2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

herkeze merhabaa kızlar.doktordan geldım.önce nst cekıldı tansıyona bakıldı tabı sancı nerdeyse yok denecek kadar az.sadece arada karnım kasılınca yükselme var onun dısında sancı falan yok.neyse doktorun yanına gırdım nbr falan konustuk.dedım artık sezeryan tarıhı verırsınız belkı oda "yoo oda nerden cıktı önce normalı denıycez.tabı ben bı andan yusuf yusufum buarada nstde den sonra tansıyounuma bakılmıustı 14-9 cıktı.ilk defa bukadar yükselmıs tansıyonum,doktor o yükseklıgı görünce tekrar bak dedı hemşireye.busefer 14-10 cıktı :1shok: doktor usg de baktı.kızının rahatı cok ıyı kanala hala gırmemıs dedı.ben zaten hep sölüyordum herkeze kızım hala yukarıda dıe. gunumde 4 gun gectıgı için doktor madem 2 gun daha bekleyelım olmazsa persembe son kontrolü yaparız hala kanala gırmemısse mecbur sezeryana alırız dedi.içerde tutmanın bı anlamı yok dedı.aslında öle demıycektı ama tansıyonumu öle görünce benıde panıkletmeden olayı böle anlattı ben anladım.bırazda iri bı bebek dedı.3900 cıktı kuzumun kılosu.yanı kısmetse eger bugece yada yarın suyum veya kanamam olmassa cıddı sancılarım baslamassa persembe gunu kuzum kollalrımda inşallah.hihoyyyt

rekora koşuyorsun yani.sevvali terruk ederim yavrum..Hayırlısı artık

teşekkür ederim cevaplarınız için... bu iki gün içinde olmazsa perşembe sabah 8 de hastanede olacazz bakalım önce suni sancı sonra sezercik galibaa.. inşallah kendim sancılanırımda suni sancıya gerek kalmadan kolayca normal doğururum ... hepimize allah kolaylık versin...

tuzu tamamen kes bari Minik.. Hadi bakalım hayırlısı olsun. Ama sanki sana da sezeryan yolları gözüktü gibime geliyo...

öle yapıcam artık.ee vucudun dengesı bozuldu tabı,tansıyonda hıc olmadıgı kadar yüksek.ayy sımdı gecmez bugunle yarın.cok heycanlıyım.heycandan dogum sancılarım baslamasa bariikaydirigubbakcemile3

slm kızlar nasılsınız kelebeğimm kıyamam sana bekliyomusun artık takılamadığım için yeni okudum...
taze fasulyemde doğurmuş hayırlı uğurlu uzun ömürlü olsun inş. hemen iyileşir..
mucize içinde aynı....başka varmı bilmiyorummm
bu arada kızlar prima benim kıza pişik yapıyodu ki günde 15 tane bez değiştirip her defasında zeytinyagı sürdümüz halde hemen değiştirdik bezimizi...
insan cok yorgun oluyo artık fırsat bulamıyosun kendine

rekora koşuyorsun yani.sevvali terruk ederim yavrum..Hayırlısı artık

sorma didem yaa,40+6 damı ne dogurmus oluyorum kısmetse.valla artık normal dıe diretmeye gücüm yok.hem zaten buna tansıyonum izin vermıycek gıbı.hemde bebgın bıraz iri odugunu ögrenınce tırstım baya :nazar:

BEN GELDİİMzemuszemusÖnce özetler:

1) Doktor kontrolüm gayet iyi geçti, normal doğumu rahatlıkla yapabilirmişimkaydirigubbakcemile2

2) Doktor çıkışı tazeye gittim. Taze taze fotolar çektim. Azzz sonra....laelaelaelaelae

birde henüz sütü gelmediği için çok dua istiyor hepimizdennn
Bekliyorduk zaten bugün yarın. Allah kavuşturmuş kuzusuna sağ salim. Sütü de hemencecik gelir, çok çok olur inşallah:Saruboceq:

anacımm bu bızım topiğin kaderı oldu yafff,dogum sancısı cek cek sonra sezeryan ol. normal doguramayacaksam o sancıyı bana cektırmeez Rabbim inşallah.valla normal dogurmak artık uzak bı hayal oldu resmen.herkez foooss cıktı,baksana ban a 41.haftaya gırcem cumartesı gunu,tık yok.göbnüşüm bıle hala yukarıdaa

