2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

sakaleyncim de güzelce anlatmış bizlere birşeyler, onca işi arasında... sağolsun... inşallah sütü az olan herkesin sütü artar da doyar bebişler...

HATIRA hikayeni okudum, salya sümük ağlamaca.... Arkadan SİBEL'in SELİN'ininin fotoyu gördüm uçtum uçtum... Sizin sıpalar bizi kendimizden geçiriyor :)

Taze, aydede cok datlu, ben bebişimin nevresimini aydedeli aldım... Seviyorum aydede temasını...

Bizde de annem hastası! Aydedeli bişi yapmasaydı kendi aydedeye dönüşecekti kanımca kaydirigubbakcemile3

PINKY çok geçmiş olsun canım. a.s.

SELAM ARKADAŞLAR GÜNAYDIN HEPİNİZE.BENDE DÜN DOKTORA GİTTİM .38+2 İDİM DÜN DOKTOR GEL CUMA GÜNÜ ALALIM DEDİ.BENDE NORMAL DOĞURMA ŞANSIM YOKMU DEDİM Kİ VARMIŞ BENİ DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN SEZERYANLA ALAYIM DEMİŞ 2 DAKKADA SANCI ÇEKMEDEN.BEN BEKLEMEK İSTİYORUM DEDİM.EN AZINDAN 39+1 YANİ 27 TEMMUZU TAMAM DEDİ.OZAMANA KADAR SANCIM TUTTU TUTTU TUTMADI SEZERYAN OLUCAM ALLAH NASİP EDERSE.PAZARTESİ SABAH 07:45 TE HASTANEDEYİM.BEBİŞİM 3650 GR OLMUŞ.SUYUM BİRAZ AZALMIŞ.BAKALIM HEPİMİZ İÇİN HAYIRLISI DİYELİM.:kedi:

Hayırlısı canım. 39+1 oldukça iyi bir tarih.

bir sorum vaar
yan yatırma yastıgını ve boğulma önleyici yastıgı yıkadınız mı kızlar ?

Evet, attım makinaya ama, file torbanın içinde attım.

gypsym esrama erekn yatıyosun davuk diyen tazem burcum nerdesin sen gece kaçta yatıyosunki hala bu saatlerde uyuyorsun. kız bak doruk geldğinde hiçde iyi olmıyacak senin için ne öleeee gece yatmaz sabah kalkmaz durumları. ayhh annem gibi oldum annem hep böyle derdi abim için gece yatmaz sabah kalkmaz bu çocuk diye söylenirdi...

Ay pinkym ben de hep aynı şeyi düşünüyorum. Ama hiç kızmam ki. Oldum olası erken yatmayı sevmemişimdir :))

comely e katılıyorum arkadaşlar. bence de bebeklerimizin fotolarını eklediğimiz topiğe yorumlarımızı yapmayalım. o zaman yine sayfalar doluyor ve foto bulmak için zaman harcıyoruz. en güzeli o topikte sadece foto ve bebişlerin adları kiloları boyları filan gibi bilgileri olsun. yorumlarımızı yine buraya filan yapsak, daha iyi olmaz mı? böylece fotolar daha düzenli olur.

Ben de aymnı fikirdeyim. Veya temmuz anneleri gibi konuyu ilk açan kişi bütün resimleri ilk mesaja da eklesin, ilk sayfadan hepsi görünsün.

Maşallah Doruk 'a sezeryanmı olacaksın sende ? hadi hayırlısı

günahını aldılar Taze gece geç yatıyor bu saate kadar uyuyor diye kaydirigubbakcemile3 , bakın hatun doktordaymış cık cık

Yaaa, yaa ! Benim gibi masumun günahını aldılar kaydirigubbakcemile3 Teşekkür ederim ayrıca a.s.

tazem ve evrişim maşallah kuzular çok güzel haberlerle gelmişsiniz valla herşeyin yolunda gitmesine sevindim kızlar.

