2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

ben hiç nst ye girmedim daha...
geçen şey düşündüm...bizim topiğin hiç ikizi üçüzü yok..

Derya ne güzel moral verdin çok sağol verdiğin bilgilr çok kıymetli bizim için opuyorumnanaktan

deryacım sen nasılsın canım.yakısıklı oğlusun nasıl? bakmaya doyamıyorsun dimi,Allah ım hayalı bıle cok sonsuz bı mutluluk.Allah ım bizede hayırlısıyla kucagımıza almak nasip etsın inşallah

canlarım ben geldim dr daydık.
catı kontrolu oldum acılma vs yok
1 hafta daha bekliycez haftaya son seklimiz belli olcak eger sancı acılma vs yoksa

hadi bakalım babym geçmiş olsun... sen de çanağı yoklattın demek :)

bide biizimkiler hastalandılar
once bebegi olan kardesim ksuma ishal o iilesti k.valdem kusma -hamile gibi kusuo- ve ufak kardesim aynen kusma..
Allahtan anneme bisey olmadı ins olmazda..
umarım herkes iidir
gecmise goz atmak istiorum cok geri kaldım olaylardan :)

geçmiş olsun... önemli birşey değildir inşallah hemen geçer..

için rahat edecekse bence gır nts ye.ya bu adet sancısı tarzı seylerın dogum sancısı olacagıı pek sanmıyorum.çünkü dogum sancısı belden karna ve kasıklara inan sancıymıs sanrım.ama yınede 10gunde bır falan ntsye gırmekte fayda var.ben 3 kere gırdım,bu karın agrısına ragmen sancı 20yı gecmedıı.artık hayırlısı artık hepimiz için

opuyorumnanaktan

opuyorumnanaktan

artık rahım kendıı doguma hazırlıyor.valla ne yalan sölim bazen korku basıyor.zaamn daraldı iyicceeeee.özellıkle şu normal dogum yapıpta bırde acıyan gözlerle bana bakanlar yokmu hepten kıl oluyorum ,ayy nası dogurcan Allah kurtarsın inşallah cok cekmessın ölüp ölüp dirilmezsın vs.hey Allah ım yaa,insanı strese sokmaya bukadar meraklı insan nası bıaraya gelıyo anlamıyorum.yanı ben mılletı tesellı ediyorum.inşalah hayırlısıyla kurtulcam,cok cekmem inş.Allah yardım eder vs.şu son zamanlarımda o yüzden kımseyı görüüpo moralımı bozmak istemıyorum.herkez bi cins:umursamaz:

herşeye kulak tıkamamız gerekn bir dönemdeyiz... benneyaptımki

nazan salı pazarına kadıkoye gidiyorsun yani deilmi

kesinlikle deger canım kocaman bir pazar ne ararsan var tabi ne ler arıyorsun bilmiyorum ama çok cesitli seylervar benim yerimedegez benim gozum yemiyorzaten gecen hafta bebekiçin tum eksiklerimi almıstım allahtan artık evimde izdivadayım :))) iyi gezmeler sana

nazan kadıköy salı pazarının şanını duymayan mı var yahu. gazetelere bile manşet olmuştu şu taşınma konusunda. sana iyi pazarlar muhakkak degecekdir gitiiğine umarım güzel ciciler alıp dönersin...
yok be aslan anneleri, gittim geldim, pişman oldum. ne kalabalıktı.... hiç hazetmem izdihamdan. pazar olayı bana göre değil onu anladım. ya sabahın köründe gitmeliyim ya da uzak durmalıyım. millet göbeğime çarptı durdu... bi de sıcaktı, mahvoldum. hiçbşi alamadım. bakak bile gelmedi içimden. modumda değildim galiba. boşa gitmiş olmamak için sebe meyve alıp eve döndük. keşke direk bahariyeyegitseymişiz. kdıöyün içinde daha güzel oluyorgezmesi. hem de kapalı kilalı dükkanlara filan girip serinliyorsun. çok bunalınca otur bi yerde bişeylr iç... yok yok , bu son. zaten merakımdan gitmiştim, bir daha da gitmem. alacak çok şeyim yoktu, lsaydı belki bu kadar sıkılmazdım. ben sadece mermerşahin ve sabunbezlik ip bakacatım. onlar da yoktu. annem mermerşhinden kusuk bezleri filan yapmış ama hiç de öle yumuşacık filan değiller. yıkamış, yumuşatıcıda bekletmiş ama yine de yumuşacık değil. benim hatırladığm o bezler tülbent gibi yumuşacık oluyrlardı. sizinkiler öle di mi?

