2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

cnm benima.s.çok mutlu oldum kalp atışını görmüşün inş sağlıklı hayırlı uzun ömürlü olur bebişin:emir_bebek: ...
canım bişi sorcam ben keseyi 4 hafta5günlükken karından gördüm şimdi 10 gün sonrasına çağırdı dr kalp atışı için acaba erkenmi diye düşünüyom karından görünürmü acep

tuanacım ben 2kez girdim ultrasona 2side vajinaldi. biri gecen salı biri dun. gecen salı sadece kese gorundu bu salı bebiste kalbide duyuldu ama vajinal bakıo benim drum hic karından bakmadı teklif bile etmedi. ben yumis takibinide vajinal yaptırmıstım problem olmuyo bence vajinalden korkmayın.yinede karar sizin.o yuzden karından gorunurmu bilemiycem canım .

sağol canım cuma belli olacak bekliycezmi devammı edicez
geçen hafta pazartesi 4.8 mm di normaldi
dün yani salı 5.6 olmuş birkaç gündür belirtimde azalmıştı zaten muhtemelen o kdar olduktan sonra durdu devam etmedi gelişmeye ama yinede dikkat edicem biraz bakalım cuma ne kadar olacak

esracım nekadarlık peki simdi. 5,6 cok kucuk deil biraz beslenmene dikkat et bakalım oyle belirti hergun olcak diye bisey yok gunumuz gunumuze uymuyor ama bence hemen kurtaja gitme 1 hafta daha bekle derim .kolay elde etmedik kolay pes etmeyelim. elini karnına koy bol bol ya musavvir ya hali ya bari oku 21kez aklına geldiginde canım.

esracım nekadarlık peki simdi. 5,6 cok kucuk deil biraz beslenmene dikkat et bakalım oyle belirti hergun olcak diye bisey yok gunumuz gunumuze uymuyor ama bence hemen kurtaja gitme 1 hafta daha bekle derim .kolay elde etmedik kolay pes etmeyelim. elini karnına koy bol bol ya musavvir ya hali ya bari oku 21kez aklına geldiginde canım.

7 haftalık canım okumadığım şey kalmadı hayırlısı inşallah ama 9 günde 4.8 mm den 10 mm ye çıkması gerekirken 5.6 mm ye çıkması çok da olması gereken birşey değil günde 1 mm büyürken benimki 9 günde 1 mm bile büyümemiş hayırlısı inşallah zaten 3 haftadır kanamamda oluyodu düşük kanaması demişlerdi progesteron bile lekelenmeleri kesememişti eğer bir sorun varsa bu süreçte birşey olacaktı zaten hergün bira zdaha alışıyor insan daha sonra bir sorun çıkacağına şimdi birşey olması daha iyiydi galiba

karnım aşırı acıkırdı acıkmalarım azaldı bacaklarım çok ağrırdı uykum çok gelirdi duramazdım hepsi azalmaya başladı canım birşey var diyordum demekki böyle olmuş

cnm peki kasıkta ağrı yokmu belde...ben öle anolamamki uykusuzluk falan yok sabah 8 de kalkan ben..heyecandan uyku girmiyo gözüme önceden 12 den aşaya kalkmasdım iştah dersen bende kapandı zorla yiyorum ama rejimdeydim midem istemiyo artık ondan diyorum ...ama mide bulantısıyla tanışmadım ben...herkeste aynı diildir heralde

canlarım mrb ben 2008 anneleinden başlarda biraz yazdığım için bazılarınız bilir
esrakooo cnm nasılsın?
derinerdemcim her iki yerde yazışmak zor olucak sana :)
kızlar bulantınız varsa baş ucunuzda kraker bulundurun,sabah uyanınca kalkmadan 1-2 tane atın ağzınıza.gün içinde de 2 sodadan fazla içmeyin canlarım.doktorum bulantı ve yanmalarım için şurup vermişti o iyi gelmişti bana soda içememiştim
elviin selam canım sagol iyi sayılırım ii diyelim iyi olalım modundayım aslındoa çok kotuyummm dermisim:)b ulantılar basladı sersem sersem geziniyorum etrafta uyuyorum aksamları surekli hayatımın tadı tuzu kacıtı ama sonuç guzel olacak insalah.

Esrako valla benim gecen haftadan beri sabah-ogle-aksam her daim bi bulanti. Peynir-ekmek, makarna,limonlu su dan ibaret 1 haftadir ogunlerim:)) oda gidim gidim, ya buna ragmen ben nasil 1 haftada 1.5 kilo almayi becerdim????

iyide noracım yed iklerin hep hamur isi tabiki alırsın ve bu yediklerin kabızlık vs yapıyormu sulu birsey yok pek içinde ???

