2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

canım bence biz hamıle oldugumuzu ögrenene kadar Allah tarafından bebeklerımızın korundugunu düşünüyorum.şimdi bişe anlatıcam ve şok olucaksın.burda bı öğretmen bayan var 12 yıllık falan evlıler kadın seker hastası ve baya cıddı sekılde insülin iğnesi kullanıyor sabah aksam + başka ılaclar.kesınlıkle cocugun olmaz dıyor doktorlar kı zaten 12 yılldır korunmuyorlar ve zaten kadın yılllardır ılac kullanmaktan dolayı bayada kılolu.belkı bı kac sene sonra hastalıgım hafıfler ve zayıflarsam die tüp bebek yapmayı düşünüyor.buarada 4 5 ayda bır falan adet oluyor.he yıne gecıyo adetı 5 _5,5 ay falan.dio söktürücü alıyım yıne cok gecıktı ama sonra" ya dıo zaten tahlıl zamanım geldı belkı ılaclarımı degıstırmem gerek"doktora gıdıyo doktar herzxamankı gıbı ne olur ne olmaz bthcg ye bakıyo ve kadın hamıle :1shok: herkez şook ve bebek 6.aya gırmek üzere.inanmıyo kımse ne doktor ne aile ama bebekte hıcbir sorun yok.suan kızı 2.5 yasında ve acayıp akıllı.yanı ben tekrar yınelıyorum bız hamıle oldugumuzu öğrenene kadar Allah tarafından korundugunu düşünüyorum bebeklerımızın.oyüzden için rahat olsun bosuna stres yapma bence

bbenım annemde bana hamıleyken 6.ayında ögrenmiş.... 12 yıl olmamıs cocugu.. hanı okuyunca yazayım dedım..
allahım sızlerınde gönlune göre verır ınsallah..

selam kızlar bende ultrasona girdim bugün 6+3 günlük dedi dr ama bebegi göremiyorum küçük henüz ama herşey yolunda dedi 2 ocakta gidicem bebegi görür ve kalp atışını alırız vajinal ultrasonla bakılınca anlaşılır dedi onun içinde üniversiteye gitmem gerk ama kendimi çok halsiz hissediyorum yemek yiyemiyorum kızlar iştahım hiç yok baş dönmelerim var kızımda migde bulantısından ölürdüm resmen bu hamileligimde yok demekki her bebek farklı oluyor ama olsun herşeye razıyım yeterki sag saglim alayım kucagıma

selam kızlar bende ultrasona girdim bugün 6+3 günlük dedi dr ama bebegi göremiyorum küçük henüz ama herşey yolunda dedi 2 ocakta gidicem bebegi görür ve kalp atışını alırız vajinal ultrasonla bakılınca anlaşılır dedi onun içinde üniversiteye gitmem gerk ama kendimi çok halsiz hissediyorum yemek yiyemiyorum kızlar iştahım hiç yok baş dönmelerim var kızımda migde bulantısından ölürdüm resmen bu hamileligimde yok demekki her bebek farklı oluyor ama olsun herşeye razıyım yeterki sag saglim alayım kucagıma

canım hersyın yolunda olmasına cok sevındım demkkı duymadınız kalp atıslarını.bende yarın 6+6 oluıyorum ozaman bende duyamam galıba.neyse hayırlısıyla saglıklı bı hamılelık geıcırp saglıkla dogurmak nasip olsun inşaallah hepimize.üstten ultrasonlamı baktı ?

ilk hamılelıgımde 7. haftada vajınal muayenede görebılmıstık.. karından zor yanı kucukken görmek.. acele etmemek lazım .. hayırlısı insallah..

Selam kızlar, siz benden tecrübeli sayılırsınız birşey soracağım. Benim bugün bütün gün sarı-turuncu arası akıntım oldu. Önceki hamileliğimde olmamıştı. Bunun ne olduğu konusunda fikri olan var mı?:uhm:

filizcim cnm sen burdamısın ben diğer forumda yazıodum sana sakın üzme kendini daha erken 8.haftada tam olarak görebilenler olduğunu okumuştum cnm üzme kendini bebeğinde stres olmasın

filizcim cnm sen burdamısın ben diğer forumda yazıodum sana sakın üzme kendini daha erken 8.haftada tam olarak görebilenler olduğunu okumuştum cnm üzme kendini bebeğinde stres olmasın

evet canımcım, öbür tarafta da yazdım sana, buradaki arkadaşlar yaşadıklarından örnekler verdi ve rahatlattı beni, bakalım cuma nasıl gelecek CADIARZU

Esrako valla benim gecen haftadan beri sabah-ogle-aksam her daim bi bulanti. Peynir-ekmek, makarna,limonlu su dan ibaret 1 haftadir ogunlerim:)) oda gidim gidim, ya buna ragmen ben nasil 1 haftada 1.5 kilo almayi becerdim????
bence vucudumuzda oluşan ödemler,göğüslerdeki şişlikler ve siz de de oluyor mu bilmiyorum çok su içme,kabızlık falan yüzünden kilo almşız gibi oluyor...inşallah öyledir.

arkadaşlar bir şey soracağım.hamileliğimin 5. haftasından beri kramplarım var.ani harekette yada yattığım ya da oturduğum yerden kalkarken kalçama çok fena kramplar giriyor.bu gün de kasığımın altına girmeye başladı.çık canım yanıyor.aynı sorunu yaşayan var mı? varsa ne yaptınız bu sorun için?

