2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Selam cici annelerim
Geçmişe az sonra bakacam - hemen sizinle paylaşmak istiyorum - 15.08 de idi tarihim ancak 1 gün erkene alındı yani 14,08 de saat 16.00 kuzuma kavuşacam
Nasıl bir heycan bastı anlatamam - ya alt tarafı bir gün ama bu bir gün yarından sonraki gün - başıma ağırılar girdi heycandan - yarın akşam kendimi hayal bile etmek istemiyorum - of beklemek zor ama günün gelmesi dahada zormuş
Çok mutluyum çok :teytey::teytey:
Bu arada neden erkene alındı - doktorum haftasonu tatile kaçacakmış 2 gün o yüzden cuma öğleden sonra olsun dedi - sonra cumartesi sabah beni görmek istiyomuş mutlaka ve öyle anca içi rahat gidebilirmiş tatile - çok düşünceli yerimseniben

cnm hastaneye gelip destek olduğun için çok teşekkür ederim a.s. tarihin öne alınmış inş. çok güzel bir ameliyet geçireceksin benim gibi sohbet ederek güzeldi ameliyattan korkmuyordum zaten belkii ondan rahat geçti.. sonrasında da ağrı kesici iğneler bayağı rahatlatıyor zaten ağrı hissedersen söyle hemen yaparlar o ilk gece yürüdüm koridorda rahatlaman açısından sende yürüyüş yap gaz çıkarman lazım ... şimdi ağrım az var zaten ama psikolojik açıdan pek iyi değilim kavgalar falan oldu aileler arasında çok yıprattı beni bebeğim memeyi almadı ilk günler süt gelmedi pompa denedim hastanede 1 saatte 4 yada 5 damla geldi pompayla cadı kızım doymayınca mama verdik sonra alıştı sanki şimdiveriorum mamanın bolluğuna alışınca memeyi almdaı daha yeniyeni süt gelmeye başladı ama dün gece yine kıyameti koparttı mama vermek zorunda kaldım mafoldumben bugün tekrar memeyi aldı ama sağlık ocağına götürdük sarılık başlangıcı dedi moralim çok bozuk :sinifsinif: bir alışsa memeye kilosu hala 3750 doğduğundada aynıydı... iyi kilo kaybı olmamış... ayyy çok zormuş her kafadan bir ses onuyap bunuyapma meme yetmiyor mama ver yok verme alıştırma yok sarılık oldu her akşam ağlama krizindeyim ee birde torunu paylaşamama olayı annem görümcem kayınvalidem birbirlerine girdi kayınvalidem ve görümcem bizde kalıyor.. düzenimizi bir oturtsak çok mutlu olucam valla :1no2:

didom bırak kızım antipatikliği felan alıştır emziğe nuk al mutlaka çok iyi yenidoğan olanlar için
emzik tam bir kurtarıcı ve ben inanmıyrum anne sütü istemez falan fişman yok öyle bişi memide cuk cuk emiyo emziğide
mesela memeden alıyorum ciyak ciyak emziği dayıyorum atıyo dayıyorum atıyo bende elimi yapıştırıyorum sinirleniyo elimi itiyo neler neler ama ben ondan inatçıyım en sonunda emziğide cuk cuk yapmaya başlayıp sızıp kalıyo

iştah konusunda
inanamıcaksınız ama yemek gördüğüm zaman nerdeyse midem kalkıyo hiçbişi yemek istemiyorum ne meyve ne sebze ne yemek hatta midemde yanmalar oluyo
gebelik boynca hiç midem yanmadı benim ama şimdi başladı ilginç bi durum ben ve iştahsızlık
95 le doğuma girdi 4 gün önce 84 tüm bugün tartıldım 83 üm bi sevindirik oldum göbeğimde aman aman inmedi ama çok büyük oranda fark var

doktora spor olayını sordum 3 aydan önce başlama dedi ama evde yapabilceğim bikaç egzersiz gösterdi bana

doktordan geldkden sonra uyumuşum. sabah heycandan erkenden kalkmıştım uykusuzudum sızmışım resmen. ben yokken anneler gelmiş yine. ayy ayy bebeişlerine kavuştularda emzik muhabbetine başlamışlar ne kadar güzel Rabbim bizede nasip etsin o gunleri.

sabah doktorun odasından çıktıgımdan beri moralim bozulmuştu nerden çıktı bu tersa dönme diye ama şimdi kabullenmiş durumdayım. hakkımızda hayırlısı olsun. sagsalim kavuşalımda nasıl oldugu önemli değil.

ayyy seçil henuz gelmemiş. acaba diyorum ama gecen seferde böyle olmuştu ama belki bugun haber gelir kısmet bakalım olmassa ben ikindi vakti bi araraım.. en azından mj atarım...

