2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

tazefasülye arkadaşım yazını okudum ve cevap yazmadan geçemedim....

ben şuan 7+3 günlüğüm benimde geçen hafta çarşamba günü 6+1 iken kahverengi lekelenmem başladı aynen sümüksü yapıda rengi bazen çok açık kahve bazen çok koyu olmayacak şekilde böyle 3 gün falan geldi ben korktum paniğim zaten dr. aradım hemen bana günde 3 tane progestan verdi kullandım ve geçen hafta cuma günü randevum vardı şükür bebeğimin kalp atışları falan yerindeydi cumadan sonra gelmedi dedim ohhh şükür gelmeyecek artık bu pazartesi tekrar gelmeye başladı ama gün içinde sadece peçeteye silince geliyor yoksa pede yada çamaşıra geçmiyor.....günde 5-6 kere geliyordu peçeteye tekrar çarşambaya kadar geldi ve dünle bugün yine yok bilmiyorum sanırım normal belki birkaç gün sonra yeniden gelir belkide artık gelmez......9. haftaya kadar bile gelebiliyormuş bazılarının bünye meselesi......

dr. pembe yada kırmızı olursa korkulacak bir durum olabilir dedi şükür öyle birşey olmadı allaha emanetler sen içini ferah tut herşey olacağına varıyor biz ne yaparsak yapalım canım.... geçmiş olsun....kendine iyi bak......

evet öyleymiş. ama şimdi depoladığımız calsiyumu bebek öyle bir sömürecek ki... eğer şimdiden depolamazsak sonra olan dişlerimize olacaktır. hamilelik sonrası bir sürü dişinden olan kadınlar var. o yüzden bence şimdiden gerekli minarelleri vitaminleri depolayalım arkadaşlar.

canım ,benım doktorumda ilk 3 ay enfazla 2 kılo hakkın var dedı.ama ilk 4 ay kılo alırsak bunun sadece yagı bızde kalır.ama vıtamını calsıyumu veya magnezyum falan bebege gider.oyuzden zaten doktorlar sebze meyve agırlıklı beslenın dıyorlar.bu dönemde bızım hamur işli yaglı seyler yememız bebege faydalı oplmaz.gercı 9 ay boyunca böyle.herseyden azar azar yemek gerektıgını düşünüyorum

Anne Olmasaydım Eğer…

Topuksuz ayakkabılarla da şık olunabileceğini bilmeyecektim.

Hamileliğim esnasında 80′li kilolara kadar çıkıp kendi çapımda ilk defa bir alanda rekorumu kıramayacaktım.

O küçücük ellerle renkli kartonlardan yapılmış bir kâğıt parçasının bu kadar değerli olabileceğini öğrenemeyecektim.

Kan yapsın diye danadili haşlayıp üzerine yumurta kırıp ağzının tadına da uysun diye çikolatalı pudingle karıştırmak gibi yaratıcılığın sınırlarını zorlayan tarifler keşfedemeyecektim hiç.

Su almak için elimde kumanda ile buzdolabını açtığımda kumandayı buzdolabına koyacak kadar ya da evden çıkarken telsiz telefonu çantama atacak kadar kendimden geçmeyecektim.

Birinin canı yandığında ötekinin bu acıyı hissedebilmesinin sadece ikiz kardeşlerde olduğunu sanacaktım.

Sabahın köründe gözü kapalı mutfağa kadar gidip, süt ısıtıp yine gözü kapalı dönme yeteneğini kazanamayacaktım.

Üzümün çekirdeklerini tek tek çıkarmak için insanüstü bir uğraşa asla girmeyecektim.

Bir insanın gaz çıkarması beni bu kadar mutlu edemeyecekti.

Büyüdüğünde arkadaşlarınla birlikte partilerde Süper Anne olarak eğlenmeyi hayal edemeyecektim.

Babanla belki daha az kavga edecek ama sevginin evlat denilen başka bir boyutuna giremeyecektik.

Sevginin böylesine karşılıksız olanını hiç tadamayacaktım.

Telaşsız sevişmenin hayalini kuramayacaktım.

Annemi bu kadar çok sevdiğimi anlamayacaktım.

Annesinden zorla ayırdılar diye "Uçan Fil Dumbo!" çizgi filminde böğürerek ağlamayacaktım.

Geceleri kesintisiz uyuyacak, hafta sonunda sabahları istediğim saatte kalkacaktım ama uyandığımda yanağıma konmuş minik ellerin sıcaklığı ısıtmayacaktı yüreğimi.

Çantamda sürekli bisküvi, ıslak mendil, bir adet oyuncak, düşer bir yerin kanar diye ayıcıklı yara bandı taşımayacaktım.

Acıyı geçiren öpücüğün gücüne inanmayacaktım.

38,5 derece ateş beni de yakıp kavurmayacaktı.

Yağmur sonrası çamurlu sularda zıplamanın keyfine varamayacak, sen bir lokma daha fazla yiyesin diye kalabalığın ortasında kafamda peçete dansı yapmayacaktım.

Sen olmasaydın eğer yaşamın karmaşıklığını unutup tekrar basit yaşamayı öğrenemeyecektim.

Sen olmasaydın eğer ben asla "anne" olmayacaktım.

Bir çocuk doğduğu anda, bir anne doğarmış… Bu lafın doğruluğuna inanmayacaktım!