Herseyın yolunda olmasına cok sevındım.. hadı gozun aydın.. daim olsun boyle guzel haberler hep.. Doruk'uma ıyı bakıyor annesı.. kıyamam sana dınlen tabı.

tazem burcum gözun aydın Doruka maşallah..herseyin yolunda olmasına çok sevindim. sen şimdi doktor için erken uyanmışsındır..ahh ahh azcık uyu dinlen bakalım...3 agustosda mı tam gunun belli olcak..hayırlısı bakalım sen ne zaman kavuşcan ogluna..

BURCUUU masallah doruk beye, cok guzel herseyii...4 agustos gec degilmi biraz tarih kararlastirmak icin, o zman gittiginde 2-3 gun sonra aliyoruz dermis, senide heyecan basar, keske onceden kararlastirsaydi..yada 1 hafta 10 gun sonraya tarih vericek

TAZEFASULYE, sizin de gözünüz aydın. enfeksiyonun da tez vakitte geçsin inşallah. aman ne güzel yaaaa herkesten güzel haberler geliyor.

hadı gözünaydın canım.hersey yolunda maşşalah oğlusunaaa

Çok teşekkürler kızlar hepinize. NURDANcım illa da son bir görüp, öyle tarih vericem diye tutturdu adam. Ne diyim? Ağanın poki üstüne pok olir mi? kaydirigubbakcemile3

kızım için yorumlarınızı bekliyorummmmm DÜNÜRÜM nerdesin bak bakalım kızımı begendinmi kararından caymadın dimi:)))))

Hiç cayılır mı böyle güzel kızdan? Maşallah 41 kere... Sana da geçmiş olsun diyorum dünürüm. Kucağına aldın sıpanı, sıra bizde :)

tazem evrimim gözünüzaydın kuzeyede doruğada kocaman maşallah...

Evriş, Taze maşallah kuzularınıza...

Sağ olun kızlaaaar... öpüldünüssss a.s.

kızlar biriniz sterilazatör linki vermiştiniz taze senmiydin o duruyosa gene verirmisiniz

Canım e-bebek.com da arat arçelik sterilizatör diye. Benimki hem ısıtıcı, hem sterilizatör.

taze, evriş, maşallah bebişlere... son zamanalrd akilonun tam ölçülememesi normal dert edecek bir durum yok bence.. içiniz ferah olsun..

Sağ ol mucizem. muccuk

Dr.dan GELİYORUZ...
Herkese selam olsun..
bugun dr.a gittik kızımız ii Allaha cok şükür.48 cm.boyumuz olmuş ve 2700 gr. olmuş :nazar:
Artık haaftada 1 gormek istiyor dr.umuz.her gittigimizdede nst ye baglıycaklar.bugun de bagladılar cok şükür her şey yolunda...Ama bir turlu yuzunu goremiyoruz gostermiyor küçük bebeğim.anlaşılan surpriz yapıcak bize..
şimdi de geçmişi okumayaa çalışıcam bakalım neler var.1 gun bile girrmeyince uçup gidiyor sayfalar...

Maşallah çok iyi rakamlar bunlar.. Haydi hayırlısı

:))

