2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Evet aynen ben de yeni görüyorum hastanede yattım mesajını:1shok:Büyük geçmiş olsun canım. Ne oldu ki? Topikte sayfalar çok hızlı ilerliyor. Ben akşamdan akşama bakabildiğim için hızlıca geçiyorum sayfaları. Ben de görmemişim. Tekrar geçmiş olsun:teselli:

teşekkür ederim burkocuğum.geçti gibi inşallah.allahım artık hastaneye sadece doğum için düşürsün diyorum.çok kötü ya....

kayracım geçmiş olsun atlamış olmalıyım kusura bakma Allah böyle ciddi bişey vermesin birdaha Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin

sağol canım.amin inşallah.bana değil sadece allah kimseye sıkıntıdan dolayı hastane göstermesin.hep güzellikler için gidelim inşallah...

Kızlar çok teşekkür ederim. Allahım sonunda kurtuldum gurbetten, kiradan, keşmekeşten, pahalılıktan... Eşim de haftaya tayin isteyecek, onun da belli olsun, sonra taşınacağız. Muhtemelen okulların açıldığı hafta..

canım gözün aydın bebişin uğurlu geldi sana.

kayracığım
maşallah bebeğine çok tatlı.
yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz.sanırım kayra aftabru ve ben en önde gidenler olduğumuz için deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluyuz.bende bugün 13+4 oldum çok şükür

doktora gidecek arkadaşlara bol şans diliyorum.uzun süre gitmeyenler bebişleriniz sizi şok edecek.ben her hafta gittiğim halde gelişimi beni şaşırtıyor.düşünün en son gittiğimde sırtını dönmüş elini havaya kaldırmıştı artık pozisyon değiştirmeyi dönmeyi öğrenmişiz
hele dört ultrasyonda resmen minyatör bir insandı çok güzel bir duyguydu anlatamam.doktor sonrası güzel haberlerinizi bekliyorum

canım saol seninkide çok şirindi.ya hepsi çok şirindir fındık kurtlarının.rabbim sıkıntısız tamamına erdirsin inşallah.

arkadaşlar ben gidiorum doktora bebeğimi görücem kalp atışını duyucam inş kendinize ii bakın grşrz yaa çok heyecenlıyım içim içime sığmıyor

fındıklarınız çok güsellll. kızlar siyah beyaz çok güsellerde nette hafta hafta okuorum asıl neye benzediklerini gördükçe şaşırıorum ve ben de öleydim die üzülüorum hehehe bebişime notlar yazıorum yok gözlerin yanaklarında şimdi filan die.baya büyüsün vercem çocukken korkar

Son düzenleme:
tazefasülyecim hayırlı olsun.allah bizede hayırlısıyla izmirimde oturmayı nasip eder.
bu arada kızlar kendi bebişinizi kendiniz büyütün koynunuzda,kokunuzla hiç olurmu öle şey arada bi görcen.tüylerim diken diken oldu.allah bebişlerimizi bizden ayırmasın.

İZMİR'DE yaşayan arkadaşlardan doktor tavsiyesine ihtiyacım olacak. Ama özel değil, mümkünse bir hastaneye bağlı olsun. Bir de merkezden çok uzakta olmazsa sevinirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum kızlar..

Aslında İrenbe'nin sahibi (Nurettin Bey) annemin arkadaşı, oraya gitmeyi planlıyordum ama, doğum sonrası heyet raporu falan nasıl ayarlarım özel hastaneden? Zor olur.. Hiç olmadı Nurettin Bey'e gideceğim.

(Keopscum bana kendi doktorunu önermişti ama, ta Çiğli'de nasıl gideyim Gaziemir'den? )

kızlar bi şey sorucam benim boğazım ağrıyor yutkunurken zorluk çekiyorum arasırada hapşuruyorum. sizce ne yapıyım sağlık ocağına gitsem bana göre ilaç verirlermi yoksa kadın doğumcuyamı sorsam yada kendiliğinden geçmesinimi bekliyim. hep burda yeşil çay bitkisek şeyler zararlı diye okudum. ıhlamur içmeye bile korkuyorum bi bardak ıhlamur içtim bugün sadece biraz hafifletti gibi ama tedirgin oldum

Bütün anne adaylarına merhaba,

Forum sayfası epey hızlı ilerliyor sanırım, ara ara yazdıklarınızı okumaya çalışıyorum ama daha seyrek yazabiliyorum. Tabi okuyamadığım onlarca sayfa da oluyor. Genel olarak sinirlerinizi hiçbir şeye bozmayın diyorum arkadaşlar. Siz ne hissederseniz bebek de sizinle birlikte aynı şeyleri hissediyor. Dünya boş zaten, sinir strese gelmez, güzel güzel, sakin sakin devam etmeye çalışın hayatınıza...

Doktora gidip testlerini yaptıran ve iyi sonçlar alan arkadaşları tebrik ediyorum, hepsi için çok sevindim. Benim 2li testim ve NT ölçümü Cumartesi günü yapılacak. Bu hafta sonunda 2. trimestere gireceğim inşallah.

Hastalanan arkadaşlara da geçmiş olsun diyorum. Kendinize dikkat edin, iyi beslenin.

