2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Bütün gününüzü burada geçiriyorsunuz, ben yetişemiyorum tüm geçmişi okumaya.. Sonra Fransız kalıyorum.. :eek:

Bir şeyi merak ettim.. Hastanede doğum yaptıktan sonra bebekleri neyle çıkarıyoruz hastaneden, yani bu konuda plan yapıyor musunuz?.. Kucakta mı götüreceksiniz, ya da ana kucağı gibi bir şey mi, ya da portbebe mi ne bileyim ne varsa artık çeşit olarak?.. Ben bugün de ona takıldım, sizler ne düşündünüz merak ettim..

Kizlar hamile kiyafeti konusuna gelince, ben ocak ayinda daha gobusum belirmeden burdaki dehset indirimlerden yararlanarak bir kot bir de kadife pantolon aldim, bide esofman alti siyah.. hepsi cukk diye ustume oturuyor, icinden dugmeli lastik var, karin buyudukce ayarlayip aciyosun dugme ayarini kotda pantolonda, ustunede hamile badysi falan aldim, cok hos duruyor...hele o kadife pantolon benim de formam oldu, hava soguk oldugu icin hergun giyiyorum onu, sicacik...bi tanede cici elbise aldim, annemde yollamis2 pantolon, 2 bluz, 2 badi, onlar bana hamileligi gecirir, bi tek yaza bisiler alirim belki, ama burda dehset sicaklar olmuyor tr gibi...

Yürüyüşün haricinde faaliyetlerde bulunan arkadaşlar varmı ?
Nasıl egzersizler yapıyosunuz ve yoga yapan varmı?

ben yuruyus yapamiyorum, havalar cok soguk hala burda, evde hergun 15 dk bisiklet yapiyorum, bazen gun asiri, ilk aylarda 25-30 dk idi ama artik fazla zorlamak istemiyorum..
havalar birza isinsin yuzmeye baslicam...

evet kocalarla çıkmamak lazım alışverişe. hem kararsız oluorlar hem kız kıza çıkınca babymomın dediği gibi heryeri deşip bulıorsunuz zevkinize göre olanı. ben eşimle alışverişe çıkınca bişi almadan dönüoruz hep. kararsızdır beğenmez sonra beğenir birden tekrar gideriz satılmıştır. şirin kocalarımızzzzz.... koca bebeklerrrrr.. babymom orda bebek kıyafeti var mı.. yani vardır baküde en azından kendi mağazaları olmasa da düzgün firmaların malları bulunur heralde. ayıptır sölemesi yemek bulamıoruz ama mother care ın mallarını bulduk burda... onları yicez artık

Bütün gününüzü burada geçiriyorsunuz, ben yetişemiyorum tüm geçmişi okumaya.. Sonra Fransız kalıyorum.. :eek:

Bir şeyi merak ettim.. Hastanede doğum yaptıktan sonra bebekleri neyle çıkarıyoruz hastaneden, yani bu konuda plan yapıyor musunuz?.. Kucakta mı götüreceksiniz, ya da ana kucağı gibi bir şey mi, ya da portbebe mi ne bileyim ne varsa artık çeşit olarak?.. Ben bugün de ona takıldım, sizler ne düşündünüz merak ettim..

ben hic dusunmemeistim bnu bakkafamçokkarıştıfisfisfis ya bide hastane cikis takimi diye bisi varmis, gecen konusuldu, o nedir kizlar ya, ozel bir kiyafet mi???fisfisfis

ben hic dusunmemeistim bnu bakkafamçokkarıştıfisfisfis ya bide hastane cikis takimi diye bisi varmis, gecen konusuldu, o nedir kizlar ya, ozel bir kiyafet mi???fisfisfis

Hastane çıkışı küçük bebek seti işte.. Annem almış bana bir tane.. :dance: Şapkası var eldiveni, patiği, tulumu, battaniyesi, zıbını.. Onu doğuma girmeden önce hemşireye veriyormuşuz.. Doğduktan sonra giydiriyorlarmış bebeği.. Bir kaç tane de yenidoğan bez istiyorlarmış.. Hastane civarlarında bezler pahalı olur ondan da almak lazım yanımıza..

canım benim diğer topiğe koyduğum kıyafetler hastane çıkışı...onların daha az sayıda ya da daha fazla sayıda olanları var...tercih sana kalıyor...

ben yuruyus yapamiyorum, havalar cok soguk hala burda, evde hergun 15 dk bisiklet yapiyorum, bazen gun asiri, ilk aylarda 25-30 dk idi ama artik fazla zorlamak istemiyorum..

