2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Hah işte, ben de bunları beğendim, ama arabamız falan da yok.. Yani sadece bebek taşıma amaçlı alınabilir bir şey mi sizce, yoksa hani oto koltuğunu aldık otoyu da yakında alacağız falan tadında komik bir görüntü mü arz ederiz?.. Biraz da ağır görünüyor.. Mesela sağa sola giderken, arabaya koymak yerine bununla taşınabilir mi ki?..
Neva bunlar sadece bebişi taşıma amaçlı, ek özellik olarak arabanın arka koltugunada bağlanıyor, zaten 13 kiloya kadar diyor, ondan sonrası için bebek arabası lazım,

petrikcim ben onu puseti alirken takim alicam, 3u bir arada oluyor burda, fiyatlarida uygun, temmuz indirimini bekliycem...puset araba koltugu bide pusete bebekken yatabilmesi icin aparati..bazen cantasini bile hediye veriyorlar...
evet noracım engüzeli takım almak, bu küçük pusetler bebek arabasınada ekleniyor bebek uyurken onu uyandırmadan bebek arabasına koyuyorsun çok konforlu, burada baktım çok pahalı, uygun bulursan bende begeniyorum onu, arabamız var diye koca muhalefetine takılmazsam bakıcam artık -tatlicadiarzu-

O setleri de biliyorum travel set falan deniyor.. Ama bir tek internette resim olarak gördüm.. İnceleme fırsatın oldu mu Nora, o araba koltuğu aparatı bebek arabasına takılabilen bir şey mi?.. Merak ediyorum, ama ilçede oturduğum için, buralarda öyle bebek mağazası falan yok.. Bir bakma fırsatım olmadı..

cok detayli incelemedim ama araba puseti ayri, dedigim 3. aparat pusete bebekken yerlestiriliyor, ama belki araba koltuguda yerlesiyordur, sormak gerek...

ya vala aftabru çok yakınız. ben netten evime yakın bolgedeki hamile giysis isatan magazaları buldum yazdım not aldım yazayım sizede en altta yazarım mesajın altında. yolum dusdukce o bolgeleer gidip o magzalara bakacagım. yani h aldır haldır hamile giysisi almaya gitmiyorum su an yorucu çunku. bir tane kumas pantalon aldım secen hamile giyimden. siyah bildigin ise giyilcek ne denrir o kumas ismine bilmiyorum klasik tarz kumas ama modeli çok hos. dusuk bel gorunumlu belinde kendi kumasından kemer yapmıslar sagdan yada soldan fiyonk yapıp baglıyorsun hani. hatta ben cesitli renklerde saten kurdele alcam kemer olarak takmak için ama firsatim olmadı. mesela ustune beyaz bluz giydin body falan beline gri saten puanlı siyah falan saten kurdele taksan çok daha sık olur havası değisir.

birde paladium dan aldım sanırı C&A diye yapbancı bir markanın buyukce bir magazası var . ordan kot aldım 69 ytl bu da hani biraz yuksek fiyatı ama kot sonuçta kalıbı da ustume oldu simdiye kadar 10-15t ane hamile kotu denedim birçok magazaad hiç biri boyle oturmadı. hemen aldım:)
benim ilk hamilelikte boyle seyler yoktu tum pantalonlarım belden buzulen tarz yani nerdeyse 9 ay aynı seyi giyebilirsin ama bu da demek oluyorki 4 aylıkken giydigined belinde koca bir kumas potu. tabi eskiden ustune jile tarzı bol canak tarz buluzler giyiliordu simdi hala giyen arkadaslar var tabi. ama ben doy dum onlardan bolca giydim. çok sirinleri de var yazlık hele ince acık mavi falan almıstım ama follos seyler sevmiyorum giymeyi dusunmuyorum belki evde falan.

Yürüyüşün haricinde faaliyetlerde bulunan arkadaşlar varmı ?
Nasıl egzersizler yapıyosunuz ve yoga yapan varmı?

valla ben spor namına hiçbirşey yapmıyorum. yürüyüş yapabilmeyi çok isterdim ama soğuklardan çıkamıyorum, oturuyorum sıcacık evimde. otursam yine iyi, karpuzları yata yata büyütüyorum. battaniye altında zapping yapmak da spor sayılırsa işte....

