2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

deryacımya Allah sana kolaylık versin. sadece yusufun uyuması yetmiyor dimi dinlenmek için evde bi tane daha kuzu var. ayy yaa evlendiğimden beri hep 3 çocuk yapalım allah nasip ederse diyordum ama meger bekara hanım boşamak kolay derler ya aynen öyleymiş. bu hamilelik dönemini birde çocukla yaşamak var. lohusalıkdada 2 cocukla ilgilenmek..

inan aklıma geliyorsun hep bu kadın napıyor diye düşünüyorum hep.

seerni sende hoşgeldin canım nasılsın anlatsana biraz. nasıl gidiyor annelik? minik kzıın nasıl resim eklesenize . ben b ayılıyorum bizim topiğin beebklerine bakmaya..şöyle kıvrım kıvrım uyuyorlar ya hele..

rahmiim alt tarafında çokbüyük baskı var...dikkat ettim baskı oldugu zaman kasılmada oluyor yani karnım semsert oluyor..yarın bakalım ne diyecek doktorumuz..

burkomburcum hala gelmedimi yahu doktordan...

ama ama ben sürekli monolog yapmakdan çoook sıkıldım. evde yapacak işte kalmadı. neyhse ben yine mutfaga gideyim bulurum yapacak bişeyler orda..

mucize den haber varr..

dün akşam 3800 gr 50 cm boyunda bebişimiz olmuş...16 saat sancı çekmesine ragmen spinal sezeryan olmuş.dikişleri vs berbat acıyormuş. hiç iyi değilim diyor konuşamıyormuş bile.
bebek çok saglıklıymış.maşallah..

hastanede 3 gün kalacaklarmışherkese çok selamı var

Çok stres yapıyorsu mucizem, o kadar sancı çekmiş boşuna çok üzüldüm..Acaba hangi hastanede doğum yaptı??

güllümmm okudum yazdığını beterin beteri var değilmi kuzum yok bunlar Allahtan hazıra konmuyo öyle bişi olsa sonuç fena olur ben sessiz sakin kalmam ipleride koparırım gerekirse heledee bu psikoloji ileeee :eek:lmaz:
dün göbüşümüzzz düştüüüüüüü
bugün ablam gelicek bebişi yıkıcaz yukardakilerde iner kesin ama ben tutucam bebişimi kimselere vermicem sadece su döksünler onlar bide tuz koymaya kalkışırlarsa burunlarına sokacam o tuzlarııı

Göbüşünü sakladın mı Esraaa.. Ya ben inanmam ama eskiler saklarlardı ya..

moralim bozuk dr den geldim tansiyonum 15-8 çıktı...dr korkma dedi çok fazla diil dedi ama çok ödem oluşmuş sende dedi o ytüsden takipe alalım dedi..ama hep dr nin yanında yüksek çıkıyo ..istem dışı stres yapıyorum ya sezer olursa diye...çatı munaesi oldum tabi önceden bağırdım daha müdahale etmeden acımıcak korkma dedi acımadıda hafif e okadar olur..yaw dedim herkes acıyo ,çok kötü falan diyo bende önden bağırım dedim ..tabi gülüyo..2cm açılma var..sancılr geliyo zati..ara ara ama bakalım nolcak... polikiniğe gidip ölçtürcem yüksek çıkrsa hastaneye gitcem..pöfffff sağlıkla bi normal doğum yapsam bbeişimi sağlıkla kucağıma alsam...hepimizin duaya ihtiycı var..banada dua edin olurmu..allahım yardımcımız olsun sağlıkla gelsin bebişlerimiz inşallah

Korkma artık çok az kalmış, doktoruna güven. Dua ediyoruz canımcım..

rahmiim alt tarafında çokbüyük baskı var...dikkat ettim baskı oldugu zaman kasılmada oluyor yani karnım semsert oluyor..yarın bakalım ne diyecek doktorumuz..

burkomburcum hala gelmedimi yahu doktordan...

Finki şu sakin topik dönemlerinin baş müdavimi sen oldun haa..Aferin sana.. Bebişten sonra da aynı performansı bekliyoruz...