Dur minikim ağzını hayıra aç. Benim kızım şimdiye kadar hayal kırıklığına uğratmadı beni. Uğratmayacak da inşallah:Saruboceq:
ben sana bıse demedım kuzu kendımı anlatıyom kaydirigubbakcemile3 sen inşalah normal dogurcan hem catı muayenende normal doguma engel cıkmamıs cok şükür.hadı bakalım hayırlısı diyorum sekeımmm yerimseniben
Bugün adet sancısı gibi ağrılarım hiç geçmiyor. Hayırdır inşallah:uhm::uhm:

ayy basladı desene sancılar.ozaman haftaya dogururusun belkıdeeehihoyyyt yalnız mercımek aidaa dan demen gıbı haber yok.bende merak ettımCADIARZU

YAVRULARINA KAVUŞAN ANNELER
göbeği düşmeden yıkanmazmı bebek. mesela 1 haftada düşecekse 1 hafta yıkamıcasmı.

cnm hastaneye gelip destek olduğun için çok teşekkür ederim a.s. tarihin öne alınmış inş. çok güzel bir ameliyet geçireceksin benim gibi sohbet ederek güzeldi ameliyattan korkmuyordum zaten belkii ondan rahat geçti.. sonrasında da ağrı kesici iğneler bayağı rahatlatıyor zaten ağrı hissedersen söyle hemen yaparlar o ilk gece yürüdüm koridorda rahatlaman açısından sende yürüyüş yap gaz çıkarman lazım ... şimdi ağrım az var zaten ama psikolojik açıdan pek iyi değilim kavgalar falan oldu aileler arasında çok yıprattı beni bebeğim memeyi almadı ilk günler süt gelmedi pompa denedim hastanede 1 saatte 4 yada 5 damla geldi pompayla cadı kızım doymayınca mama verdik sonra alıştı sanki şimdiveriorum mamanın bolluğuna alışınca memeyi almdaı daha yeniyeni süt gelmeye başladı ama dün gece yine kıyameti koparttı mama vermek zorunda kaldım mafoldumben bugün tekrar memeyi aldı ama sağlık ocağına götürdük sarılık başlangıcı dedi moralim çok bozuk :sinifsinif: bir alışsa memeye kilosu hala 3750 doğduğundada aynıydı... iyi kilo kaybı olmamış... ayyy çok zormuş her kafadan bir ses onuyap bunuyapma meme yetmiyor mama ver yok verme alıştırma yok sarılık oldu her akşam ağlama krizindeyim ee birde torunu paylaşamama olayı annem görümcem kayınvalidem birbirlerine girdi kayınvalidem ve görümcem bizde kalıyor.. düzenimizi bir oturtsak çok mutlu olucam valla :1no2:

çok üzüldüm bu duruma - ya bu büyüklere de bi haller oluyo ha - bilerek yapıyolar dicem - anneyi üzmek için elinden geleni yapıyolar - nekadar aptalca - asıl şimdi huzura ihtiyaç var evin içinde yaygaraya ne gerek var - sen kendini üzdükçe sütün zor gelir - ya Özlem bırak yesinler ya birbirini sen bebeğini düşün - duyma görme hiç kimseyi hiç birşeyi
Geçmiş olsun tatlım

doktordan geldkden sonra uyumuşum. sabah heycandan erkenden kalkmıştım uykusuzudum sızmışım resmen. ben yokken anneler gelmiş yine. ayy ayy bebeişlerine kavuştularda emzik muhabbetine başlamışlar ne kadar güzel Rabbim bizede nasip etsin o gunleri.

sabah doktorun odasından çıktıgımdan beri moralim bozulmuştu nerden çıktı bu tersa dönme diye ama şimdi kabullenmiş durumdayım. hakkımızda hayırlısı olsun. sagsalim kavuşalımda nasıl oldugu önemli değil.

