2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

off kızlar ya sinirlerim oynadııı gece gece ya sabırrrr
yarın hastaneye kayınvalideciğimde geliyormuş
sanki çağıran oldu yaa
bunca zamandır gittim geldimde bi kere bende geleyim demedi hatta bi keresinde çağırdım çamaşır yıkamam gerek dedi sanki elde yıkıyoda
pess yanii istemiyorum arkadaşım ben bu kadını yanımda mecburmuyum yani en özel en güzel anımda yanımda kocam ve annem olsun yaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aman boşver gelsin noılcek benimkide geldi mesela sonuçta yüzyüze bakıyosun ve bakmak zorundasın silip atamazsın ki
kapı süsümüz..
dscn0258g.jpg

dscn0257k.jpg

şeker sepetimiz..
dscn0261cpe.jpg

şekerlerimizi arkadaşım üstlendi saolsun..doğum hediyesi olarak..gelince eklerim onları da..
çok çok güzel elinize sağlık
tüm yapımlar bana aittir kızlar kimseden heçç yardım almadımmm bilesinizzz sengözlerimebaksanab
esra süper olmuş o kadar tarif bekledim vermedin göstermedin bizimkilerin geleceği günü buldun :eek:lmaz:
ağdadan sonra pişik oldum berbat bi haldeyim sünnetli çocuklar gbi yürüyorum bepanthen ve bebe yağı sürmektn bi hal ıoldum
son günler yapılırmı bu bana yaa offffffffffff mafoldumben
ay 3 haftadır çekiyorum ben ve hala tam olarak geçmedi malesef benimki limonlu bebeyağı küründen oldu mafoldumben az kaldı yeni toplanıyorum 3 haftadır heriifn boxerlarına dadandımkaydirigubbakcemile3
ben de söz verdiğim ayrıntıları içeren bir doğum öyküsü yazacaüım.diğer tarfa yazmıyorum çünkü çok fazla duygusal boyut içermeyecek benim öyküm.Duygusal boyutu bana göre çok karmaşık ve benzer yönleri olsa da herkese göre değişik bir yaşam olayı.ben kendi adıma duyulardan çok teknik boyutları merak ederdim.çünkü duygular ifade edilemz gerçekten.