Bugün öğrendim ki, göbeğin yukarıda olması çok da belirleyici değil. Hastaneye sancısı olan bir kız geldi. Göbeği hemen hemen benimki gibiydi, inmemişti yani. Kızı doğumhaneye yönlendirdiler. O ara tuvalette annem görmüş kızı. Suyu gelmiş foşş diye:1shok:Apar topar doğuma soktular. Göbeğe güvenmemeye karar verdimCADIARZU

halohaaa kızlar
dohtordan geldikkkk
oğluşum 65 gr almışşş çok sevndimmm çünkü dohtor teyzemiz dediki normalde kilo kaybı olur ilk hafta maşallah dedi hatta daha fazla almıştır ama k,lo kaybı olduğundan bu kadar gözükür dedi
e dicektim veleti memeden ayırabilene aşkolsunnnn
keyfim yerine geldi iyice dışarı çıkıp hava almak ne harika bişeymişşşş
kucağımda bebiş
ama topuk kanı alınırken ağlamaktan helak oldum kanı alan herifi öldürmek istedim
Ooooh gözün aydın, sefanız olsunzemuszemus

moralim bozuk dr den geldim tansiyonum 15-8 çıktı...dr korkma dedi çok fazla diil dedi ama çok ödem oluşmuş sende dedi o ytüsden takipe alalım dedi..ama hep dr nin yanında yüksek çıkıyo ..istem dışı stres yapıyorum ya sezer olursa diye...çatı munaesi oldum tabi önceden bağırdım daha müdahale etmeden acımıcak korkma dedi acımadıda hafif e okadar olur..yaw dedim herkes acıyo ,çok kötü falan diyo bende önden bağırım dedim ..tabi gülüyo..2cm açılma var..sancılr geliyo zati..ara ara ama bakalım nolcak... polikiniğe gidip ölçtürcem yüksek çıkrsa hastaneye gitcem..pöfffff sağlıkla bi normal doğum yapsam bbeişimi sağlıkla kucağıma alsam...hepimizin duaya ihtiycı var..banada dua edin olurmu..allahım yardımcımız olsun sağlıkla gelsin bebişlerimiz inşallah
Sen bir de sakinken eczanede falan ölçtür, eminim çok daha iyi çıkar tansiyonun. Bu son günlerde doktora giderken panik yapıyoruz ister istemez. İnşallah bir avazda, sağlıkla alırsın kuzunu kucağına:Saruboceq:

kızlar... perşembe günü sabah 8 de bebişimle buluşuoruz. anestezistle görüşmem vardı sabahtan kan verdim. şimdi geçmişi okucam.
Hadi hayırlı olsun bakalım
Gelelim bana...

Dün az daha bebeğimi alıyorlardı içimden.. Malum ben hala içimde tutmak isteyenlerdenim..

Dr.a gitmiştik akşam, ultrasonla baktı inceledi.. E vakti gelmiş,suyu da çok iyi değil...Sonra pat diye, bu akşam alalım istersen dedi. Noluyaaa ya dedim.. Hemen bi NST çektir ona göre karar verelim dedi..

Bizim bey çok heyecanlandı, yook yok dedim sakin ol sancım yok NST'de bişey çıkmayacak gönderecek bizi..Ama içten içe yusuf yusuf durumlarındaydım..

Beklediğim gibi sancı falan çıkmadı,bebek kalp atışları ve hareketi de iyi olunca, perşembeye çağırdı. Ya perşembe akşamı bi bakalım o akşam, olmazsa cuma sabahı alıcaz dedi..

Burko istersen 14 Ağustos yazabilirsin benim tarihe..Perşembe akşamı olsa bile geceden önce alacağını sanmam tarih 14 gibi görünüyo..

Dünkü heyecan bana fena yetti..
Özel miydi seninki? Özeller mal muamelesi yapııyor insanlara bazen. Benim yakın dönemde sezeryan olan bütün tanıdıklarım aynı bahane ile sezeryana alındılar. Bu kadar çok bebeğin suyunun azalması bana hiç de tesadüf gibi gelmiyor:eek:klava:Öte yandan, 9 Eylül ünivrsite hastanesine giden bir arkadaşım tam 30 saat sonra doğum yaptı. Normal doğumdu ve periyodik olarak epidural yaparak rahatlattılar kızı. "Yine olsa yine orada doğururum" diyor