Belki raslamışsınızdır bir yerlerde. Çok önceden okumuştum, paylaşmak istedim.

Hepimizin sağlıklı bir gebelik geçirmesi, isteyen herkesin anne olması ve her hamilenin bebişini sağlıkla kucağına alması dileklerimle...

yarın sabah doktora gidiyorum. inşallah bu sefer bebişimin pıt pıtlarını duyabilirim. hala kahverengi lekelenmeler oluyor. korkuyorum bebişime bişey olacak diye. offf offfffff ( hepiniz benim için dua edin çünkü ben hepimiz için ediyorum:))))))

İnşallah duyacaksın canım.

İnan ki ben de az önce aynı şeyi düşündüm, korkmak! Çok uzun zamandır hiç bir şeyden korkmuyormuşum ben. Allah'a şükür yakınlarımın sağlığı yerinde. Tabii dünyanın binbir türlü hali var ama, onlardan yana bir endişem yok. ama bebeğimi kaybetmekten gerçekten çok korkuyorum. Allah'ım onları bize bağışlasın.

Tazefasulyecim dunden beri inanilmaz bi duygu patlamasi yasiyorum, ne izlesem ne dinlesem gozlerim doluyor, Yani bu yazi da tuz biber oldu, ekranda hickira hickira agliyoumsenağlamasenağlama

canım duaalrmız senınle.ben zaten kendıme ederken hepinizede edıyorum Allah kabul eytsın ınsallah.inşallah duyarsın pıtpıtları tam olarak kac haftalık oldun,keseyı nezaman gördünüz

Ay nora.. :) kıyamam sana yaaaaa

Bu arada dr dan gelıyoruz.. herşey yolunda,kalp atışlarımız gümbür gümbür.. Allahım nazarlardan korusun, keyfimiz yerinde.. Darısı tüm annelerimizin başına inşallah.

Rabbim onları bize bağışlasın..

Dualarımız seninle semalll...

Benim kayınvalidem de çok kanamış eşime hamileyken. Doktor sırtını sıvazlamış, hiç merak etme, topaç gibi bir oğlun olacak senin demişnaniknanikBence senin prens de öyle topaç gibi çıkacak annesi. kaydirigubbakcemile5

ayy neguzel hemen hemen aynıyız senle bende bugun 6+6 oldum ama doktorum mecbur üstten bakmak zorunda kaldı çünkü vajınal ultrasonun kamerasında bı sorun vardı şansıma.bir düşük yaşadıgım içn 10.haftaya kadar vajınal bakıcaktı doktorum.neyse bende inşallah 10 gun sonra duyarım pıtpıtları.

buarada benım doktorumda " zayıflamaya calısma ama yaglı ve hamur işini abartmadan ye" dedı."ayrıcada ılk 3 ay enfazla 2kılo al dedı.mıden bulanınca kuru tuzlu krekerler atısdır dedı. doktorun bence bı olumsuzluk görmemıstır hemen öyle düşünme sadece tebır alıyordur.senın progestan 4 kımı 6 btane içiyo.yakın arkadasımdan bılıyorum 6 tane kullandı 13.haftaya kadar.
inşallah bebekelrımız busefer bizi bırakmıycak Allah ın izniylee

doğum yaptığında kaç yaşında olacaksan onu girmen gerekiyor. yani yaşını 30 girmeliydin.

çin takviminde gebe kaldığın yaşı ve gebe kaldığın ayın kesiştiği yer diyo...ama diğer isimler filan die olan sitede doğum yapacağınız yaşınız ve gebe kladığın ayın kesiştiği yer dio ve direk 1 sene attırıyo bendede çin takviminde kız vçktı diğerinde erkek.çin takviminde ne cıktıysa onu yazınki onu deneyelim.karışmasın.

Tazefasulyecim dunden beri inanilmaz bi duygu patlamasi yasiyorum, ne izlesem ne dinlesem gozlerim doluyor, Yani bu yazi da tuz biber oldu, ekranda hickira hickira agliyoumsenağlamasenağlama

noracım canım benim.. Seninle aynı duyguları paylaşıyorum. Huggies reklamında bile gözlerim dolup doluptaşıyor. Canını sıktıysam özür dilerim. Ben de bu yazıyı nezaman okusam gözlerim dolardı, hamile olunca hüngür hüngür ağlıyorum. Ama çok güzel değil mi yaa...

Canım senin adına çok sevindim, değerlerimiz hemen hemen aynı. İnşallah bebişlerimiz sağ salim kucağımıza gelecek.. Benim de bu sabah gene hafif bir lekelenmem oldu, yarın çağırdı doktor. Bir şey olduğunu düşünmüyorum. Doktorumu seviyorum :)

slm kızlar bende agustos ayında dogurcam allh nasip ederse ben 8+0 haftalıgım..6 haftalık arkadaşların dogumu nası agustosa geliyo anlamadım..:1no2:dr bana agustos 5 felan dedii..
inşallah hayırlısıyla saglıklı,eli ayagı düzgün olur bebelerimiz...
benim ilk gebeligim bu aradaa
:CüvCüv:

hoşgeldin adaşım aramıza.6haftalıklar senden 2 hafta sonra doğurcak yani 20 si ve sonrası gibi.yani ağustos annesi luyo onlardakaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…