Bende 4 gözle bekliyorum yüzmek için ama daha en az 2 ay var maalesef. 1 ay öncesi filan 1 saat yürüyodum ama yağmurlar başlayalı 20 dk bazen 30 dk iş çıkışımda. Yogayıda galiba Evriş yapıyodu. dvd sini alıp başlıyım bende diyorum çok olumlu olduğu yönünde yazılar var.

AFTABRU tşkler cvp verdğin için zaten bi sen birkerede taze fasulye cvp vermişti daha önceki yazımada..sanırım eski kullanıcı olmak gerekiyor yeniler pek önemsenmiyor..bu yüzden bende göbek şov kısmınıza resim koymayı düşünüyordum ancak vazgeçtim..
herneyse bakırköy ebru hamile giyimden 25 ytl ye pantolon aldım bende geçen hafta ayrıca ebrunun fatihte outlet mağazası var eski sezon ürünleri var fiyatlarda uygun bunun yanısıra gitti gidiyor.com da zaman zaman takip edince kullanılmamış çok cüzi fiyatlara hamile kıyafetleri aldım tavsiye ederim.ama herzman olmuyor takip etmek gerek.son olarakta gidebilen olursa nişantaşı osmanbey arka sokaklarında bazı mağazalr var çok güzel hamile kıyafetleri var peraknde satanları var onların ve özellikle bebk kıyafetleride var alışveriş merkezlerine nazaran çok ama çok uygun zamanı olan güzel bi havada gidip gezsin derim hemde yürüyüş bizler için..

Lalcim mothercare burdada var ama cok ama cok pahalı. trden daha pahalı. 3 tane cıtcıtlı bodiye turk parasıya 40 tl , asla vermem turkiyede 2-3 milyon o badiler varsın mothercare olmasın. evet bebek kıyafetleri var bulurum rahat ama genelden tr den gelio yada cinden. cin malınada guzen olmaz o yuzden enmantıklısı trden getirtmek. dusunsenize cocugunuza doya dola alısveris bile yapamıosunuz ondan galiba hevesim yok.

kızlar bu haftalarda göğüslerden sıvı gelirmiş. sütün bilmem ne maddesi.ileri haftalardaki bayanlarrrr. gelio mu cidden. daha erken deil mi ama . 30 dan sonra gelir filan die düşünmüştüm
15-16. haftalar demiş.

lalcim ben oyle birsey yasamadım. yasayan varsa bilmiyorum

Burko canim ben o babay maker i denedim insallah oyle cirkin olmaz bebisim, esimle koptuk aksam, bu ne boyle diye, yani ikimizde fena degiliz tip olarak, sanirim bizden bu kadar cirkin bisey cikmaz:)))
Esrako cok guzel bir goruntu yakalamis doktorun, ben doktorumkla konustum eim cok istiyor diye, goruntu yakalamak cok zor dedi, belki ileride...
Kacakkkedi gecmis olsun canim ya...
Evrisim, sparta annem, oglan kesin o oglannnnn....

norram bende ciddiye aldım o programı yaptım on saat ugrastım filan ama cok cirkin bisi cıktı ortaya sag gozu benim sol gozu esimin burnu benim agzının yarısı benim yarısı esimin. Allah esirgesin fake cıktı program :)))

battaniyeyle kucakta cıkarırız herhalde yada puset oluyo canta gibi oda olabilir. hepsini ozaman dusuncem suanda dusunmek istemiyorum. herseyi zamanında dusunup yasamak istiyorum:)