Allah hepinizden razı olsun darısı hayırlısıyla hepinizin başına. Doğumum normal oldu arkadaşlar. Nasıl oldu inanın bilmiyorum :) Sata göre 18 gün vardı galiba. Yani sata fazla güvenmemek lazım herhalde Allahın işi işte. Benimkinin geceleri hareketleri fazlalaşmıştı kaşıntılarda vardı pek uyuyamıyodum zaten. Kandil akşamı işte namaz kılmadım malesef ama dua ettim, tv deki hocalara eşlik edip artık hurma yemeyede başlıyım filan diyede aklımdan geçirdim. Eşim vardiyalı çalışıyo evde değil sabah 8 de gelicek . Uzatmıyım uyuyamadım yine saatı 5 yaptım eşimi aradım ya uyuyamıyorum ben diye. Konuştuk kapattık. Saat sabah 7:00 civarı karnımın içindeki bıcırık tekme attı sanki ve ben altıma kaçırdım sandım . Kalktım bi baktım evet ıslanmışım ama idrar değil bu tuvalete gidene kadar epey kaçırdım bi baktım peçetede kan var korktum, biraz şaşırdım ne ağrı var ne sancı. Bekledim biraz devam edicekmi diye baktım durdukça su devam ediyo. Eşimi aradım 7:30 gibi herhalde doğurucam benim suyum geldi dedim. 8 e doğru geldi. hastaneye gittik takside ufaktan bi ağrı girdi belime ve geçti. Hastaneye vardık doğumhane katına çıktık kayınvelidemi aradım o geldi sağolsun başıma drun biri geldi bilgilerimi almaya sorular soruyo ben o arada anlıyorum işin ciddiye bindiğini normalmi sezeryanmı dedi normal olursa normal olsun dedim drun ne dedi dei bu hafta muayene edicekti dedim. Neyse önlük verildi giydim yattım yatağa biraz biraz arada bi acı yokluyo beni geçiyo nst ye bağladılar saat 8:40. İnanın o saatler nasıl geçti çok hatırlayamıyorum ebeler geldi alttan baktı dr geldi baktı iyi gayet güzel kolay doğuracaksın filan diyolar yok diyorum ben doğuramıycam bunlar beni mecbur sezeryana alcak. Sancılar 15 dk ya düştü sonra 10 dk ya sonra 5 sonra 2 galiba. Regl dönemlerimde hastanelik olurdum o günleri filan getirdim aklıma dayan hatıra diye ve inanın regl dönemimde çektiğim sancıların yanında hafifti doğum sancısı ebeler geldi saçını görüyoz bebeğin ıkınmayı biliyomusun filan dedi bunlar benle kafa buluyo diyorum ya ne saçı ne başı vallahi bak saçını görüyorum sancı geldikçe ıkın dedi öyle yapmaya çalıştım beni doğumhaneye aldılar sancın geldikçe ıkınıyosun 2-3 kere ıkınsan tamam dediler oturdum yatağa sancı bekliyorum yok sancı güldüm hatta geçti diye. Allahım yardım et dedim, bebeğimle konuştum o arada hiç üzmedin beni şimdide üzme nolur diye. Ardından geldi sancım ıkınmaya çabaladım başarılı oldumda ebelerinde yardımıyla bi ara bi bebek sesi geldi hadi dedi dr ıkınmaya devam eşide gelsin tamamdır. Ben inanamıyorum. Sağlıkjlımı dedim duymuyomusun sesini dedi. Duyuyorumda nasıl bi ruh halindeyim anlatamamki ben sana be ebe o sesten fazlasını istiyorum görmek istiyorum onu. Eşide geldi dikiş atıldı kaç dikişim var inanın bilmiyorum dr söylemiyim dedi bende ısrarcı olmadım. Bebeğimin sesini duydukça ağladım işlemler bitti giyindim kalktım ve bebeğimi gördüm anlatamam arkadaşlar tarifi yok inşallah hepiniz yaşayıp görüceksiniz. Sandalyeye oturdum odama doğru yol alıyodum eşimide ağlarken gördüm pilimin bittiği an yani.
Kemal Çağanımın 2.990 gr, boyunu söylemiyolar cuma kontrolü var o zaman söyleyeceklermiş evde ölçüyüm dedim yok bacakları filan hep anne karnındaki gibi olduğundan yanlış olcek bulaşmadım hiç. Sütünün azlığından sarılık olabilir bebek başlangıç mamaları alın dedi dr. üzüldüm tabi alırsam alışıcak ve belkide emmez diye düşünerekten almadım eve çıktığımda bakarım gidişata dedim. Şükür geliyo sütümde foşu foşur olmasada emdikçe çoğalıyomuş zaten. Cuma gittiğimde olumsuz bi şey söylerse mama alırım tabi.
Doğum hikayemide özellikle anlattım uzunca normal doğum isteyipte benim gibi korkan arkadaşlar için ,hakkımızda hangisi hayırlısıysa o olsun tabi ama normal isteyen arkadaşlar valla yaparsınız ben yaptım ya herkes yapabilir diyorum :)))
canım Allah analı babalı büyütsün maşallah sana ve bebişine...iyi ki paylaşmıssın bizlerle hikayeni muhteşem.inşallah hepimize allahım boyle kolay dogum nasip eder.
Okurken hem tebessum ettirdi bana yaşadıgın şeyler hem de gozlerimi doldurdu...
ne kadar guzel tekrar tekrar maşallah....
Öpüyorum seni ve bebğini...:nazar:

Doruk'un sürekli sivrilttiği bir yer vardı karnımda. Sordum, poposu varmış orada :) Hayta popoyu çıkarıp duruyormuş meğer :emir_bebek: Bi çıksın nasıl ısırıcam nasıl :)

NURDANCIM banyonuzu güle güle kullanın. Geçmiş olsun ayrıca. Bizim de bir bitse şu işler! Hiç sevmem evde temizlik yapılsın! Ben de dahil olsam neyse, ben yapmıycam annem - Onur ve Hacer (kadın) evi hallaç pamuğu gibi atacaklar. Ben de mal mal durucam...

herkese ii akşamlar Allah rhatlık versin hepimize güzel uyuyalım inşallah....ben çıkıoyorum...

HATIRA hikayeni okudum, salya sümük ağlamaca.... Arkadan SİBEL'in SELİN'ininin fotoyu gördüm uçtum uçtum... Sizin sıpalar bizi kendimizden geçiriyor :)

Canım e-bebek.com da arat arçelik sterilizatör diye. Benimki hem ısıtıcı, hem sterilizatör.

[/B][/FONT]

saol datlum a.s.

ulen hatıra sana en özlenen diye yazmıştım hatırlarsn dedim yine kayboldu artadan ama hiç aklıma gelmezdi bir de yazmış pazara gitmek gibi doğal bir şey sanki.ne diyeyim çoook sevindim.içim kıpır kıpır oldu.sen harikasın,doğum hikayen harika.herşey böyle güzel gitsin canım benim.
haa şekerin içinden altın çıkıyordur da ondandır... allahım yaaa..

bu arada akçaaat köfte demeyin banaaa, yiyebileceğiniz en güzel köftedir emin olun..
bilmem artık ne çıkıyorsa kazık yane
ya çok ilginçtir.. biz prison break'i netten indirip izledik. Finali şimdi söylemeyeyim, Türk filmi gibiydi, neyse bitirdik.. geçenlerde TV'de prison break finali vardı.Şöyle bi baktık, ee bizim izlediğimiz değil, bambaşka bi final..

Bi araştırayım bakiim çakma final mi izledik acep..diziyi devam ettirme kararı alıp yeni final mi çektiler noldu..
spoileri okumak için imleçle yazıyı seçiniz pis spoilerfinalde çok önemli biri nalları dikiyor

ilk gün yanımda annem kızkardeşim vardı sonra kayınvalidemde geldi kayınvalidem bugün gitti şimdide annem yanımda
bu sabah sağlık ocağına gittim kuzun pazartesi topuk kanı alınacak benimde dikişlerimde problem çıktı ateşim çıkıyordu gerçekten sağ tarafta enfeksiyon başalngıcı antibiyotik verdiler cumaya dikişlerimiz alınacak çok canım yanıyırdu 2 gündür ondanmış
Allah sana kolaylık versin derya.niye alınan tarz dikiş seninkiler anlamadım.
Doktordan geldık;

Oğlumun suyu cok ıyı.. kılosu da cok cok ıyıymıs.. ama şu kadar bu kadar demedı.. saglıgımız yerınde.. tarıhımız aynı..

Tahır beyle sohbet ederken.. dedım ki.. cok kılolu olsa ıdı.. erkenden alırdınız dı mı?? Dedı kesınlıkle hayır.. bır bebegın kılolu olması onun kronolojık gelısımını tamamlamıs olması anlamına gelmez dedı.. eger bır ınsan yavrusunun 40 haftalık gelısım suresı varsa,bunu 37 lerde falan sadece kılolu, demekkı gelısmıs dıye almak cok cok tehlıkelıdır dedı.. sadece suyu azalırsa ya da saglık sebeplerı geregı cerrahı mudahele yapılabılır dedı.