meraba kızlar giremedim biliyosunuz rahatsızım ve misafirler var göz atmaya çalıştım bebeklerimiz gelmeye başlamış çok güzeller allah nazarlardan korusun hepsini doğum yapan arkadaşlarım gözünüz aydın olsun hepinizin epey yapan olmuş sanırım inşallah herkesin yolundadır fazla kalamayacagım hepinizi öpüyorum belki bende pazar günü yapıcam dr bekliyoruz cuma geliyo hepimiz için hayırlısı olsun hepinizi öpüyorum..

demek pazar günü de senn büyük günün. bakarsın aynı gün doğururz canm. kendne iyi bak.

evroş, nice yıllara inşallah... teruk ederim sizi...

yaaaaaaaaaaaaaaaa
kızlar çıldırıciim, evde kıştan beri biriktirdiğim ayva çekirdeklerim sırra kadem basmışşşşşşşşşşşşşşşşş mafoldumben
içinde durdukları kavanoz boş ve yarıya kadar su doldurulmuş o kavanoza..

temizlik var bugün hemen dedim ablaya, abla naptınnn diye... valla ben ellemedim görmedim bile diyor....
yemin etti, ay üzüldüm bir de onu suçlamışım gibi oldu... o zaman eşim mi attı acaba onları, ama o da ilgilenmez öyle mutfakla falan niye atsın... ay ağlayacağım sinirden... gitti göğüs ucum yara olursa yok işte çekirdeklerim... olmadı telde eşime mi çemkirsem naptın sen diye kaydirigubbakcemile
haydaaaa... kim ne yapsın ayva çekirdeğini? çekirdekleri yanlışlıkla döktü desek kavanoza neden yeniden su doldursun? bana da alacakaranlık kuşağı gibi geldi.

selammm kızlarrrrrrrrrrrrrr,ayyyhh kacgundur yokum cok özledım hepiniziii yaaaa.herkez cok iyidir inşallah,doguranlar olmus evrimcim sagolsun hebersiz bırakmıyor beni :))) enkısa zamanda aranızaa dönerimm inşallahhhh

bizde kızımla iyiyiz cuma doktora gitmiştik sancı mancı cıkmadı,hersey normal seyrınde devam gözüküyor.3150 kılosu boyu hakkında bıse sölemedı.2 hafta önce 49cmdı.şimdide 50 ve51 dir belkı.neyse işte bizden haberler bunlar.bende dün regl sancısı oldu ilk kez bukadar karnım agrır gibi oldu.ama dayanılmıycak gıbı degıldı öle yaniiii
maşallah kızına.... tam kıvamına gelmiş. senin sat da 1 kasımdı di mi?

Selamlar herkese ,

Teşekkürler canım, tam karar veremedim karasızım halen
senin yaptıkların çok güzel olmuş ellerine sağlık
bence hiç düşünme sipariş ver, ben çok beğendim gönderdiklerini... bir kilo lavanta olduğu için biraz kargosu pahalıya geldi ama o da değer yani, 1 kilo lavanta 1 kilo pamuk gibi bişeymiş. koca bir kutu getirdi adamlar. cuma akşam verdiğim sipariş pzts sabah elimdeydi. çok hızlılar. çiçekler tahtakaledekilerden çok daha güzel ve de ucuz. hazır süslenmiş şekerler de çok uygun bence. uğraştığına değmez. ben bibloluları pek tercih etmediğim için kendim uğraştım.