norra bisiklet pek tavsiye edilmiyor ben okumustum sen yinede arastır ona gore karar ver. ben hicbisey yapmıyorum zaten yiyemiorumki okadar cok. yani sırf bebisi besleme aamaclı yemek yiyorum kendim icin canım hicbisey istemio ama havalar duzelince yuruyuse baslıycam

herneyse bakırköy ebru hamile giyimden 25 ytl ye pantolon aldım bende geçen hafta ayrıca ebrunun fatihte outlet mağazası var eski sezon ürünleri var fiyatlarda uygun bunun yanısıra gitti gidiyor.com da zaman zaman takip edince kullanılmamış çok cüzi fiyatlara hamile kıyafetleri aldım tavsiye ederim.ama herzman olmuyor takip etmek gerek.son olarakta gidebilen olursa nişantaşı osmanbey arka sokaklarında bazı mağazalr var çok güzel hamile kıyafetleri var peraknde satanları var onların ve özellikle bebk kıyafetleride var alışveriş merkezlerine nazaran çok ama çok uygun zamanı olan güzel bi havada gidip gezsin derim hemde yürüyüş bizler için..

Ebru giyimi bende tavsiye ederim, annem cok guzel ciciler yollamis, cok hos seyler, gerci bana biraz pahali geldi ama kaliteli..tabi outleti daha ucuzdur..

norra bisiklet pek tavsiye edilmiyor ben okumustum sen yinede arastır ona gore karar ver. ben hicbisey yapmıyorum zaten yiyemiorumki okadar cok. yani sırf bebisi besleme aamaclı yemek yiyorum kendim icin canım hicbisey istemio ama havalar duzelince yuruyuse baslıycam

canim doktorumla konustum, disarda bisiklet yapmayi tavsiye etmiyorlarmis, dusme riskine falan karsi, ama evde kondisyon bisikleti yapabilirsin hem kandolasimini duzenler dedi bana...ama fazla zorlamiyorum 15 dk kilo vermek icin degil zaten, maksat kaslar calissin, dolasim duzenlensin...

babymom,

ben çok aceleciyim sanırım.. Bir sürü alışveriş yapıyorum.. Sonra da korkuyorum, bebeğime bir şey olursa, bu aldıklarıma bakar bakar ağlarım diyorum.. Bizde çok erken girdi bebek hayatımıza.. Şimdiden bizimle yaşıyor gibi, ama senin gibi davranmak daha mantıklı.. Ne yapacaksın.. Biz on sene bekledik eşimle evlenmeyi.. Ve on seneyi, bu bebeğin özlemiyle geçirdik.. Kendime hakim olamıyorum..

petrikcim demekki napıyoruz alisverise kocislerle gitmiyoruz. ben kendim icin bile kocisle gitmem hem sıkılıo hemde guzel bisiler alamıyorum icime sinmio aldıgım biran once alıp cıkıorum. ama tek cıksam yada bi kız arkadasımla heryeri altust edip ona gore istegime butceme gore bisiler buluyorum evede mutlu donuyorum

haklısın baby havalar soğuk diye eşim her sabah işe getiriyor, akşamlarıda gelip alıyor minibüse binme diyor napayım nere gitsem peşimde, havalar düzelsin şutlicam onu : ), arkadaşımla yada kız kardeşimle giderim alışverişe
baby buradaki mother care bana çok ucuz geliyor kıyafetleri oradan almayı düşünüyorum

nora hastane çıkış takımına bende heveslnedim yeni doğum yapan arkadaşlarım çok gereksiz alma dediler bilmiyorum ne yaparım
bebeği taşımak içinde anakucağı alıcam araba koltuguda deniyor, şimdiden beyendim
bak bundan alacağım kısmet olursa
http://www.bebekodasi.com/main/product_detail.asp?pro_ID=293&sub_cat_ID=202&cat_ID=69

gypsyesra alınma şekerim çoğumuz çalışıyoruz bazen bakamıyoruz 2 gün giremezsem geçmişe bakamıyorum mesela, ekle cnaım bebişinin cicileri neden eklmeyesin, küsmek alınmak yasak, hadi eklede görelim

