2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

ESRAKO VE HELİN nasılsınız?bugün bulantım yine var berbat derecede.sizler nasılsınız?bu arada takvimler kaybolmuştu yeniden yaptım sizdede oldumu?

tuanacım senle aramızda 1 gün var galiba.sen naptın gittin mi.bari ben senden takip edeim bebeğimi hehehe nasıl bebişin.görülüo mu artık.napıodur acaba :KK43:

evet cnm aramızda 1 gün var benim sat19kasımdı seninki20 mi idi...10 gün önce keseyi görmüştük yarın da inşallah kalp atışını görcez...allahın izniyle:Saruboceq::Saruboceq:sana ne zaman gel dedi kalp atışı için..:emir_bebek:..cnm sorun etme ilşki yasak diye nolur nolmas dr bana bişi demeseydi bile ben yine korkardım.:nazar:...siters yapma rahat ol bol bol dua et :Saruboceq::Saruboceq:

selam kızlar bizde keseyi gördük 15 gün sonra kalp atışlarına bakmak içi çağırdı.bazı doktorlar vajinal bakıyorlarmış bana karnımdan baktı doktorum.hangisi daha doğru acaba?

evet cnm aramızda 1 gün var benim sat19kasımdı seninki20 mi idi...10 gün önce keseyi görmüştük yarın da inşallah kalp atışını görcez...allahın izniyle:Saruboceq::Saruboceq:sana ne zaman gel dedi kalp atışı için..:emir_bebek:..cnm sorun etme ilşki yasak diye nolur nolmas dr bana bişi demeseydi bile ben yine korkardım.:nazar:...siters yapma rahat ol bol bol dua et :Saruboceq::Saruboceq:

benim de 19 kasım son sat kaydirigubbakcemile5 çok sevindimçsenden takip edeim bari.burdaki doktor hiç alttan kontrol etmedi.sadece tansion baktı o kadar. yani izmirdeki doktorum da tam tersini sölüyordu ama ona gidemiorum tabi mesafeden dolayı.neyse şimdilik idare edicez.eskiler nassı doğuruomuş deip dayanıorum :) demek ki ben de gitsem dinleyebilcem kalbini.canummm bebeklerrrrrr :):CüvCüv:

Ya hanımlar.. bende başağrıları fora.. hergunde mınoset ıcemeyecegıme gore.. ne yapacagım bılmıyorummm... ıyıce yaşam kalıtem düştü.. en buyuk korkumdu zaten.. psıkolojık migren var bende.. tetıkliyor işte :KK43: Taklalar atıyoruz resmen geçsin diye.. bana mısın demiyor lanet agrı :KK43:

geçmiş olsun evriş. hangimizinki daha kötü bilmiyorum ; benim başağrım yok allahtan ama bir bulantım var sorma. çok hareketli ve konuşkan birisiydim şimdi sürekli keyifsiz,hasta bir görüntüm var. herkes hasta mısın diye soruyor. sürekli gemi güvertesinde çalkalanıyor hissi mi yoksa başağrısı mı daha kötü bilemiyorum. neyse ki bulantım bugün biraz hafif de azcık nefes alıyorum. hergün minoset içme ama. dayanmaya çalış. başağrısının psikolojik olanı ilaçsız da geçer herhalde. ben bilmem pek başağrısı kültürüm yoktur şeytan kulağına kurşun.

selam kızlar bizde keseyi gördük 15 gün sonra kalp atışlarına bakmak içi çağırdı.bazı doktorlar vajinal bakıyorlarmış bana karnımdan baktı doktorum.hangisi daha doğru acaba?

canım önce hayırlı olsun.ikiside aynı.erken gebeliklerde genelde vajinal bakıyorlar.karından görülmediği zamanlarda.banada karından bakmıştı.kalp atışıda karından bakıldı.bazı doktorlar vajinal tercih ediyor.bende vajinal tercih ediyorum.bu cuma vajinal bakılacak bana.