Eger bebek kendılıgınden 37. haftada geldı dıyelım dedı.. demek kı o gelısımını erken tamamlamıs ve de ondan dogmak ıstemıstır dedı.. onu da tıbben acıklayamıyoruz dedı.. o yuzden senı her sezeryan hastası gıbı.. o zamana kadar kendı gelmek ıstemezse.. normal dogum tarıhınden 3-5 gun once alarak hamılelıgını sonlandıracagız dedı.

Bilginize efendim..
sağol evrimcim..çok çok maşallah sonuna kadar sağlıkla inşallah.sen benden sonrasın bana haber verirsin artık.ya da ben seni ararım.taze ve burko da senden sonra zaten.
sabah bende okudum suyum patladı hastaneye gidos yazmıs bi temmuz annesi. daha bakamadım ne olmus haberi gelmismi die. bende dedimki siteye yazamam ama evrise msj atarım :))

gobusteki minis sivilceler bendede cıkıp duruo yaa sonrada catlak oluyo galiba

bende nezaman ayran icsem gozlerim kapanıo. yogurt yiyince olmuo ama ayran icince gozlerim kayıyo

istanbulun garip bi hali var hem alısamıosun hemde uzak kalamıosun. ben beyoglunda oturuyorum 1.leventte calısıodum yani en guzel mesafeyi gidip geliodum hergun hersey elimin altındaydı ama yinede kurtulmaya calısıodum. ne oldu puff baku :)) simdi manyak gibi ozluyorum. onu bırak 2-3 gunlugune istanbuldan ayrılsam geridonusumde cok ozlemis oldugumu dusunuyodum. yani ne onla ne onsuz
benim göbişde de var o minik sivilcelerden.ama çatlağa dönmüyor.elim sürekli onlara takılıyor.iyice kızarıyorlar
Bu arada.. sol gogsumun altında elıme gelen bı kıtle vardı son bır aydır.. Tahır bey e gosterdım.. hamılelıkte sık olan bısı.. yanıltabılıyor, kendılıgınden gecme olasılıgı da yukse dedı,düzgün bir kitle dedi.. ıyı huylu derız bız bunlara dedı.. ama adamın ıcı rahat etmedı.. haftaya cuma meme ultrasonuma alacak benı.. ıcımız rahat etsın dedı.. hakkımızda hayırlısı artık..
ben de diyorum niye bahsetmedi..bence de bir şey yok.göreceksin.

Selam kızlar!

Kayra ve hatıra doğurmuş, analı babalı büyüsün bebişleri.

Doktordan geldim. 2750 gr olmuşuz. Biraz akıntım vardı, muayene etti, enfeksiyon varmış, fitil verdi. Kalp atışını istedi gene, düzgün buldu. Suyumuz, yağımız hepsi iyiymiş :)) 4 Ağustos'ta tekrar gidicem, kesin tarihi o gün alabilicez :KK43:

1 yeni doğmuş bebek gördüm, gözlerim doldu :)

Çok çok yoruldum, geçmişi sonra okuyacağım. Öptüm hepinizi akşama görüşürüz.
dinlem canım benim.Doruk'a maşallah.bakalım senin günün ne zaman olacak? valla çok merek ediyom
:))