Pinky son dakka golü mü oldu bitanem - ya bak ne dicem - hakkında hayırlısı neyse o olsun - belki de normal doğum yapmaman gerekiyo o yüzden öyle döndü bebiş - sen ondan iyi mi bilecen aaa ne karışıyon sen Mehmet Akifin işine annesi
Sakın da kendini üzeyim deme - hayırlısı.....

Son düzenleme:
Burkocum listede benimde tarihimi değiştir canım bi ara - 14.08 38+4 olacam o gün sezeryen
Ah birde heycanımı yenebilsem - tansiyonum yükselecek diye korkmaya başladım - kontrol edilmiyo işte heycan olayı :S

jenny_sh canım hakkında hayırlısı olsun cuma günü sende bebişine kavuşuyorsun demek
burko canım sanırım biz seninle ikimiz topiğin kapanışını yapıcaz en sona biz kalıcaz bu gidişle

jenny canann hayırlı oslun seninde günn keisnleşmiş. hadi bakalım.:)

heycan dorukdadır şimdi sende.. sagsalim kavuşman dileğiyle:)
sorma ya son dakika döndü oglum. bakalım kısmet hakkımızda hayırlısı gerçekden biz bilemeyiz.
bizim şer gördüğümüzde hayır hayır gördüğümüzde şer olabilir..
içimde okadarkıpır kıpır ki anlatamma . usg olsda a baksam şuan hangi ahllerde. galiba eski haline geldi yine az önce büyük bir oynama ile içerde bişeyler oldu sanırım popo eski yerine geldi dayadı yinebizim oglan...

aayyy annemle konuştum heran gelebirlisin hazırlıklı ol dedim. canım annem ya benm için ugraşıyor oda.:)tarhana yapmış yarın ancak kururu diyor. eger bu hafta dogurmazsam pazar gunu gelicek inş.

adaşımmm dün yıkadık minnoşumu apartamnı ayağa kaldırıcak şekilde ağladı
bide erkek ya boru gibi sesi var anası kılıklı
babacığı sakin sessiiz nerde gereksiz huy var bende alcak belli oldu
aksi inatçı yaygaracı şeklinde örnekler çoğaltılabülüüüüüü

gülistanım göbişi düşünce yıkanıyo diye biliyorum
mesela biz bu akşamda yıkıcaz artık her gün yıkıcammm
süper bişi yaa misss gibi oluyo kucak kucağa uyuyoruz manyak bişi yaaaa
bide masaj yaptım dün ona iyiii ce mayıştı 3 saat kesintisiz uyudu zorla kaldırdım emişmek içinnn
özellikle sırtına yapılan masajlara bayıluyo netten araştırın taktikler var nasıl yapılcağına dairr
alışana kadar hergün yıkıcam suyu sevsin istiyorummm

jenny_sh canım hakkında hayırlısı olsun cuma günü sende bebişine kavuşuyorsun demek
burko canım sanırım biz seninle ikimiz topiğin kapanışını yapıcaz en sona biz kalıcaz bu gidişle

Hayırlısı olsun güzelim ya, ne zaman isterse o zaman gelsin bebişler. Yeter ki sağlıklı olsunlar:emir_bebek:

Hayırlısı olsun güzelim ya, ne zaman isterse o zaman gelsin bebişler. Yeter ki sağlıklı olsunlar:emir_bebek:

evet tamamen katılıyorum - sağlıklı olunca herşey daha zevkli oluyodur - çabuk büyüyolar
Allah dert vermesin

Ersacım var ya öyle bi anlatıyosun ki bi garip oluyorum her seferinde - insan bukadar mı net aktarabilir bu duyguyu - 2 gün daha kıskanacam seni sonra bende koyun koyuna olacam minnoşumla opuyorumnanaktan

selam kızlar..
bende tık yok hala..kayınvalidem geldi..ondan pek giremiyorum...hadi gel oğlum artık diyip duruyo..ama dinlemiyo sıpa..sabah kontrolümüz var bakalım neler olcak..yalnız 1 haftadır acayip dans ediyo içerde çok canımı yakıyo..ha patladı ha patalttı suyumu diyip duruyorum..o kadar güçlü yani..bir de derler son zamanlarda hareketleri kısıtlanır..bizde tam tersi..
doğum yapan anneleri okudukça içim bi garip oluyo..sanki ben hiç kavuşamıycam gibi geliyo..1-2 gündür taktım kafaya..eşime sürekli sorup duruyorum sağ salim kucağıma alabilecekmiyim bebeğimi diye..acayip bi ruh hali içersindeyim..dokunmadan ağlıyorum o derece..herkese nolur benim için dua edin diyorum sürekli..kimi görsem kim arasa..bebeğimi kaybetmek istemiyorum..niye böle oldum ben de bilmiyorum..

