2009 Aralık Anneleri

bayanssulusmile
bende geçen gün sağmak istedimn bi bakayım dedim.. bebedor un manuel pompası var bende ve çok yavaş yavaş yaptığı için çok çok az süt geldii moralim bozuldu sonra dedim herhalde pompa iyi değil.. yoksa çoçuk hiç doyarmı o kdar sütle üstelik oğlum 1 ayda 1 kilo almıştı buna göre doyuyor demektir.. mamayı sadece bir kre gece veriyorum çünkü.. sein pompa nasıl[/QUca

benimki medela nın elektrikli pompası...manuelle olmaz tabii tam randıman...bi de bence bebekler çok daha güçlü çekiyo hepsinden...geçen gün benim küçük manyak çenemi emdi morardı walla :)))

kollarim koptu sallamaktan yaa uyumadan nasil buyuyolar ya

bende anlamıyorum bucucum :)) benimkide delirtti en sonunda duru uyuttu ana kucağında sallayarak...çocuk karne aldı takdir getirdi hediyesi kardeş uyutma :)))

kollarim koptu sallamaktan yaa uyumadan nasil buyuyolar ya
bi anlasam bi anlasam.. kollarım da koptu göğüslerde mahvoldu çenemde konuşmaktan ağrıdı önce güzel güzel dinleyip aguuu diyor sonra viyaaaaaakkkkk.. ya bırakmıyor ki sütüm biriksin.. böyle nasıl doyacak bu.. uyanık olduğu heran mememde

bende anlamıyorum bucucum :)) benimkide delirtti en sonunda duru uyuttu ana kucağında sallayarak...çocuk karne aldı takdir getirdi hediyesi kardeş uyutma :)))

bi anlasam bi anlasam.. kollarım da koptu göğüslerde mahvoldu çenemde konuşmaktan ağrıdı önce güzel güzel dinleyip aguuu diyor sonra viyaaaaaakkkkk.. ya bırakmıyor ki sütüm biriksin.. böyle nasıl doyacak bu.. uyanık olduğu heran mememde

Dun gece saat 2 de kalkti 5 te uyudu . Cildirdim valla. Simdi de oyle . kafamdan ninni uydurmaktan yoruldum valla. Bide kustu yine canım ona da sıkıldı.

aferin duruya takdir getirdi demek .. çok öptüğümü söyle annesi

bucu aynı şekildemi kustu yine...:KK43:(

eyyy misafir kimsen gir içeri :)))

selam kızlar nasılsınız bebeciklerimiz nasıl sorunlar hemen hemen aynı
benimkinin bunlara ilave 15 gündür kaka yapamama sorunu var çok kafama takıyorum
ancak yardımla yapabiliyor
tanrım kimseye böyle boktan bi dert vrmesin:)
yapmasa yapmıyo 3-4 dün hemen müdahale ediyorum tabiii
ama iyi mi yapıyorum bilmiyorum
yarın dr kontrolümüz var soracağım bunu
neteen araştırdığım kadarı ile sadece anne sütü alan bebeklerde oluyormuş böyle durumlar ama yine de için rahat değil:KK43:(((

selam kızlar,

bebeğini sırf anne sütüyle besleyen anneler göğüslerinizin yapısı nasıl? emzirmeden önce gözle görülür bir dolgunluğu oluyor mu?

Benim sütüm yetersiz geldiğinden bir öğün anne sütü bir öğün mama veriyoruz. sütü artırmak için de elimden geleni yapıyorum, vitamalt ve still tea içiyorum, yediklerime dikkat ediyorum, arada artıp artmadığını anlamak için sağıyorum fakat emzirenlerin göğüsleri hep doldun mu oluyo merak ediyorum, benimkiler genelde sarkık duruyo.

Bi de bebeğim bugün 37 günlük, bu saatten sonra süt artar mı acaba?

