2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

sakaleynmaster
hehehehee:))) şimdi çok sevindim işte demekki iyi bişeymiş önde gitmek..ben şimdi herkese 13 haftalık delde 15 haftalık dicem deilmi yaaa*?bide netten izliyorum ya hafta hafta,ondada 15 haftalıga bakıcam deilmi ?

aftabru banada %90 kız dedi aradı taradı pipi bulamadı en son kukusunu gordu orda 3 nokta vardı erkek olunca o 3 noktadan biri uzun oluyomus . bakalım sonradan uzarsa bilmem :)) kontrole daha var

aaaa süper haber BABY, çok sevindim, sen de pembişleri alacaksın yani. benim doktor da aynen o üç çizgiyi gördüğü için kızdan şüphelendi. o da kesin demedi, iki hafta sonraya bıraktı kesin anonsu ama biz sabırsızlıkla isim bile koyduk. bakalım artık hayırlısı.

öyle söylede iki hafta önden gidiyoruz deme canım ya nazara karşı 15 haftlıklara bak madem öyle gidiyor kuzuşun senin erkekmiydi canım

burko seninki kaç haftalık..sen nasılsın anlatsana bize sende..

Benim bugün 12 hafta doldu canım. Cumartesi günü ikili test için gittim doktora. Bebişimin ense kalınlığı bir öçlümde 1,2, diğer ölçümde 0,9 mm çıktı. Doktor büyük olanı yazmak daha doğru dedi, onu yazdı. Burun ve çene kemikleri, ellri, ayakları, parmakları, beyni, omurgası, herşeyi tam gözüküyor ama cinsiyet için erken dedi. 18 marta tekrar gün verdi ama ben o kadar dayanabileceğimi sanmıyorum. Arada başka bir doktora gidebilirim her ankaydirigubbakcemile3

tam olarak belli olmadı cinsiyet.%90 falan kız olabiir dedi ama iki hafta sonraya kaldı benimkide

Günaydın kızlar benimde bugün saat 4 buçukta randevum var ikili test için gidicem çok korkuyorum heyecanlıyım kendi doktorum olmayacak bugün birazda onun tedirginliği var acaba erkekmi bakar diyede tedirginim zaten oldum olası şu alttan bakmayı hiç sevmiyorum çok uzun sürmez dimi kızlar

burko bende daynamayıp erken gittim ve öğrendim .insan merak ediyor ben başından beri oğlum diye seviyordum son bir iki haftda ya kızsa demeye başladım ama oğluşummuş

canım alttan bakılmıyorki karından bebeğin ensesi ölçülüyor sonrada kan veriyorsun okadar.korkacak bişey yok yani .seninde hayırlı haberlerini alırız canım inşallah.

tü tü tü tüüü maaşallah, atlaya zıplaya gidiyorsunuz oğluşunla. bize de rehber oluyor helincim sizin muayeneler. ben de perşembe günü gideceğim doktora, bugün 16+1 iz perşembe günü 16+4 olacak, bakalım bizim kontrol nasıl geçecek. şimdi bulantılarım da kesildi, artık hiçbir belirti yok hamileliğime dair. allaha şükür hiçbir sıkıntım kalmadı. inşallah bebişim iyidir. büyüyor galiba teyzeleri, göbeğim de iyice çıkmaya başladı. ama hala hissedemiyorum. lal in dediği gibi sabahları elimi gezdiriyorum karnımda ama hiçbir yerde elime bi gariplik gelmiyor.

canım alttan bakılmıyorki karından bebeğin ensesi ölçülüyor sonrada kan veriyorsun okadar.korkacak bişey yok yani .seninde hayırlı haberlerini alırız canım inşallah.