ESRAKO VE HELİN nasılsınız?bugün bulantım yine var berbat derecede.sizler nasılsınız?bu arada takvimler kaybolmuştu yeniden yaptım sizdede oldumu?

kayra sagol canım çok iyiydim az once gelen biraz lekelenme ile demoralize oldumm simdi bitti alalah sukur insalah bir daha gelmezz.

evris geçmis olsun bas agrısı nası kornuçdurr çok iyi bilirim geçen hafta banada olmustu ilac içmesem aynı senin gib gunlerce cekerdim a ma o da kotu birilac içmn kesecekse iç diycem ama sanırım içmissin her gun içememki diyorsun
allah yardımcın olsun valal

Esrako,
geçmiş olsun canım. Bence endişelenme. Hem bak internette de okumuşsun, olabiliyormuş. Benim bir arkadaşım hamile olduğunu 4 aylıkken anlamış. Vücudu su topluyor sanıp doktora gitmiş. "neden ben o kadar yememe içmeme dikkat ediyorum da midem şişiyor. ödem mi var" demiş. Doktor da "dalga mı geçiyorsunuz 4 aylık hamilesiniz" demiş. Düşün yani 4 ay boyunca her aybaşı kan gelmiş normal bir şekilde. Ama sapasağlam çocuğu var şimdi 11 yaşında. Ben çok duydum , 9 ay bile lekelenmesi olan oluyormuş. önemli olan giderek artan ve rengi kırmızıya dönem yani berrak kan şeklinde olmaması. Umarım senin ki de plasenta oluşumundandır.

Ya hanımlar.. bende başağrıları fora.. hergunde mınoset ıcemeyecegıme gore.. ne yapacagım bılmıyorummm... ıyıce yaşam kalıtem düştü.. en buyuk korkumdu zaten.. psıkolojık migren var bende.. tetıkliyor işte :KK43: Taklalar atıyoruz resmen geçsin diye.. bana mısın demiyor lanet agrı :KK43:

Canim cok gecmis olsun, bol bol dinlen,moralinide yuksek tutmaya calis, rahatlamak icin dus falan al...a.s.

Slm.Ben de 7 + 1 günlük hamileyim.Sitelerden birinde ticker yaptım fakat profilde imzalar bölümünü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

selam kizlar bende sanirim agustosun sonlarinda dogum yapicam.sanirim dedim kendi heseplamamla. son adet donemim 21 kasim. micro yaptik ve 11 aralik transfer ettiler. bugun 19uncu gunumuz .
microda nasil hesap ediyolar bilmiyorum . cunki karnima embryo olarak koydular. bugun 3 uncu testimi yaptirdim. yavas yavas degerim yukseliyor.ne zaman kalp atisini duyucam bilemiyorum.cok heycanliyim. suan hic bir sikayetim yok .gaz sancisi ve kabizliktan baska. hic hamile degilmisim gibi bulanti aserme yok. heycanlan bekliyorum oda benim gubi agustos cocugu olcak diyede seviniyorum

merhaba herkeze,oh ohh baya yenı gelen arkadasımız olmus herkez hoşgelmıs sefalar getirmiş.baya kalabalıklastık .Allah ım hepimize hayırlı saglıklı bı hamıleleık nasip etsin inşallah ve sonunda bebeklerımızı saglıkla kucagımıza almak........

Slm.Ben de 7 + 1 günlük hamileyim.Sitelerden birinde ticker yaptım fakat profilde imzalar bölümünü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

slma.s. sayfanın üstünde nizin var orayı tıkla açılınca hakkımda var onu tıkla alttan imza var oraya yapıştır:emir_bebek:

Evriş canım, eğer ağrıların sinüzit gibiyse -benim önceki gebeliğimde çok rahatsız etmişti beni- okyanus suyu kullanmanı öneririm. Nefes yolunu açıyor, müthiş nefes alıyorsun, baş ağrısına da iyi geliyor. Nedeni de, ödem yapan vücut tüm boşlukları suyla doldurmaya çalışırmış, sinüs boşluklarını bile!! :1shok: Migren için napılır bilmiyorum?

