2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

teşekkür ederim minik kelebek eklemişsin. çoğunluk kız istiyo ama erkek çıkıyo sanırım. sanki bende aynı şeyi yaşayacağım. erkek gibi geliyo
bide kızlar ben 1.5 ayda bir kilo vermişim. millet kilo alıyo ben veriyorum anlamadım gitti

kızlar farkettimde nekadar cok ugramayan arkadasımız var.inşallah hepsi iyidir.yanı göz ucuyla şöyle bi listeye gözattım ,saydım 20 kadar kişiyle nerdeyse hıcc yazışmadım yada sadece isimlerini listeye yazdım okadar.inşalah iyidir herkez

Uğramayan değil ama az uğrayabilen olarak işte geldim burdayımmm hihoyyyt

Böbrek taşı vs. bahsedilmiş önceki sayfalarda çok geçmiş olsun. Ben de taş düşürmüştüm birkaç yıl önce, Allah yardımcınız olsun, kolay geçmiyor o süreç :1no2:

Hastalananlara geçmiş olsun, iyi haber alanların gözü aydın olsun. İnşallah hepimiz her daim sağlık haberleri alırız. Bebeklerinin cinsiyetleri belli olanlara da hayırlı olsun. :1hug:

Bir sonraki doktor ziyaretimize 3 hafta var. 2li testimiz normal çıkmıştı. Doktorum muayeneden daha sonra renkli doppler ultrason yapılacak dedi. 3lü ya da 4lü testten de bahsetmedi henüz.

gebelik.org sitesinde renkli doppler için "Bazı doktorlar bu incelemenin yalnızca yüksek riskli gebeliklerde uygulanması gerektiğini düşünürlerken diğer bazıları her anne adayında yapılması gerektiğini savunur. Hangi görüşün daha doğru olduğu netlik kazanmadığından bu konuda doktorunuzun önerilerine mutlaka uyun." diyor... Bizim doktorumuzun pimpiriğidir inşallah bu doppler meselesi. kaydirigubbakcemile

Duanızı eksik etmeyin.

Hormonların da katkısıyla forumda şimdiye kadar kimseye küsüp darılmasam da :teytey: kendi başımayken renkli doppler gibi abuk subuk şeylere ağlayabiliyor ve kafaya takabiliyorum senağlama

Genel olarak tüm güzel anne adayalarına ama tavuk hassasiyetini bildiğimden özellikle Evriş'e bir sorum olacak yerimseniben Canlarım biz bu hamilelik boyu yumurta yiyebilecek miyiz ? 2 gündür çok uzun süre haşlayıp sabahları birer tane yedim. Sonra da dedim tavuktan mı çıktığı yoksa tavuğun mu ondan çıktığı sorusu zihinleri kurcalayan bu yumurta nimeti de zararlı olabilir mi acaba diye. Ne diyorsunuz?

şahsen ben bilimsel açıklamaları bilmiyorum ama annemin bana söyledigi yumurtayı az haşlamam ve üzerine tuz ekip sabah kahvaltılarında mutlaka yemem gerkdigini dedigim gibi bilimsel olarak bilmiyorum ama annemin 5 çocuk ve hamilelik tecrübelerine güveniyorum açıkçası söylediginide yapıyorum hergün olmasada 2 günde bir mutlaka yapıyorum canım

Sağol Başak'cım. Şimdi işte bizim sıkıntımız aslında son yllarda tavuklarda kullanılan hormon ve antibiyotikler olduğu için, az mı haşlanmalı bilemiyorum. Bakalım diğer arkadaşlar ne yapıyor yumurta konusunda. Çünkü gerçekten de tavuğu es geçsek bile yumurta vücudumuzun ihtiyaç duyduğu ve duyacağı bir besin.

kızlar sormayın gündüz canım hiçbirşey yemek istemiyor ama gece rüyalarımda hep yaz meyvelerinden yiyorum tadını alıyorum ama 2 dir görünce eşime gidip büyük marketlere bakalım dedim sagolsun gittik gerçi bu mevsimde bile şanslıyım bulunuyor azıcık pahalıymış ama olcak okadar eşim bugün hem benim hemde kızımın bütün isteklerini aldı sagolsun yagmur olmasına ragmen güzel bir gün geçirdik.

