2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

benim 10mkasım aslında ama ayrıntılı da 4 gün büyük çıktı hep erken döllenme durumu varmış onun için 6 kasım yaptım ben satımı :))

hımm anladım kuzu..

DıDE, kızına maşallah. çok çok tatlı. analı babalı büyüsün inşalah. doğum hikayeni de çok güzel anlatmışsın canım. hiçbir ayrıntıyı atlamamışsın. ben de böle anlatacağım inşallah.
GYPSY, kız sen hala doğurmadın mı? ben 2 gündür giremiyorum ya , en çok senin doğurup doğurmadığını merak ettim. buarada harbi o şeyleri sen mi yaptın? kim kıyıp da yiyebilir kuzum allah aşkına? çok cici olmuşlar. ellerine sağlık. bir ara anlatırsın nasıl yaptığını
.
ıKı GÜNDÜR EVDE TRAFıK VAR. DAHA DOĞRUSU ıKı GÜNDÜR BıZ GEZıYORUZ. EVDE DEĞıLıZ. BENıM KIZ KENDıLıĞıNDEN GıRSıN ŞU KANALA DıYE YERıMDE KALDIRABıLECEĞıMı SANMIYORUM. KEŞKE KIZIM YARIN SABAH ıTTıRSE ŞU KAFASINI ÇIKIŞA DOĞRU. KEŞKE NST DE SANCIM ÇIKSA. O ZAMAN DOĞAL DOĞUMU BEKLERıZ DEDı DOKTORUM.
.

valla ben de suni sancı taraftarı değilim..duyumlarım hep çok can sıkıcı olduğu yönünde ve garantisi de yok..o kadar sancıyı çek çek sonra sezeryan ol..bence direkt sezeryan olman daha mantıklı...

kızlar epidural anestezi ile dıogum gerçekten çok rahatmış sonrasındada agrı kesiciyi epiduralden yaptırdım ve oldukça rahat geçirdim kanamamda hastanede güzeldi ama eve gelince azaldı ve sonrasında kesildi kesi yerim bandajlıydı hastaneden çıkarken dr pansuman yaptı ve bandajladı ama halen eşim açtırmıyor bandajı korkuyor çarşamba kontrolümde açtırıcakmış korkak eşim.
sizlere tavsiyem derya arkadaşımızda bana tavsiye etmişti kayısı kompostosu yaptım bir gün öncesinden blendrdan gaeçirdim posasıyla içtim zaten aç gitmiştim dr saat 2 den sonra su içebilirsin dedi ben dayndım kompostoya valla yattıgım yerde birkaç saat sonra gazman gibi gaz çıkartmaya başladım önemle duyurulur

ben seni genel anestezi olcan sanıyodum..hatta arkadaşlara da öyle yazdım..çünkü son mesajında dr.unun tansiyondan dolayı seni biraz daha fazla uyutacağını yazmıştın..ne oldu da değişti?

Canım senin dergide de yazıyordu zaten. Suni sancıdansa sezeryan daha mantıklı geldi bana da. Normal doğumda vücut endorfin salgılıyormuş ve o da doğumun daha rahat olmasını sağlıyormuş. Suni sancıyla endorfin salgılanması engellendiğinden doğallığı ortadan kalkıyormuş. Normal doğumun avantajları yaşanmıyormuş yani
evet BURKO, ben de hep duymuştum suni sancının feci bişey olduğunu, bugün de dergide okudum ve sanki tercih etmeyecek gibiyim. ama biliyorsunuz kızlar, doktorlar konuşunca insanın çok aklı çelinebiliyor daha doğrusu gıkı çıkmayabiliyor. yani adama inat da edemem ki yok ben ille de sezeryan olacağım diye. kendimi ona meanet edeceğim ama suni sancıya sıcak bakmadığımı da belirteceğim.

BAŞAKçım, sen o prensese nasıl çirkin ördek yavrusu dedin güzelim? bana çok çok güzel geldi. hatta eşime gösterdim "yeni doğmuş bir bebek için ne kadar diri ve güzel" dedi. o da çok beğendi kızını.

nesrin döner oğluşun takma kafana
benimkinin kafa aşağıda zor yürüyorum ördek gibiyim gülünecek haldeyim
millet bana bakıp vah vah burda doğurur diyorlardır

yok yok Meltem kafası aşağıda ama kanalı girmedi henüz
bende örnek gibiyim karada yüzen gemi diyorlar :)

gypsyim hiç de komik felan olmamış kuzum..kendine haksızlık etme..el emeği göz nuru onlar..keşke ben de yapabilsem..bravo..tebrik ederim seni..

Aklıma gelmişken paylaşayım dedim; KÖRÜKLÜ PıPET ! Geceleri film vs izlerken içiyorum yarım ltre sütümü, dolayısıyla körüklü pipet almıştım bunun için. Hastane çantama da koydum. Sezaryen olacağım ya, her istediğimde doğrulamayabilirim. Elinizin altında varsa, siz de atın çantanıza !