Gelelim bana...

Dün az daha bebeğimi alıyorlardı içimden.. Malum ben hala içimde tutmak isteyenlerdenim..

Dr.a gitmiştik akşam, ultrasonla baktı inceledi.. E vakti gelmiş,suyu da çok iyi değil...Sonra pat diye, bu akşam alalım istersen dedi. Noluyaaa ya dedim.. Hemen bi NST çektir ona göre karar verelim dedi..

Bizim bey çok heyecanlandı, yook yok dedim sakin ol sancım yok NST'de bişey çıkmayacak gönderecek bizi..Ama içten içe yusuf yusuf durumlarındaydım..

Beklediğim gibi sancı falan çıkmadı,bebek kalp atışları ve hareketi de iyi olunca, perşembeye çağırdı. Ya perşembe akşamı bi bakalım o akşam, olmazsa cuma sabahı alıcaz dedi..

Burko istersen 14 Ağustos yazabilirsin benim tarihe..Perşembe akşamı olsa bile geceden önce alacağını sanmam tarih 14 gibi görünüyo..

Dünkü heyecan bana fena yetti..

merhaba arkadaşlar,
sizlere bi sorum olacak bende ağustos annesi olucam Allahın izniyle. Bu doğum sancısı nasıl bişey mesela bazen benim karnım taş gibi oluyor kızım bir yerde toplanıyor canım çok acıyor bu sancı değil kasılma sanırsam sizcede öylemi? Geçen gecede uykumda kasıklarıma adet sancısı gibi ağrılar girdi bebeğimin kafası orayı oyuyordu sanki bu ağrıyı ilk defa o gece hissettim zamanlamasına bakamadım ama belirli mesafelerle oluyordu çok sık değil zaten hep uyuyakalıp sancıya uyanıyordum.Doğum sancısı böyle birşey mi yani?mafoldumben

Gelelim bana...

Dün az daha bebeğimi alıyorlardı içimden.. Malum ben hala içimde tutmak isteyenlerdenim..

Dr.a gitmiştik akşam, ultrasonla baktı inceledi.. E vakti gelmiş,suyu da çok iyi değil...Sonra pat diye, bu akşam alalım istersen dedi. Noluyaaa ya dedim.. Hemen bi NST çektir ona göre karar verelim dedi..

Bizim bey çok heyecanlandı, yook yok dedim sakin ol sancım yok NST'de bişey çıkmayacak gönderecek bizi..Ama içten içe yusuf yusuf durumlarındaydım..

Beklediğim gibi sancı falan çıkmadı,bebek kalp atışları ve hareketi de iyi olunca, perşembeye çağırdı. Ya perşembe akşamı bi bakalım o akşam, olmazsa cuma sabahı alıcaz dedi..

Burko istersen 14 Ağustos yazabilirsin benim tarihe..Perşembe akşamı olsa bile geceden önce alacağını sanmam tarih 14 gibi görünüyo..

hayılısı olsun senin içnide.

ayyy demek artık SAT 17-19 kasımlarada başladı. ayyy heycanlandım...

Kızlar bende doktordan geldim..
Çatı kontrolü yapıldı, suyuna bakıldı.. şimdilik normal doğum için bi engel gözükmüyor.. herşey yolunda. Kilosu da 2.660.. beni fazla zorlamayacak yani yavru kuşum.. ama tabi heran herşey değişebilir.. hayırlısı nasılsa öle olsun hepimiz için.. Sabırla bekliyorum artık.. Sancım oluyo ama ara ara.. Ne biliim bazen hiç doğurcakmışım gibi gelmiyor. ınşallah bu hafta kucağıma alırım bebeğimiii :Saruboceq:

seniniçin böyle demeleri normal.bana bile sabah akşam bekliyosu herhaldediyorlar...

