2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

evriscim gozun aydın cokk sevindim darısı basımıza

selena kayram allh simdiki bebişlere uzun omur versin aftabrunun dediği gibi seneye buzamanlar foto ekliycez maaile

buarada ney dinliorum rocktan neye gectim sakinlessinde uyutsun beni gece die :)))) bakalı sonucu yazarım dusta aldı rahatlıyım die

minik kelebek beni yazmistin yine listeden cikartmissin..:çok üzgünüm:askolsun simdi bebesim ve ben sana küstük iste..neyse benimki 5 agustos unutma teyzesi...haftaya cinsiyetinide yazarsin belki..

ayy kuzum yaa nasıl oduda kayboldu senın adın ben anlam veremedım ve cok üzüldüm şimdi :çok üzgünüm: sanıyorum şöle bişe oldu,ben hep enson yazdıgımı güncellıyorum galıba bıtaneyı atladım oda senın adın olan listeydı oyüzden öbürünü baz alınca oldu galıba.canım özür dılerım gercekten cok üzüldüm şimdi sakın küsme hele bebişini bana sakın küstürme valla cok üzülürüm sonra :çok üzgünüm:

ayrıca hemen eklıyorum senı canım :1hug:

2009'UN EN GÜZEL ANNE ADAYLARI VE MUHTEMEL DOĞUM TARİHLERİ

1.aftabru...........................................1 agustos
2.helin hivda......................................1 agustos
3.Esin123…………………………….....2 ağustos
4.Kayra42.........................................2 agustos
5.ASLI……………………………..........2 ağustos
6.entelliye…………………………........2 ağustos
7.Caninuss.......................................2 ağustos
8.sakaleynmaster..............................2 agustos
9.Arda..............................................3 ağustos
10.gizze...........................................3 agustos ____________________ KIZ
11.Badibade......................................4 ağustos
12.defnedamla...................................5 agustos
13.essraa.........................................5 agustos
14.sarmasık.....................................5 agustos
14.calimero 26..................................6 agustos
15.gamze_hlm..................................7 agustos
16.aidaa...........................................7 agustos
17.dlkltn...........................................8 agustos
18.minik_kelebek..............................8 agustos
19.baybmon.....................................8 agustos
20.dide.............................................8 agustos _____________________ ERKEK
21.güzel edirnem..............................9 agustos
22.angeleyes_3...............................10 agustos
23.CEMRESİ……………………...……10 ağustos
24.3karanlık1mucize.........................10 agustos
25.Evriş.......................................... .11 ağustos
26.Milk shake..................................11 ağustos
27.eftalya66....................................11 agustos ______________________ ERKEK
28.nazlı_03......................................13 agustos
29.mercimekim................................13 agustos
30.gelgit…………………………...……14 ağustos
31.başak35……………………......…..14 ağustos
32.figen............................................16 agustos
33.esrako........................................16 ağustos
34.nicole78......................................16 agustos
35.fasulyeko...................................17 agustos
36.comely 08..................................17 agustos
37.keops35.……………......…..........18 ağustos
38.tazefasulye................................18 agustos
39.masmavi....................................18 agustos
40.prenses.....................................19 agustos
41.nora..........................................19 agustos
42.sampuan....................................21 agustos
43.ebrar06......................................23 agustos
44.petrik.........................................24agustos
45.sal_der......................................24 agustos
46.dnzyildizi84...............................25 agustos
47.emis..........................................25 augstos
48.sedaa........................................25 agustos
49.tuana3434..................................26 agustos
50.siney.........................................26 agustos
51.İrem34.......................................26 ağustos
52.darknessfire...............................26 agustos
53.lalace........................................27 agustos
54.desdona....................................27 agustos
55.selena.......................................27 agustos
56.flawlessd...................................28 agustos
57.sünger53...................................28 agustos
58.ukalam......................................29 agustos
59.ma_ci_de...................................29 agustos
60.050604.....................................29 agustos
61.burko........................................30 agustos

Arkadaslar yenı gelen arkadaslarımız muhtemel dogum tarıhlerını yazsınlar bende bu muhteşem listemize ekliyim

ya kızlar darknessfire gecen gun doktora gıtcektı dikkatımı cektı hıc msj yazmamıs o gunden berı.merak ettım acaba sevıncten bıze haber vermeyımı unuttukı,inşallah hersey yolundadır gelıncede hemen msj yazar inşallah

