2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

nurdancım bebeklerimizin saglıgı icin hangisi hayırlıysa o olsun. bende diretmiorum normal olsun die bakalım nasıl gelisecek olaylar

dogru diyosun tatlim, bazende iiki sezeryan diyorum, cok karisik duygular icindeyimCADIARZU o yuzden hayirlisi neyse o...

sabahin 6sinda hortladim ben yine(aksamda bu sipa uyutmadi beni, son 20 gun, sonra hic uyutmicak..

Günaydın kızlar...
Defneden güzel haberler alırız inşallah...

Nazan, çok heyecanlandım... Tickerinde 11 gün var yazıyor... HAni doğum için eksi artı 15 gün veriyorlar ya, aslında doğurabileceğin süre içindesin... Haydi hayırlısı...

Dido esra için demiş ya sezaryenden 12 saat önce yemeyi kessin diye, ama sakaleynin doğum hikayesinde yedikten sonra 6 saat geçmesini beklemişlerdi... Sezaryene girmeden ne kadar süre öncesine kadar yenebiliyor merak ettim...

canım evet artık basladılar bende zor daldım valla kalkamazdım simdilik biraz o benim kurallarıma uysun cok sımardı :)) hazır uyku bastırıoken uyuyayım. sabahları manyak derecede ac uyanıorum

bana 8 saat once dediler burada...en az 8 saatlik aclik olmasi gerekiormus..bide sezeryan sonrasi 6-8 sat sonra bisey yiyip icebiliyorsun..yani tam gun oruc:))

bana 8 saat once dediler burada...en az 8 saatlik aclik olmasi gerekiormus..bide sezeryan sonrasi 6-8 sat sonra bisey yiyip icebiliyorsun..yani tam gun oruc:))

demek ki kimi dr. 6 saat açlıktan sonra kimisi 8 saat açlıktan sonra kimisi de 12 saat açlıktan sonra tercih ediyor ya da ok diyor... anlaşıldı norraa tohtorum :)

canım evet artık basladılar bende zor daldım valla kalkamazdım simdilik biraz o benim kurallarıma uysun cok sımardı :)) hazır uyku bastırıoken uyuyayım. sabahları manyak derecede ac uyanıorum

bunlarin kural falan taktigi yok, diyorum isimiz var..allahtan tibet elini koyunca biraz sakinliyor, saonra yine sapitiyor, bide cok guclendi artik,sert vuruyor:))

nurdan seninki gobegini delip cıkmaya meraklı soyliyim sana:)) annen kecte gelio heycandan uyuyamadın sen kesin bende bu aksam uyuyamam

bunlarin kural falan taktigi yok, diyorum isimiz var..allahtan tibet elini koyunca biraz sakinliyor, saonra yine sapitiyor, bide cok guclendi artik,sert vuruyor:))

bizim hareketlerimiz de bazen çok azalıyor, bazen de abartı artıyor... kemikler de güçlendi sanırım ondan... Çok azaldığı anlarda uyuduğunu düşünüyorum... Gerçi dr. şu aşamadan sonra hareketlerde bir azalma veya hareket şiddetinde bir azalma tespit edersen ara dedi ama, ben anlıyorum bu azalmalar aranacak bir durum değil, uyuyorlar bence... şimdi arasam panik olacağız boş yere, çünkü 3-4 saat sonra hafiften bir hareket hissediyorum ya da 7-8 saat sonra güçleniyor hareketler... işte bele...

günaydın arkadaşlar..sağoool dediğinizi duyar gibiyim.andımıza başlayayım mı?:)) hadi bakalım nazan hayırlısı..zamanı geldiyse gelir bebeğin.hiçbirşey dinlemez.sağlıkla inşallah
8 saat yeterliymiş aslında.ama benim doktorum gece12den sonra bir şey yiyip içme dedi.yeme tamam da su içmeden ne yaparım ben.gece 5 kere kalkıp su içiyorum.bazı doktorlar sabah 4ten sonra birşey içme diyorlarmış..

nevin geçmişi ıkuyup gitmiş ama kendi hakkında bilgi vermemiş.gizze de kaçmış hemen.
Bugün Defne doğuma giriyor.Rabbim kolaylaştırsın,zorlaştırmasın,hayırla tamamlasın

Esra'dan güzel haberler bekliyoruk.