seçilcim sen yürüyüş yapıyormusun canımya.. yürüyüş çok etkiliymiş dogum için haberin olsun. sancıların nealemde?doktor en son ne dedii sabah kalkınca ilk işim tlf a bakmak oldu vallaa

yürüyüş etkili de ben yürüyemiyorum..hareket edemyiroum..yürürken popo dışarı çıkıyo bacaklarım ayrık vaziyette paytak paytak yürüyorum..kukumun kemikleri acıyo..dr.da demişti yürü diye ama malesef..sancım yok ama alt takımların ağrısı ızdırap veriyo artık..bu hafta çok canım yandı..bu kadar canım yandığına göre kanala girmiştir diye düşünüyorum ya bakalım..

mucize den haber varr..

dün akşam 3800 gr 50 cm boyunda bebişimiz olmuş...16 saat sancı çekmesine ragmen spinal sezeryan olmuş.dikişleri vs berbat acıyormuş. hiç iyi değilim diyor konuşamıyormuş bile.

ayy kurtuldu ne güzel...önemli olan sağlıklı bi şekilde kucağına alması..acılar gelir geçer..salifo'muza maşallah..gözün aydın mucizeeeeeem......sesin çıkmadı şüpheleniyodum zaten..

halohaaa kızlar
dohtordan geldikkkk
oğluşum 65 gr almışşş çok sevndimmm çünkü dohtor teyzemiz dediki normalde kilo kaybı olur ilk hafta maşallah dedi hatta daha fazla almıştır ama k,lo kaybı olduğundan bu kadar gözükür dedi
e dicektim veleti memeden ayırabilene aşkolsunnnn
keyfim yerine geldi iyice dışarı çıkıp hava almak ne harika bişeymişşşş
kucağımda bebiş
ama topuk kanı alınırken ağlamaktan helak oldum kanı alan herifi öldürmek istedim

maşşallah yahya paşa'ya...

moralim bozuk dr den geldim tansiyonum 15-8 çıktı...dr korkma dedi çok fazla diil dedi ama çok ödem oluşmuş sende dedi o ytüsden takipe alalım dedi..ama hep dr nin yanında yüksek çıkıyo ..istem dışı stres yapıyorum ya sezer olursa diye...çatı munaesi oldum tabi önceden bağırdım daha müdahale etmeden acımıcak korkma dedi acımadıda hafif e okadar olur..yaw dedim herkes acıyo ,çok kötü falan diyo bende önden bağırım dedim ..tabi gülüyo..2cm açılma var..sancılr geliyo zati..ara ara ama bakalım nolcak... polikiniğe gidip ölçtürcem yüksek çıkrsa hastaneye gitcem..pöfffff sağlıkla bi normal doğum yapsam bbeişimi sağlıkla kucağıma alsam...hepimizin duaya ihtiycı var..banada dua edin olurmu..allahım yardımcımız olsun sağlıkla gelsin bebişlerimiz inşallah

canım sıkma kendini..stresten olmuştur dediğin gibi..iyi düşün iyi olsun herşey..allah yardımcımız olsun..emanetini veren rabbim kolaylığını da verir..

kızlar... perşembe günü sabah 8 de bebişimle buluşuoruz. anestezistle görüşmem vardı sabahtan kan verdim. şimdi geçmişi okucam.

hadi hayırlı olsun tarihin..neden erken oldu?

ulen yine senin kimsen yok sonuçta olupta işe yaramayanlar var bide orasını düşün mafoldumben
olup işe yaramayan da çok esram.çeşit çeşit var ben de.bu da benim imtihanım.sen de çok hırpalıyorsun kendini.Anneyiz biz rabbim veriyor güç.
ben sırf bu sebepten dolayı canbebe almıstım hastanedede kendileri canbebe koydular ama cok fena pişik oldu kızım. o sebepten dolayı hemen pamperse gectim. primanın burdaki adı yani. simdi iilesti ama bebekten bebege fayda var
ben de huggiesten sonra primaya geçtim çok daha iyi.başta çiş sızdırma oldu ama artık olmuyor.
dr a gittik sarılıgımız 15,5 çcıktı 6. gun itibardi ile ust sinir 17 imis esra senle konusurken esim aradı kapattım ya iste bu sonucu aldık hemen kendi coucuk dr unu aradık hastane dr u yatırmaya falan kalraksa diye para kuzagı içinde yapıyorlarmıs çounku sinirda yatıralımf alan neyse o da gerek yok ama crasamba tekrar tahlil yapalım demis anne sutu en iyi care imis bakalım zaten habire emiyor bugun hastane koridorlarında emzirdim ortu mortu birsey yoktu kibarca guzelce kenardan çıkardım verdim kimsede zaten bakmıyor emziren kardına valla kızım ciyck ciyak aglıyordu hiç umrum degildi etraftakiler falan evde yasam ne kolaymıs bukadar bebekle hastane ortamı sokaklar falan çok daha zor
ama kızım temiz havayı gunesi sokakları anası gibi çok sevdi 3,5 saattir uyuyor