Son düzenleme:
esracım.. Ne öneriyorsun?? özellikle bebeklerin ilk aylarda masrafları çok oluyor, haliyle kendine ait bir özel dr u olsun ıstıyorum benim gibi.. Ondan dolayı düşüncem bu yüzdendi sigorta babında.

evriscim yanlıs anladın ben ozel sigorta yaptırmayın demiyorum, yaptırın tabikibendte yaptırdım bundada yaptıracagım ama diyelimki allah korusyun 6 aylıkken bebeginizde bir daimihastalık cıktı bizim mesela bobrek tası çıktı ve bukronik bir hastalık bunu dr dan rica edin yazmasın usg taraması yapılır sonuç cıkar bu sonuclar sigortaya gitmiyor sonuçta tedaviyi 9 aydan evel kendiniz cebinizden karsılayın mumkunse sonra omurboyu muaf olmamak için diyorum anlatabildimmi?

Hepimiz öyleyiz be kuzum.. şimdi ben yazdığımı anlıyorum ya.. senin de benim gibi anladığını düşünüyorum otomatik olarak.. hamilelik sanırım böyle bir hale sokuyor insanı :))

evriscim gozun aydın cokk sevindim darısı basımıza

Tesekkur ederim baby cimm.. inşallah kuzum hepinizin başına, inan omuzlarımdan yük kalktı resmen.. bir de freebhcg degerını de sordum 30. 75 dedı.. eger İsraiilli bilim adamları dogru soyluyorsa bebek erkek olacak.. hakkımızda hayırlısı.. yeter ki sağlıklı, çok mutlu bir cocuk olsun da..

gözünaydın canım.teker teker ikiliden de güzel haberler veriyoruz.benim freebhcg 15 idi.ama şimdiye kadar 50 ve üstü çıkan olmadı.en düşük değerde benimki sanırım.pazartesi doktora gideceğim kendini gösterirse öğrenir ve doğruluğu hakkında bilhimiz olur.çünkü en düşük benim değerim bchg ye göre kesin erkek olması gerekiyor.hayırlı ve sağlıklı olsun da farketmez ama merak ediyorum artık

esracım.. Ne öneriyorsun?? özellikle bebeklerin ilk aylarda masrafları çok oluyor, haliyle kendine ait bir özel dr u olsun ıstıyorum benim gibi.. Ondan dolayı düşüncem bu yüzdendi sigorta babında.

evriscim sanırım bu kisi benim otrivine yi benim dr um vermisti bana eczacıya içinde kullanmayınoyazıyor ne dersiniz demistim gece yatarken enazından kulan uykuda nefeissiz kalmak yani uykuapnesi de bebege daha zararlı demisti
ozel birhastanenin acil dr u da kullan gunde uç kez en fazlasık demisti
benim esimde hamile ben kullandırdım kadın nefes alamıyordu kana karısmıyor ama içinde oyleyazar kurumlar demisti yani bukisilere bakarak ben iki grip vakamdada geceleri 4-5 gecebirer fıs sıkmıstım
viks daha masum gibi gelir eczacı mentolun beyne gitigini ve bebege daha zararlı oldunuu soyledi bilmem dogrumu

su bebeklere kullanılan serum fizyolojik denen seyler varikinci ye hamile olanlar bilirler eczaneden sorun tammeen gebelikte kullanılır yazıyor okyanus suyu gibi çok masum birsey
okyanıs suyu ile temizleyip burnu serum fizyolojik sıkmakta otrivine kadar acmasa bile tıkalı tıpa gibi olan burnumda benim igne bası gibi delikler acmıstı nefes alabilmem için hiçy oktan iyidir demistim bilginize

fasulyecim çok gecmis olsun sanada
hasta olan baska arkadaslar varsa sizlerede

tazefasulye
doktorum 11+3 günlükken gittiğimde bir hafta 10 gün sonra gel daha iyi sonuç verir dedi.ben de testimi 12+4 günlükken yaptırdım.aslında en iyi sonucu verdiğini bildiğimden değil tesadüfen o gün gitmeye karar verdim.

kızlar cetvelimde dördüncü kutuya geçmişim ne zaman geçtim onuda bilmiyorum cetvelimi güncellesem derken farkettim.yaşasın 4.kutudayım

