2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

evet evriş, centrum u sordum ben eczacıya içilir dedi. ben bol bol yoğurt ve peynir yediğim için ve de centrum içtiğim için kendimi süt içme konusunda kasmıyorum. pek sevmem kendilerini. benim için en zoru su ve et oluyor. ikisi de çok önemli ama ben ikisini de zorlanarak tüketiyorum. iki gün su içmesem susamıyorum.

Valla aftabru.. bana da su ile yaşa deseler yaşarım, resmen su kuşuyum.. çok seviyorum, küçük bardakta asla içmeyecek kadar çok seviyorum, o kadar düşkünüm suya.. ama ıhlamur içebilirsin.. ha birde aklınızda olsun midenizde şişlik, rahatsızlık, bir sıkıntı yaşarsanız hazımsızlık gibi.. rezene çayını evinizde eksik etmeyin, hamilelikte de içilebilir.. o konuyu da araştırdım.

ya kızlar ben bugun sadece bir elma ve bir portakal yedim.zaten en fazla tükettiğim sey elma.birşey yiyemiyorum ben mide bulantısı yuzunden.buzdolabının kapağını bile açamıyorum o anda lavoboya kosuyorum o derece kötuyum.kilo düşüşü olmadığı gibi artısıda yok bende sadece şişliğim gitti biraz o kadar o yuzden endişe etmiyorum açıkcası ama sürekli bulantı halinde olmak kötu eşimde eve gelince kendi hazırlıyor napalım biraz idare etsin 3. aydan sonra olmaz diye umut ediyorum.

bende suya bayılırım gece sırf susadığım için uyanırdım ama şimdi içemiyorum(((
su iğneler banada zor geliyor önce böyle değildi şimdi daha zor giriyor ve canımıda acıtıyor artık demekki nrmalmiş sendede olduuna göre.

Aaa tabi bitki çaylarını meyve sularını (hazır olanları) kahveyi çayı sevmediğimi yazmayı unutmuşum. Benim içeceklerle aram çoook kötü evriş. Sadece ayran ve taze sıkılmış meyve sularını içebiliyorum, bi de sıcak çikolata. Diğer içeceklerin hepsi bana zor gelir. Yeme konusunda ne kadar problemsizsem içme konusunda o kadar huysuzum. Gerçi çay kahve içmediğim için şanslıyım ama senin gibi suya düşkün olmayı çooook isterdim.

Üzüldüm gelgit ya.. sende aşırı derecede demek ki.. Allah yardımcın olsun, umarım en kısa zamanda biter, tabi ki eşin hazırlar, hiç bir şey için kasma kendini..

kesinlikle katılıyorum hergün duş alsam yeridir zaten yorgunluktan herşey zor geliyor ama neden kestirme diyolar anlamadım
şu memişlerin en top zamanı konusundada katılmaktayım artarak devam ederse aylar sonra düşünemiyorum bunun böyle devam etmeyeceği konusunda bilginiz olurda iletirseniz sevinirim.

Olsun canım, üzülme.. en azından ayran içebiliyormuşsun, portakal suyu ıcebiliyormussun, ikisi de çok faydalı.. bu açıdan şanslısın. Evet çay ve kahve konusunda şanslısın.. ben ki çayı çok severim, günde bir tane içme hakkım var, ah bir içişimi görsen resmen dibini yalıyorum kaydirigubbakcemile3

Bilgim yok defne walla.. gecen gün düşünmedim değil, hayatımda gögüslerim böyle olmadı, bi garipsiyorum ki.. sorma. Enteresan bir görüntü gibi geliyor bana, bir de baya sızlıyor, üstüne falan sıkıysa yat.. bu derecede büyümeye devam ederse sonum kötü vallahi...

kız maşallah size bebişleriniz çok şanslı

bu arada bazılarınız göbişler çıktı yazmışınız da benimki 3 aylıkken bile azcıktı ..toplam 10 kg aldım hamileyken 2 kg kaldı şimdide ..sebzeyi bol tutun yemeklerde ilerde sütünüz içinde aynı şeyler geçerli :)

Moonlight.. en çok hangi aydan sonra kilo alınmaya başlanıyor? Mesela her ay bir kılo almayı basarabilir mi bir hamile?

Son düzenleme:

canım hayırlısı olsun bebeklerimiz.sağlıklı bebişler olurlar ihşallah.bende ağustosta doğum yapıcam :CüvCüv:daha yeni öğrendim

slm arkadaşlar bende inşallah ağustos annesi olacağım...26 ağustos 2009 gözküyo 25 ağustosta evlilik yıl dönmü süper oldu bu:)...bugün kesyi gördük 10 gün sonra çağırdı kalp atışı için dr...normalmi bu hani çok erken diil dimi çok heyecanlıyım ...hala moduna girmedim...inşallah sağlıkla hayırla gelir bebeklerimiz allahım uzun ömürler versin.....