sizler nasıl yapıyorsunuz arkadasalr 3 saatten fazal uuyrsa uyandırın yedirin dedi bebek hemsiresi ama kıyamıyorum esimse uyandırıyor emsin falan diye neyapmak gerek acaba yaa

uykuda çok onemli çunuk
aynı problem bizde de mevcut.uyuyunca 3-4 saat uyuyor salifoda iki saatte bir uyandırıp emzirsek iyi olur dedi.2009 anneleri topi.ğine de yazdım orada etraflıca konuşalım bunu.
DOĞUM YAPMIŞ OLAN ARKADAŞLAR!!!!!!!!
herkesin meme ucu acıyor mu? benimki ağzına aldığı an aklım çıkacak gibi oluyor. resmen ayaklarımı yere vuravura başlıyorum emzirmeye, ama bir iki dak içinde uyuşuyor ve sonsuz keyif alıyorum. kokuyorum yara olacak diye.
benimki yara ldu geçti ama uçları yarık yarık.neva ağzını açınca çok tırsıyorum.acıdan kafam karıncalanıyr.lansinoh sürüyorum devamlı.her emzirmeden önce de ılık suyla yıkıyorum ama çok acıyor.başkası böyle bir acı verse bana gırtlaklarım inan..
arkadaşlar merhaba.şuanda geçmişi okuyamıyorum.bende cumartesi sabah 9.20 de normal doğumla 3kg ağırlığında 50 cm boyunda olan kızımı dünyaya getirdim ve eve yeni geldik. mutluluğumu paylaşmak istedim. inşallah daha sonra girebilirim. darısı tüm isteyenlerin başına işnşallah
seni çok merak ediyordum hayırlı olsun canım.foto da ekle bir ara
hıçkırıgı araştırırken çok güzel bi site buldum kızlar bi bakın
Çocuk Doktoru - İzmir - Dr. Veli Karabuğa
sedacım çok teşekürler..çok iyi oldu benim için.
dsc0135k.jpg

Merhaba, ben Gözde, Burcu'nun kardeşi :) Ablam ve Doruk gayet sağlıklılar. Buraya bebişin anneannesinin kucağında bir fotoğrafını koyuyoruz. Doğumdan sonra da hemen Gülistan'ı arayıp haberdar ettik. Hatta ablam doğumdan çıkınca sorduğu ikinci şey "Gülistan'ı aradın mı?" oldu:) Daha sonra da annem bir şekilde yoğun bakıma ara ara girip bebekle ablamı kontrol etti. Herşey gayet güzel. Yoğun bakım olduğu için henüz çok fotoğraf çekemedik:) Taze, herkese selamlarını iletmemizi istedi. Hoşçakalın.
gözdecim çok teşekkür ederiz.tazemi ve Doruk'u öperim.foto bir harika..Sefanın eleri ne kadar güzel.söylemeden edemeyeceğim.öperim ellerinden
mucize den haber varr..

kıyamam ben ona canım benim..allah yardımcısı olsun.bol bol sütü olsun taşsın dökülmesin inşallah
bu arada bebeişin ismi aklıma gelmeişti ama ismi Salifo salih:)

