2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Ya normalde baskı tişört yapan yerlerde yaptırabılır mıyım dıye de dusunuyorum acıkcası
.. normal hamıle tısortunden alsak.. gotursek oraya en fazla 20 tl ye patlar.. ne dersın??

Hay aklınla bin yaşa.. Çok zekice... Netten bulduğumuz güzel grafikleri bile bastırabiliriz..

selam kızlar yazıları okudumda saglık ocagı ve aşılar ile teredütleriniz var galiba
saglık ocaklarında genelde ultrason ve uzman dr oluyor olmasa bile olan bir saglık ocagı bile bakıyor illaki kayıtlı oldugunuz yere gitmeniz gerkmiyor benim baglı bulundugum saglık ocagında yok ultrason ama yakınımda başka bir saglık ocagında hem kadın dogum uzmanı 2 tane bayan dr var hemde ultrason cihazı var iki tarafada gidiyorum iyi oluyor bebişimi kontrol ettiriyorum.
aşıya gelincede hamilelik boyunca 2 doz tetonoz aşısı olucaksınız ve dogumdan sonra her yıl 1 doz olmak kaydıyla 5 doz tamamlandıktan sonra ömür boyu bagışıklık kazanmış olucaz ben dogumdan sonra yaptırdıgım için şimdi rahatım olmayacagım yani bu aşıyı olmanızı tavsiye ediyorum kızlar.
biraz uzun oldu ama tecrübeli birinin size yardımı olur diye düşündüm

birde saglık ocagına kayıt oldugunuz zaman dogumdan sonra bebeginizin aşıları saglık ocagında yapılacak ayrıca topuk kanıda alınıyor size bir aşı kartı verilicek ve her gittiginizde bebeginizin kilosu boyu ve baş ölçümü ve bıngıldak kontrolü yapılıcak bebeginizin aşıları için kayıt olamakda fayda var

Tesekkurler Basakcım.. ellerine sağlık.. gayet güzel oldu bu anlatımın.. en azından önümüzde neyle karşılaşacağımızı daha iyi biliyoruz. İyi ki varsın..

Hay aklınla bin yaşa.. Çok zekice... Netten bulduğumuz güzel grafikleri bile bastırabiliriz..

Bu konuda çalışmalarım devam ediyor.. aktarıcam sizlere.. hoş.. zaten yanıma geliyorsun, kol kola girer yine hallederiz.. ama diğer arkadaşlara da aktarırmm.. bekleyin beni :1rolleyes:

ne demek evrişcim her zaman yardımcı olurum bende ilk çocugumda bilmiyordum bunları tamamen yaşayarak ögreniyoz.
kızlar buarada daha erken ama hangi hastanede dogum yapmak istediginize karar verdinizmi?
ben izmirde çınarlı dogum hastanesini istiyorum ama takibim üniversitede yapılacak bir daha dogum yapmayı düşünmedigim için özelde olmasını istiyorum birazcık ilgiyi alaka daha iyi olur diye düşünüyorum

kıslar www.tish-o com.tr diye bi adres var orda hamile tşhirt ü var istediğin baskıyı yaptırabiliyosun beğeniceğinizi umarım.

Bu konuda çalışmalarım devam ediyor.. aktarıcam sizlere.. hoş.. zaten yanıma geliyorsun, kol kola girer yine hallederiz.. ama diğer arkadaşlara da aktarırmm.. bekleyin beni :1rolleyes:

Evet evrişcim, sağlık ocaklarını da bir sor soruştur bakalım. Meydandaki mi, yoksa Atatürk İlköğretimin oradaki mi daha iyi? hihoyyyt heyecanlıyım :)

çok haklısın canım .bende kötü hikayeler duymak çok şey bilmek istemiyorum.bebek kayıplarını her duyduğumda acaba bebeğim yaşıyormu ya onunda kalbi durduysa deyip kendimi yoklayıp paranoyaklaşıyorum.güzel doğum haberleri almak istiyorum.kalbi atmazsa dedim o dönem geçti sonra 10.haftayı bir atlatsam dedim oda geçti.ikli ile ilgili korkulardan günlerce uyuyamadım çok şükür onuda atlattım artık yarın 15.haftaya giriyorum rahatım dedim ama her hangi bir hafta bebeklerin öldüğü haberleri beni çok ama çok korkutuyor kızlar.umarım beni yanlış anlamazsınız kaybedeceksem zaten yapacak bir şeyim yok ama hiç değilse şu an korkarak günler geçirmek çok şey bilmek istemiyorum.inşallah bebeğimin hareketlerini hissetmeye erken başlarımda bebeğim daima yaşadığını hissettirir.allahım kimseye kaybetme acısını yaşatmasın

kizlarrr benim gibi aserme krizinee giren varmiiii??? cok fenayim, cokkkkkk...bulanti bitti bu basladiii..