azda olsa bebegim için besin maddelerinden almak istiyorum çünki artık biz açsak oda aç bizim karnımız toksa tabiki oda tok oluyor bizim aldıgımız besinlerle büyüyecekler artık bebklerimiz aşırıya kaçmadan yemek yememiz gerkiyor bazen karnım çok aç oluyor ama yemek yemek istemiyorum sonra yavrumu aç bırakdıgımı düşünüp vicdan azabı yaşıyorum ya hemen zorlada olsa birşeyler yiyorum.

Aslında doktorum bana bebeğe yönelik beslenmenin 4. aydan itibaren önemli olduğunu söylemişti. Çoğumuz da zaten 4. aya yeni girdik sayılır. Bundan sonrası önemli.

Ben dün başıma gelecekleri düşünmeden bulgurlu bir yemek yedim:1shok:Allahım o ne şişkinlik, ne bulantıydı öylekafamçokkarıştıNormalde bana hiç dokunmaz. Ama akşam 6 aylık gibi bir göbekle yattım. Gaviscon, soda, ne içtiysem kar etmedi. Sabahı sabah ettim tabii sonuta:1no2:Bir daha bulantım geçti demeyeceğim, hemen hatırlatıyor kendinilülülülülülü

merhab kızlar geriden bütün sayfaları okuyamadım umarım herkes iyidir.bende her sabah yumurta yiyorum kahvaltımın olmazsa olmazı.

Doktor bana mümkünse her sabah yumurta ye dedi. Ben de zaten haşlanmış yumurtayı çok severim, yiyebildiğim kadar yiyorum. Yağda yumurtanın pişirilmesine daha dikkat etmek gerek tabii. Çiğ kalmaması gereka.s

burko canım bulgur hamileler için faydalıymış ama seni neden rahatsız etti acaba geçenlerdede benim canım bulgur pilavı istedi ama evde sadece ben yiyecegim için yapmaya üşendim aslında yiyebilsek mercimekde çok fydalıymış ama banada o gaz yapıyor geçenlerde bir programda bir bayan dogum yapmış bebek maşallah pehlivan gibi tombiş bayana ne yedinde bebek bu kadar büyüdü diye sorduklarında sadece bulgur mercimek çökelek yedigini söyledi amanin dedim bendemi yesem acaba ama malum bizde gaz sorunu var anacım patlarım sonra neme lazım

Ben de dün bulgurlu bir yemek yedim ama kafamçokkarıştı böyle bir sorun olmadı. Geçmiş olsun.

valla canım doktorlar hamıle bayanların haftada enaz 3 gun yumurta yemesı gerektıgını söylüyorlar.bıkere okadar zararlı olsa heralde doktorlar yıyın demez yada ne bılım onların antıbıyotıgı bıze gececek olsa yasaklanır bişe olur yanı dimi ama.sen yıne doktoruna sor ama hamıleler ıcın yumurta protegın deposuymus

Haklısın minik kelebek. Aslında doktoruma sorardım ama bu renkli doppler mevzusu biraz canımı sıktı. Belki de standart bir kontroldür ama henüz forumda vs. kimseden duyup okumadığım için meraklandım. Sağolsun doktoruma çok güveniyorum ancak bu ara inzivaya çekilesim var ve doktorla hiç konuşasım yok :1no2:

kızlar nasılsınız?sol kasığım ağrıyor bugün.bebeğim büyüyor ondanmı acaba?
keyifler nasıl?

ay kızlar 16. haftadayım artık.bi hafta sonra 4. ayımı bitirip 5.aya gireceğim.Allahım tamamınada erdirsin hepimizinkini

değilmi?1 hafta sonra 5.aya gireceğiz artık.allahım tamamına erdirsin.ben bu hesabı senden biliyorum.ben hep 18.haftanın bitimi 5.ay olarak hesaplıyordum ama seninle aynıyız ya senin hesabına uyuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…