GYPSY, şimdi lohusa şerbet takımını da gördüm. o nerden çıktı yauw? ayyy siz kayserili misiniz anacım? neler neler çıkarıyorsunuz? hayatta aklıma gelmezdi valla şerbet ikram edeceğim bardğı süslemek. hş ben şerbet ikram edecek miyim onu da bilmiyorum. bizim çevrede sanki böle bi adet hiç duymadım. ama yine de bi yarım kilo aldım.

Aftabru demek yarın kavuşuyorsun Ceren'e
suni sancının sonunda sezeryana gitmekte var, sancısız sezeryan olman daha mantıklı hakkında hayırlısı olsun sağlıkla doğsun Ceren

yok yok Meltem kafası aşağıda ama kanalı girmedi henüz
bende örnek gibiyim karada yüzen gemi diyorlar :)

nesrin kanala doğucağı zaman giriyomuş zaten..ben de yürüyemeyenlerdenim..herkes doğumun kolay olur gayret et yürü diyo..ama ben ilk dk.larda garip bi acıyla kalıyorum ortada..anlatamıyorum kimseye..

kızlar ben çok heyecanlıyım. uykum olması lazım ama uyuyamıyorum. evde bizim dışımızda 3 yatılımız var. biri annem, biri kardeşim bir de kuzen. onlarla haralagürele derken geçti vakit ama şimdi onlar yatınca ben bi size bakiim dedim. hiç uykum yok. herkes yatıyor ve bana da "hadi artık yat, yarın büyük gün" diye sesleniyorlar. iyice stres oluyorum. bu acaba koca göbeğimle son yatışım mı olacak?

hımm anladım kuzu..

valla ben de suni sancı taraftarı değilim..duyumlarım hep çok can sıkıcı olduğu yönünde ve garantisi de yok..o kadar sancıyı çek çek sonra sezeryan ol..bence direkt sezeryan olman daha mantıklı...

ben seni genel anestezi olcan sanıyodum..hatta arkadaşlara da öyle yazdım..çünkü son mesajında dr.unun tansiyondan dolayı seni biraz daha fazla uyutacağını yazmıştın..ne oldu da değişti?

canım kendi kendimi sakimnleştirmeyi başardım pskolojik olarakda dr çok anlayışlı ve rahatlatıcıydı anestezi uzmanı çok tatlı dilli olunca güzel bir ameliyat kaçınılmaz oldu korktugum hiçbirşeyi yaşamadım allah yardımcım oldu buna çok inanıyorum

BAŞAKçım, sen o prensese nasıl çirkin ördek yavrusu dedin güzelim? bana çok çok güzel geldi. hatta eşime gösterdim "yeni doğmuş bir bebek için ne kadar diri ve güzel" dedi. o da çok beğendi kızını.

yok canım nazar olmasın birde ablası kıskanmasın diye öyle söylüyoruz.
eşin haklı canım hastaneden çıktıgımız günden sonraki gün banyo yaptırdık ve ertesi günde ama inanırmısın annem ters çevirip sırtını yaıkarken ayaklarını legene bastı bir adımlar atışı var sanki koşturdu elimi agzıma kapatıp hayretle o şekilde kalmışim maşallahı var kızımın teyzesi

en son DıDE doğurdu di mi kızlar? GıZZE yi de biliyorum. başka olmadı di mi? malum iki gün giremedim, birkaç süpriz belki olmuştur dedim? GYPSY den ümitliydim ama o da herkese verdi sırasını.
şimdi ben yarın, ESRAKO salı, EVRıŞ de çarşamba di mi?

Aklıma gelmişken paylaşayım dedim; KÖRÜKLÜ PİPET ! Geceleri film vs izlerken içiyorum yarım ltre sütümü, dolayısıyla körüklü pipet almıştım bunun için. Hastane çantama da koydum. Sezaryen olacağım ya, her istediğimde doğrulamayabilirim. Elinizin altında varsa, siz de atın çantanıza !

canım her zaman dogrulmna gerk yok zaten yatagını oturur pozisyonuna getirmene izin veriyorlar yani yemeginide kendin yiyebiliyorsun agrın olursa valla epidural olursan azıcık nazlanır gibi yap bak çok rahat edersin canım kalçadan agrı kesici yaptırma işe yaramyor

nesrin kanala doğucağı zaman giriyomuş zaten..ben de yürüyemeyenlerdenim..herkes doğumun kolay olur gayret et yürü diyo..ama ben ilk dk.larda garip bi acıyla kalıyorum ortada..anlatamıyorum kimseye..

hmm bende kanala girip sancı bekliyor sanıyordum
yürümek ızdırap resmen doğum kolay olsun diye yürümek istiyorum ama çok zor heleki kasık ağrısıyla.. birde tuvaletin gelince yolun ortasında fecii sancı yapıyor

ben yatayım kızlar artık. ev kalabalık olduğu için giremiyorum internete. ama ne zaman doğuracağımı ESRAKO ya ya da EVRıŞe bildiririm. gerçi ikisi de kendi derdinde olacaklar. neyse işte merak etmeyin, bir şekilde bildiririm ben.
herkese şimdiden bol heyecanlı sağlıklı bekleyişler diliyorum.

X