2009 Aralık Anneleri

kızlar iyi akşamlar ben hiç mama vermedim acaba benim sütümde yetmiyormu 15 günde 350 gr almış ama boyu 15 günde 6 cm uzamış acaba boyunamı gitti

hepinize kolay gelsin arkadaşlar. Bizde bugün ela yı doktora götürdük çok küçük olduğu için şu an ilaç vermiycem dedi.Henüz boğazlarında ve ciğerlerinde bi sorun olmadığı için ama geçmezse perşembe günü yine gelmemizi söyledi.Gazı içinde om-x ilaç günde 3 defa bi tatlı kaşığı ver dedi.Birde bi çay karışımı yazdırdı rezene ıhlamur papatya kekik nane bunlar demleniyor verirkende kimyon katılıyor içine hepsinden birer tutam koy dedi. Hasta olduğundan aşımızıda yapmadı.Aşı konusundada sağlık ocaklarında yapılanla özelde yapılan aşılar arasında fark olmadığını ancak hepatit b de ve sanırım kızamık dedi bu aşılarda kalite farkı varmış bizde bu aşımızı doktorumuza yaptırmaya karar verdik zaten 20 liraymış.Şu an öncelikli olarak şu öksürüğünden kurtulmasını istiyorum küçücük haliyle nasıl öksürüyor içim gidiyor o öksürdükçe dua edin kızlar iyileşsin.

fito krem ve pepanthene de işe yarıyor cnm deneyebilirsin meme ucu için bana lansinoh fayda etmemişti

İnşallah gaz problemleri azaldığında rahatlarız. Bu huysuzlukları biraz da gaz yüzünden yapıyorlar sanırım.

inş ebru akşam acili bulduk bizde gazı vardır bişy yok diolar gaz çıkarıo aslında tuvaletinide yapıo süreklki ama yetmiyo sanırım yaramazlar boshayallersmile

bnm kızımdada var cnm ya sütün yağlıdır diolar sivilce sivilce geçer diolar önmli deilmiş

bende 12 maması konusunda gidip geliyorum da :S ama benimkide illa meme ister gibime geliyo...eyvahedigeldismile

Ben de gece 90 cc veriyorum ama mutlaka beni emmeden uyumuyor hatta abartıyor bazen mamadan sonra saatlece emdiği oluyorbilmiyorumkismile yine de veriyorum tam doysun emin olayım diye..Gündüz de 60 cc veriyorum bazen vermiyorum ama son günlerde sütüm yeter gibi gelirse.
Burcucum gaz damlası OM-X isimli damlaymış.belki biliyorsunuzdur bize bugün verdi çocukların çoğuna fayda eder rahat uyur dedi inş. işe yarar.ayrıca vitamin de vermiş Devit onu da kullanacaz bakalım

canım om-x i bilmiyodum yukarda bir arkadaş daha yazmış bende deneyim bunu...deviti bizde 15 günden itibaren kullanıyoruz...mama aptamilmi veriyosun?

bnm kız devit3 verince kusuyo malesef kullanamıyorum o yüzden
2 gündürde çok huysuz hiç uyumuyo bas bas bağırıyo :gitme:
gaz çıkarıyo ama yetmiyo sanırım anlamadım gitti nesi var

canım om-x i bilmiyodum yukarda bir arkadaş daha yazmış bende deneyim bunu...deviti bizde 15 günden itibaren kullanıyoruz...mama aptamilmi veriyosun?

mama neden vriyosunuz ki yetmiyormu sütünüz bn hiç vermedim doktorda bişy demedi 3250 doğdu kızım 1 ay sonra 4600 kiloydu 6cmde uzamıştı perşembe tekrar gidicez

banada hastaneden çıkarken verdiler bi iki kere kullandım hiç bişey anlamadım işe yarıyomu yaramıyomu gene saatini dolduruyo dahada vermedim zaten alışmasın

kızlar o yüzde çıkan sivilceler kızarıklıklar falan alerjik lezyonmuş öpmeye tahrişe anne sütünden geçen hormondu gıdalardı flan onlara gösterilen bi tepkiymiş zamanla kaybolurmuş öyle herşeyide kafaya takmamak lazımmış ya bu çocuk bakması bişey değilde insanı yiyip bitiren acaba bişey olcakmı sağlıklımı diye düşünceler 10 yaş yaşlandım be yavv

Geliriz canım. Karar verin bana da haber verin. İyi olur gerçekten de.

veririm haber eylulun 40 ı çıksın ondan sonra bırgun ayarlarız sende evden çıkmış olursun degişik birgun geçiririz inşallah

Valla dort gozle bekliyorum o gunu :)