Denk geldikçe fotoğraflarınıza da bakıyorum, göbekler yavaş yavaş çıkmaya başlamış :) Hepinize sevgiler.

Biraz biraz uykulu ve uyuşuk hallerinizi atıyor musunuz sizler de? Enerjik olmak için sabırsızlanıyorum. Hamileliğin 2. üç ayı dinç ve enerjik geçer diyorlar.

Bu arada sigarayı bırakalı 4 gün olan güzel anne adayı, bir daha eline alma sakın sigarayı olur mu ? Bebeğini çok etkiler, zaten bırakmışsın, böyle de devam et ama emzirirken de içme tamam mı? Zaten bu kadar uzun süre içmeyince, bağımlılık da ortadan kalkar, bir daha da içmezsin inşallah.

Bir de arkadaşlar banyoda her zaman kullandığınız şampuan ve duş jellerini mi kullanıyorsunuz? Doğal olmalı diye bi yerde mi okudum ne oldu hatırlamıyorum ama son birkaç gündür her zaman kullandığım şampuanlarımı kullanamıyorum. Zarar verirse bebeğe diye. Zeytin sabunu kullandım son 1-2 seferdir ama o da hatır hutur yapıyor saçları vs. Ne önerirsiniz?

İşte okuyup okuyup az yazınca birikmiş böyle uzadı da uzadı... :) a.s.

Şampuan, parfüm vs. en kalitelisinden kullanıp çok da abartmadıktan sonra sorun yapmazmış. Ben zaten kaliteli ürünler kullanıyordum, hiç bırakmadım. Parfümü şöyle bir kez fıslatıyorum o kadar

kaydirigubbakcemile5 baya cadı yani.dediğim gibi büyüye inanmıorum ancak bu yaptıkları niyet gösterir. baya büyü yapmış kendince. evimde minik çanta bıraktı gelince kullanırım die.ben de kase olayından sonra kovdum kendisini.hihoyyythihoyyyt töbe töbe çantayı bi açtım donları koymuş . en altta pembe bebek patiği 2 ipe dolanmış düşümlenmiş yanmış kibrit. karabiberin devamı paket halinde. ve çok enteresan daha önce yazmıştım burda ama biz eşimle kayınvalidem gidene kadar ilişkide bulunmadık ve aramız hep soğuktu.negatif enerjisinden kadın bizi çökertti.şimdi evde tütsü yapıcam karşısında :lepi: .çok pis planlarım var ya.kameralar filan. :lepi: yazarım neler yaptığını size.artık önlemliyim.bebişimi ve beni üzerse aleyhinde eşime gösterilcek Şeniz iyice komikleştik am amecbur kaldım. kızlar ya stress çok mu önemli gebelikte yani bebeğe zarar verior mu.allah korusun bebek ölümü filan.anlatsanıza bi bana

Bana sorarsan çok önemli stres canım. Ben ilk hamileliğimde yüksek lisans tezimi teslim etme aşamasındaydım. Uykusuz geceler, dengesiz beslenme, aşırı bir stres, 3 hafta kadar devam etti. Sonra da ben düşük yaptım. Belki hiç alakası yoktur ama ben yine de bu sefer hiçbir şeye canımı sıkmamakta kararlıyım:1closedeyes:

İZMİR'DE yaşayan arkadaşlardan doktor tavsiyesine ihtiyacım olacak. Ama özel değil, mümkünse bir hastaneye bağlı olsun. Bir de merkezden çok uzakta olmazsa sevinirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum kızlar..

Aslında İrenbe'nin sahibi (Nurettin Bey) annemin arkadaşı, oraya gitmeyi planlıyordum ama, doğum sonrası heyet raporu falan nasıl ayarlarım özel hastaneden? Zor olur.. Hiç olmadı Nurettin Bey'e gideceğim.

(Keopscum bana kendi doktorunu önermişti ama, ta Çiğli'de nasıl gideyim Gaziemir'den? )

canım alsancak devlet hastanesinde dr.levent molva var.özeli de var.ayrıca hastanede kendi ekibi de var. tanına sevilen bir doktor ve ciddi anlamda çok sevecen. gebelikte güven çok önemliymiş.sana huzur vereceğini düşünüorum.

Ay bide nedir bu bebek bolusmek olayi annemde tutturmus ben bakicam trde kalsin bikac ay ben gelir kalirim, yazinda sen gelirsin gorurusun diyor, beni 3 yasima kadar ananem buyutmus baska bir sehirde annemelrde 2-3 haftada bir bazen ayda bir ancek gelebiliyorlarmis yogun is temposu yuzunden...Cok erken krese vermeyin diyor halbuki burada 3. aydan itibaren krese aliyorlar, hadi 1-2 ay daha uzatsam iznimi 5. ayda veririrm krese, herkesin cocugu nasil buyuyor, o da buyur...esim hayatta vermeme ben kimseye ben buyutucam diyor, bakalim nolcak???