canım ben kilolu olduğum için karında yağ kitlesi fazlaymış bebekte ufak olduğu için görünmüyormuş net olarak birde rahmim arkaya dönükmüş buda görünmesini zorlaştırıyormuş ancak bebek biraz daha büyüyünce rahat görünebilirmiş o yüzden doktorum alttan bakabileceklerini söylemişti çünkü geçen haftaya kadar hep alttan bakıldı normal muaynelerimde bile rahat göremiyorum demişti doktorum inş. Senin dediğin gibi karından bakılır şu alttan bakmaya deli oluyorum

gizze
canım nasılsın hafta sonu merak ettim seni.doktora gittinmi

Günaydın herkese,

helincm saol canım bugün çok iyiyim...Haftasonu doktoruma gidemedim. şehirdışındaymış. Pzt istte olucam dedi. Ben de şikayetlerimi anlattım normal olduğunu söyledi eğer ağrıların artarsa yat dinlen dedi. Çok ağır bulantı kusma ve kanama olmadığı sürece problem olmayacağını söyledi canım. Ben de dr tavsiyesine uydum haftasonunu dinlenerek geçirdim.. Şimdi çok iyiyim inşllah siz de iyisinizdir. Cuma günü randevum vardı zaten cuma günü gidicem cnm. Bu arada atladım mı bilmiyorum oğluşun hayırlı olsun canım. Maaşallah çok hızlı büyüyor gamyoncuiremsu

Lalece senin oğluşun, cadu ve babymom kızlarınız hayırlı olsun canlarımm Çok sevindim hepinizin adına. Ya kimseyi atlamıyorumdur inş. Atlıyorsam kusura bakmayın lütfennn..

Bu arada ben dünkü habere çok üzüldüm. Ama aslında bana serviks yetersizliği için bakılmadığını da farkettim. Dr ilk gittiğimde soracağım sorulardan biri bu olacak. Rutin bir kontrol değilmiş daha çok geriye dönük bir kontrolmuş ama ben yine de bakılmasını isteyeceğim kızlar. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz?

herkese merhabalar
cinsiyet ogrenen arkadaslara hayırlı ugurlu olsun .

benim son gunlerde bas agrılarım iyice sıklasmaya basladı. hatta ara ara sol elmacık kemigimin o hiza boyle kuçuk bir bolge karıncalanıyor sanki kisa sureli hemen hergun bir kere oluyor sanırım ama dikkat ettim en çok bas agrım varken oluyor.
bas agrıssıda dayanılmıycak gibi edğil ama için içni surekli bir agrı var hızlı hareket etsem beynim sallanıyor sanki agrı artıyor. sakaklarımda damarlar tık tık atıyor. dr a soracagım gidince.
hos heryerde gebeligin ilk altı ayında bas arısı çok sık olur yazıyor ama yuzumde karıncalanma da beni telaslandırmıyor değil. migren ataklarında olurmus yuzde karıncalanma. bilmiyorum tedirnginim acıkcası.
ama minoset içiyorum geçiyor. kotu birsey olsa beyinde falan minosetle geçmez heralde ....

günaydın kızlar
şu geçmişi okuma işi ne kadar zormuş 3 günde sayfalar dolusu oku oku bitiremedim vazgeçtim bulantılar geçti ya açıldık ama hep güzel haberler herkesden çok sevindim sürekli geçmişi okuyarak gittiğim için kusura bakmayın cinsiyeti öğrenenlerin gözü aydın herkesin bebişine maşallah hafta sonu ankaraya gittim nihayet kendime doktor buldum bir arkadaş sormuş ankarada serdar erola gittim etlik doğumda çalışıyormuş iyiydi çok sevdim ultrason cihazı çok boyutlu ve muhteşemdi burdaki eski cihazdan sonra bebeğimin gerçek halini görebildim bu arada DENİZ oğluşum geliyor burda kafasını bile zor seçerken beynini, iç organlarını , kaburgalarını, parmaklarını, parmaklarındaki boğumları, pipisini herşeyini gördüm üçlü için 7 martta tekrar gideceğim koca ankarada alışveriş merkezlerini saatlerce gezmeme rağmen alacak hiçbirşey bulamadım kilo aldığımı mağazaları gezerken daha çok farkedince canımda sıkıldı yürüyüş yapmaya karar verdim artık cinsiyet belli olunca bebişime birşeyler aldım ama dayanamadım doğum tarihim 5 ağustostan 10 ağustosa kaydı bende çok faydalı yiyecekler yiyerek arayı kapatıcam ağustosun tadını çıkarıcam

