2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

lal ece aslında dahada erken olabilirdi doğumum 36. hafta kontrole gittiğimizde nstde sancı gözüktü dr tatile çıkıyordu hemde erken olduğu için benim doğumu ertelemeye çalıştı sancı giderici hap kullandım. 2 hafta sonra hap bitti drye kontrole gittim. çok heycanlıydım (bu arada kayınvalidem söledi heycan sancıyı kesiyormuş) nstde sancı yok ama kalp atışları çok yüksek çıktı doktor bebek strese girmiş o yüzden kalp atışları yüksek dedi bide ultrasonda bebeğin kordonu yanağında gözüktü tehlikeli bir durum olabileceği için aynı gün içinde sezaryana alındım. kontrol amaçlı gittiğim hastaneden bebeğimle çıktım...

kızlar bu arada bebişin fotosun koymak isterdim ama eşim çok karşı çıkıyo yaa o yüzden topiğe koyamıyorum. kusura bakmayın... ama bitane özel albüme eklicem ordan bakarsınız. arkadaş listesinde olmayanları eklerim arkadaş olarak

ben geldim sarhoş gibiyim hmen çıkacağm.bu emzirme işi çk yoruyor beni.tüm enerjim çekiöliyor.acayip susuyorum mutlaka yanımda şişe bulunduruyorum.pazartesinden itibaren gündüz nevamla ikimiziz.üstesinden gelirim ama.göğüs uçlarım çok acıyor bir de geçse tamamdır.
EVRİMcim seni aradım uyuyyordun rahatsız etmek istemedim bir daha.çok geçmiş olsun iki gözüm
TAZE BURCUM yarın büyük gün.gece dorukla aynı odada olmana çok sevindim.diğer türlüsü çok kıl bir durumdu.Yarın için dualarım seninle.
Evrim'den haberler:

merhaba kızlardün doğum yaptım sezeryana dönmüştük en son söylemiştim.o gece yani 6sı gecesi sancılarım başladı 12den sonra hiç geçmedi sabah 5e kadar zor dayandım 5e geldiğinde 5dkya 1 gelen sancılarla hastaneye zor yetiştim neyse sabah dr geldiğinde 3 cm açıklık vcardı normali denemeye çalıştık öğlen 12ye kadar sancı çektim açılmam sadece 3.5 olkmuş artık dayanamadım ve sezeryana döndük 12yi 5 geçe bebeğim ameliyathaneden çıkmış daha sonrada ben çok farklı bir duygu kızlar allah hepinize yaşatsın bebeğim 3400gr ve 52 cm esmer çirkin bi oğlancık benim aslanım hasan beratım en kısa zamanda fotoyüklerim ve doüğum hikayemi yazarım şimdi evdeyiz sancılarım var dikiş yerlerim yanıyo görüşmek üzere
hayırlı uğurlu olsun canım.foto da isterük
Selam kızlar
Özlemin yanına gittim - Özde bebeği gördüm doyamadım seyretmeye - 3 saat önce doğmuştu :) kilosu 3750 - ultrasondan 3500 demelerine rağmen daha fazla doğmuş
İkisinin de keyfi çok iyi - özellikle Özlemi görmeliydniz hiç 3 saat önce doğum yapmış birine benzemiyodu - çok sevindim onu öyle görmeye içim okadar rahatladı ki - haftaya o aynı yatakta ben yatacam :ecrin_bebek: Epidural anestezi ile doğum yapmış hiç birşey hissetmemiş - zaten doğum toplam 7 dk sürmüş Sütü gelmeye çalışıyo mama vermişler bebeğe ağlamasın diye acıkmış yavrucak :)
Uzun lafın kısası ikisi de çok iyi çok güzel duygularla ayrıldım hastaneden
Birkaç resim çektim sizinle paylaşayım

Bu da bana ikram edilen çok şık bebek çikolatası
maşallah çok harika bir bebiş.sana da maşallah cano valla fit ötesisin
günaydın kıslarr...

sabaha kadar dinlenmekle geçmeyen sancılar çektim..şu an da devam ediyor aralıklarla..bugün yarın haberim gelir..dualarınıza ihtiyacım var...haberdar ederim sizleri..
hadi bakalım hayırlısı diyecektim ki.eve göndermişler seni.
geçmişe göz attım biraz

didom diem sende yalnız kalmışsın kzınla ve eşinle. ama henüz çok erken değilmi canım ya annen erken gitmiş sanki.sen biraz daha toparlasaydın kendini.

ilk kan alma operasyonuzu geçmiş.. annelik ne kadar farklı dimi o anda bebeğinin aglıyacagını canının yanacagını bildiğin için bakamıyorsun bile...