Hastane çıkışı küçük bebek seti işte.. Annem almış bana bir tane.. :dance: Şapkası var eldiveni, patiği, tulumu, battaniyesi, zıbını.. Onu doğuma girmeden önce hemşireye veriyormuşuz.. Doğduktan sonra giydiriyorlarmış bebeği.. Bir kaç tane de yenidoğan bez istiyorlarmış.. Hastane civarlarında bezler pahalı olur ondan da almak lazım yanımıza..

saol, ben düşünmemiştim hiç bezi filan, iyi ki söyledin. gerçekten doğar doğmaz bez mi bağlıyorlar yahu? ayyy kıyamam ya, yapsın üstüme başıma tiksinmem ben. kıyaman minicik poposunu hemen ilk günden paketlemeye...

AFTABRU tşkler cvp verdğin için zaten bi sen birkerede taze fasulye cvp vermişti daha önceki yazımada..sanırım eski kullanıcı olmak gerekiyor yeniler pek önemsenmiyor..bu yüzden bende göbek şov kısmınıza resim koymayı düşünüyordum ancak vazgeçtim..
herneyse bakırköy ebru hamile giyimden 25 ytl ye pantolon aldım bende geçen hafta ayrıca ebrunun fatihte outlet mağazası var eski sezon ürünleri var fiyatlarda uygun bunun yanısıra gitti gidiyor.com da zaman zaman takip edince kullanılmamış çok cüzi fiyatlara hamile kıyafetleri aldım tavsiye ederim.ama herzman olmuyor takip etmek gerek.son olarakta gidebilen olursa nişantaşı osmanbey arka sokaklarında bazı mağazalr var çok güzel hamile kıyafetleri var peraknde satanları var onların ve özellikle bebk kıyafetleride var alışveriş merkezlerine nazaran çok ama çok uygun zamanı olan güzel bi havada gidip gezsin derim hemde yürüyüş bizler için..

yok güzelim, olur mu öyle şey. ben ne de olsa cevapladım diye arkadaşlar cevap yazmamıştır. burda herkese yanıt veriliyor eğer bilen varsa tabi.
ebrumaterny normalde pahalı bir marka ama sen çok ucuza almışsın. demek ki bakırköy yolları göründü bana. herkes bakırköyde ucuza buluyor. ben ebru nun bir penye bodysine baktım PETRİK in avatarındaki resim vardı, 55 tl ydi. ben hiç ucuza hamile kıyafetine rastlamadım. dolayısıyla da almadım. hala eski kıyafetlerim zarzor oluyor. bazen düğmelerini açık bırakıp üstüne uzun giyiniyorum.

canim doktorumla konustum, disarda bisiklet yapmayi tavsiye etmiyorlarmis, dusme riskine falan karsi, ama evde kondisyon bisikleti yapabilirsin hem kandolasimini duzenler dedi bana...ama fazla zorlamiyorum 15 dk kilo vermek icin degil zaten, maksat kaslar calissin, dolasim duzenlensin...

ben ilk hamileliğimde doktora sormuştum bisiklete binebilir miyim diye, yarışlara katılmayacaksan binebilirsin demişti. uslu uslu sahilde dolaşmaya izin veriyordu yani. ama eşim ve ben dağ bisikleti hastasıyız, downhill yapıyoruz. o da çok tehlikeli. ben de sahilde binmesem de olur diye binmiyorum. yürüyüş yeter bana bi çıkabilsem. bi de en çok yüzmek isterdim. ahhh bi yaz gelse de annemlerin yazlığa gitsem.

norracım ben dısarda yapıosun sandım ondan. ozaman ii canım devam et cok mantıklı.

nevanne sende haklısın ama ne bileyim bende suan o heycan yok. ben suan bebisimi hissetmeyi onun icimde buyutmeye adadım kendimi. ama benim yapım bu dugunumde bile kuaforde gelinligi giyince heycanlanmıstım heycanlımısın diye soranlara hayır yarın sabah heycanlanıcam diodum kına gecemde. yapı meselesi sanırım

kızlar su hastane cıkısı takımı banada sacma gelio agustos sıcagında cocuga kalın kalın seylermi giydircem dedim arkadasım dalga gecti benle cıtcıtlı bodiylemi cıkaracakmısım. ben biraz kliselikten uzak olmayı seviyorum mantık cercevesinde guzel ince bir takım hastane cıkısı olarak kullanılabilir oyle kalın sapklalı eldivenli bilmemneli biseye ihtiyac yok. eldivenleri zaten tulbentten bile ince olmalı sıcakta isilik olmasın bebisler

kızlar su hastane cıkısı takımı banada sacma gelio agustos sıcagında cocuga kalın kalın seylermi giydircem dedim arkadasım dalga gecti benle cıtcıtlı bodiylemi cıkaracakmısım. ben biraz kliselikten uzak olmayı seviyorum mantık cercevesinde guzel ince bir takım hastane cıkısı olarak kullanılabilir oyle kalın sapklalı eldivenli bilmemneli biseye ihtiyac yok. eldivenleri zaten tulbentten bile ince olmalı sıcakta isilik olmasın bebisler

ben de senin gibi düşünüyorum baby..40 derece sıcak oluyor zaten..bu yüzden içli dışlı bir takım sipariş ettim..gelince eklerim.eldivene ben de karşıyım zaten.