Dr. en iyisi bu dedi deniycem ben de inş. işe yarar uykusu da düzene girer dedi amann inşboshayallersmile
Aptamil mama veriyorum canım.Bize neden geç verdiki vitamini:umursamaz:
İlk kez kullandım bakalım ne olacak.Gazı olabilir canm inş. düzelir
mama neden vriyosunuz ki yetmiyormu sütünüz bn hiç vermedim doktorda bişy demedi 3250 doğdu kızım 1 ay sonra 4600 kiloydu 6cmde uzamıştı perşembe tekrar gidicez
Başta sarılık olunca verdim iyi doysun diye hem sütüm de yetmiyor gibi geliyodu ondan beri veriyorum hala süt yetmiyor gibi geliyor iyi de kilo almış aama

hu huuu kızlaaar haberleri hemen vereyim dedim
bugün kontrolümüz vardı..
oğlum 1 kilo almış ve 4340 gr olmuş boyuda 3 cm uzamış 53 olmuş..
herşey yolunda Allaha şükür.. Maşallah diyim oğluma:)))

bir tek şey dedi dil bağı kısa dedi 6 aydan sonra konuşmasında sorun oluşturabileceği için kesilir birşey deil dedi.. ilkten biraz canım sıkıldı.. hani dilinin altındaki ip gibi yer varya orası..
inşallah yavrumun konuşmasında filan bir sorun olmaz.. haberler böyle kızlar..
gaz için babuline şurup önerdi.. durum böyle.. sürekli ammek istemesiyle ilgili de 3 saat de bir vermen gerekir dedi.. ama susmuyor diyince 2. aydan sonra düzelir büyük ihtimal dedi..

kızlar bu arada benimki emzil alıyordu ilk zamanlar artıkın almıyor... acaba başka emzik versem alırmı ki.. benimki tam bir fırlama, alıyor iki çekiyor baktıki bişey gelmiyo hemen atıyo

kızlar bunu çevrenizde yşayan gören var mı??
bir sorun çıkmaz bebeğimde ilerde konuşma döneminde inşallah..

Valla dort gozle bekliyorum o gunu :)
bende :)

masallah ogluşuna
eşime sordum buyul bırşey degil dedi eskiden yaşlılar jilet atıp keserlermış ilk defa duydum ben o sorunuda bu çözumude ama demekkı eskıdende bılınen ve kendı baslarına bıle ınsanların çözum buldukları bır sotunmuş madem dert etme erzucum
canan alamadıgı anne sutunde olmayan tek vıtamın d vıtamınıymış kış bebeklerı oldugu için guneşede çıkamadıklarından önemlı devit birmuddet kucakta tutsan yatırmasan kusmasına bırnebze çare olsan

kızlar iyi akşamlar ben hiç mama vermedim acaba benim sütümde yetmiyormu 15 günde 350 gr almış ama boyu 15 günde 6 cm uzamış acaba boyunamı gitti

yetmese 15 gunde o kadar da kılo almazdı bence ama bence tabı doktorun gereklı görurse mama verır zaten ben mına çok emdıgı için tum gun geceye sutum kalmıyor çok azalıyor dıye 90 cc veriyorum uyuyabılsın karnı doyup dıye
Allah şifa versın kıyamam ben ya inşallah düzelir biranönce

dık tutup gezdır bıraz emzırdıkten sonra bırmebze çözum oluyor fazlasını kusuyor dıyor doktorlar çok asırı degilse gcen haft çok aşırıydı mınanın ıdrar yollarında sorun oldugu içinmiş çogalırsa dıkkate al kusmasını azsa porblem yok her seferınde kussada sorun degılmiş

Epidural sezeryan olan arkadaşlara bir sorum var. Kalçanızın sağ kısmında çürümüş gibi bir his kaldımı? Sanki orada hissizlik var.
benım olmuştu acıyordu bıryere vurmuşum gıbı ama geçti dahasonra

masallah nazancım gözunaydın

çok uykum var haarflerı göremıyorum artık ben kaçar iyigeceler bebeklere ve sıze rahat ve delıksız uykular olur inşallah

kızlar bunu çevrenizde yşayan gören var mı??
bir sorun çıkmaz bebeğimde ilerde konuşma döneminde inşallah..

arzucum ben ilk defa duyuyorum böle bir rahatsızlığı...sen yazınca biraz araştırdım nette, emmede problem oluyomuş bu rahatsızlıkta...ben hiç tahmin etmiyorum senin bebeğinde olduğunu...eğer varsa da çok kolay bir işlemmiş düzelmesi merak etme...hatta bazı uzmanlar operasyonu bile gereksiz görüyormuş...

amma detaycı doktormuş bu arada ....bilmiyorumkismile

Gebelikte doktorum oğlumun böbreklerinde biraz genişleme var demişti. Gçen gün ultrasonla baktırdık sadece sağ böbrekte minimal genişleme var dediler. Sonra idrar kültürü yapıldı onda da idrarında bakteri üremiş dendi.10 gğn boyunca antbiyotik kullanıp tekrar idrar kültürüne bakılacak ve bakıdrarını falan rahtaça ve sıkca yapıyor. Doktor ilerde düzelir dedi ama ben yine de korkuyorum.. Bu konu da bilgisi olan var mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…