arkadaslar ya demin herz amankinden daha sıvı olarak kahverengi yine akınıt geldi bu seferki sıvı sekilde of yaniii insanı korkutuyor bu lekelenmeler.
simdi netetn okudum gebelik org dan. devir daim kanaması olabilir bu hafta diyor. gebelik hormonunu artık yumurtalık değil plesenta salgılıaycakmıs ve bunun devir daimi siarsında kanama olabilirmis
hatta bu gunlerde ikinci kez adet bekleme donemi oldugu için. bu sekil lekelenme hatta kanama olablir diyor diyor daaa yini insan korkmadan edemeiyorrr.

esra o 10. haftada değil mi? Plasenta oluşumu? Ben de okumuştum ama 9-10. hafta diye biliyorum. Du bi daha bakayım. Takma canım kafana yaa, bak benim de öyle yoğun bir lekelenmem oldu dün, gittim bugün, maşallahı var mercimeğimin. :nazar: :nazar: :nazar:

Ben de canımı çok sıkıyordum konuyla ilgili, doktor bugün, "bebek düşmesin diye her zaman elimizden geleni yaparız, ama şimdi ben sana bu bebek engelli doğacak, alalım mı diye sorarsam mı daha çok üzülürsün? Yoksa bebeği kaybedersen mi? elimizden geleni yapıyoruz, biraz kaderci olmakta fayda var, hem bak stres düşüğü tetikleyen bir etmendir, rahat olman lazım" diye açıklama yaptı. Takmıycam artık kafama, ne gelirse Allah'tan! Napalım, yapabileceğimiz bir şey var da yapmıyor muyuz? Hamile moduna giremedim be lekelerden.. Yeter artık! Hatta gidip hamile pantolonu, hamilelik için kitap falan alıcam...

yok canım herşey normaldir heralde die düşünüorum .irandayım bu sene işlerden dolayı.vajinal ultrason yok burda.zaten olsaymışta demek kullanmıcaklarmış.doktor alttan muayene etmedi bile.tansion baktı. nie dedim.3 ay bakılmazmış.yanlış bişimiş. tc de olsam şimdi herşeini görmüştüm bebeğin.hurafe dolu burası :KK43:

Arkadaşım üzüldüm durumuna.. Ne diyeyim, sen kendin iyice araştır bari? Ultrasonda bebeğini görsen iyiymiş.. Karın ultrasonu da mı yok? :1ninca:

Kayra ne ayıp? çk çk çk çk, kıskandım :KK43: Niye esra ve helin laelaelaelaelae

pelin ve cafcafli aramıza hoşgeldiniz diyorum, sıradaki şarkımı sizler için söylüyorum.. (Haydi lillili lillili lililli yar.......)

Çok cıvık gördüm kendimi, kusuruma bakmayın gari..

Esracım haklıymışsın, plasenta bu hafta oluşuyomuş. E o zaman hiç takmayalım derim ben.. Bir daha ne zamn gideceksin doktoruna??

kızlar merhaba.bugün 9 haftalık olduk.takvimimiz 2 gün geriden geliyor.cuma randevum var tekrar.bizim doktor 15 güne bir çağırıyor.testlerimide itirdik.ikili teste kadar test yok inşallah.kızlar progestanı bıraktık artık.ama bişey soracağım size benim mide bulantılarım iki gündür azaldı.sadece sabahları ve bu saatlerde oluyor.artık çok fazla acıkmıyorum tiksintim falanda yok.bir tek kokular sallıyor o kadar.
bulantısı azalan varmı?6,7,8 haftalarda bulantı ve mide ağrısı beni mahvetmişti ama şimdi çok az.acaba progestanı bıraktığım için olabilirmi?yoksa bu haftalarda normalmi?

ben de 9. haftaya girdim benim de bu haftasonundan beri midem çok az rahatsız ediyor. kokulardan iğreniyorum bazen.normaldir bence.herkesin 3 ay bulanacak diye bir kaide yoktur.rahat olalım di mi?

X