valla ben spor namına hiçbirşey yapmıyorum. yürüyüş yapabilmeyi çok isterdim ama soğuklardan çıkamıyorum, oturuyorum sıcacık evimde. otursam yine iyi, karpuzları yata yata büyütüyorum. battaniye altında zapping yapmak da spor sayılırsa işte....

Valla sen pek spora ihtiyacın varmış gibi gözükmüyosun maşşallah:) Ben daha öncedende yürüyodum hava muhalefetinden bırakmak zorunda kalıyorum ara ara. Battaniye altından zappingte ii ama sağa sola arada bir dön emi :)

Burko canim ben o babay maker i denedim insallah oyle cirkin olmaz bebisim, esimle koptuk aksam, bu ne boyle diye, yani ikimizde fena degiliz tip olarak, sanirim bizden bu kadar cirkin bisey cikmaz:)))
Esrako cok guzel bir goruntu yakalamis doktorun, ben doktorumkla konustum eim cok istiyor diye, goruntu yakalamak cok zor dedi, belki ileride...
Kacakkkedi gecmis olsun canim ya...
Evrisim, sparta annem, oglan kesin o oglannnnn....

ben haftaya tekrar gideceğim bu dr a sabırsızlanıyorum simdiden yien bir resim alır gelirim insallahh:)

Bütün gününüzü burada geçiriyorsunuz, ben yetişemiyorum tüm geçmişi okumaya.. Sonra Fransız kalıyorum.. :eek:

Bir şeyi merak ettim.. Hastanede doğum yaptıktan sonra bebekleri neyle çıkarıyoruz hastaneden, yani bu konuda plan yapıyor musunuz?.. Kucakta mı götüreceksiniz, ya da ana kucağı gibi bir şey mi, ya da portbebe mi ne bileyim ne varsa artık çeşit olarak?.. Ben bugün de ona takıldım, sizler ne düşündünüz merak ettim..

nevanne ben oglumuda 11 temmuzda dogurdum. cok sıcaktı hastanede dogdugu an alt ust zıbın tulum vs giydi aksam dogum yaptım zaten serin olur aksam ama ertesi gun body ile kaldı çocukdr u geldi soyun eldivenleri çikarın tırnaklarını kesin dedi asırı sıcaklar vardı çorap ayagında ve bir body bu kadarla gezti yinede acayip terliyodu kafası falan boncuk boncuk o yuzden o takım hastane çıkıslarına hiçragbet etmeyin derim. belki bir o gun giyer sonra giyemez sonra bir ay sonra eylulde giyer diye dusuncek olursanız giyemez ilk ay çok hızlı buyuyorlar bir anda olmuyor tulumlar falan. ha çok heves ediyorsanız ya serin bir agustos gun uolursa diyorsanız bir takım alın çok teferruatına kacmadan diye fikir vermek isterim.

O setleri de biliyorum travel set falan deniyor.. Ama bir tek internette resim olarak gördüm.. İnceleme fırsatın oldu mu Nora, o araba koltuğu aparatı bebek arabasına takılabilen bir şey mi?.. Merak ediyorum, ama ilçede oturduğum için, buralarda öyle bebek mağazası falan yok.. Bir bakma fırsatım olmadı..

tum anakucaklarının arabaya arka koltuktaki emniyet kemerine monte edilmek uzre yerleri vardır yani tum ana kucakları aynı zamanda bebek kuçukken araba koltugu dur.
kuçuk bebegi zaten bilinen buyuk araba koltuguna oturtamazsınız. bakareen bu arabaya olurmu diye dusunmenize gerek yok arkasında kuçuk bir geçme yer var sadece ordan emniyet kemeri geçip sabitleniyor arka koltuga.

ama ben pratik olmadıgı için soyle yapıyodum surekli onu arkada tak cıkar sorun yani.
tek basıma araba ile biryere gideceksem sofor yanındaki koltugu arkaya kadar yatırıp ana kucagını oraya iyice sıkıstırıyordum yatay olarak koyuyordum kafası arka kapıya glecek sekilde oturuyordu ole olunca hiç kımıldamıyorud ana kucagı tabi uzun yolda falan değil sehir içnde biryere gidiyorsak ikimiz hem yuzunu rahatca goruyordum dondukce arkama.