Salih imizde sagsalim geldi darsıı biz bekleyenlerin başına...
geyik hatun seni..:)
güllümmm okudum yazdığını beterin beteri var değilmi kuzum yok bunlar Allahtan hazıra konmuyo öyle bişi olsa sonuç fena olur ben sessiz sakin kalmam ipleride koparırım gerekirse heledee bu psikoloji ileeee :eek:lmaz:
dün göbüşümüzzz düştüüüüüüü
bugün ablam gelicek bebişi yıkıcaz yukardakilerde iner kesin ama ben tutucam bebişimi kimselere vermicem sadece su döksünler onlar bide tuz koymaya kalkışırlarsa burunlarına sokacam o tuzlarııı
esram ya sen iyice sayko bişe oldun çıktın ha.korkuyorum senden..bi sakin ol sütün mütün kesilecek böyle giderse Allah korusun..güzel güzel konuş Yahyanla şarkılar söyle..bu güzel günleri zehir etme kendine.Hekeskendine yakışanı yapar sittiret kaynanaları.benle de kimse ilgilenmiyor.Önemli günlerimde hep başkalarının bir şeyi çıkar.alıştım artık..doğuracağım zaman görümcem hastalandı herkes seferber oldu.biz unutulduk tabi.bugün safra kesesinden ameliyat oldu.kaynanamın ağlamaktan sesi düşmüş valla.anesteziden uyanmamışta.ulen ben de 1 saatte anc uyandım.2 gün yürüyemedim oturamadım tekerlekli sandalyeyle çıktım hastaneden.sana gelince geçer geçer olur onlara gelince dünyann en büyük olayı..herkesin başında var yavrum sıkma canını.insan yalnızdır hayatta hep
kızlar... perşembe günü sabah 8 de bebişimle buluşuoruz. anestezistle görüşmem vardı sabahtan kan verdim. şimdi geçmişi okucam.
hayırlısı lalcim.Allah kurtarsın kolayca
biraz nefes almak ne demek bana birisi anlatsa bebeği uyuttum şimdide kızım hadi evcilik oynayalım diyor ve ben,m çok uykum var yorgunluktan bittim buray hep şikayet yazar gibi hissediyorum kendimi ama günlük yaşadıklarımı yazıyorum sizlerele konuşunca rahatlayacağımı düşünüyorum ama yusuf bey burayı açmamı bekliyor sanki basıyor yaygarayı sizdenmi kıskanıyor ne bu sıpa
rezene uyku yaparmı ya ayakata uyuyorum gecem yine pek iyideğildi yat kalakla geçti ha birde gece kalkınca diyorum şimdi kimler ayakta kimler emişiyor onu düşününce kendimi yanlız hissetmiyorum
senin de işin iki kere zor deryam.Allah yardımcın olsun.Herşey çok iyi olur inşallah
Gelelim bana...

hadi bakam ça ça ça ayça bekliyoruz

neva uyurken evi süpüreyim ben..takipçinizim ama

SEÇıL SEÇıL SEÇıL doğurmanın en güzel yanlarından biri kuku ağrısının geçmesi bir de kukuyu görebilmek..resmen çatlamış benimki ama olsun

Kızlar bende doktordan geldim..
Çatı kontrolü yapıldı, suyuna bakıldı.. şimdilik normal doğum için bi engel gözükmüyor.. herşey yolunda. Kilosu da 2.660.. beni fazla zorlamayacak yani yavru kuşum.. ama tabi heran herşey değişebilir.. hayırlısı nasılsa öle olsun hepimiz için.. Sabırla bekliyorum artık.. Sancım oluyo ama ara ara.. Ne biliim bazen hiç doğurcakmışım gibi gelmiyor. İnşallah bu hafta kucağıma alırım bebeğimiii :Saruboceq:

hadi bakalım hayırlısı olsun..kilosu evet pek zorlamıycak gibi..bana da öle geliyo sanki hep içimde kalcak gibi.

Gelelim bana...

Dr.a gitmiştik akşam, ultrasonla baktı inceledi.. E vakti gelmiş,suyu da çok iyi değil...Sonra pat diye, bu akşam alalım istersen dedi. Noluyaaa ya dedim.. Hemen bi NST sanmam tarih 14 gibi görünüyo..

bu gidişle sen Rüzgar'ını benden önce alcan kucağına..hayırlısı olsun kuzum..