Merhaba arkadaşlar, ben de allah izin verirse ağustos annesi olacağım, 4 Aralıkta keseyi görmüştük ve kalp atışlarını duymak için bugüne randevu vermişti. Şimdi doktordan geldim fakat kafam çok bulandı. Kalp atışlarını çok net göremedim, eşim ben net olmasa da gördüm dedi, doktor da çok net değil, cuma günü gelin tekrar bakalım dedi. SAT'a göre 7+ 4'üm bugün itibariyle. Çok moralim bozuldu. Bugün çok net olarak görmemiz gerekiyordu diye düşünüyorum. Çok korkuyorum. Aranızda benim gibi bir tecrübe yaşamış olan var mı acaba?
filiz karındanmı baktırdın ? esin gormus dr un da gorudm diye sen goremedin diyemi uzuldun anlamadım ? karından bakıldıysa sayet çok normal karından zor gorulur bu haftalarda

selam kızlar bende ultrasona girdim bugün 6+3 günlük dedi dr ama bebegi göremiyorum küçük henüz ama herşey yolunda dedi 2 ocakta gidicem bebegi görür ve kalp atışını alırız vajinal ultrasonla bakılınca anlaşılır dedi onun içinde üniversiteye gitmem gerk ama kendimi çok halsiz hissediyorum yemek yiyemiyorum kızlar iştahım hiç yok baş dönmelerim var kızımda migde bulantısından ölürdüm resmen bu hamileligimde yok demekki her bebek farklı oluyor ama olsun herşeye razıyım yeterki sag saglim alayım kucagıma
basakcım yoktun epeydir ortalarda hersey yolunda insalah ?
bende ctesi tekrar gideceğim dr a 6+6 olacak dr um ancak alttan bakarsa gorebiliriz heralde bakalım kısmet olacakmı kalp atısını gormek.
basak yolk kesesi varmıydı sende ? onu gorduysen o da kalp atısı kadar değerli bir olay sanırım ben netten okudum geçen ctesi yolk kesisi çikti bos gebelik olmadıgının e buyuk kanıtı imis .
Selam kızlar, siz benden tecrübeli sayılırsınız birşey soracağım. Benim bugün bütün gün sarı-turuncu arası akıntım oldu. Önceki hamileliğimde olmamıştı. Bunun ne olduğu konusunda fikri olan var mı?:uhm:
burko benimde sarı sutlu kahve arası sumuksu akıntı gibi seylerim oldu birkaç gun kadar once am ageçki simdi dr normal oldugunu soyledi kirmızı olması en tehlikelisi ve devamının gelmesi tabi.
bence vucudumuzda oluşan ödemler,göğüslerdeki şişlikler ve siz de de oluyor mu bilmiyorum çok su içme,kabızlık falan yüzünden kilo almşız gibi oluyor...inşallah öyledir.
kabızlık bendede oldu sigarayıda bıraktıgım için daha çok etkilendim
ama sabahları cay sıcaklgına yakın sıcaklıkta bir bardak su içiyoruym ç ok etkili oldu . kayısı vs almaya vaktim olmadı unuttum hep falan sirkeet gelirken su içtim dun ve çok iyi geldi tavsiye ederim hiç zararsız birsey sonutçta hemde

esrako cnm yolk kesesi ne oluyo ben dr gittiğimde 4 hafta5günlüüktü karından baktı kesyi gördük nohut kadar bişi idi dr öle bişi demedi dahamı farklı oluyo ... bide mide bulantıların ne zaman başladı ve kasıklarda ağrın varmı ben ayakta fazla durunca oluyo uzanınca geçiyo ama sol tarfta bu ağrı..regli günüm gelmeden farketmiştim karnımın altı sol taraf hafif şiş sağa göre dr sölemyi unutmuştum..arkadaşa söledm o şimdi 5 aylık hamile bendede oldu ilk zaman farketmiştim dedi soldaymış onunda

7 haftalık canım okumadığım şey kalmadı hayırlısı inşallah ama 9 günde 4.8 mm den 10 mm ye çıkması gerekirken 5.6 mm ye çıkması çok da olması gereken birşey değil günde 1 mm büyürken benimki 9 günde 1 mm bile büyümemiş hayırlısı inşallah zaten 3 haftadır kanamamda oluyodu düşük kanaması demişlerdi progesteron bile lekelenmeleri kesememişti eğer bir sorun varsa bu süreçte birşey olacaktı zaten hergün bira zdaha alışıyor insan daha sonra bir sorun çıkacağına şimdi birşey olması daha iyiydi galiba

evet canım haklısın ileride saglık sorunu olacagına simdiden onlem alınması cok mantıklı. hakkımızdan hayırlısı olsun cumlemizin.