Ağustos 2007 annesiydim ben , eski tecrübelerime dayanarak söylemeliyimki bebek ilk doğduğunda en az iki gün eldiven ve şapka kullanılıyor. Anne karnında alışmış olduğu ısıdan çıkıp normale adapte olana dek bebekler sıcak istiyorlar .
Hastane çıkışlarınında 3 parçadan başladığını 10 lara kadar gittiği hatırlıyorum ama çok parçalıların içinde önlük zıbın atlet ve kilotda varki bunlar zaten bebek doğduğunda kullanılmıyor.

esrako dr. da bebeğin boyu ve kilosu kaç çıktı senin...

milkshake soyle simdi bebegin crl si olculmedi. yani atladımı dr bilmiyorum karın cevresi sakak arası vs olan olcumler var onları kilo hesaplatmak için kullanıyor dr makinada ondua yapamadık unuttuk :) yani dedim ya ilkg ittim 2 boyutluda baktı 4 bo yutluda rahat bakarız ona geçelim dedik falan sonra bakıldı gibi geldi kalktım tam aa kilosunu olcecektik dedi sildim jelleri falan tam dedim kontrole glecem nasılsa on gune ozaman bakarız. ok dedik. yani bpd falan olculerini istersen var ama crl yok maalesef. yani bas popo mesafesi olcumu.

ben temmuz 2000 yılında doum yaptım. son 70 yılın sıcakarı vardı o gunlerde korkunçdu istanbulda hava. sapka falan çok hosuma gider bebekler daha bir tatlı gorunur hiçç takamadım. kimi çocuk dr u belki kullandırıyordur bizimik sıcak soguk farkı daha beter yapar terli olur ruzgar eser vs demisti ki benim oglum 10 aylık olana kadar hiç ateslenmedi hastalanmadı usutme vs olmadı. ama hava sartları her sene değisik hele kuresel ısınma falan var belli olmaz. mutlaka yanınızda bulunsun ozellikle agustos sonu doum yapacaklar için tabi.

Ağustos 2007 annesiydim ben , eski tecrübelerime dayanarak söylemeliyimki bebek ilk doğduğunda en az iki gün eldiven ve şapka kullanılıyor. Anne karnında alışmış olduğu ısıdan çıkıp normale adapte olana dek bebekler sıcak istiyorlar .
Hastane çıkışlarınında 3 parçadan başladığını 10 lara kadar gittiği hatırlıyorum ama çok parçalıların içinde önlük zıbın atlet ve kilotda varki bunlar zaten bebek doğduğunda kullanılmıyor.

bişey sorayım....pekii o sıcaklarda bebeğin oda ısısını nasıl ayarlıyordunuz..bu hava nemlendiricilerin sıcakta kullanılanları da var...tavsiye edermisiniz??

Esra..sen de cevaplarsan sevinirim..

aftabru magzaları yazmayı unuttum :))

HAMİLE BUTİK
İnonu cad. 43/B Kozyatagı
Grandhouse AVM kat:1 no: 25 Maltepe

NESLİ HAMİLE
Orta Meydan sok.6/F Maltepe
(HSBC arka sokagı)

SECEN HAMİLE GİYİM
Bagdat Cad. 254/5 Göztepe
Söğütlüçesme Altın Çarsı 56/22 Kadıkoy

MOTHERLAND
Besiktas çarsısı ust katı

LIVEA HAMİLE
Grandhause AVM 41/67 Maltepe

Maltepe bolgesine fazlaca agırlık verdim çunku fiyatların oralarda daha uygun oludguun dusunorum kadıkoy bagdat cad falan oldumu direk fiyatlar uçuyor. ama tabi buralardada modern giysiler bulunabilirmi bilmiyorum.

AFTABRU tşkler cvp verdğin için zaten bi sen birkerede taze fasulye cvp vermişti daha önceki yazımada..sanırım eski kullanıcı olmak gerekiyor yeniler pek önemsenmiyor..bu yüzden bende göbek şov kısmınıza resim koymayı düşünüyordum ancak vazgeçtim..
herneyse bakırköy ebru hamile giyimden 25 ytl ye pantolon aldım bende geçen hafta ayrıca ebrunun fatihte outlet mağazası var eski sezon ürünleri var fiyatlarda uygun bunun yanısıra gitti gidiyor.com da zaman zaman takip edince kullanılmamış çok cüzi fiyatlara hamile kıyafetleri aldım tavsiye ederim.ama herzman olmuyor takip etmek gerek.son olarakta gidebilen olursa nişantaşı osmanbey arka sokaklarında bazı mağazalr var çok güzel hamile kıyafetleri var peraknde satanları var onların ve özellikle bebk kıyafetleride var alışveriş merkezlerine nazaran çok ama çok uygun zamanı olan güzel bi havada gidip gezsin derim hemde yürüyüş bizler için..