sana şimdiden sonra kolaylıklar diliyorum kızınla..:)
üstesinden gelirim pinkyim bu bünye neler gördü sen bir bilsen. dua et bana..yarın doktor kontrolüm va neva da gelecek bizimle.bırakacak kimse yok.ama bir kere çıktı dışarı yine çıkar birşey olmaz inşallah.
kızlar bu arada bebişin fotosun koymak isterdim ama eşim çok karşı çıkıyo yaa o yüzden topiğe koyamıyorum. kusura bakmayın... ama bitane özel albüme eklicem ordan bakarsınız. arkadaş listesinde olmayanları eklerim arkadaş olarak

hayırlı olsun sedacım

ebruska seni ayrietten öperim güzel annem.defneyi de neva öpüyomuş..iyisindir inşallah..daha sık görüşmek dileğiyle

kkliste.png

Doğumu 10 Ağustos görünen 4 kişi varhihoyyytBakalım kaç bebişimiz olacak yarındelikafadulden

ADAŞÇIĞIM ve NEVİNCİĞİM çabucak, ağrısız sızısız, sağ salim kavuşun yavrularınıza yarın. Kalbimiz sizinle dostlaropuyorumnanaktan

Monolog bana kaldıkaydirigubbakcemile3Babyyyyy nerelerdesin?Çok arıyoruz seniyerimseniben

ebruska seni ayrietten öperim güzel annem.defneyi de neva öpüyomuş..iyisindir inşallah..daha sık görüşmek dileğiyle
Canııım, ben de seni öpüyorum kocaman.. iyisinizdir inşallah.. Annelik nasıl gidiyor Didoo? Ben yavaş yavaş alışmaya başladım.. 10 gün sonra anca... Zorlandığımı itiraf ediyorum.. Annelik kolay iş değilmiş hakikaten.. Ama şükürler olsun ki sağlıkla mutlulukla kavuştuk bebişlere.. Kızımla ben de NEVA'mızı öpüyoruz kocaman..

Ebru hoşgeldin canıma.s.Nasıl gidiyor annelik?
Burko'cum, annelik zor ama şükürler olsun ki yolunda gidiyor.. Kızımız biraz da kilolansa hiç derdim kalmayacak.. Hep derlerdi, bugünlerin keyfini çıkar diye, bana masal gelirdi.. Bu sefer de ben sana söyleyeyim canım.. Gerçekten bugünlerinin keyfini çıkar. Bebiş geldikten sonra da çok keyifli olacak ama en azından şimdi kendin için ne yapmak istiyorsan yap.. Sonra 7/24 bebeğe adanmış bir hayatın oluyor.. Mesela ben kahvaltı yapacak vakti bile zor buluyorum. Böyle iki arada bir derede.. Eminim bu zor günler de bir şekilde geçecek ve anneliğe alışacağız.. Ama sen gene de gel beni dinle, bol bol uyu şekerim :)
Sen nasılsın? Hamilelik nasıl gidiyor? Bana şu an hamilelik yıllar öncesinde kalmış gibi geliyor.. Günler o kadar çabuk geçiyor.. İnşallah sen de hayırlısıyla tadacaksın anneliği..

Canııım, ben de seni öpüyorum kocaman.. iyisinizdir inşallah.. Annelik nasıl gidiyor Didoo? Ben yavaş yavaş alışmaya başladım.. 10 gün sonra anca... Zorlandığımı itiraf ediyorum.. Annelik kolay iş değilmiş hakikaten.. Ama şükürler olsun ki sağlıkla mutlulukla kavuştuk bebişlere.. Kızımla ben de NEVA'mızı öpüyoruz kocaman..

Burko'cum, annelik zor ama şükürler olsun ki yolunda gidiyor.. Kızımız biraz da kilolansa hiç derdim kalmayacak.. Hep derlerdi, bugünlerin keyfini çıkar diye, bana masal gelirdi.. Bu sefer de ben sana söyleyeyim canım.. Gerçekten bugünlerinin keyfini çıkar. Bebiş geldikten sonra da çok keyifli olacak ama en azından şimdi kendin için ne yapmak istiyorsan yap.. Sonra 7/24 bebeğe adanmış bir hayatın oluyor.. Mesela ben kahvaltı yapacak vakti bile zor buluyorum. Böyle iki arada bir derede.. Eminim bu zor günler de bir şekilde geçecek ve anneliğe alışacağız.. Ama sen gene de gel beni dinle, bol bol uyu şekerim :)
Sen nasılsın? Hamilelik nasıl gidiyor? Bana şu an hamilelik yıllar öncesinde kalmış gibi geliyor.. Günler o kadar çabuk geçiyor.. İnşallah sen de hayırlısıyla tadacaksın anneliği..