Son düzenleme:
nevaanne bence çok fazla düşünmemek gerekiyor....bebeğime birşey olursa aldıklarıma bakar ağlarım demişsin.... lütfen canım böyle düşünme.... yani herşey olacağına varıyor hiçbirşeyin garantisi yok ne 9 ayın garantisi var nede bebekler doğduktan sonrasının garantisi var onu bırak bizim bile yarın ne olacağımız belli değil....kendimize kıyafet alırkende böyle düşünüyormuyuz yani ne bilim yazlık kışlık kıyafetler alıyoruz 3-5 ay sonra giymek için ama ne malum yarına çıkacağımız.... böyle düşünme ve hamileliğin tadını çıkart bence içinden geldiği gibi davran ne almak istiyorsan yap ne bilim ne yemek istiyorsan ye hayatın tekrarı yok ve hamileliğinde.....

hoşgeldin arkadaşım! Bu arada kızlar; işte nickiyle bizi çileden çıkaracak bir diğer arkadaş!!! Canım lütfen ismini bağışla da, bizi bu nadide rumuzunla başbaşa bırakma gözünü seveyim :)

slm taze fasulye ismim Esra bende sizin isimleri göremiyorum belli bi yer varmı görebileğim acemilik varda biraz :eek:

Öyle bir yer yok canım ama senin nick kolayca okunabilecek bir şey değil... Adım Burcu bu arada :)

bebeği taşımak içinde anakucağı alıcam araba koltuguda deniyor, şimdiden beyendim
bak bundan alacağım kısmet olursa
Baby Max Ana Kucağı BEBEKODASI.COM ' Bebek Odası Denilince...'

Hah işte, ben de bunları beğendim, ama arabamız falan da yok.. Yani sadece bebek taşıma amaçlı alınabilir bir şey mi sizce, yoksa hani oto koltuğunu aldık otoyu da yakında alacağız falan tadında komik bir görüntü mü arz ederiz?.. Biraz da ağır görünüyor.. Mesela sağa sola giderken, arabaya koymak yerine bununla taşınabilir mi ki?..

nevaanne bence çok fazla düşünmemek gerekiyor....bebeğime birşey olursa aldıklarıma bakar ağlarım demişsin.... lütfen canım böyle düşünme.... yani herşey olacağına varıyor hiçbirşeyin garantisi yok ne 9 ayın garantisi var nede bebekler doğduktan sonrasının garantisi var onu bırak bizim bile yarın ne olacağımız belli değil....kendimize kıyafet alırkende böyle düşünüyormuyuz yani ne bilim yazlık kışlık kıyafetler alıyoruz 3-5 ay sonra giymek için ama ne malum yarına çıkacağımız.... böyle düşünme ve hamileliğin tadını çıkart bence içinden geldiği gibi davran ne almak istiyorsan yap ne bilim ne yemek istiyorsan ye hayatın tekrarı yok ve hamileliğinde.....

Duygusallaştım yine.. İnsan ister istemez düşünüyor.. Ama çok haklısın.. Sonuçta belki bir daha yaşamayacağım bir deneyim bu, zaten bir şey olsa onun için satın aldıklarımın önümde delil teşkil etmesi gerekmeyecek ağlamak, hüzünlenmek için..

petrikcim ben onu puseti alirken takim alicam, 3u bir arada oluyor burda, fiyatlarida uygun, temmuz indirimini bekliycem...puset araba koltugu bide pusete bebekken yatabilmesi icin aparati..bazen cantasini bile hediye veriyorlar...

petrikcim ben onu puseti alirken takim alicam, 3u bir arada oluyor burda, fiyatlarida uygun, temmuz indirimini bekliycem...puset araba koltugu bide pusete bebekken yatabilmesi icin aparati..bazen cantasini bile hediye veriyorlar...

O setleri de biliyorum travel set falan deniyor.. Ama bir tek internette resim olarak gördüm.. İnceleme fırsatın oldu mu Nora, o araba koltuğu aparatı bebek arabasına takılabilen bir şey mi?.. Merak ediyorum, ama ilçede oturduğum için, buralarda öyle bebek mağazası falan yok.. Bir bakma fırsatım olmadı..

X