İlahi, alemsin. kaydirigubbakcemile3 Yalnız sancı olduğu dik çizgilerin arasının açık olmasından belli oluyormuş. Nasıl anlatayım, yukarı doğru olan eğriler üçgen şeklinde arası açık olacak, çizgi gibi uzayanları dikkate almıyorlar yerimseniben Hani bebek hareketliyken eğriler nasıl arası açık yukarı doğru uzuyor, işte öyle. anlatabildim mi yaw :uhm:

ayça nst yi kandıramamış mı şimdi kaydirigubbakcemile3 :roflol:

canlarım ben geldim dr daydık.
catı kontrolu oldum acılma vs yok
1 hafta daha bekliycez haftaya son seklimiz belli olcak eger sancı acılma vs yoksa
çatın müsait miymiş normal doğum için?
once bebegi olan kardesim ksuma ishal o iilesti k.valdem kusma -hamile gibi kusuo- ve ufak kardesim aynen kusma..
umarım herkes iidir
kesin havası suyu dokunmuştur bakünün. geçmiş olsun hepsine....

beni sıcak ve kalabalık iyice sersemletti arkadaşlar.... azcık uzanayım bari.... sonrz tekrar girer bakarım.

artık rahım kendıı doguma hazırlıyor.valla ne yalan sölim bazen korku basıyor.zaamn daraldı iyicceeeee.özellıkle şu normal dogum yapıpta bırde acıyan gözlerle bana bakanlar yokmu hepten kıl oluyorum ,ayy nası dogurcan Allah kurtarsın inşallah cok cekmessın ölüp ölüp dirilmezsın vs.hey Allah ım yaa,insanı strese sokmaya bukadar meraklı insan nası bıaraya gelıyo anlamıyorum.yanı ben mılletı tesellı ediyorum.inşalah hayırlısıyla kurtulcam,cok cekmem inş.Allah yardım eder vs.şu son zamanlarımda o yüzden kımseyı görüüpo moralımı bozmak istemıyorum.herkez bi cins:umursamaz:

bende sinir oluyor dinlemiyorum genelde konu değiştiriyorum yada kaçıyorum o ortamda
kafanda nasıl kurarsan öyle geçer diye düşünüyorum sanki yıllarca sancı çekicez 3-4 saat sürüp biticek mükafatı mükemmel olacak :emir_bebek:

esracımla konuştum nihayet..eveyeni gelmiş. yazık kızcagız ishalden harapbitap halde.. meger o sancı dediği bagırsak sancısıymış.. doktor en son pazartesiye gun vermiş .düşünsenize 25 temmuz son günmüştü güya. hayırlısı bakalım ne zaman nasıl olcak bu kızın dogumu. nst de sancı bilem çıkmamış hiççç.

bu gidisle bu kızı sezeryana alacaklar gibime gelio...hayırlısı olsun hakkında insallah

umarım herkes iidir

Geçmiş olsun Babycim, dikkat et, besin zehirlenmesi ya da bir virüs işi olmasın. İçme suyuna falan dikkat et.

haydaaaa... kim ne yapsın ayva çekirdeğini? çekirdekleri yanlışlıkla döktü desek kavanoza neden yeniden su doldursun? bana da alacakaranlık kuşağı gibi geldi.

araştırma halindeyim... çer çöp sanıp dökmüş olabilir birileri... ama kim? nınını nııııııııınnnn ...

bide soganı surunce evet banyo yapana kadar gitmio kokusu. o yuzden bence yapılan aksam yıkanması gerek. doguma giderken deilde 2-3 gun oncede oluyomus hemsire öle demis kuzenin karıısına

