2009 Aralık Anneleri

geçmiş olsun canım inşallah geçicidir gaz gibi değil galiba belki stres filan vurmuştur midene yaşamadım fikrim yok çok çok çok geçmiş olsun

canım bende doğumdan sonraki 2 gün yaşadım söylediklerine benzer şeyler sırtımdan göğsüme doğru bir ağrı oldu doğrulup hareket edemedim ağladım 2 gün boyuca meğer midede gaz sıkışması olmuş gerçekten sezeryan ağrısından daha acı verici bir ağrıydı bana bir mide şurubu verdiler hastanedeyken ve bol hareket ettim karnıma masaj yaptım hep öyle rahatladım eve geldikten sonra hiç olmadı. senin yaşadığın böyle bişeymidir bilmiyorum ama bilgin olsun istedim.

cnm sezeryan mı oldun? aynı durumu bende yaşadım birde bende kusma oldu acile gittik serumun içine ağrı kesici verdiler bide evde içmek için bisürü ilaç bide hamilelikte içilen gaviscon ben bi onu içiyorum oda iyi geldi ben psikolojik olduğunu düşünüyorum uykusuzluk bebeğe alışma evresi diye sanırım 40ından sora herşey düzelcek zaman ve sabır gerekli herhalde bide bana geceleri sıkıntı çöküyor içim bunalıyo kızı bile görmek istemiyordum çok şükür geçti midemizde düzelcek inş

geçmiş olsun canım inşallah geçicidir gaz gibi değil galiba belki stres filan vurmuştur midene yaşamadım fikrim yok çok çok çok geçmiş olsun

çok sağol canım.yok gaz gibi değil oldukça şiddetli sırta vuran mide ağrısı..inş uzun sürmez ve bir daha yaşamam..

benzer bir ağrı canım ama benimki midemden sırtıma vuruyor..inş sadece gazdır ve bir daha olmaz..

yok canım norma doğum benimki.evet dr banada 20 tane şurup verdi.gaviscon var içinde rennie var lansor mide koruyucu ve flagyl diye bir ilaç verdiki bunu kullanıp kullanmamakta kararsız kaldım çünkü reçetesinde emziren anneler dr gerekli görürse kullansın diye yazıyor.inş canım inş düzelir bir an önce..sadece strestense geçer ama ya kalıcı birşeyse..off psikolojim bozuldu ya.ne olur dua edin..sanada mide ülseri olabilir dedimi dr yada ne teşhis koymuştu o zaman..yediklerine dikkat ettin mi..hala şurubu kullanıyor musun.

--------------------------------------------------------------------------------

yaa kızlar bebişimin ağzı tükürük dolu altını açarken filan düz yatırınca boğulur gibi oluyor bilginiz var mı neden acaba

kızlar kırkı çıkmayanlara bir fikir olsun olumunekankayizsmile

Bebeklerde Kırkı Uçurmak veya Kırkı Çıkartmak Kültürü

Yeni doğmuş bebekler kırk günlük olduklarında dualar ile kırkı çıkartılır. Bu işler ilk bebeğin detaylı yıkanması annenin yıkanması ve güzelce giydirilmesi ile başlar. bayanssulusmile

Güzelce giydirilen bebek misafirliğe götürülür. Götürülülecek evin veya evlerin yüksekte olması ve maddi durumunun iyi olması tercih edilir. Bununla ilgili inanışlar vardır. :1ninca:

Misafirlik evinin sahibi bebeğin ilk misafirliği olacağından minik konuk için hazırlıklar yapar.

Evde muhabbet hoşbeş bittikten sonra gitme vakti geldiğinde ev sahibinin büyüğü bebeğin kundağına para koyar aklinialirimsmile . Bu parayı koyarken de "evimi fareler basmasın" der. Daha sonra bebeğin boyun bölgesine un serpilerek yumurta koyulur. Bunun yapılma amacı bebeğin hem misafirliğe geldiği evi hemde kendini bereketli yapmasıdır. Bereket ile ilgili de dua edildikten sonra bebeğin burnuna nazarlık denilerek kömür izi sürülür. Böylelikle bebek nazarlardan korunmuş olduğuna inanılır.

aynen lansorun içine bende baktım oyüzden içmedim bitek gavisconu içiyorum cnm onda içilebilir diyor hala içiyorum zararı olmaz diye. bende zaten sinirlenmeye bağlı gastritim var doktor acil doktoruydu çokta ilgilenmedi yediklerine dikkat et ağır yeme lohusa olduğundan dokunur dedi geçti.ülser falan değilsindir cnm korkma inan lohusalıktan bunlar hormonlar vücut herşey değişio midemiz ondan etkileniyor bence. sende istersen yemeklerden önce gavisconu iç cnm ii gelcek inş.bende sezeryan oldumdu acaba ondan mı diyordum

--------------------------------------------------------------------------------

yaa kızlar bebişimin ağzı tükürük dolu altını açarken filan düz yatırınca boğulur gibi oluyor bilginiz var mı neden acaba

benimkide çok tükürüklü lama gibi yan yatırıyorum nolur nolmaz diye destek yastıklarından aldım yan yatınca dönemiyor yastıklarla normal yastıklarlada destekleyebilirsin dikkat etmek lazım kusmalarda tehlikeli

kızlar bu gogsumdeı bezeleri napıcm ben çok canım acıyoooo mafoldumben

kızlar anne cantası almak istıyorum fakat burdakı magazada 90 tl nın aşasında yok ...bana onerebıleceğınız marka yada kampanya varmı???lutfennn acıllll

kızlar anne cantası almak istıyorum fakat burdakı magazada 90 tl nın aşasında yok ...bana onerebıleceğınız marka yada kampanya varmı???lutfennn acıllll

ben chıcco nun kini aldım memnunum
içindekilerle beraber 50 ytl ye almıştım ağustos gibi...

sız tum bunlarıı yaptınız mııı kızlar yaaaa,,,bana hurafe gıbı geldı,,,yani dınımızde 40 cıkmak dıyede bışey yok sanırımm.tum bunlar nası yapılacak yafff
arkadaşımm sana cokk teşekkur edıyorummm,,,sayende bugun cok rahat emzırdımmmm..goguslerımıde boşaltınca rahatladım,,,kızımda guzel doydu,,,inş hep devam ederrr boyle

Benim oğlan uyumuyor cin gibi bakıyır bana:S
emzir gaz çıkar çıkarırken uyansın yada kussun uyansın bidaha emmek istesin hep böyle geçiyor geceler aha ağlıyo y,ne

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…