SEÇİL SEÇİL SEÇİL doğurmanın en güzel yanlarından biri kuku ağrısının geçmesi bir de kukuyu görebilmek..resmen çatlamış benimki ama olsun

ay o günleri görebilecekmiyim acaba..inleye inleye ağlaya ağlaya uyudum resmen..eşim de çok kötü oldu..az kaldı dayan canım die die uyutmaya çalıştı beni garibim..

KIZLAARRR BEENıM ıLK BEBEĞıM OLACAK ve rahim kasılması nasıl oluyo bilemiyorum bi tarif edermisiniz bana, bebek geriliyo karnımın şekli değişiyo son günlerdeyiz artık 2 cm açıklığımda var ama kasılıp kasılmadığını anlayamıyorum bi yardımcı oluverinn

hayılısı olsun senin içnide.

ayyy demek artık SAT 17-19 kasımlarada başladı. ayyy heycanlandım...

benim SAT belirsiz aslında..Tickerdakini baştan öyle yaptım diye değiştirmedim ama aylardır 10 gün önceden gidiyo.Yani 39 haftam bitti gibi ultrason ölçümlerinde...

bu gidişle sen Rüzgar'ını benden önce alcan kucağına..hayırlısı olsun kuzum..

ay o günleri görebilecekmiyim acaba..inleye inleye ağlaya ağlaya uyudum resmen..eşim de çok kötü oldu..az kaldı dayan canım die die uyutmaya çalıştı beni garibim..

evet alcaz Rüzgarı senden önce galiba..

az kaldı canım biraz daha sabır..sıcaklar da çok bunaltıyo seni tabi..

herkeze merhabaa kızlar.doktordan geldım.önce nst cekıldı tansıyona bakıldı tabı sancı nerdeyse yok denecek kadar az.sadece arada karnım kasılınca yükselme var onun dısında sancı falan yok.neyse doktorun yanına gırdım nbr falan konustuk.dedım artık sezeryan tarıhı verırsınız belkı oda "yoo oda nerden cıktı önce normalı denıycez.tabı ben bı andan yusuf yusufum buarada nstde den sonra tansıyounuma bakılmıustı 14-9 cıktı.ilk defa bukadar yükselmıs tansıyonum,doktor o yükseklıgı görünce tekrar bak dedı hemşireye.busefer 14-10 cıktı :1shok: doktor usg de baktı.kızının rahatı cok ıyı kanala hala gırmemıs dedı.ben zaten hep sölüyordum herkeze kızım hala yukarıda dıe. gunumde 4 gun gectıgı için doktor madem 2 gun daha bekleyelım olmazsa persembe son kontrolü yaparız hala kanala gırmemısse mecbur sezeryana alırız dedi.içerde tutmanın bı anlamı yok dedı.aslında öle demıycektı ama tansıyonumu öle görünce benıde panıkletmeden olayı böle anlattı ben anladım.bırazda iri bı bebek dedı.3900 cıktı kuzumun kılosu.yanı kısmetse eger bugece yada yarın suyum veya kanamam olmassa cıddı sancılarım baslamassa persembe gunu kuzum kollalrımda inşallah.hihoyyyt

KIZLAARRR BEENİM İLK BEBEĞİM OLACAK ve rahim kasılması nasıl oluyo bilemiyorum bi tarif edermisiniz bana, bebek geriliyo karnımın şekli değişiyo son günlerdeyiz artık 2 cm açıklığımda var ama kasılıp kasılmadığını anlayamıyorum bi yardımcı oluverinn

karnımız taş gibi sertleşiyo, bir süre sonra yumuşuyo..O sertleştiğinde kasıldı diye düşünüyorum ben ama emin değilim tabi..Ağrı falan yok tabi..