yok be aslan anneleri, gittim geldim, pişman oldum. ne kalabalıktı.... hiç hazetmem izdihamdan. pazar olayı bana göre değil onu anladım. ya sabahın köründe gitmeliyim ya da uzak durmalıyım. millet göbeğime çarptı durdu... bi de sıcaktı, mahvoldum. hiçbşi alamadım. bakak bile gelmedi içimden. modumda değildim galiba. boşa gitmiş olmamak için sebe meyve alıp eve döndük. keşke direk bahariyeyegitseymişiz. kdıöyün içinde daha güzel oluyorgezmesi. hem de kapalı kilalı dükkanlara filan girip serinliyorsun. çok bunalınca otur bi yerde bişeylr iç... yok yok , bu son. zaten merakımdan gitmiştim, bir daha da gitmem. alacak çok şeyim yoktu, lsaydı belki bu kadar sıkılmazdım. ben sadece mermerşahin ve sabunbezlik ip bakacatım. onlar da yoktu. annem mermerşhinden kusuk bezleri filan yapmış ama hiç de öle yumuşacık filan değiller. yıkamış, yumuşatıcıda bekletmiş ama yine de yumuşacık değil. benim hatırladığm o bezler tülbent gibi yumuşacık oluyrlardı. sizinkiler öle di mi?...

ben mermerşahi bezinden havlu içine sermek için 2 tane büyük boy bez yaptım..ya da bu sıcaklarda ayaklarına felan örterim diye yaptım..ağız ve sırtına koyacağım mendilleri ise %100 pamuk tülbentten yaptım yumuşacık oldular...ama aklında olsun mermeşahi bezinin özelliği yıkadıkça yumuşamasıdır..giderek yumuşar yani..kullanırsın onları sorun etme..

esracımla konuştum nihayet..eveyeni gelmiş. yazık kızcagız ishalden harapbitap halde.. meger o sancı dediği bagırsak sancısıymış.. doktor en son pazartesiye gun vermiş .düşünsenize 25 temmuz son günmüştü güya. hayırlısı bakalım ne zaman nasıl olcak bu kızın dogumu. nst de sancı bilem çıkmamış hiççç.

arkadaşım da 40.haftasını doldurdu gelmedi bebeği. Yatırdılar suni sancı verdiler , bana mısın demedi, yani hiiç sancısı gelmedi. Dr.lar şaşırdı, e alcaz bebeği dediler ve aldılar..

Ama gypsesra inşallah normalinden doğurur...

canlarım cok saolun gecmis olsun dilekleriniz icin bakalım iilesiolar yavas yavas

onun dısında cartın uygun deil bisey demedi acılma yok dedi normal dogurabilecegine ancak acılma zamanı karar verebilirm dedi. ona gore derimki mukemmel acılman var normal dogar yada yok cok zor olur yırtık olur dedi. o yuzden haftayayı bekliycaz

bide catı muayenesi acıklık muhabbeti hic acımıo bea bosuna stres yapıoruz. bana muayene edicem dedi dedim eyvah geldimi o an kacamadık yani evet maaleesef dedi cıktım catala etti gecti gitti acı macı bisey hissetmedim acıkcası

Katılıyorum Mercimekim.. bence de 42 ye kadar zamanı var normal dogum yapacak arkadaslarımızın.. Yıne de Agustos annelerımızın masallahı var.. hıc kotu surprısımız.. 35 lerden once dogumlarımız yok.. hersey agız tadında gıdıyor.. Allahım bozmasın.. nazarlardan korusun :nazar:

evet evet ben de sürekli bunu söylüyorum, çok zamansız erkenden gelen bebek hiç olmadı..Tü tü tü maşallah..Bundan sonra her gelen bebek başımızın tacı..Canları ne zaman isterse gelsinler..

arkadaşım da 40.haftasını doldurdu gelmedi bebeği. Yatırdılar suni sancı verdiler , bana mısın demedi, yani hiiç sancısı gelmedi. Dr.lar şaşırdı, e alcaz bebeği dediler ve aldılar..

Ama gypsesra inşallah normalinden doğurur...

benim yigenimde o sekilde dogdu 40+lı gunlerde suni sancı filan tınmadı dr da aldı yarım saatte cıktı :)

neyse kızlar enkısa zamanda görüşmek üzere.cok öpüyorum sizleri ve bebişleriiiiii.
buarada nazancım evet sat 1 kasımcılardan bırıde benım yerimseniben

X