Merhabalar arkadaslar

bugun dr randevum vardı ikili test ve de . Ense kalınlıgı 1,72 olarak olctu dr 3 ve altı olmalı diye biliyorum ama herkesin 1 civarı idi benim 1,72 neden aklıma takıldı
bu gibi sorular soranlara kızıyordum3 den dusuk iste niye irdeliyorsun diyebasa gelince durum değisiyormus :)
neyseb irasdan onu netten bir arastıracagım

onun haricinde folibol ukestik,
yeni vitamınlerin diye receteyi verdi dr orda okumamısım ilacları alırken gordum
elevit vermis ve kalsiyum candoz-vitamın c ikisini vermis
elevit harici kimseye kalsiyum oneren oldumu ? Ilerleyen aylarda ozellikle annede kasılma sikayeti olunca verlir diye biliyorum neden bana durduk yere verdi erkenden bilmiyorum soracacgım ikili test sonuc u için konustguumda,

mide yanması için glasvon muydu tam nası yazılıyordu onun surubunu verdi
içindoe gebelik kategorisi a diyor direk kullanılabilir yani

ama kalsiyum candoz içinde gebelik kategorisi c diyor bunada sasırdım vitaminler genelde a oluyordu ayrıca gebeelrde emzirenlerde kullanım dozu diye secenekte var bu ne perhiz bu ne lahana tursusu hesabı kafam karıstı
dr a kalsa ne versem iç içlerinide okuma diyor ama iste insan septik olunca.,))

burnunu olcum yapmadı sanırım sadece yazdıgı forma burun kemigi kismina var diye isaret koymus kan için labratuvara verildi o form da bir hafta sonra labratuar sonuçları çıkacakmıs

bir arkadas sormus kan degerlerimin bazıları normal in dısındra diye gebelikte kan sayımında bazı degerler ya yuksek ya alcak sınır dısında oluoyr yazarsan neler oldugunu kendi tahlilimle karsılastırır soylerim
gebelikte normal olan seylerdir muhtemelen sendekilerde

aftabru sagol sormnussun nasılsın simdi diye çoksukur daha iyiyim bgun sokaga çıktım 6 gununsonunda inan arabalar cimenler falan otobusler bile bir garip geldi gozume allah yatırmasın evde

bu arada bugun 11+5 idim ve ikil yapıldı bebegimin boyu 60 mm dr boylu poslu dedi;=) ultrason degerine gore 12+4 cıktı. 6 gune çiikti onden gitme durumu boyle boyle oglumda oldgu gibi 15-20 gun onde giderek tamamlayacagız sanırım,

free beta hcg bir arkadasımda 60 cıktı biri yazmıs 50 ustu duymadım diye bende duymamıstım arkadasa da dedim hatta ona dr erkek demisti geçen hafta 14 haftalıkken ama kesin değil demis bakalım subat ortasında netlescek ve 60 degeri ile erkek olursa bu tez de çurumus olur sanırım,

fasulye hapsurmaktan ve oksurmekten bebege birsey olsa emin ol benimki suan karnımda olmazdı
basına en beter sekilde hastalık geleniniz bir ben varım sanırımantibiyotik kullananda ben varım galiba her tur ilac da bolca hapsuran oksurende benimdir eminim:) o yuzden korkma
evrisde demis zaten pamuk ipliginemi baglı diye aynen oyle benim dr umda bunu demisti okadar basit değil diye

Ya Esracım.. geldiğin nasıl belli oluyor ama.. dolu dolu yazıyorsun yine.. bir an önce iyileş be dostum.. topiğimiz dolsun taşsın yine..

Bu arada bu bhcg degerini İsraillililer bulmuş ama dafa fazla ayrıntılı soylemıyorlarmıs... sanırım 6 haftalıktayken bellı olup cınsıyete gore cocuk aldırılmalar olmasın dıye.. sadece böyle söyleyerek bırakmışlar.. sadece bu başlık adı altında konu açılmış kk da.. bende oradan okudum.

10 kadının 9 unda dogru cıkmıs bı kadında yanılma payı olmuş.. Ama Helin Hivda nın da dediği cok mantıklı geldı bana nedense.. neredeyse hepımızın erkek görünüyor şu an, bu da kafa karıştırıcı..

