2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

iyi akşamlar sizlerdende kopamıyorum ama uykumuz gelmeden mutfağa düşmem lazım yarın hamur işi günü yani ne yapacağımı söylemeyeim bebişlerin canı çeker getirememde ,

AMİN AMİN .bende kızım sabahçı sabah 7.5 kalkmak zorundayım onun için erkende yatıcaz anlıyacğınız behlül kaçar kızlar.

Hayret bişey yaa, çok kızdım acemi doktorlara bırakılır mı bu iş. Gerçi onlar da öğreniyoruz diyecekler ama olsun bu iş tecrübeli kişilerce yapılmalı. klava:

herkese merhabalar!!!rahatsizlanan bütün arkadaslarima gecmis olsun diyorum..bende bu aralar kayinvalidem ve kayinpederim geldigi icin pek zaman bulamadim.. Arkadaslarimin beslenme konusundaki hassasiyetlerini anliyorum ve bende cig et ve ürünlerini yememeye dikkat ediyorum..ama bence bazi arkadaslarimin biraz fazla abarttiklarini düsünüyorum..et,süt yumurta,balik,tavuk bunlar annenin almasi gereken temel besin ürünlerinden bazilari..ben ikinci kez anne olacagim allah izin verirse ve sadece dengeli beslendim ve ilk cocugumu gayet saglikli bir sekilde dünyaya getirdim..yok et yeme..yok yumurta yeme..yok tavuk yeme peki bu cocuk ne ile gelisecek..:ecrin_bebek: söylemek istedigim sinirinda ve güvenilir yerlerden alinarak yenildiginde bunlarin bebege zarari degil faydasi olur..bu benim sizlere nacizane tavsiyem..:1hug:

Sarmaşık selamlar. Söylediklerinde haklısın yalnız şehirde yaşayanlar için tavukların yetiştirildiği imalathaneler ve orada tavuklara verilen hormon ve antibiyotikler ciddi bir tehdit oluşturuyor. Köy tavuğunda bir sorun yok. Ama nerden bulalım şehrin göbeğinde köy tavuğunu Bu önceki sayfalarda tartışıldı. Sen Almanya'dasın sanırım. Orayı bilemiyorum ama Türkiye'de ve şehirde yaşıyorsak özellikle hamilelik döneminde tavuk büyük tehdit. Çok yerden de duydum bunu. Yoksa tabii, herkesin kendi bileceği iş beslenmesi. Ama burada paylaşarak birbirimizi bilmediğimiz konularda en azından haberdar etmeye çalışıyoruz canım. Yumurtayı da tavuktan çıktığı için sordum. :1rolleyes: Selamlar.

babymomçooook geçmiş olsun canım.evrişim o meşum olayın muhatabı kayra olmasına rağmen çok kızdım dediklerin de sonuna kadar haklısın.olur böyle vakalar diyeceğiz artık

arkadaşlar dayanılmaz ağrılar oluyor kalçamda oturamoyorum yatamıyorum..hamileliğimin başından beri var ama bu gün kudurdu resmen bu ağrlar..size de oluyor mu? doktorum pek önemsemedi.ben de hiç sevmem aman doktor çok fenayım bana ilaç falan demeleri..ne yapsam acaba?

Doktorun önemsemediyse sanırım normaldir, ama dayanılmayacak düzeydeyse bir daha sor istersen dide. Ben de geceleri doğru düzgün uyuyamıyorum. Belirli bir ağrım sızım vs. olmasa da bir o yana dön bir bu yana dön. Derin uykuya çok az dalabiliyorum. Akşamları ağır bişeyler de yemiyorum. Buna rağmen huzursuz bir uyku hali geçiriyorum. Son 1-2 haftadır böyle.

canim cok haklisin bir sey demiyorum buna ama daha öncedende bunlar tartisildi ve neredeyse hic birsey yemememiz lazim..bende gayet tabi et ve tavuk aldigim yere dikkat ediyorum ama et ve yumurta cok önemli oyüzden dedim stres yapma diye..ayrica bazi arastirmalardada anneler ic güdüsel olarak neyi yeyip neyi yememelerine kendileri hissedermis..bence sende bebegin icin en iyisini bilirsin..kaydirigubbakcemile5

canim benimde bu sikintim vardi..ama bende hem kalcamda hemde bacaklarimda krampf gibiydi ve özelliklede ayaga kalkinca yürüyemiyordum..doktoruma söyledim ve bana 400 mg.lik magnezyum verdi ve simdi cok rahatladim..bence sende bir doktorunla konus ve eger gerekli görürse magnezyum takviyesi al..

teşekkürler canım.aynı seninkiler gibi benimkiler de kram değil ama değişi bir şey..doktora da daha yeni gittim sürekli işyerinden sevk almak istemiyorum püfüfff

Öyledir tabi, annelik değişik bir şey. Eşim almış geçenlerde eve getirmiş kocaman çilekleri. Canım çekti ama hormonlu olduğu çok belli, elma kadar çilek ve mevsimi de değil, yemedim tabi. Kızdım eşime de getirme hormonlu hormonlu şeyleri diye :mymeka:

Sağlığımızla oynayanlar utansın. Yoksa eski zamanlarda böyle hormon, sahtekarlık, hainlik olmadığı ya da bu günkü kadar olmadığı için her besinden güzelce yenilebiliyormuş, şimdi bizleri obsesif yaptı bu hormonlu gıdalar. kafamçokkarıştı

Tabi stres haline getirmemek lazım bunları haklısın :1hug:

3karanlıkbirmucize sana da teşekür ederim..şu nikini birazck kısaltsam yaarkene olma mı?

3karanlıkbirmucize sana da teşekür ederim..şu nikini birazck kısaltsam yaarkene olma mı?

Canım istediğin gibi kısalt :) 3k1m diyebilirsin, karanlık de, mucize de nasıl istersen.
bebeğin oluşumu beni çok etkiler, bebekler de anne karnında 3 karanlıktan geçerek yaratılıyor diye bu ismi aldım üye olurken ama uzun oldu biraz :teytey:

valla haklisin ama ne yapalim...herseyi mevsimine göre yemek en iyisi herhalde..kizlar ben cikmak zorundayim...hepinizi öpüyorum..yarin görüsürüz sizlere rahat ve güzel uykular diliyorum..gamyoncuiremsu

kizlar iyi aksamlar, baya kaynatmissiniz aksam aksam:)) yumurta konusuna deginilmis, ne guzel yumurtayi haslanmis yiyebiliyosunuz, ben kucuklugumen beri haslanmis yiyememe yumurtayi, ya omlet ya sahanda olucak..haftasonlari kesin yiyorum ctsi-pazar ama haftaici kahvaltiyi vakitsizlikten keloks yada tost ile gecistirdigim icin zor yiyebiliyorum, bazen haftaisci yemek olarak menemenin icinde falan yiyorum..umarim yariyordur bebisime...

Ben de hafta içi genelde tost ve portakal suyu ile idare ediyorum ama aslında en azından 2 sabahta 1'e alıştırsak kendimizi iyi olacak. Haşlanmış yumurtayı severim ben bir de 4'e bölüp üstüne karabiber cokacimcoook

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…