BABYMOM, EVRİŞ ben de aldım keçiboynuzu pekmezi. haftasonu beypazarındaydım da bi sürü besleyici şey aldım. her sabah bir kaşık içeceğim keçiboynuzu pekmezinden. içimi kıyıyor ama ne yapalım ilaç nietine artık.

nasıl yani CADU, sen daha 15 haftalıksın ve bebiş o kadar gelişmiş öyle mi? aman aman maaşallah, valla epey büyümüş. benimki seninkine göre pek bi minyon. 15+4 ken 97mm di daha. demek ki bu haftalarda bebeklerin gelişimi özelleşmeye başlıyor arkadaşlar, çok kıyaslamamk lazım. ben zaten minyon bir bebek doğuracağımı hissediyorum. pek bi narin kızım olacak benim. sağlıklı olsun da minik olsun sorun değil.

esrako
geçmiş olsun canım.
ben üçlü sonucumu yarın alacağım.inşallah iyi çıkar kızlar.doktorum %90 iyi çıkar dedi ama artık sonucu görünce içim rahatlayacak

defnedamla
oğlun hayırlı olsun

aftabru
haklısın canım artık bebekler gelişimsel farklılıklar gösterecekler.önemli olan sağlıklı olması doğduktan sonra daha iyi büyüyorlar.benim yeğenim 2,5 kilo doğdu ama6 aylıkken insanlar bi yaşında sanıyorlardı.ama birbirimizden öğrenmek güzel oluyor

Ya niye giymeyesin Çılgın hamile :))) giy tabe.. kac kere giyeceksin bi daha ama fotonu bekliyorum merakla.. Arkadaslarımız da yazmış.. afiyetle iç ıhlamurunu.

aftabru banada %90 kız dedi aradı taradı pipi bulamadı en son kukusunu gordu orda 3 nokta vardı erkek olunca o 3 noktadan biri uzun oluyomus . bakalım sonradan uzarsa bilmem :)) kontrole daha var

Ne alemsin Baybmmm.. güldürdün beni.. sonradan uzarsa ha :)))))kaydirigubbakcemile3

günaydın kızlar öbür.
Sakaleyn.. hamileliğime ver anlayamadım ben bunu yaa.. öbür ne demek?:sm_confused:

kızlar sut icemeyenler keciboynuzu pekmezi icsinmis sutten 3 kat kalsiyum varmıs simdi ogrendim cok sevindim hala icemiorumda :1no2:

Sabah kecçiboynuzunu da içiyorum.. sütümü de.. kalsiyum patlaması mı yaşıyorum ben şimdi baybmmm kaydirigubbakcemile3

Hay maşallah Allah nazarlardan saklasın.. heryerde söyleme bunu kuzu.. kem gözlerden sakınasın.. ne güzel.

Günaydın maviş.. umarım testlerın ıyı sonuclanır ki.. korkma, kötu cıkmayacaktır.

Ohoo masallahh Bir Sparta annesi daha.. Allah nazarlardan saklasın vallahi.. hayırlı olsun oğluşun Defne..

İç kıyılması iyidir aftabrum :)) Sen onu ıkı kasık yap kıymeti olsun.. iyi yapmışsın almakla.. yarasın bebişine.

Gecmiş olsun Başakım.. nazar mı değdi güzel anne sana?? Baş ağrısı cok cok normal ama.. diğer konuya bişi diyemeceğim, ama arastırmışsın, öyleyse dogrudur demek ki.. telaş etme.. ara hemen dr u ıstersen, en azından kafanda daha fazla kurmamıs olursun.Bizi de haberdar et durumundan.Çok geçmiş olsun.

ESRAKO, geçmiş olsun. minosetle geçiyorsa sorun yoktur, normal ağrıdır.
DEFNEDAMLA, senin de gözünaydın, oğluşun oluyormuş. ayol kız doğuranlar ne kadar azınlıkta kalsın. olmuyor ama, lütfen kız haberleriyle gelin arkadaşlar.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…