Helin.. hayırlı olsun be arkadasım.. 4 ayına da girdin, Allahım hepımıze sonuna kadar görmeyi nasip etsin insallah..

esrako sağol canım verdiğin bilgiler için (hapşırma - öksürme). Kan testimi taradım http://www.kadinlarkulubu.com/picture.php?albumid=5667&pictureid=31528 bu adreste.Bir bakarsan sevinirim. Tiroidim önceki gebeliğimde de biraz düşüktü, gebeliğe bağlı olurmuş. Zararlı değil demişti doktorum. Ama kan değerlerim hakkında henüz bilgi sahibi değilim. Seninkiyle kıyaslarsan sevinirim. Aslında norraadan istedim ama, görmedi sanrım.

Helin demek sen de 12+4 gittin :) iyi olmuş.. Bİr şey çıkacağını ya da 3 gün önce gitmenin bir şeyi değiştireceğini düşünmüyorum, ama doktor ısrar ederse cuma tekrar giderim. okulların açıldığı hafta salı - çarşamba gibi taşınmayı planlıyoruz.Bu yüzden bir an önce olsun bitsin, sonraki haftaya kalmasın istiyorum.

Bu arada, koskoca Emlak Bank Konutlarında doğalgaz bağlanmayan bir kaç apartmandan biri de bizim taşınacağımız apartmanmış. Yönetici paraları muhtemelen yemiş, çamura yatıyormuş. Babam tesisatı döşetti, yüksek olasılıkla taşındığımızda doğal gaz olmayacak. Isınmayı klima ile, ocağı tüp ile hallederiz ama, sıcak su olayı sakat. Babam ve annem yöneticiye baskı yapıyorlarmış. Annem demiş, buraya hamile gelecek, kendini iyi koruması gerekir, bir an önce ya siz yaptırın, ya da yönetimi devredin, biz yaptıralım, diye. Bakalım, hareketli günler bizi bekliyor. Sanrım taşındıktan sonra bir süre daha annemlerde yaşayacağız. Ya da duş almaya anneme gideceğiz :)

Bir de yarın gene görümcem ve eşi geliyor. Kayınvalidem İzmir'e taşınmamıza yardıma gelecekmiş lülülülülülü. Daha önce de gelmişti öyle bir kere yardıma. Gelmese daha iyi cinsinden, bari ortalıkta dolaşmaz. (Koca totosunu gezdirip durur, dostlar alışverişte görsün hesabı)

Tazefasulyem :) mutfaktaki tüp ile banyodaki sofben bırbırıne ortak baglı.. yanı oyle perısan olmazsın, emlakbankta ole, bir tup ıle ıkı tarafıda kullanabılıyorsun.. ama gercektende ne kötu sana denk gelmesı.. vardır bir hayır diyelim, kayınvalidene de çok çok selam eder, hörmetlerimizi gönderirsin, koca totosu hoşgelmiş :))))

:)) Kızım yaaa, güldürdün beni gece yarısı! Hoşgelmiş öyle mi :))

Ama biz banyodaki şofbeni kaldırttık. Evin her tarafı sıfırlandı. Banyoya yepisyeni seramikler döşendi. Bir de 1. etaplarda benim oturacağım daire. Bu özellik hepsinde mi var? Şofbenler elektrikli değil mi? Kafam karıştı. Ocağa bağlanan tüp suyu ısıtmayacak bence, yanlış mı düşünüyorum?

gunaydınnnn

dun gece dinledigim ney muzik cok ise yaradı dusta oyle. gece 1 kez kalktım ama skınılı uyku yasamadım. gobus fotosu cekerken makina bozuldumu pilimi bitti anlamadım acılmıo sarjada taktım acıkmıo bekliorum tam dolsun die.
bugun evdeyim caNIM hicbiyere gitmek isteio yavas yavas is yapıp miskinlik yapcam . hadi herkse ii tatillerr

günaydın kızlar dün kötü geçen günden sonra birde kötü bir gece geçirdim gece çok fenalaştım ama eşimi kaldırmak istemedim yükselen tansiyonum birden u dönüşüyapıp düşüşe geçti dün kafamı kaldıramadım 9.5 e düşmüş tuzlu ayran bile fayda etmedi gecede aynısı oldu resmen bittim kızlar daha 6 ay bu tansiyonla ne yapacagımı bilmiyorum çarşamba günü dr gidicem bundanda bahsedeyim ama ilaç kullanmak istemiyorum allah yardımcım oluır inşallah sabah sabah moralinizi bozmak istemedim ama burada herşeyi paylaştıgımız için kimin bu tür problemlerel karşılaşacagını bilemiyoruz işte inşallah sizlerin günü çok güzel geçer.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…