saat 8:30'da hastanedeydik.sevk almayı unuttuğumuzdan salifo sevk alıp geldi.sevkimizi hasta kabulde işletip doktorumuzu beklemeye başladık.Doktorumuz geldi ve güleryüzünü görmek beni çok rahatlattı.işin ilginç yanı heycen duymuyordum hala.gideceğim kesecekler çıkacağm neva yanımda diye düşünüyordum.Bir an önce ameliyathaneye alsınlar istiyordum beni.sonra yatış işlemlerimizi yapıp hemşire nezaretinde odamıza çıktık.anneme evde de olduğu gibi neva'ya ne giydirileceğini anlattım.o yine bildiğini okumuştu tabi.hastane takımınn badisi yerine başka bir badi giydirmişti.o takımla giydirilmesini istediğim çorap yerine başka bir çorap giydirmişti.zaten hastane çantasına ne alaka ise neva için atlet kilot takımı koydurtmak için çaba harcadı.neyse odayagittikten biraz sonra ebe gelip beni giydirdi.koyu mazi ayaklara kadar uzanan arkadan bağlanan sevimsiz bir kıyafetti.üstteki herşeyi çıkarıp onu giydim.pantolon ve iç çamaşırlarımı daha sonra çıkardım.sonra koluma kelebek ve serum takıldı.sonra da sonda.canım yandı takılırken ama büyük rahatlık oldu takılır takolmaz doldurmaya başladım ben.kolumda serum takılı beklerken midem bulandı bir kaç kez öğürdüm ama geçti.hayatımın en uzun anlarıydı.eve gitmek istedim.benim burada ne işim var dedim.anestezi uzmanı gelemediğinden bekliyordum ha birde tahlil sonuçlarımı bekliyorduk.serum bitince hala kimse gelmedi.annem gitti sordu ameliyathaneye haber verdik geliyorlar demişler.sonra sedye geldi sondamla birlikte sedye ye transfer olduk.sedyeyle gelen görevli kekemeydi ve çok şekerdi.doktorumun ne kadar iyi olduğunu başka şehirlerden ona geldiklerini anlattı bir çırpıda.işini temiz yapar dedi.sanki adam kiralık katil:).Asonsöre bindik hep beraber Salifonun elinde kamera.ameliyathane kapısında el sallayıp vedalaştık.Ameliyathanede sedyeden masaya transfer oldum bu sefer.nasıl titriyorum anlatamam bu kadar üşümemiştim hayatımda.6 kişi vardı sanırım.koluma birşey takıldı göğüsüme birşeyler yapıştırıldı.oksijen falan solutuldu.göğsüme kadar önlük açılıp solüsyon sürüldü çenem nasıl takırdadı anlatamam.üzerim başka birşeyle örtülüp bacaklarım ve kollarom sabitlendi.Sonra dıktorum geldi.konuştuk biraz başlayalım dedi bana gaz solutulurken o da leonard kohen çalınmasını istiyordu yazık ki müziği duyamadım.uyandığımda elif hanım aç gözünü,elif hanım iyimisin diye sesler duydum.iyiyim dedim ama sürekli gözüm kapanıyordu.kendimi sedyede buldum beni getiren adam geri götürüyordu.iyimisin dedi ben karnım ağırıyor bebeğim nasl dedim? maalesef sezeryanda ağrı oluyor bebek iyi dedi.maalesefle başlayan cümle ömrümden ömür götürdü..odaya geldim salifo koluma yapıştı aşkım aşkım deyip durdu.kozum iyi misin diyordu.kıyamam ona.yatağıma koydular beni.girdiğimde nevayı görmüştüm ananem ve salih başındaydı onu seviyorlardı.sonra yanıma koydular meleğimi yüzünü göremiyordum bir türlü.hemşireler ebeler gelip hiç sezeryen girmiş gibi değilsin dediler.Sonra doktorum geldi o da aynı şeyi söyledi.zaten sezeryandan sonra hiç uyumadım gece de dahil olmak üzere.neva uyuyordu.geldiğinde de uyuyormuş hiç ağlamamış hemşire zorla ağlatmış.6 saat sonrasona çıkarıldı.altımda sürekli akan birşeyler hissediyordum kanmış dığal olarak.sonra hastabezi taktılar ve hasta bezinini üst kısmı tüm belimi yaktı.bir yandan dikiş ağrıları bir yandn yanık acısı dayanılmaz oldu.bezi çıkarıp ped taktık.zaten adet dönemi kadar birşey ya geldi ya gelmedi.hala sorun yaşatan pişikler kaldı işte.sürekli bepanten sürüyoruz şimdi.ilk gün salih beni yürüttü zar zor ölüyorum sandım.ya benim ağrı eşiğim düşük ya gerçekten çok ağırıdı.miyomumu da çıkarmış doktorum o da ağrımış olabilir.miyom hiç kanamamış doktorum öyle dedi.en azından ondan kurtuldum.ertesi gün bir gaz muhabbetidir gitti gazım çıkmadığı için çkamıyormuşum.zaten yerimden de kalkamıyordum.işin ilginç yanı gazım da yoktu.doktorumuz saat 4 gibi çıkardı bizi.ben tekerlekli sandalyeyle çıktım.eve gelmek harikaydı.sütüm arttı.neva doydu uyudu.kalktı kaka yaptı.gaz çıkardı.ben kendi kendime yürümeye başladım.kızımla ilgilendim.yıkadık bile.artık sadece istedğim gibi uyumak ve nevayla başbaşa kalmak isteğim kaldı..iyice iyileşmeliyim bunun için.onu çooook seviyorum pamuk tenini koklamak harika bir şey.salihin kucağında onu görmek gözlerimi yaşartıyor.babasını tanıyor resmen annemin kucağında ağlayan çocuk salifonun kucağında sızıyor keyif sesleriyle..nevaya ne biberon ne emzik verdim.umarım böyle devam eder.

hepinizin bu güzelliği yaşamanızı yürekten dilerim.
dide kızın çok tatlı maşallah doğum günün kutlu olsun nevanla eşinle upuzun sağlıklı ömürler senin olsun öykün tam dediğin gibi olmuş ve ne mutlu ki sana artıkım annesin darısı başımıza :Saruboceq:
Veeee.. dış kapımızı da bu aksam bitirdik.. cok gusel oldu.. resmen mest olduk.. sanırım kendımız yaptıgımız ıcın :))

s7301467.jpg

s7301469.jpg

s7301472.jpg

s7301470.jpg
evriş çok güzel sezeryanın güzel yönü bu işte hazırlıklarını ayarlayabiliyosun allah kuzeyt bey kucağında sağlıklı şekilde o kapıdan girmeyi nasip etsin :Saruboceq:

secil çok guzel olmus kapı susunuzzz nekadar hamarat arkadaslarvar aramızdayahuu bende niye boyle nmeziyetlery ok acabaaa

kızlar size bir sorum var. biraz önce wcye girdim. akıntım gelmiş gene her zaman ki gibi ama kenarda nohuttan biraz daha büyük kan vardı. akıntıyla karışık deildi. sanki önce akıntı gelmiş. sonra biraz kan. kan kırmızı baya. ne bu nişan olabilir mi.