Kızlar bende doktordan geldim..
Çatı kontrolü yapıldı, suyuna bakıldı.. şimdilik normal doğum için bi engel gözükmüyor.. herşey yolunda. Kilosu da 2.660.. beni fazla zorlamayacak yani yavru kuşum.. ama tabi heran herşey değişebilir.. hayırlısı nasılsa öle olsun heepimiz için.. Sabırla bekliyorum artık.. Sancım oluyo ama ara ara.. Ne biliim bazen hiç doğurcakmışım gibi gelmiyor. İnşallah bu hafta kucağıma alırım bebeğimiii :Saruboceq:

Hayırlısı olsun. Sağ salim, zorlamadan gelsinşallah in

slm kızlar nasılsınız kelebeğimm kıyamam sana bekliyomusun artık takılamadığım için yeni okudum...

bu arada kızlar prima benim kıza pişik yapıyodu ki günde 15 tane bez değiştirip her defasında zeytinyagı sürdümüz halde hemen değiştirdik bezimizi...
insan cok yorgun oluyo artık fırsat bulamıyosun kendine

evet canım sat 1 kasımcılardan bı ben kaldım ama kısmetse persembe gunu kollarımda kızım inşallah.

ayy canım ya pişikmi oldu.ya bazen bezler yapıyo işte herkezın bunyesı farklı demek sıze pişik yaptı prima.kıyamam ya.canım avent yada sebamet pişik kremı al.kullannalar cok memnun.eczanede bulabılrısın sanırım

herkeze merhabaa kızlar.doktordan geldım.önce nst cekıldı tansıyona bakıldı tabı sancı nerdeyse yok denecek kadar az.sadece arada karnım kasılınca yükselme var onun dısında sancı falan yok.neyse doktorun yanına gırdım nbr falan konustuk.dedım artık sezeryan tarıhı verırsınız belkı oda "yoo oda nerden cıktı önce normalı denıycez.tabı ben bı andan yusuf yusufum buarada nstde den sonra tansıyounuma bakılmıustı 14-9 cıktı.ilk defa bukadar yükselmıs tansıyonum,doktor o yükseklıgı görünce tekrar bak dedı hemşireye.busefer 14-10 cıktı :1shok: doktor usg de baktı.kızının rahatı cok ıyı kanala hala gırmemıs dedı.ben zaten hep sölüyordum herkeze kızım hala yukarıda dıe. gunumde 4 gun gectıgı için doktor madem 2 gun daha bekleyelım olmazsa persembe son kontrolü yaparız hala kanala gırmemısse mecbur sezeryana alırız dedi.içerde tutmanın bı anlamı yok dedı.aslında öle demıycektı ama tansıyonumu öle görünce benıde panıkletmeden olayı böle anlattı ben anladım.bırazda iri bı bebek dedı.3900 cıktı kuzumun kılosu.yanı kısmetse eger bugece yada yarın suyum veya kanamam olmassa cıddı sancılarım baslamassa persembe gunu kuzum kollalrımda inşallah.hihoyyyt

Hayırlısı olsun Tuğbişim. Kıyamam, çok gerildin sen de. E bebiş iriyse sezeryan daha uygundur belki de. Sıkma canını:teselli:

evet canım sat 1 kasımcılardan bı ben kaldım ama kısmetse persembe gunu kollarımda kızım inşallah.

ayy canım ya pişikmi oldu.ya bazen bezler yapıyo işte herkezın bunyesı farklı demek sıze pişik yaptı prima.kıyamam ya.canım avent yada sebamet pişik kremı al.kullannalar cok memnun.eczanede bulabılrısın sanırım

hadi gözün aydın canımm inş. iyi gecer benim gb hemen iyileşirsin..
canım pişik tam olmadı baktık olcak gb başlıyo bezz değiştirdik şimdi rahatız zaten ben hem karnı ağrımasın die hem moku yapışmasın die zeytinyagı sürüyorum her defasında aklınızda bulunsun sizinde çok iyi oluyo

:nazar:Sırma saçlı Doruk paşa:nazar:

dsc04854c.jpg

TapTaze annemiz:

dsc04855n.jpg

Doğum yapmış ve yapmamış anne farkınaniknanik:

dsc04857z.jpg

Annelik provalarımkaydirigubbakcemile3:

dsc04861y.jpg

Ve Doruk'la kapanış:

dsc04858ofj.jpg

Allah bağışlasın bu kuzucuğu. Sağlıklı, uzuuun ömür versin. Şu ellerin güzelliğine bakar mısınız yaaaaaopuyorumnanaktan