Esracım yok öyle bir şey.. Sen gene resmini koy, öyle alınganlık yapma. Aftabrunun da dediği gibi biz cevap verdiğimiz için diğer arkadaşllar cevap verme gereği duymamışlardır..

Hah işte, ben de bunları beğendim, ama arabamız falan da yok.. Yani sadece bebek taşıma amaçlı alınabilir bir şey mi sizce, yoksa hani oto koltuğunu aldık otoyu da yakında alacağız falan tadında komik bir görüntü mü arz ederiz?.. Biraz da ağır görünüyor.. Mesela sağa sola giderken, arabaya koymak yerine bununla taşınabilir mi ki?..

Nevaanne, benim arabası olmayan ve bebği olan bir arkadaşım maxicosi nin bir arabasını almıştı, üstte bebişin oturacağı kısım çıkıp ana kucağı gibi tek başına kullanılabiliyor, alttaki iskelet kısmı da rahatça katlanıp elde taşınabiliyordu. Yanılmıyorsam aynı parça araç koltuğu da oluyordu. 600 küsur YTL ye almışlardı.Ben ona bayıldım, resmen jip gibi alet. Onu koydum kafaya şimdilik..

Ayyynen katılıyorum sana babymom. Hiç sevmiyorum öyle klasik şeyleri. Evlenirken de o sabahlık takımlarından falan aldırmamıştım. (Bebek odaası da yapmayacağım. Bİr yatak, bir şifonyer yeter... Büyüyünce elde etsin ,doğuştan değil! Ki; her şeyin kolayca elde edilemeyecğini görsün. )

O takımlar aradığın her şeyi bir arada bulmak bakımından pratik olabilir. Yeni doğanda kullanılmayacak diye düşündüğün külot vb şeyleri de daha sonra kullanabilirsin.. Bİlmiyorum, hiç araştırmadım, nasıl daha uygun olur, hiç fikrim yok. Uzaktan gördüğüm kadarıyla cevap veriyorum..

Teşekkür ederiz. Peki yelek kullanılıyor mu? Hayır kayınvalidem tutmuş "kullanılır" diyor. Anne ,dedim, ağustos ayı dedim, izmir dedim. Aaaaa onlar üşüüürr kullanılır tabii diyor. İyi dedim :)

mercimekcim ben hava nemlendiricisi vs kullanmadım hiç. alerjik astım vs olmadıgı surecede bu kadar detaya girmeyi pek dusunmuyorum. kısın kalorifer ustune su takılan aparatlardan kullanıyorum basitce. yazında sık sık havalandırıyorum odasının ısısı dussun diye yatmadan once mesela acıp camı içeriyi bir serin hava estirip oyle yatırıyordum

Önce yazayımmmm... sonra telefonlardan vakit kaldıkçaaaa geşmişi dönüp okuyayımmmmmm,Ultrason ayrıntılarımızı paylaşayım..

BİR SPARTA ANNESİ DAHA GELİYORRRRRRRRRRRRRRRRRRR :))))))))))))))

Hastanede oda ısısını aynı düzeyde tutmak kolay oluyor klimaya bağlı termometreden istediğiniz ısıyı ayarlıyorsunuz tabi ama eve çıkınca iş zorlaşıyor ağustosun o sıcağında ne cam nede klima açamıyorsunuz yada bebek kucağınızda evde kapı ve açık pencerelerle köşe kapmaca oynuyorsunuz.
Eve çıkınca sadece yani tek kat penye çıtlı badi yeterli oluyor ama emerken bebek ve anne terlediğinden ve ilk aylarda emzirme süreleri 45 dakika kadar sürdüğünden terlemesin diye soyup sadece ince bir tülbent örttüğüm bile oluyordu.
Hava nemlendiricisiyle ilgili çok bilgim yok maalesef ama odanın ısısını değiştirirmi bilemiyorum.

yelek derken orme yelekten bahsetmiyorsun değilimi fasulye: ) penye battaniye penye yelek belki aksamları flan.

X