2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Dostlar,

Sizlere bir sey danısmak istiyorum.. su an ben Ferrum fort kullanıyorum demir eksikliği için.. bende az derecede kansızlık mevcut.. dün nette arastırdım, hamile bir kadının alması gereken demır mıktarı 27 mg.. demir hapının içinde bulunan mıktar 100 mg.. artı 350 mg da folıc asıt var.. folıc asıt eksikliği de demir eksikliğine yol acıyormus.

Bu bilgilere dayanarak.. benim aldıgım bu demir hapı, bende hiç demir olmadııgını varsayarsak.. yeterli midir? DR a da danısacagım ama.. sizlerinde görüsü benim için kıymetli.

babymom bulantı değilde mide yanması saçla alakalı olarak biliyorum. benim için daha erken tabi ben daha 15. haftada değilim ama belki sizin o yüzden başlamıştır die düşündüm.
bide benim doktorum bana nedense 3 4 kere mide yanman varmı diye sordu. yok dedim neden sordu onu çözemedim olursa soda iç geçer dedi....

comely hoşgeldin canım zor geçen günlerin acısını çıkar tatlımmmm

petrikcim gözün aydın darısı üçlünün başına maşallah bebeğine

annemle tartıştım kızlar.of yani mesafede olunca arada kötü oluor. şimdi geçmişi okuyayım
lal ece üzülme bende tartışıyorum bazen konuşurken işim oluyo kapatıyorum hemen telefonu..ama onlar anlayışlı emin ol anlıyodur seni

seernim cok saol hayatım icicem soda

evrisim benim bildigim 60-70 mg demir alması gerekio hamilelerin. benim ictigim multivitaminde 60 mg var. yani kansızlıkta extra gerekiyor canım , kansızlık olmasa bile dısardan muhakkak demir takviyesi gerekiyo. o yuzden fazla degil kanımca

Ya o pembe göbek yüzünden kan cıkacaktı ya.. aklımda nası kalmaz, resmen kazındı bu küçük sıpa yüzünden.. o yuzden onun adı pembe göbek.

Ya ben güzel kılo aldım deme ole.. 4 kılo ıdı, sımdı 5 le mişizdir layıkıyla.. gıdıyoruz alamete.. Ya bu alet evlerde facia yaratmasa iyidir kaydirigubbakcemile3

evett internetten buldum sifir fiyati 60 euro, ama ebay de satista, acikarttirmaya katiliyim, yari fiyatina alabilirim ordan...

yaw bız 60 mılyona aldık dıorumm.. nerede 60 euroo.. nıe ole yaaa

annemle tartıştım kızlar.of yani mesafede olunca arada kötü oluor. şimdi geçmişi okuyayım

Noldu Lalimmm.. naptın kadına kaydirigubbakcemile3

lal uzulme duzeltirsin heran heryerde kavgaya aglamaya kahkahaya cok musaitiz. tabi annen oldugu icin senin canın sıkıldı , o seni anlıodur merak etme sekerim

ESRAKO cum neden ezmesini tercih ediyorsun? normal zeytin yesene. sandviçe koymak için çekirdekleri çıkarmak lazım tabi üşeniyorsun di mi ? cık cık cık.... bence hergün yeme. çok tuzlu oluyor bi kere o ezmeler.

canım ben kendim hazırlamıyorum zaten soguk sand yapan sarkuteri tarzı yer var orası hazırlıyor tum zeytin cesitleri var ama ezme ekmegin içine esit miktarda yayıldıgı için tercih ediyorum :))

benim tickerim olmuyor uyus oldum bu 1
2ciside istanuldaki 26 şubat 1 mart araındakia nne çocuk fuarına gidecek varmı yada hada önce gitmiş olan varmı??

Saol kuzumm.. yeterli o zaman.

pinkycim tickerin http.........png seklinde olmalı yani orda upuzun kodlar verio onları alma sadece en kısa olanı al hatta kısalt sil sondaki diger uzantıları olur ozaman

trde olsam kacırmazdım bence istanbuldakiler kacırmayın bu fuarı icim gitti simdi duyunca

aynen bunu kastetmistim. iki samimi arkadas ile yeni arkadas olunan kisi ile olan muhabett aynı olmaz neticde normal hayatta da. daha fazla ilgi bekliyorsak birazda ilgi gostermeliyiz. zaten zorunlulktan bahsetmek komik olur burası herkesin kendi iradesi ile geldigi biryer. ama emin ol arada bir yazan insanlara verilen yanıtlarla herzaman burda yazan insanlara yapılan yanıt miktarı asla aynı değil.

internet tr ye geldiginden beri aktif olarak giren ve uzun yıllardır cesitli forumlarda yazısmalar yapan biriyim. gozlemlerim bu yonde. kendi sahsi fikrimde bu yonde. onay almak vs içinde yazmadım fikrime katılanada diycek birseyim yok katılmayanada.. soran arkadaslar varya neden yazmıyorsunuz diye onlara yanıt "ben yazmıyorum nedeni budur" seklinde yazılmıs bir mesajdı benimkisi.