Aman canım sakın ha:1no2:Eğitimci olan diğer arkadaşlar da söyleyecektir. Özellikle ilk 2-3 sene çocuk mutlaka annesine olabildiği kadar yakın olmalı, onun tenini, kokusunu iyice tanıyıp benimsemeli. Bu sayede güven duygusu oluşuyor çocuklarda. İlk 3 sene anneden ayrı olan çocuklarda aidiyet kavramı çok zor yerleşiyor. Bizim durumumuz iyi olsa ben ilk 2 sene çalışmayıp kendim bakmayı tercih ederdim ama nerdeeesenağlama

hihoyyythihoyyythihoyyyt KIZZLLLAAARRRRRRRR Gaziemir'e atandım :):):):) :teytey::teytey::teytey: anamın dizinin dibine, kira vermeden oturacağım eve 5 dk :içelim: kaydirigubbakcemile2 :dance: :dance: :dance:

AY CANIIIIMhihoyyythihoyyythihoyyytŞİMDİ OKUDUM. ÇOOOOOOOOK SEVİNDİMhihoyyythihoyyythihoyyytHOŞGELDİN EVİNEa.s.EEE NE ZAMAN KUTLUYORUZ:içelim:

kuru fasulyeyi pişirirken şeker koyacağım içine .önceden haşladım artık haşlanmaz.pişirme moduna geçeceğim ama o da metan gazı gibi. geceye kadar vücudum gaz topluo sonra sabaha kadar sıkıntı çekiorum. hadi bakalım kuru fasulye pilav ve turşuuuuuu..... ankarada okumuştum.orda yeni açılan bir alışveriş merkezinde hayatımda yedğim en güsel fasulye pilavı yemiştim.adını yazamıorum reklam sayılır die :)

Güzel kurufasulyenin sırrını kayınpederimden öğrenmiştim ben. Parmaklarımı yerim, harika yaparcokacimcoookKuzu incikle pişirilecek, içine kırmızı değil karabiber konulacak, biraz da kimyon atılacak ve domates salçası kullanılacak. Mutlaka deneyin, pişman olmayacaksınız:CüvCüv:

Aman canım sakın ha:1no2:Eğitimci olan diğer arkadaşlar da söyleyecektir. Özellikle ilk 2-3 sene çocuk mutlaka annesine olabildiği kadar yakın olmalı, onun tenini, kokusunu iyice tanıyıp benimsemeli. Bu sayede güven duygusu oluşuyor çocuklarda. İlk 3 sene anneden ayrı olan çocuklarda aidiyet kavramı çok zor yerleşiyor. Bizim durumumuz iyi olsa ben ilk 2 sene çalışmayıp kendim bakmayı tercih ederdim ama nerdeeesenağlama

Yok canim veririmiyim, dedigin seyi cok iyi biliyorum bana ananem 3 yasima kadar bakti, ananeme annemden daha duskundum:)arkasalarim ailelrinden uzak kalamazdi, bi geziye gitsek ben ozlemezdim,hatta yalniz hep daha mutluyumdur..Tbi simdi gurbet farkli ozluyorum ama gidincede en fazla 10-15 gun dayanabiliyorum:)) o yuzden gormek isteyen yada bakmak isteyen benim evimde bakar ama biyere yollamam yavrumu..:ecrin_bebek:

ayyyy kızlar bune yaaa sizi öğlen bıraktımm amma kaynatmışsınız yanı.oku oku beynı döndü cvp yazamıyorum herkeze ama encok şikayet kayınvderden bellı oldu.

valla bitane kayınvalıdem bıtane,2.5 yıllık evlıyım hiç hır gürümüz olmadı cok şükür,hemde bırbırımıze sadece 5 dakka uzaktayız.öle zırt pırt gelmez gelmeden mutlaka arar müsaitmisin der.nebılım börekler gözlemeler falan yapar herseyı pişirir bana öle cagırır sağolsun cok iyidir.

hımm çok lezzetli kimyon hiç düşünmemiştim.içine değişiklik olsun diye ben de şimdi közlenmiş kırmızı biber attım (konserve getirmiştim:) yanına da pilav yaptım.eşim gelmeden yarım tencereyi bitirdim zaten.

Şampuan, parfüm vs. en kalitelisinden kullanıp çok da abartmadıktan sonra sorun yapmazmış. Ben zaten kaliteli ürünler kullanıyordum, hiç bırakmadım. Parfümü şöyle bir kez fıslatıyorum o kadar

İyi bari o zaman, dert etmeye gerek yok. Teşekkürler burko.

kızlar bi şey sorucam benim boğazım ağrıyor yutkunurken zorluk çekiyorum arasırada hapşuruyorum. sizce ne yapıyım sağlık ocağına gitsem bana göre ilaç verirlermi yoksa kadın doğumcuyamı sorsam yada kendiliğinden geçmesinimi bekliyim. hep burda yeşil çay bitkisek şeyler zararlı diye okudum. ıhlamur içmeye bile korkuyorum bi bardak ıhlamur içtim bugün sadece biraz hafifletti gibi ama tedirgin oldum

2 çay kaşığı toz zencefili balla karıştır ve ye canım. 2 kere yap boğaz ağrısından eser kalmaz. Öğretmene soracaksın boğaz işinikaydirigubbakcemile3

X