2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kızlar hamile olduğumu öğrendiğimden beri progestan kullanıyorum bende.günde altı tane..çok fazla baş dönmesi halsizlik yapıyo bana..sizede yan etki gösteriyormu..doktorum normal olduğunu söylüyo ama çalışırken zorlanmaya başladım..sizde durumlar nasıl...

ya altı çok değilmi?bebiş iyi tutunsun diye banada progestan verdi ama günde üç tane bu bile sallıyor beni.düşük riskim şimdilik yok çok şükür ama kullan dedi doktor bırakmayalım dedi.

iki ay evvel kimyasal gebelik yaşadıgım için doktor riske atmayalım dedi.günde üç kez ikişer tane almamı söyledi..ağır geliyo ama işimde çok yoğun oturup dinlenmeye bile fırsatım olmuyo..bakalım napıcam iyice zor olucak ilerki zamanlarda..

neden o kadar çok progestan alıyorsun arkadaşım?

selam arkadaşlar demiştim daha önce testler istedi diye.testlerin çoğu daha önce hamilelik planladığımda aynı hastade başka dr. tarafından bakılmıştı. aynı testleri tekrar istemesi içime sinmedi hadi bazıları zamanla değişebilcek değerler de HbsAg hepatit bağışıklı testi diye biliyorum bağışık olduğum çıkmıştı daha önce aynı testi tekrar yaptırmaya gerek varmı anlamadım yoksa özel hasane mantığımı acaba..

neden o kadar çok progestan alıyorsun arkadaşım?

doktorum bu şekilde kullanmamı söyledi..hatta bugün kontrole gittim ilacım üstüne basarak söyledi sakın ihmal etme diye..aslında şimdilik bi düşük riskim falanda yok ama dediğim gibi kimyasal gebelik geçirdiğim için tedirgin oluyo..

milkshake sen mi istemiştin tavuksuyuna çorba tarifini? evriş sen vermemişsin henüz ben yazıyorum o yüzden. bence süper oluyor. ben çorbayı her türlü severim ama terbiyelilerin yeri başka bende.
bir tavuk göğsünü iyice haşla
sonra didikle gönlünce, küçük küçük yaparsan kaşıklaması daha kolay olur

bir y.k. nişasta
bir y.k. un
bir yumurta sarısı
yarım limon suyu
2 yemek kaşığı yoğurt

bunları güzelce çırp, tortu olmaması için blenderı tavsiye ederim.

sen bunları çırparken ve tavuğu didiklerden hafifçe soğumuş olan tavuk suyuna terbiyeyi yavaş yavaş
ilave et ve güzelce karıştır. isteğe göre şehriye de koyabilirsin ama gerek yok bence. iyice kaynayana karıştırsan iyi olur yoksa kesilebilir.

servis yaparken sosunu da isteğe göre ilave edebilirsin. ben genelde tereyağda kırmızı biber, nane, ve bol maydonoz koyarım

hadi afiyet olsun şekerler

Allah kolaylık versin arkadaşım,ben 3 tane kullandığım halde hafif baş dönmelerim var,6 tane zor oluyordur.
ilaçlardan bahsetmişken aklıma geldi.hamile olduğunuzu adet gecikmesi olmadan hissettiniz mi?hissettinizse nasıl?ben adetimden 1-2 hafta önce folic plus'ımı içerken berbat bir koku hissettim.tabi hamileliğe yormadım,"2,5 senedir içe içe iyice tiksinmişim demek ki..." dedim.sanırım ilk belirtim buydu,hala da kokuyor. kafamçokkarıştı

Arkadaşım bence evet, biraz özel hastane mantığı var sanırım. İlla içime sinsin diyorsan, al aynı testleri devlette yaptır. Bana özelde 100 ytl çekilen tiroid testi de dahil olmak üzere 1 sayfa test yaptırdım kızılay kan merkezinde ve 14 ytl ödedim, ertesi gün de gdip aldım. Devlet memuruyum bu arada. Ama ara sor, özel olarak yaptırsan da çok fahiş bir fiyat tutacağını sanmıyorum.

ohh ohh kızlar çogalmışınız ne güsel :) inş. hayırlısıyla dogurusunuz :) ee bziim bebeklerimizde abi abla olucak :)) ahh ahh bizde yaza bi gelebilseydik çok rahat ederdik :)

sat 1 kasım canımcım benide ekleyebilirsin

Tesekkur ederim aftabru.. Sibel i kaçırmışım dün.. sonra da yazmak istemedim, canı çekmiş, kendime kızdım,üzüldüm.. iyi yapmıssın, tesekkür ederim ellerine sağlık.