Moonlight.. en çok hangi aydan sonra kilo alınmaya başlanıyor? Mesela her ay bir kılo almayı basarılır mı bir hamile?
canımın içi adım özlem bu arada :)
ben son 2 ayda aldım tüm kiloları ilk 4 ay sürekli kustum ve 4 kg verdim ama bebek iyiydi o yüzden çok endişeleniyrdum o na bişey olmasın diye ama o da sağlıklı gelişiyrdu.benden alıyormuş alacağını benim stoklardan o yüzden bebek sağlıklıymış hem onun benden alması hemde kusmam beni o kadar zayıflatmış zaten .sonrasında her ay 1 er kg aldım son 4 ayda güzel kg aldım ben ama zaten bebek en güzel son ayda çok gelişiyor ve 8.ayın sonunda .o yüzden kızlar abartmayın nolur aşermekte yemek yemekte sağlıklı ve doyurucu şeyler yiyin .haşlayın brokoloyi koyun üstüne zeytinyağını limonu çerez yer gibi yiyin tv karşısında sevsenizde sevmesenizde bazı şeylere mecbursunuz.karnıbaharı da aynı şekilde yapın :)biliyorum bi çoğunuzun kafasında bu kadın kafayı yemiş diye sölentiler var ama bebişler sözkonusu...yemezseniz sizden sömürecek siz güçsüz kalacaksınız...
ben sizin konununuz ilk açıldığında yazmıştım hayırlı olsun hepinize diye o sırada söledimmi bilmiyorum .
ben hamile olduğumu ilk öğrendiğim günden doğuma gideceğim ana kadar 2 güne bir banyo yapar banyodan önce karnıma saf zeytinyağı sürer 10dk beklerdim.8 buçuk ay boyunca çatlamadı karnım son 2 haftada oldu 3-5 çatlağım:)o kadar da süs olsun demi ...inanın başka bişeye gerek yok.saf zeytinyağını alın sürün...ve her banyodan sonra bir tane yasin-i şerif okuyacağıma söz vermiştim kendi kendime bebeğim için ölmüşlerin ruhuna.Öle rahatlıyordum ki ..benden demesi isteyeniniz yapsın ...
aklıma geldikçe yazarım ben size.
bu arada istanbulda avrupa yakasında olan arkadaşlara doktorumu önerebilirim :)

cnmbenim :1hug:verdiğin bilgiler için çok teşekkür edeirtma.s. allahım bebişine sana babasına uzun ömürler varsin sağlık mutşluluk versin allah razı olsun .....cnm bende hstane konusunda muzdaribim dr seviyorum ama yorucu oluyo ben şişlideyim hastane güneşlide sen tavsiye edeceğin nerde cnm ii olur valla yakın tavsiye bi yere gitmek

tuana ben özel yerine gidiyrdum doktorun bakırköy de istanbul caddesinde kendisi Bakırköy Yenimahalle kadın doğum ve çocuk hstnesinde çalışıyrdu ama isteyenlere de özel bi hastanede doğumlarına gidiyrmuş o gittiği özel hastane bana uzak olduğu için son ayda ben doktorumu değiştirdim Avcılar hospital de Sadullah Yesevi doktorum oldu ve hayatımda bu kadar iyi bu kadar güler yüzlü sevecen bi doktor görmedim ben keşke hep ona gitseymişim şans...ben normal doğumu çok istedim 8 saat sancı çektikten sonra sezeryen olmam gerektiğini bile bana nasıl tatlılıkla anlattı anlatamam...zaten şimdiden anlatmıyayım korkutmayayım sizi:)
avcılar ve yakınlarındaki her hamileye sadullah bey i öneririm .Avcılar Hospital de.
Ama eğer istiyorsan bu bakırköy deki doktorunda adını telefonunu vereyim çünkü o da süper bi doktor ...

yeni adaylarımız hoşgeldiniz.hayırlı olsun bebişleriniz.
karna sıcak su düşük tehlikesine mi neden oluyor..sıcak banyo da öyle galiba.. bilimsel açıklaması ne acaba..
kuru üzüm badem tarzı kuruyemişleri yıkıyormusunuz yıkamak gerekirmi.hijyen konusunda başka fikirler ???

cnm bilgilendirdiğin içinteşekkür ederim:1hug: bakırköyde bana uzak otabus yolu istemiyom hem artık metrobus var direk bakırköy yok....türkiye hstanesinide tavsiye ediyolar o bana yakın orsaı olur sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…