esrako cnm yolk kesesi ne oluyo ben dr gittiğimde 4 hafta5günlüüktü karından baktı kesyi gördük nohut kadar bişi idi dr öle bişi demedi dahamı farklı oluyo ... bide mide bulantıların ne zaman başladı ve kasıklarda ağrın varmı ben ayakta fazla durunca oluyo uzanınca geçiyo ama sol tarfta bu ağrı..regli günüm gelmeden farketmiştim karnımın altı sol taraf hafif şiş sağa göre dr sölemyi unutmuştum..arkadaşa söledm o şimdi 5 aylık hamile bendede oldu ilk zaman farketmiştim dedi soldaymış onunda

tuanacım herkeste farklı oluyo mesela benım gun gun farklı oluyo bigun belim agrıo bigun memisler sızlıo digergun gaz sıkısması oluyo dun kustum meselam bazen hepsi aynı gun oluyo . sen simdi kafanı ferah tutmaya bak ve dra gidecegin gunu bekle canım.ins hayırlısıyla pıt pıtları duyarsın

arkadaşlar bişey soracam,acaba bebikinizin cinsiyeti içinize doğuyomu..mesela ALLAH nasip ederse benim hep kızım olacakmış,gibi hissediyorum.rüyamdada kızım olduğunu görmüştüm:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

çok naz yapıyor musunuz eşlerinize? benimki uykum var azcık uyuyayım diyorum da '' uykun olması normal ama direnmen lazım'' deyip uyumama izin vermiyor. uyuklamaya başlasam suratını asıyor, dürtüp uyandırıyor. gezmeyi tozmayı o kadar seviyor ki benim hamileliğim onu bunalıma sokacak galiba. bu haftasonu dağbaşına doktor binebilir dedi hadi kalk caddede tur atalım''. çok hareketli biri, zapt edemiyorum. bensiz bişey da yapmak istemiyor. benim yüzümden eve tıkılmış kalmış gibi davranıp beni de rahatsız ediyor. doktoru acilen tembihlemem gerek. eşim sanıyor ki her hamile gezip tozuyor da ben naz yapıyorum rahatsızım diye.

aftabru senin esin için cidden bu sureç sıkıcı olacak sanırım. ama eminim bebek buyudukce onu ultrasonda gordukce falan esinde bu moda girecek ve senden beklentlerini bebegin hatrına azaltacaktır ona birsey olacak korkusu ile.
benim esim tam aksine biraz hızlı hareket etsem napıyorsun aman falan modunda herkesin tepkisi tarzı farklı oluyori ste. ama dr una soylemen guzel olur sayet esin seninnaz yaptzıgını dusunuyorsa.
sahsen benim naz yapmaya pek halim olmuyor bir haftadır esimin sırtında siddetli bir agrı var film falan ceklidi birsey çıkmadı kas sıkısmasımı disk kaymasımı anlaslamadı bugun tekrar dra gidecek kendisi perisan halde kımıldayamıyor ondan iste isteyemiyorum ekstra ilgi de evde bir de ouglum var 8,5 yasında ilgilenilmesi gereken çocuk bi bana yanasıyor anne uyuma lutfen diye bir babasına idiyor saklambac oynayalım diye ikimizdede hal yok kotu gunler geçiriyoruz valla. tek istegim bir an once esimin sırt agrısı geçsin oglumla en azından o ilgilensin ve en azından sofra toplamak vs gibi isleri de o ele alsın.

bulantılardan herkes şikayetçi
bir arkadalım bunu kullanıyor çok memnun
Sea-Band Yetişkin [ Bulantı Önleyici ] internettte araştırın isterseniz
bende ağustos annesiydim bugün bebeğimin kalp atışını duymaya gitik ama çok gelişmediğini öğrendik eğer böyle devam ederse cuma kürtajla alınacak
kızlar ne zaman ne kadardı bebeklerinizi yazarmısınız ne olur
ne olur yardımcı olun canım çok sıkılıyor

esracım cçok uzuldum y a senin için insallah baska birseydir baska bir nedenden duraklama olmustur sonra hizla gelismeye baslar :KK43:( benim dr um karından bakıyor ve rahat bir adam olcum yapıyormu dikkat etmedim ve baana zaten soylemiyor. dolayısıyla rakamları bilmiyorum.