Son düzenleme:
minikim ve burkom burcum gelmişler doktorda..

minikim tugbam hayırlısı olsun artık demek en son perşembe şevvalimizde geliyor...hihoyyytperşembeye de epey dogum haberi alcas
lal çaçaça ayça sen ve belkide beeeeennn

burkom burcum sennde gözun aydın çatı muayenen nasıldı acıdmı ya. bende yarın gidicem ya çok gerildim guya kendimi kasmıcakdım ama aklıma geldikçe gerildimsankim. bu arada tazem nasıl?doruk nasıl anlatsana biraz. emmeye başlamışmı ilk geceleri nasıl geçmiş....veeeee resim isteris resim isteris

ve bugun beni ruyasında görüp arayan 3 arakadsım oldu hayırlısıyla bu hafta dogururum inş. sagsalim kavuşurum bende ogluma.:)babasıda sürekli artık gelsinde sevelim koklayaşım diyor..bakalım yarın neler diyecek doktorumuz...

canım kasılma öle oluyo hemen hemen.zaten anlıyosun karnın tas gıbı oluyo.ama dogum sancısı daha baskaymıs.belden kasıklara dogru vurumus.tabı herkezde bır olmuyor bu sancılar.kımınde adet sancısı kıvamında baslayıp sonradan artıyormus.bende hep var adet olcakmısım agrısı ama nstde öle elle tutulur bı sancım cıkmadı henuz

Aydınlattığın için teşekkür ederim.Öyleyse benim o kasıklarda hissettiğim yalancı sancılardı ve gerçek sancılar daha şiddetlisi yani anladığım kadarıyla öyle mi? Cumartesi doktordaydım NST istemedi zaten pazar gecesi yaşadım o ağrıları bir daha da olmadı. Seninde Allah yardımcın olsun inşallah..:Saruboceq:

1) Doktor kontrolüm gayet iyi geçti, normal doğumu rahatlıkla yapabilirmişimkaydirigubbakcemile2

2) Doktor çıkışı tazeye gittim. Taze taze fotolar çektim. Azzz sonra....laelaelaelaelae

Bugün öğrendim ki, göbeğin yukarıda olması çok da belirleyici değil. Hastaneye sancısı olan bir kız geldi. Göbeği hemen hemen benimki gibiydi, inmemişti yani. Kızı doğumhaneye yönlendirdiler. O ara tuvalette annem görmüş kızı. Suyu gelmiş foşş diye:1shok:Apar topar doğuma soktular. Göbeğe güvenmemeye karar verdimCADIARZU
öncelıkle muayenenın güzel gecmesıne cok sevındım canım
fotoları hemen beklıyoruz meraktayım :)

şu göbek meselesıne gelınce aslında dogru dıyon belırleyıcı degıl ama doktorda teyit ettı bugun hala kanala gırmemıs yukarıda dedı.bırde zaten ayakları mıdemın hemen sag alt köşesinde daha cok ordan anlıyorum inmedıgını
Hayırlısı olsun Tuğbişim. Kıyamam, çok gerildin sen de. E bebiş iriyse sezeryan daha uygundur belki de. Sıkma canını:teselli:
öle canım yaa hayırlısı olsun artık napalım.hep öle dua ettım zaten hangı dogum seklı hayırlı olcaksa o şekılde dogurmak nasip olsun die.bırde bebgın iri olmasından cok tansıyon problemı cıktı.yoksa yınede doktor normal için sunı sancı deneyebılırz dıodu.artık hayırlısı
hadi gözün aydın canımm inş. iyi gecer benim gb hemen iyileşirsin..
canım pişik tam olmadı baktık olcak gb başlıyo bezz değiştirdik şimdi rahatız zaten ben hem karnı ağrımasın die hem moku yapışmasın die zeytinyagı sürüyorum her defasında aklınızda bulunsun sizinde çok iyi oluyo

inşallah cok cekmeden cabucak ayaga kalkmak banada nasip olur

hmm annemde demıstı zeytınyagı cook iyi gelıyo dıe.siz tecrübelı annalerden tüyolar beklıyoruz varsa baska inciler dökün ortaya yerimseniben

ayyy burkom burcum bu bebek bence babasına benziyor.. valla onuru sadece resmlerden gördük ama bence öyle gibi ne dersin sen canlı canlı gördün...