Pinky...son dk.golü atmış senin oğlan..belki döner tekrar..dönmese de hayırlısı buymuş napalım...

bu hafta çok hareketli..topik baya bi sessizleşecek o zaman..eftelya-minik-cano da doğuruyo..sağ salim alırsınız inşallah kızlar kuzucuklarınızı..

sabah benim de kontrolüm var..doğum tarihi yarın aslında kuzucuğumun..bakalım dr.amcamız ne diyecek...yine parmaklanacam..

Gypsyim...........tam istediğim foto..bebek çıkarken..kordon ne kadar kalınmış öle...çok uzun bir de...
çok güzel bi anı bebikler için..kısmet olursa ben de fotoğraf makinasını vercem görevlilere..çeksinler bi kaç poz.

Burkocum listede benimde tarihimi değiştir canım bi ara - 14.08 38+4 olacam o gün sezeryen
Ah birde heycanımı yenebilsem - tansiyonum yükselecek diye korkmaya başladım - kontrol edilmiyo işte heycan olayı :S

cnm inan herşey çok güzel olacak korkma öyle güzel bir ekip var ki seni sakinleştireceklergöreceksin herşey çok güzel olacak birde san hastane terlikveriyor demiştim yokmuş demek ki değişmiş bilmiyorum rahat bir terlik götür kendine bende senin yanında olmayı çok isterdim inan gelmenle cidden çok mutlu ettin beni opuyorumnanaktan inş. birgün yine buluşuruz eşim söz verdi zaten değil mi???

kızlar ara ara girebiliyorum bebeğine kavuşan anneler sizleri tebrik ediyorum evlatlarınıza sağlıklı uzun ömürler diliyorum...... :nazar: en son taze fasulyenin bebişini gördüm maşallah benim kızım gibi saçlı doğmuş ama saçlı bebkler midede yanma yapar olayı bence doğru değil çünkü ben hamilelik bıyunca hiç öyle bir sıkıntı yaşamadım son iki gün hariç .....

doğum yapmayan kaç kişi kaldı bilmiyorum ama hayırlı doğumlar diliyorum pinky sende sez. olacağım diye üzülme bak ben mesela çok memnun kaldım ki elinde olmayan nedenlerden yapıyorsun bende bekleseydim normal zor gelirdi çünkü 37+4 de doğdu yavrum 3750 gr dı gününü bekleseydi zor çıkarırdım o yüzden pişmanlık duymuyorum...

selam kızlar..
bende tık yok hala..kayınvalidem geldi..ondan pek giremiyorum...hadi gel oğlum artık diyip duruyo..ama dinlemiyo sıpa..sabah kontrolümüz var bakalım neler olcak..yalnız 1 haftadır acayip dans ediyo içerde çok canımı yakıyo..ha patladı ha patalttı suyumu diyip duruyorum..o kadar güçlü yani..bir de derler son zamanlarda hareketleri kısıtlanır..bizde tam tersi..
doğum yapan anneleri okudukça içim bi garip oluyo..sanki ben hiç kavuşamıycam gibi geliyo..1-2 gündür taktım kafaya..eşime sürekli sorup duruyorum sağ salim kucağıma alabilecekmiyim bebeğimi diye..acayip bi ruh hali içersindeyim..dokunmadan ağlıyorum o derece..herkese nolur benim için dua edin diyorum sürekli..kimi görsem kim arasa..bebeğimi kaybetmek istemiyorum..niye böle oldum ben de bilmiyorum..

ayynen canım.benım kızımda kıpır kıpır.aha dıyorum oatlatacak suyunu.cok hareketlı,

yalnız şu 2.paragrafının cogu kelımesıne ktılıyorum otuhaf ruh halı bendede var :sinifsinif: böle dokunmadan aglayasım var.dün nstden cıktım hey Allah ım aglıyorum.kocacımda şaşırıyo " ya nıye aglıyosun dıo"ahh bılsem nıye agladıgımı.
rabbı hayırlısıyla kavusmak nasip etsın yavrularımıza saglıkla inşalah

anam seçilim gelmiş. kız bende seni arıyacakdım. sen en iyisi hergun bize yoklama ver

X