tuanacım yolk kesesi yada yolk sac deniyor. erken gebelik doneminde ortaya çıkan neye yaradıgı bilinmeyen daha sonraki haftaarda kendiliginden yok olan birsey. netten arastır direk bulursun. kese içinde bir kese daha ve bebek içinde duruyor . oyle bir goruntusu var. adetten bir hata sonra dr a genelde insanlar gidiyor sadece gebelik kesesi gorunuyor. ondan bir hafta sonra gidersen genellikle tabi yine yolk kesesi gorunuyor ve bir hafta sonra gidiste muhtemelen kalp atısı gorunuyor. ama y olk kesesinin gorunmesi nette pekçok yerde yazıyor bos gebelik olmadıgının gebeligin saglikli ilerlediginin en buyuk kanıtı
tabi henuz kalp atısları gorunmeyen durumlar için
kalp atısı en net kanıt tabi.

cin takvimine gore baktınmı canım. benim cin takvimine gore kız cıkıyor bakalım nasip tabiki.

arkadaşlar bişey soracam,acaba bebikinizin cinsiyeti içinize doğuyomu..mesela ALLAH nasip ederse benim hep kızım olacakmış,gibi hissediyorum.rüyamdada kızım olduğunu görmüştüm:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

hep bi kızım olsun istemişim ...ama şimdi allahım sağlıklı8 hayırlı uzun ömürlü evlat olsunda önemli diil cinsiyeti diyorum........ama erkek geçiyo içimden..çin takvime baktım sonra ordada erkek isterseniz sizde bakın bilmsel doğruluğu tabiki yok ama...baksak fena olmas dimi:icecream:

bulantılardan herkes şikayetçi
bir arkadalım bunu kullanıyor çok memnun
Sea-Band Yetişkin [ Bulantı Önleyici ] internettte araştırın isterseniz
bende ağustos annesiydim bugün bebeğimin kalp atışını duymaya gitik ama çok gelişmediğini öğrendik eğer böyle devam ederse cuma kürtajla alınacak

4 hafta 5 mm kese
5 hafta 5 mm bebeği gördük
6 hafta 10 mm kalb,n, duyduk
gibi ben sayıları attım örnek vermenmiz için
ne olur yardımcı olun canım çok sıkılıyor

seni çok iyi anlıyorum esra. doktorun işine karışmak istemem ama bazen bebekler çok geriden takip edebiliyor sonradan atağa geçebiliyormuş. ben ikinci hamileliğimde 7.haftada kalp atışını duymadık diye kürtaj oldum. doktor bebeğin yaşamayacağından çok emindi. kürtaj için gittiğim gün '' bir daha baksak mı acaba belki atmaya başlamıştır'' dedim ağlamaklı doktorum da ''tabi istiyorsan bakalım için rahat etsin'' dedi. o kadar kendinden emindi ki baktırmadım uysal uysal kürtaj oldum. sonra bir sürü hikaye duydum , yok 9.haftada kalp atışı duyulmuş, yok tam aldırmaya gittikleri gün kalp atışını duymuş birileri, falan filan. kürtajdan sonraki bir hafta boyunca hergün kendimi suçlayarak ağladım. keşke bekleseydim 2 hafta daha diye. o yüzden hemen kürtaj olma çok özel bir durum yoksa. sonradan içinde kalmasın diye söylüyorum. biraz daha şans verin bebeğe. belki geç gelişecektir. tabi doktorun tavsiyesi daha önemli. bizim akıl etmediğimiz şeyleri de gözönüne alıyor onlar. dua ediyorum inşallah bebeğin cumaya kadar büyümüş olur doktoru da şaşırtır. benim ölçüler şöyle canım:
6+2 de bebek 7mm ve kalp atışını gördük.
ama bak tekrar söylüyorum herkesinki aynı hızla gelişmez. birebir tutması gerekmiyor.
moralini yüksek tutmaya çalış. hayırlısıysa doğsun inşallah

çin takvimini anlamadım:1closedeyes:16.11.1981 doğumluyum.27 yaşamı bakacam.28 e mi.kafam karıştı:bbo::bbo:

Canım yaa, moralini bozma, inşallah gelişir bebeğin. Herkeste aynı şekilde olmaz gelişim. Bu nedenle başkalarının değerlerini önemseme. Moralini yüksek tut.

ozaman herkes bana dogum tarihini yazssın ay yıl gun ve sat yazsın ona gore bakıp cin takvimi listesi hazırlayım bakalım kimlerin dogru cıkacak :)

aftabrucum yazarmısın sende

X