olsun bizim uykularımız onların olsun . .bütün bebeklerimize saglıklı huzurlu buyumeler ve uykularrr . .

Çok teşekkürler Nazancığım inşallah geçmez
Derler ki kırkından sonra değişirmiş Yaramaz olan uslu uslu olan yaramaz olurmuş.. Gerçekten de benimki kırkına kadar daha iyiydi kırkından sonra zorlaştı daha da fazla inşallah sizinki kolaylaşır canım.
İnş. canım yaa gece uyusa başka bişey istemiyorum ben:hulya:
eline sağlık şifa olsun bol bol süt olsun canım :) ben 3 kocaman bardak içtim günde...yani susadıkça meşrubat yerine ....:KK66:
Amin canım inş. bakalım.ben de 3bardak içtim bşr tane daha içecem gece.
bu arada ben ankaradayım ohh beeee :)) nazancım istediğin bişi olursa söle mutlaka :)

Oh hadi gözün aydın tatiliniz başladı..Ay heyecan yaptım ne istesem ne istesemmmaklinialirimsmile

nazan canım ben valla odaya koydum aklıma geldikçe içiyorum çok sık değil tabi ama işe yaradı gibi göğüslerim karıncalanmış gibi oluyor bayada dolgunlaştı

Bana da işe yaramış gibi geldi ama çok aşırı bir şeyde görmedim ohaoldumsmile

bebek telsizi kullannan arkadaşlarımdan tavsiye bekliyorum.. telsiz alacağım hangisini almalıyım.. link te veren olursa sevinirim.. kırkımız çıkınca bebişimi odasına koymak istyorum onun için böylesi çok daha sağlıklı olacak diye düşünüyorum.. fikirlerinizi bekliyorum

X