olabilir tabi lal yani bilemessin ki ne yapmayı dusunuyorsun ay çok heyecanlı yaaaa bak bakalım devamı gelecekmi

devamı gelir mi ki nişanın yoksa bikez böle gelir mi.yani sümüksü pembemsi deil bir de bebişim çok hareketli kazıo sanki ellerinle altımı belki o da biyerlere hasar vermiş olabilir mi. yani o kadar kan belirti olabilir mi. benim 9 aydan beri altımda gördüğüm tek kan

secil çok guzel olmus kapı susunuzzz nekadar hamarat arkadaslarvar aramızdayahuu bende niye boyle nmeziyetlery ok acabaaa

saol canım benim..benim canım bişeyi çok isterse yapabiliyorum..çok heveslenmem lazım..böyle bi heves bi daha yaşarmıyım bilemiyorum..

kızlar size bir sorum var. biraz önce wcye girdim. akıntım gelmiş gene her zaman ki gibi ama kenarda nohuttan biraz daha büyük kan vardı. akıntıyla karışık deildi. sanki önce akıntı gelmiş. sonra biraz kan. kan kırmızı baya. ne bu nişan olabilir mi.

valla bilemiycem ama olabilir de..dr.a gitsen bi sabah..çok iyi olur bence..

biraz önce de bağırsaklarım boşaldı :) ya çok alakasız nişanlar duydum bugüne kadar. netteki tariflere uymayan . o yüzden kesin karar veremiorum

lal cim bence sabhı bekle ped koy devam ediyo mu takip et - sabah ta doktorunu ara
yani ben olsam öyle yapardım - tabiki sen bilirsin yine

canım pedlik bi kan deil yani dediğim gibi nohuttan biraz büyük. kan kırmızısı bir yuvarlak. akıntı da gelmiş ama 2si birlikte karışık deil yani o kan sümüksüleşmemiş yazıo ya nette. ayrı takılmışlar :) eşim gelcek salı. bari salı sabahını beklese bebetom.

korktum. kızlar ya nişan olabilir mi cidden. ben nişanı baya kilodu kirletçek kadar kırmızı gelir sanıodum . böle de olur mu

ille sumuksu akıntı ile olcak diye birsey yok lal benim sadece pembe su guibi yani kırmızı kan gibi gelmemisti ama sumuksu akıntılı vs de degildi mesela
duru da olabilir oyle degiskenki bu isler kisiye gore
bagırsakların suanda bir andamı bozuldu yani daha evel varmıydı birsey ishal de dogum habercisi olabliyormus diye hatırlıyorum yanılıyormuyum emin dgilim yarın sabah dr u mutlaka ara bence

hayır canım illa kilodukirletcek kadarçok olcak diye birsey yok
benim suyum gelmisti ilk hamilelikte sonra peceteyle baktım nisan varmı diye pembe pembe boyle birkaç damla agibi peceteye çıkmıstı sonrada kırmızıfalan gelmedibirsey

lal..canım nişan olabilir de olmayabilirde..nişan pembemsi ve sümüksü oluyomuş..ama yarın mutlaka dr.a gitmelisin..bi baksın dr.un..bilgisi olsun..

tamam kızlar arıcam doktoru yarın. şaşırdım o kanı görünce. şu an gelen giden yok. merak içindeyim. bebeğim de maşallah yırtınıo. bağırsaklarım bi ara bozuldu geçen hafta günde 3-4 kez çıktım wc ye. biraz önce de koştum gene maşallah boşalttım bağırsakları ishal gibi deildi ama rahattı :) belki kılcal damar filan çatlamıştır . okuorum da sümüksü değil bende ki. sümüksü şey daha önce gelmiş. yani beraber gelmemişler

canım nişan bile olsa - nette şey yazıyo - nişandan sonra doğum iki gün içinde gerçekleşirmiş

ben yatıorum kızlar. ilk defa bu kadar geçe kadar oturdum. yarın doktora gidicem haber veririm size. ii gecelrrr

X