kızlar şuan kahverengi lekelenmem var çok korkuyorum ve işteyim malesef dr. progestan tablet kullanmamı istedi nolur dualarınızı eksik etmeyin meleğim bırakmasın beni....

ya kızlar lütfen bana yardım edin grip oldum yataktan kalkacak halim yok ne yapabiliirm..:çok üzgünüm:

didem hosgeldin
son adet tarihine gore gebelik haftanı hesaplaman icin internette bir suru site var. bende su an 5 haftalık hamileyim sat 9 kasım erken dollenme oldu ama benim ve 4+6 da keseyi gordum umarım sende gorursun

son adet tarihiniz kaç arkadaşlar?

9 kasım

bir gun aramız ama farklıyız benim erken senin de gec dollenme imis. ama kan testi artısların çokg uzel. benimde ctesi 10,81 ptesi 49 du senle orantılı gibi . cuma da muhtemelen gorursunuz keseyi.

didem nerde hemsiresin
oncelikle isin içinde buk adar olup bu kadar panik olabilirmi insan:) biraz sakin ol arkadasım. bebek gozukmuyor diyorusn kese varsa sorun yok bunu sende biliyorsundur. biraz sabırr.

aftabru yatarifini bende yazdım bende yıllardır tavuksuyu na çorba yaparım ama nisasta ve yogurt koymazdım hiç akılma gelmemisti::) çok bayılmam benim bile canım istedi :) aksam yapmayı dusunuyorum sagol :)

kızlar şuan kahverengi lekelenmem var çok korkuyorum ve işteyim malesef dr. progestan tablet kullanmamı istedi nolur dualarınızı eksik etmeyin meleğim bırakmasın beni....

sibelcim ya dikkat et kendine ilk kez oluyor dimi bugunmu basladı hay allah yaa. bende ilk hamileligimde aynen bugunlerde pembe lekelenme olmustu dr o zaman yerlesme kanaması korkma demisti birdahada olmamıstı bir aksam birkaç saat surmustu ama pembe idi. kahverengi oluncamı dusuk ihtimali olabiliyor ???

peki dr dusuk ihtimali olan olmayan herkese bazı dr lar yani progestan mı veriyor orayı anlamadım ? dualarımız seninle ...

ya kızlar lütfen bana yardım edin grip oldum yataktan kalkacak halim yok ne yapabiliirm..:çok üzgünüm:
canım dun evris iç inde yazmıstık hamile iken grip olunca neler yapılması gerek hatta evris yazmıs bugun tavuksuyu çorba en iyi gelen sey oldu diye tarif de verildi bir dene istersen
çok geçmis olsun

Gitsene hemen doktoruna? Ya da müsait değilse bir başka dr a git. Kahverengi kanama olmuş bitmiş bit kanamadır, ama sen gene de git doktoruna ihmal etme. İlacını kullan ama, doktora mutlaka görün. Benim dr en ufak bir lekelenme bile olsa mutlaka gel, diyor.

canım telaslanma ama hemen dra git tabletinide al insallah Allahın iznyle birseycik olmayacak sakin ol sırtustu uzan ve ayaklarını yuksege koy canım .

dlktn cim tecrubeli bir arkadasım dediki hamislikte gribin tek ilacı ballı limonlu ılık su. bide ben kardesimden biliyorum ıhlamur iciodu hamis gripliyken. diiak et kendine bol c vitamini hemen ballı su yap canım.

canım benimde çok az oldu akşam. ama durdu şimdi. ben ilaç falan da almadım.umarım yerleşme kanaması yaşıyoruzdur. Allah bebeklerimizi korusun. gerçi ben coraspin de kullanıyorum. bazen yapabiliyor demişlerdi.

ben 2008 annesi olarak kaçamak yaptım konunuza.grip konusunda bilgi vermek istedim.bende hamilelğimin bu zamanlarında olmuştum sana tavsiyem ilk 3 ayda ilaç kullanmamaya bak adaçayı dışında ıhlamur nane limon falan kaynat ve taze sıkılmış portakal suyunu her gün eksik etme onun dışında istirahat et çok da üzülme ama ateş olursa şşayet hiç vakit kaybetme dr.una danış hemen onun dışında çok fazla korkma onlar çok emniyetli yerdeler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…