bu saatten sonra artar canım ne kadar emzirirsen o kadar süt geliyo ben bu ay az emzireyim gazı olmasın diye 3 saatte bir emzirdim vede ona göre süt gelmeye başladı bu bir haftadır gazı azaldı bol bol emsin diye fırsatını bulduğumda dayadım memeyi ona görede sütüm arttı öyle mandıra kuracak kadar sütüm yok ama ilk ay 1300 gr aldı ikinci ayda ortalam 1 kilo almış görünüyo evdeki basküle bakarsak şu ana kadar mama su felan hiç vermedim helva falanda öyle tatlı şeyleri özellikle yemiyorum kilo vermem lazım bol bol su içiyorum ve almam gereken besinleri alıyorum akşam 6 dan sonra hiç bişey yemiyorum akşam yemeğini de hafif geçiriyorum ekmeği tamamiyle kestim her yemekten önce çorbamı içiyorum tok tutuyo ve az yiyorum konu kiloya nasıl geldi ya millet bebeğini düşünüyo ben kiloları öfff askerlik gibi ama ya ne zaman gelecek teskere

bu saatten sonra artar canım ne kadar emzirirsen o kadar süt geliyo ben bu ay az emzireyim gazı olmasın diye 3 saatte bir emzirdim vede ona göre süt gelmeye başladı bu bir haftadır gazı azaldı bol bol emsin diye fırsatını bulduğumda dayadım memeyi ona görede sütüm arttı öyle mandıra kuracak kadar sütüm yok ama ilk ay 1300 gr aldı ikinci ayda ortalam 1 kilo almış görünüyo evdeki basküle bakarsak şu ana kadar mama su felan hiç vermedim helva falanda öyle tatlı şeyleri özellikle yemiyorum kilo vermem lazım bol bol su içiyorum ve almam gereken besinleri alıyorum akşam 6 dan sonra hiç bişey yemiyorum akşam yemeğini de hafif geçiriyorum ekmeği tamamiyle kestim her yemekten önce çorbamı içiyorum tok tutuyo ve az yiyorum konu kiloya nasıl geldi ya millet bebeğini düşünüyo ben kiloları öfff askerlik gibi ama ya ne zaman gelecek teskere

valla bravo konuyu nasıl noktaladın:)) dervişin fikri misali...
bu arada benim göbek hala yerli yerinde duruyo sizde dujrumlar nasıl.. bide ben kilo filan veremiyorum habire yiyorum çünkü ama canım sıkılmıyoda değil duruma aynaya bakasım gelmiyo valla

ay burcu ya benim kızda öyle sürekli sallıyorum kucakta bacakta ana kucağında ve salıncakta hiçbiri fayda etmiyo ne uyuyo ne susuyo. hadi anladık uyumuyosunda bari bi sus o sesle bütün apartmanı inletiyo

burcu koydum lohusa şerbeti kaynıyo şuan.. çubuk tarçın 2 çubuk vardı birazda toz ekledim göz kararı koydum işte hepsini suyu 4 litre koydum.. hadi hayrlısı inşallah sütler şapır şapır akar.. hey allahım ya eskiden başka bir işlevi vardı bu memişlerin şimdi bambaşkaakannehir

öznur tek elıne bebegı yatırıp dıger elınle yazacaksın buraya :)
arzucum o rapor işini hemen halletmen lazım eşinde halleder o işgörmezlık belgesı ve dogum raporuyla hastaneye gtsın eşin halledip şirkete ıletmen lazım bıranönce
denız cnm sıkma cnını artacaktır elbet benımde yumuşak olsada sut geliyor
burcu duruya bızdende kocaman aferın
melıke zeynep nasıl sen nasılsın
kızım yapılan resim yorumlarına tsk edıyor
kan tahlılımızde temız
çok şukur atlattık hastalıgı ama geriyekalan 1 ayda zarzor oturttugum öglen ve gece uyku duzenımızın bozulması kaldı çok uzgunum :KK43:
seray gıremıyorsun eskısı gıbı hayırdır
esra bu karda kışta ne rizeye gtmesi :KK43:
sezeryan yaptım ama bendede kabızlık ve hemoroıd var :KK43: hazır yemek yemekten sanırım gerçi süt içinde çok sıvı alıyorum ama
alıntısız herkese cvp verdim sanırım :)

burcu koydum lohusa şerbeti kaynıyo şuan.. çubuk tarçın 2 çubuk vardı birazda toz ekledim göz kararı koydum işte hepsini suyu 4 litre koydum.. hadi hayrlısı inşallah sütler şapır şapır akar.. hey allahım ya eskiden başka bir işlevi vardı bu memişlerin şimdi bambaşkaakannehir

Allah iyiliğini versin güldürdün beni :))) o işlev biraz zor artık, bi silikon op.geçirmek lazım...iyi yapmışsın göz kararı oluyo zaten...inş.yarasın arda ya lop lop et olsun....

meralin herkese slmı var bu arada dun aradı çok slm söyledı hepinize öykude o da iyimiş maşallah

X