Gece uykularım bölük pörçük. Bir tarafımdan diğerine dönerken resmen vücudumun iki yarısı birbirinden ayrılıyor:bbo:Ama bunları sen de yaşamışsındır değil miyerimsenibenGün içinde mümkün olduğu kadar uyumaya çalışıyorum bakalım. Zaman çabuk geçsin diye oyalanacak birşeyler bulmaya çalışıyorum ama yerimden kalkmak bile zor:gitme:Bunu bile arayabileceğimi düşünemiyorum:1shok:

Gece uykularım bölük pörçük. Bir tarafımdan diğerine dönerken resmen vücudumun iki yarısı birbirinden ayrılıyor:bbo:Ama bunları sen de yaşamışsındır değil miyerimsenibenGün içinde mümkün olduğu kadar uyumaya çalışıyorum bakalım. Zaman çabuk geçsin diye oyalanacak birşeyler bulmaya çalışıyorum ama yerimden kalkmak bile zor:gitme:Bunu bile arayabileceğimi düşünemiyorum:1shok:

Yaşamaz olur muyum? Gece uykuları çileydi hakikaten.. Hele de üstüne sıcaklar.. Bak şimdi sen söyleyince hatırladım.. Annelik biraz da unutkanlık yaparmış, demedi deme :) Bende yaptı vallahi.. Aslında herkes yaşaması gerekeni yaşıyor.. Böyle tavsiyelerin pek de kimseye yararı olmuyor.. Ama adettendir ya, ben şimdi uykuya hasret olunca sanki sen her istediğin zaman kaliteli uyku çekebilirmişsin gibi düşündüm.. Doğum sonrasında hamilelik kadar sıkıntılı olmuyor uyku işi.. tabii bebiş izin verirse.. 2 saatte bir acıkan, meme isteyen yavrular bunlar..emzirirken de nasıl tatlı tatlı uyku bastırıyor anlatamam.. Diyorum ki keşke kızım hemen doysa da ben de uyusam.. ama o kadar küçükler ki öyle hemen doymuyorlar..iki emiyor sonra yoruluyor uyuya kalıyor.. bu sefer onu dürte dürte emdirmeye çalışıyorum.. bende durumlar böyle.. tahminimce diğer annelerde de durum aynıdır..
Ben şimdi kaçıyorum canım. Bizim cadı gene mıkırdanmaya başladı.. Bu mıkırdanmaları kaçırırsam cadı basıyor feryadı.. Gene gelmeye çalışacağım.. ama muhabbet hep yarım kalacak anlaşılan.. kendine çook dikkat et Burko'cum..

Yaşamaz olur muyum? Gece uykuları çileydi hakikaten.. Hele de üstüne sıcaklar.. Bak şimdi sen söyleyince hatırladım.. Annelik biraz da unutkanlık yaparmış, demedi deme :) Bende yaptı vallahi.. Aslında herkes yaşaması gerekeni yaşıyor.. Böyle tavsiyelerin pek de kimseye yararı olmuyor.. Ama adettendir ya, ben şimdi uykuya hasret olunca sanki sen her istediğin zaman kaliteli uyku çekebilirmişsin gibi düşündüm.. Doğum sonrasında hamilelik kadar sıkıntılı olmuyor uyku işi.. tabii bebiş izin verirse.. 2 saatte bir acıkan, meme isteyen yavrular bunlar..emzirirken de nasıl tatlı tatlı uyku bastırıyor anlatamam.. Diyorum ki keşke kızım hemen doysa da ben de uyusam.. ama o kadar küçükler ki öyle hemen doymuyorlar..iki emiyor sonra yoruluyor uyuya kalıyor.. bu sefer onu dürte dürte emdirmeye çalışıyorum.. bende durumlar böyle.. tahminimce diğer annelerde de durum aynıdır..
Ben şimdi kaçıyorum canım. Bizim cadı gene mıkırdanmaya başladı.. Bu mıkırdanmaları kaçırırsam cadı basıyor feryadı.. Gene gelmeye çalışacağım.. ama muhabbet hep yarım kalacak anlaşılan.. kendine çook dikkat et Burko'cum..

Şöyle bir hayal ettim de, o minicik pamuk topu kollarımda, cukur cukur emiyor, uyukluyor bir taraftanopuyorumnanaktanOff ya, çekilen her sıkıntıya değer ama değil mi:asigim:Allah tüm annelerle evlatlarını birbirine bağışlasın. Öpüyorum canım seni de kuzucuğunu da:1hug:

Herkeze merhabalar..
burkocum seninle satlarımız aynıydı nasıl gidiyor hamişlik? Normal mi yapacaksın kısmetse

Ayyy anne olmak istiyorum artıııkk.alkisalkisalkis Ne güzel yazmışsın Ebruska.

Kızlar yarın doktora gidiyorum. cuma günü suyun azalmış p.tesi tekrar bakalım dedi. Suyum normal sınırın altına inmişse suni sancıyla doğurtabilirler yarın beni süprizzzzz

kızlar Nurdan'ın olduğu gibi jel şeklinde, şeffaf 1 top akıntı geldi az önce....daha önce hiç olmamıştı böle..Nurdan'ınkine nişan dedikleri için ben de nişan olarak adlediyorum..bakalım nolcak..

kızlar Nurdan'ın olduğu gibi jel şeklinde, şeffaf 1 top akıntı geldi az önce....daha önce hiç olmamıştı böle..Nurdan'ınkine nişan dedikleri için ben de nişan olarak adlediyorum..bakalım nolcak..
EVET EVET NURDAN öyle tarif etmişti. hadi bakalım inşallah hayırlısıyla kavus bebğine sagsalim sende vakti geldi zaten annesi. sancın varmı peki?
bi kontrol et kendini bakalım

X