herkeze merhabaa kızlar.doktordan geldım.önce nst cekıldı tansıyona bakıldı tabı sancı nerdeyse yok denecek kadar az.sadece arada karnım kasılınca yükselme var onun dısında sancı falan yok.neyse doktorun yanına gırdım nbr falan konustuk.dedım artık sezeryan tarıhı verırsınız belkı oda "yoo oda nerden cıktı önce normalı denıycez.tabı ben bı andan yusuf yusufum buarada nstde den sonra tansıyounuma bakılmıustı 14-9 cıktı.ilk defa bukadar yükselmıs tansıyonum,doktor o yükseklıgı görünce tekrar bak dedı hemşireye.busefer 14-10 cıktı :1shok: doktor usg de baktı.kızının rahatı cok ıyı kanala hala gırmemıs dedı.ben zaten hep sölüyordum herkeze kızım hala yukarıda dıe. gunumde 4 gun gectıgı için doktor madem 2 gun daha bekleyelım olmazsa persembe son kontrolü yaparız hala kanala gırmemısse mecbur sezeryana alırız dedi.içerde tutmanın bı anlamı yok dedı.aslında öle demıycektı ama tansıyonumu öle görünce benıde panıkletmeden olayı böle anlattı ben anladım.bırazda iri bı bebek dedı.3900 cıktı kuzumun kılosu.yanı kısmetse eger bugece yada yarın suyum veya kanamam olmassa cıddı sancılarım baslamassa persembe gunu kuzum kollalrımda inşallah.hihoyyyt

tuzu tamamen kes bari Minik.. Hadi bakalım hayırlısı olsun. Ama sanki sana da sezeryan yolları gözüktü gibime geliyo...

aaa canım belkıde aynı gun alcaz kuzularımızı kucagımıza.benımde persembe son kontrol bvar eger hala kanala gırmemısse sezeryan olucam
Gelelim bana...

ayy canım sende bı badıre atlatmıssın doktorda.amanın senınde persembe gunu kucagına alma ihtimalın var yanı.persembe gunu baya senlencek topik desene hayırlı haberlerle.bende inşalah kucagıma alcam kuzumu persembe gunu
merhaba arkadaşlar,
sizlere bi sorum olacak bende ağustos annesi olucam Allahın izniyle. Bu doğum sancısı nasıl bişey mesela bazen benim karnım taş gibi oluyor kızım bir yerde toplanıyor canım çok acıyor bu sancı değil kasılma sanırsam sizcede öylemi? Geçen gecede uykumda kasıklarıma adet sancısı gibi ağrılar girdi bebeğimin kafası orayı oyuyordu sanki bu ağrıyı ilk defa o gece hissettim zamanlamasına bakamadım ama belirli mesafelerle oluyordu çok sık değil zaten hep uyuyakalıp sancıya uyanıyordum.Doğum sancısı böyle birşey mi yani?mafoldumben
canım kasılma öle oluyo hemen hemen.zaten anlıyosun karnın tas gıbı oluyo.ama dogum sancısı daha baskaymıs.belden kasıklara dogru vurumus.tabı herkezde bır olmuyor bu sancılar.kımınde adet sancısı kıvamında baslayıp sonradan artıyormus.bende hep var adet olcakmısım agrısı ama nstde öle elle tutulur bı sancım cıkmadı henuz
KIZLAARRR BEENİM İLK BEBEĞİM OLACAK ve rahim kasılması nasıl oluyo bilemiyorum bi tarif edermisiniz bana, bebek geriliyo karnımın şekli değişiyo son günlerdeyiz artık 2 cm açıklığımda var ama kasılıp kasılmadığını anlayamıyorum bi yardımcı oluverinn

canım hayırlı olsun cogumuzun ilk bebegı zaten burda kaydirigubbakcemile2 rahım kasılması mıdenden 4 -5 parmak kadar asagıda karnının semsert olması.bu rahımın kendını doguma hazırlaması dıe acıklanıyor.ama senın zaten 2 cm acılman varmıs,elı kulagında yanı kuzunun.annem ve cevremde normal dogum yapmıs herkez tek bıse sölüyo "dogum sancısı basladımı mutlaka anlarsın.öle rahat rahat oturamazsın dıolar.bıcak saplanır gıbı olurmus.anlarsın yanı sende telaslanma.hem bebek öle hemen fırt dıe dogmuyomus.anca acıklık 6cm gecerse 2 saat içinde doguruyormussun.düşün yanı.artık hepimiz için hayırlısıı inşallah

X