Evris canim babaynin de dedigi gibi dunya saglik orgutune gore hamilelikte 60mg demir alinmasi onerilmektedir ama senin extra bir kansizligin oldugu icin aldigin demir hapi bu ihtiyaci karsilar, kaldi ki sen hergun duzenli pekmez takviyesi de yapan bir hamissin, ayrica kombine vitamin de aliyorsan onun icinde de demir var, yani senin icin yeterli bir durum.Ayrica doktorun eger kansizligin varsa her 2-3 aylik donemlerde kan degerlerine bakmasinda fayda var. cunku depolarin ne kadar dolu ne kadar bos oldugunu anlar boylece..
burada bi iinternet sitesinden buldum 60 euro sifiri , ebay de ise 2. el 30 euro civariydi.. bakalim daha bi arastirayim..

esrako yarasın afiyet olsun :) neyseki cantamda 3 be zeytin varda agzımın suyunu kesti :)))

NORRA özelden attım linki buraya yazarsam sorun olabilir diye.

PETRİK gözün aydın hayırlı haberler almaya devam ederiz hepimiz inşallah.

kızlar kayınval dem calışıyo kayın peder kaynımla izmite gıttı bizdeeeeeeeeeeeeee koçişle fılım falan ızledık sımdıde de civil gıyımde ınd. varmıskaydirigubbakcemile3 oraya bebişimize bı seyler alıcaz gercı cınsıyetımızı bılmıyoruz ama olsun işde gezerık hem bıraz sizi cooooooookkkkk öpüyorum canlarım benım ben kaçar a.s.:1hug:

norra trden daha ucuza alıp kargo yapacak varsa oylede alabilirsin hepsiburadadan

kızlar bugun fazla isim yok o yuzden cok yazıcam dadandım bugun topige hihoyyyt

comelycim balayından önce çocuk yaptınız ne iş hahahahahha :)

annemle ideoloji tartışması oldu. benim sölediğim fikirleri sanki başkasından duymuş gibi bana söleyip laf sokuor.yani ben mi gebeyim o mu anlamadım. bebek için fazla heycanlı.sanki o doğurcak hihoyyyt
mesafe özlem bebek sevinci insanlar hassaslaşıo galiba. dedim ya bişiler almış.hala alıo :) netten gösterio 100 tane kıyafet almış.beğenmediklerini söle deiştireşm dedi. kaç gündür günde 1 tane beğenmediğim olsa hergün beğenmediğim o ciciyi koşup komşuya gösterip gelip telefon açıp senin beğenmediğini bilmem kim çok beğendi.tamam annecim diorum. 4. gün patladım. en son dünkü aldığı 100 şeyden 1 tulum beğenmedim. gene koşmuş göstermiş. tel açıo. ayyyy lalcimmm bilmem kim çok beğendi beğenmediğini. ay herkes beğenmiş zaten herkes kullansın.bana nie soruosun madem deiştirmşcen madem önemli deil beğenip beğenmemem. sormasın göstermesin. o kadar heycanlı ki. bebek onun sanıo kızlar cidden korkuorum artık. bebekle yatçakmış beraber. annem böle deildi. beklediği gün bugünmüş demek hihoyyyt şimdi de gülüorum.ayh pardon yani garip olaylar anlattım size ama annem küstü bana beğenmedim die. :CüvCüv: ay herkes küsüo darılıo çıldırcam. gidip portakal alıp gelim bari. sinirlenince canım portakal çekio hihoyyyt

annem deil ben annemi anlıorum kızlar. kızını ve içindeki bebeği çok özlemiş

bu arada hepimiz ıyıyız sanırım hasta varsa cok gecmıs olsun ben arada bı ıstıfra edıyorum ama yuz ustu yatamaz oldum valla kasıklarım cok ağrıyo bebişlerimizee ve kendımize cokkk iyi bakıcaz okımı ben gırmeye calısıcam gelınce tekrar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…