bu arada kocamaaaaaaaaaaaaaan bir maşallah tazemde nasıl mutlu mutlu gülmüş

Gelelim bizden haberlere:

Doktor önce ultrasonla baktı. Gelişimimiz, suyumuz gayet iyi. Kafamız büyük ama 2 hafta kadarsırnaşık şey Ben de dedim normal, annesi de babası da koca kafalı:roflol: Yaklaşık 400 gram almış kuzucuğum 2 haftada. 3 kilo olmuş:nazar:Doğuma kadar bir 300-500 daha alır, en fazla 3500 doğar dedi doktor.

Sonra çatı muayenesi yaptı. Acı falan hissetmedim. Çok ittirdi içeri doğru sadece, biraz rahatsız oldum. Korkulacak bir tarafı yok. Ama kendinizi kasmayacaksınız.

Ağrın oluyor mu dedi, zaman zaman oluyor dedim. Çok dikkate değer bulmadı. İşte böyle

Burkoooo, Doruk bebek nasıl saçlı saçlı öyle..Bide kulak üstleri şekil verilmiş gibi, doğru söyleyin jöle mi sürdünüz:))))) Yeni doğmuş bebekler gibi değil bizim bebekler yaa cin gibi, tertemiz suratlı..

Bu arada kucağına çok yakışmış, e sen de yapsana bi tane bebek..

minikim ve burkom burcum gelmişler doktorda..

minikim tugbam hayırlısı olsun artık demek en son perşembe şevvalimizde geliyor...hihoyyytperşembeye de epey dogum haberi alcas
lal çaçaça ayça sen ve belkide beeeeennn

ve bugun beni ruyasında görüp arayan 3 arakadsım oldu hayırlısıyla bu hafta dogururum inş. sagsalim kavuşurum bende ogluma.:)babasıda sürekli artık gelsinde sevelim koklayaşım diyor..bakalım yarın neler diyecek doktorumuz...

Hadi sen de perşembe doğur bari... Senin sancıların var demi olabilir yaneee.. Şimdi çingene gibi olacam ama ne sancım oluyo ne bişi..Nişan, su gelmesi de yaşamadık... (Bir kere nişan sandım ama değilmiş meğer) Böyle çok heyecansız oluyo beee..

dün tüm gün hiç bi sıkıntım yoktu..mübarek bu ağrılar yatağa gidince hortluyo..kalçam, kukum nası ağrıdı nası ağrıdı sabaha kadar..wc ye gittim bi ara..yatağa bi yattım ölüyom alt takımların ağrısından..inleye inleye anca sızmışım..allahım yardım etsin..çok acı çekiyorum..anneme ve arkadaşlara sordum hiç böle bişi yaşamamışlar.

canım ben o acıların hepsini yasadım ins sende atlatacaksın dogumdan sonra. suan herseyim normal sadece agrım var ic dikisten. bugun 1 haftalık olduk ayaklarım ellerim incecik gobegimde az kaldı eski kıyafetleri giymek cok guzelmis. az daha sabır canım

mucize den haber varr..

dün akşam 3800 gr 50 cm boyunda bebişimiz olmuş...16 saat sancı çekmesine ragmen spinal sezeryan olmuş.dikişleri vs berbat acıyormuş. hiç iyi değilim diyor konuşamıyormuş bile.
bebek çok saglıklıymış.maşallah..

hastanede 3 gün kalacaklarmışherkese çok selamı var

oyyy cok sukur oda kurtardı cok ama cok sevindimm

halohaaa kızlar
dohtordan geldikkkk
oğluşum 65 gr almışşş çok sevndimmm çünkü dohtor teyzemiz dediki normalde kilo kaybı olur ilk hafta maşallah dedi hatta daha fazla almıştır ama k,lo kaybı olduğundan bu kadar gözükür dedi
e dicektim veleti memeden ayırabilene aşkolsunnnn
keyfim yerine geldi iyice dışarı çıkıp hava almak ne harika bişeymişşşş
kucağımda bebiş
ama topuk kanı alınırken ağlamaktan helak oldum kanı alan herifi öldürmek istedim

masallah yahyaya canım
ben kan alınırken dısarı cıktım annem basındaydı dayanamam die dısarı cıkardı beni
walla manyak bi duyguymus bu annelik

X