bence vucudumuzda oluşan ödemler,göğüslerdeki şişlikler ve siz de de oluyor mu bilmiyorum çok su içme,kabızlık falan yüzünden kilo almşız gibi oluyor...inşallah öyledir.[/QUO

Sanirim haklisin, cunku asiri su iciyorum,gerci kabizlik yok ama 5.5 haftaya gore karnim sis,yani bikac hafta once gobegim yoktu,bacaklarim da sis, sanirim odem ve sindirim problemi..Duzenli yuruyuslere baslamam gerek, yoksa asiri kilo almaktan korkuyorum suan 60kiloyum.

arkadaşlar bir şey soracağım.hamileliğimin 5. haftasından beri kramplarım var.ani harekette yada yattığım ya da oturduğum yerden kalkarken kalçama çok fena kramplar giriyor.bu gün de kasığımın altına girmeye başladı.çık canım yanıyor.aynı sorunu yaşayan var mı? varsa ne yaptınız bu sorun için?

Ben gecen gece cok sidetli bir agri yasadim, ertesi gun doktoruma gittim, ultrasonla tekrar bakti olabilir normal dedi.Bazen barsaklardaki sikisan havada siddetli kramp yapabiliyormus...Ama onun disinda bazen gun icinde sanki adet olucakmisim gibi hafif kramplar duuyorum, onada normal dedi,rahim buyudugu icin...

canım bence biz hamıle oldugumuzu ögrenene kadar Allah tarafından bebeklerımızın korundugunu düşünüyorum.şimdi bişe anlatıcam ve şok olucaksın.burda bı öğretmen bayan var 12 yıllık falan evlıler kadın seker hastası ve baya cıddı sekılde insülin iğnesi kullanıyor sabah aksam + başka ılaclar.kesınlıkle cocugun olmaz dıyor doktorlar kı zaten 12 yılldır korunmuyorlar ve zaten kadın yılllardır ılac kullanmaktan dolayı bayada kılolu.belkı bı kac sene sonra hastalıgım hafıfler ve zayıflarsam die tüp bebek yapmayı düşünüyor.buarada 4 5 ayda bır falan adet oluyor.he yıne gecıyo adetı 5 _5,5 ay falan.dio söktürücü alıyım yıne cok gecıktı ama sonra" ya dıo zaten tahlıl zamanım geldı belkı ılaclarımı degıstırmem gerek"doktora gıdıyo doktar herzxamankı gıbı ne olur ne olmaz bthcg ye bakıyo ve kadın hamıle :1shok: herkez şook ve bebek 6.aya gırmek üzere.inanmıyo kımse ne doktor ne aile ama bebekte hıcbir sorun yok.suan kızı 2.5 yasında ve acayıp akıllı.yanı ben tekrar yınelıyorum bız hamıle oldugumuzu öğrenene kadar Allah tarafından korundugunu düşünüyorum bebeklerımızın.oyüzden için rahat olsun bosuna stres yapma bence

Cok tesekkur ederim, umarim hersey yolunda gider, rahatladim biraz:)))

arkadaşlar courtney love hamileyken uyuşturucu bile kullanıyordu ve çocuğu sapasağlam doğurdu. ama sağlığı nasıldır bilmiyorum tabi. bi araştırsam iyi olur acaba çocukla ilgili haberler var mı? hayır tabi uyuşturucu kullanalım demiyorum ama çok da kasmayalım yeme içme konusunda. üzmeyelim kendimizi. bilmeden ilaç içenler için yazdım bunları. elimizden gelen özeni gösterelim yeter bence. hepimiz faydalı ya da zararlı şeyleri aşağı yukarı biliyoruz.

norra sen ne kadar dışındasın yurdun? babymom azerbeycandaymış. ya sen? uzaklarda mısın?

norra sen ne kadar dışındasın yurdun? babymom azerbeycandaymış. ya sen? uzaklarda mısın?

Belcika-Bruksel deyim ben, ama ailem izmir'de:KK43:( bide bu hamilelikte esimden baska nazimi cekicek, yardimci olucak kimse yok yanimda..:çok üzgünüm:

iyi akşamlar arkadaşlar şu mide bulantıları beni öldürüyodu en sonunda dr aradım ilaç yazdı bana şimdi iyiyim böylelikle forma girebildim hayattan kopmuştum çok şükür yeni katılan arkadaşlarıda kutluyorum sağlıklı ve rahat bir gebelik geçirirler inşallah

nora arkadaşımın dediği gibi bende aynı sıkıntıları yaşıyodum dr sordum rahim büyüyo normal dedi ani hareketler yapma ve çok agrıyınca uzan dinlen geçecektir :nazar:

Belcika-Bruksel deyim ben, ama ailem izmir'de:KK43:( bide bu hamilelikte esimden baska nazimi cekicek, yardimci olucak kimse yok yanimda..:çok üzgünüm:

hiç üzülme. bizler varız ya işte. her türlü tasanı mutluluğunu paylaşabilirsin bizle. e sen doğumu da mı orda yapacaksın? ailen o zaman gelir herhalde.
ayrıca böle yurtdışından katılım olması da iyi, oradaki doktorların yaklaşımlarını da öğrenmiş oluruz.

X