norra canım neye aş eriyorsunki bu kadar şimdi herşeyi bulmamız mümkün bu mevsimde ben çilek bile yiyorum biliyorum hormonlu ama tadımlıkda olsa yemek istiyorum birde hiç yemezken kornişon turşu yemeye başladım birde yemekleri hazırlayan biri olsa pek makbule geçicek canımın istedigi şeyi yapmaya üşeniyorum resmen

kıslar bu akşam sessiziz.valla bende dün cok aşerdim resmen krize girdim ağzımın suları aktı ama sölemiyim şimdi size.ekşi bişi eşim istanbulda heryeri dolandı manav falan ama bulamadı.üfff napıcam yaaa.çilek bile var ama o yokk...(((((((

serdi kardelençiçeği hoşgeldiniz
serdi
lekelenmelerden korkma canım ben 5. haftadan 8. haftaya kadar yaşadım hatta kanamamda oldu ama çok şükür bugünlere kadar geldik.

mercimekim
gözünaydın eşinle güzel vakit geçirirsin artık

norra
bak herşey yoluna giriyor.eşini de hiçkimse için üzme.o senden daha fazla zorlanıyordur inan

cadu
canım 11-14.haftalarda ikili test yapılıyor.bence önemli bir test.bazı doktorlar ise ikiliyi yapmayıp sadece üçlü test yapıyorlar.belki doktorun sadece üçlü test yaptıracaktır.vitamin verme doktora göre değişiyor.bazı arkadaşlarımız hamile kalır kalmaz vitamin aldılar.ben ilk üç ay folbiol kullandım sonrasında folbiolu bırakıp demir ve elevite başldım.ama bu nasıl doktor ki soru sorulamıyor.sana bunları açıklaması gerekir

herkese iyi geceler kızlar.sabaha görüşürüz

Son düzenleme:
norra dun sabah uyandıgımda burnuma ne kokusunun geldigini tahmin bile edemezsin hani ickiden sonra icilen malum corba var ya sabah gozumu acar acmaz ya oyle guzel koku geldiki neyseki bi turk restoranı yapıyomus cuma gunleri yarın oraya gitcez

GUNAYDIN herkesee
bugun dune gore daha iiyim ama gecem yani uykum kotu gecti. 2 kez kalktım birinde cok ama cok susamıstım su ictim kana kana dolayısıylada 2.ye kalkmak sart oldu. ben hep erkek bebek goruyorum ruyamda galiba benim oglum olcak . ama forumlarda oglan goreninde kızı olduguda olmus bakalım artık .
aksam gobus cekecektim ama hakkaten cok sis geldi bana sabahta hic foto havam yoktu. en kısa zamanda ekliycem

Günaydın herkese,

Serdi, kardelençiçeği ve tüm yeni arkadaşlar aramıza hoşgeldiniz.

Norra, gözün aydın canım senin adına çok sevindim :1hug:

Dide, oğluşun hayırlı olsun. Ben erkek ismi düşünmüştüm bebişime ama dr kız dedi. Artık kızımız olursa inş onun adını babası koysun istiyorum...kaydirigubbakcemile5

Ben biraz geriden takip ediyorum kısslar. İnş kaçırdığım bişey olmamıştır.

Bu arada ben pzt günü 2li test için dr gitmiştim, dün akşam saat 10'da dr aradı ve 2li test sonucumun 1/31bin küsür olduğunu ve daha ileri bir tetkike gerek kalmadığını söledi Allah'a şükür :sm_cool: İnşallah gitmeyen tüm arkadaşlarım, sizin de değerleriniz çok güzel çıkar.:Saruboceq:

Sonuçları bugün fakslayacak bana. Bu arada 2liye giden arkadaşlar sizin değerleriniz kaç çıkmıştı? Öğrenebilir miyim?

herkese mutlu bir gün diliyorum...

Günaydın Babymom,

En erkenciler biz oluyoruz genelde :) BU arada ben de hep rüyalarımda erkek bebek görmüştüm ama hala öle görüyüorum ama bana dr kız dedi. Tabi ileri de kızımın pipisi çıkar mı bilmiyorum ama benim rüyalarımın tersi de çıkabilir :roflol:

Bu arada, canının çektiği çorbayı benim de canım çekmişti ama hamilelik döneminde onu yememizin bir sakıncası olur mu ki ark? Bilgisi olan var mı?

bu arada gizze teşekkür ederim..bakalım senin kızın benim oğlum olacak mı gerçekten..benimki çin takvimi,rüyalarım ve hislerimle tutuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…