Herkese günaydıııııın. yürüyüşümü yaptım sütümü aldım kaynatıyorum ev misssss gibi süt kokdu.. malum ben yogurdumu kendim yapıyorumya.. doktora gitmeden onuda mayalayıp kenara koymam gerek ve dolmalarımda piştimi tamamdır..

dün akşam eşim geli ve gesmeye gidiyoruz dedi. bi arakadsı var evleneli 1 yıl oldu eşiyle tanışma fırsatımız olmamıştı onlar davet etmişler ..banada gesmek olsunda farketmes gidelim dedim. hiç kasılmam sıkılmam yeni insanlarla tanışmakdan. gittik anaaaaaaannn bide ne göreyim bayan hamile 24 haftalık. hehe 2 hamile birbirimizi agırladık hoş bi akşamdı. muhabbet gırgır şamata vee agırlıklı konu bebek bebek eşyaları obilyası egitimi falan aynı hastaneye gidiyormuşuz ama doktorlarımız farklı tabee.. neyhse gece geç saatte eve geldik..
şimdi geçelim alıntılarıma...

ayy
esraaaaaaa gözumkorktu biran..neyhse hayırlısı bakalım benm abimde aslan ama abim çok uslu bir çocukluk geçirmiş oglan dayıya benzer teorisi rahatlattı birasssssss

doğum gunun kutlu olsun canm .dursun kızın biras yahu bugun dogmasın...

tüm şıkları yok artık yok canım hadi bee diye okudum ayy evriimmm Allah kolaylık versin sana ama inan dua edicem umarım babasının küçüklüğüne benzemes Kuzey

:roflol::roflol: allah iyiliğini versin furko burcu gülmekden yarıldım ayhh ölece yatakda moklu moklu yatmak haaaaaaaaaaakaydirigubbakcemile3

ayyy canm gözun aydın hadi az kaldı senin şafak 2 tane .biri bebişin için biride eşin için..

kız mucize allah senin iyiliğini versin resiiiil bu ne böle resmen koltukdan düşüyodum beeeeekaydirigubbakcemile3:roflol:

ayyynazaaaaan bi solukda okudum valla hercümleyi. hayırlısı artık ama korkmana gerek yok malum sen 38+ haftadasın. gelsin Naz bebek saglıkla ...

nurdan seninki gobegini delip cıkmaya meraklı soyliyim sana:)) annen kecte gelio heycandan uyuyamadın sen kesin bende bu aksam uyuyamam

bencede bi yolunu bulucak kesin:)))
annem suan izmir istanbul ucaginda, rotar yapmis, ordanda istanbul brukseli alicak, saat 13.30(tr 14.30) burda olur insallah..evet sanirim birz da onun heyecani var annemin ilk yurtdisi seyahati ve biraz panik ataktir kendisi, ondan fazla ben stres yaptim bisey olur mu diye...

accık içsem olma mı mucize..ben kendimi bildim bileli ciğeri yanan şarapçılar gibi uyanıp uyanıp su içerim.bir de o gece uyuyamam zaten.püff

şimdi size bişey anlatcam
,benim eşimin altıncı hissi çok kuvvetlidir.yani onun hislerine çok guvenirim.her zaman dogru çıkar .
dün akşam çıkmak için hazırlanırken ben tabii boncuk boncuk terlemeye başladım karnım kasıldı falan sancım oldu. bende derin nefes almaya başladım falan eşimde yanımd abeni isliyor ve dediki

"aşkım bence sen 10 agustos gibi dogurursun.24 agustosa kadar beklemezsin ebnce birden içime öle bi his geldi dedi."

ayy ben tabii şom şom konuşma ya çocuk ne zaman gelişimini tamamlarsa ozaman gelsin lutfen böle şeyleri sokma oglumu akına o vaktinde gelcek diye söylendim ama içimdende korkmuyor değilim hani. ayhh bu adamın içine dogan herşey oluyor. valla tırsmadım desem yalan...

neyhsem ben yogurdumu mayaladım. dolmalrımda pişiyor bi duşa gireyim doktora gidicem 11 gibi eşim gelir...inş. hayırlı haberlerle dönerim ..ayhhgypsym esramı bekliyorum valla dün gece sagsalim dönmüşde bakalım bugun ne olcak...

nurdan gözünaydın.sağsalim gelir annen merak etme..sana mamalar yapar..ne güzel

norraa, baby, hadi bakalım az kaldı ailenize kavuşmanıza... gözünüz aydın....

sagol ttalim, bi yandan da cok stresliyim, biz annemle zit kutuplarizdir( birbirimizi cok severiz ama tahammul suremiz maksimum 1 hafta -10 gundur, illaki bi tartisma cikar, onun tedirginligi var ustume bide, ondanda uyku tutmadi biraz...

nurdaaaaaaaaaaan bak aklıma ne geldi sende Nazanın emekleme teorisini denssene bi. belki işe yarar zaten zararlı bi hareket değil sonucta namaz kılarken secde halinde bir nevi emekleme pozisyonundayız ve hiçbir zararı yok. kız bi denen bakalım .bi kaç gun evde emeklesen hee ne olarki........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…