Allah hepinizden razı olsun darısı hayırlısıyla hepinizin başına. Doğumum normal oldu arkadaşlar. Nasıl oldu inanın bilmiyorum :) Sata göre 18 gün vardı galiba. Yani sata fazla güvenmemek lazım herhalde Allahın işi işte. Benimkinin geceleri hareketleri fazlalaşmıştı kaşıntılarda vardı pek uyuyamıyodum zaten. Kandil akşamı işte namaz kılmadım malesef ama dua ettim, tv deki hocalara eşlik edip artık hurma yemeyede başlıyım filan diyede aklımdan geçirdim. Eşim vardiyalı çalışıyo evde değil sabah 8 de gelicek . Uzatmıyım uyuyamadım yine saatı 5 yaptım eşimi aradım ya uyuyamıyorum ben diye. Konuştuk kapattık. Saat sabah 7:00 civarı karnımın içindeki bıcırık tekme attı sanki ve ben altıma kaçırdım sandım . Kalktım bi baktım evet ıslanmışım ama idrar değil bu tuvalete gidene kadar epey kaçırdım bi baktım peçetede kan var korktum, biraz şaşırdım ne ağrı var ne sancı. Bekledim biraz devam edicekmi diye baktım durdukça su devam ediyo. Eşimi aradım 7:30 gibi herhalde doğurucam benim suyum geldi dedim. 8 e doğru geldi. hastaneye gittik takside ufaktan bi ağrı girdi belime ve geçti. Hastaneye vardık doğumhane katına çıktık kayınvelidemi aradım o geldi sağolsun başıma drun biri geldi bilgilerimi almaya sorular soruyo ben o arada anlıyorum işin ciddiye bindiğini normalmi sezeryanmı dedi normal olursa normal olsun dedim drun ne dedi dei bu hafta muayene edicekti dedim. Neyse önlük verildi giydim yattım yatağa biraz biraz arada bi acı yokluyo beni geçiyo nst ye bağladılar saat 8:40. İnanın o saatler nasıl geçti çok hatırlayamıyorum ebeler geldi alttan baktı dr geldi baktı iyi gayet güzel kolay doğuracaksın filan diyolar yok diyorum ben doğuramıycam bunlar beni mecbur sezeryana alcak. Sancılar 15 dk ya düştü sonra 10 dk ya sonra 5 sonra 2 galiba. Regl dönemlerimde hastanelik olurdum o günleri filan getirdim aklıma dayan hatıra diye ve inanın regl dönemimde çektiğim sancıların yanında hafifti doğum sancısı ebeler geldi saçını görüyoz bebeğin ıkınmayı biliyomusun filan dedi bunlar benle kafa buluyo diyorum ya ne saçı ne başı vallahi bak saçını görüyorum sancı geldikçe ıkın dedi öyle yapmaya çalıştım beni doğumhaneye aldılar sancın geldikçe ıkınıyosun 2-3 kere ıkınsan tamam dediler oturdum yatağa sancı bekliyorum yok sancı güldüm hatta geçti diye. Allahım yardım et dedim, bebeğimle konuştum o arada hiç üzmedin beni şimdide üzme nolur diye. Ardından geldi sancım ıkınmaya çabaladım başarılı oldumda ebelerinde yardımıyla bi ara bi bebek sesi geldi hadi dedi dr ıkınmaya devam eşide gelsin tamamdır. Ben inanamıyorum. Sağlıkjlımı dedim duymuyomusun sesini dedi. Duyuyorumda nasıl bi ruh halindeyim anlatamamki ben sana be ebe o sesten fazlasını istiyorum görmek istiyorum onu. Eşide geldi dikiş atıldı kaç dikişim var inanın bilmiyorum dr söylemiyim dedi bende ısrarcı olmadım. Bebeğimin sesini duydukça ağladım işlemler bitti giyindim kalktım ve bebeğimi gördüm anlatamam arkadaşlar tarifi yok inşallah hepiniz yaşayıp görüceksiniz. Sandalyeye oturdum odama doğru yol alıyodum eşimide ağlarken gördüm pilimin bittiği an yani.
Kemal Çağanımın 2.990 gr, boyunu söylemiyolar cuma kontrolü var o zaman söyleyeceklermiş evde ölçüyüm dedim yok bacakları filan hep anne karnındaki gibi olduğundan yanlış olcek bulaşmadım hiç. Sütünün azlığından sarılık olabilir bebek başlangıç mamaları alın dedi dr. üzüldüm tabi alırsam alışıcak ve belkide emmez diye düşünerekten almadım eve çıktığımda bakarım gidişata dedim. Şükür geliyo sütümde foşu foşur olmasada emdikçe çoğalıyomuş zaten. Cuma gittiğimde olumsuz bi şey söylerse mama alırım tabi.
Doğum hikayemide özellikle anlattım uzunca normal doğum isteyipte benim gibi korkan arkadaşlar için ,hakkımızda hangisi hayırlısıysa o olsun tabi ama normal isteyen arkadaşlar valla yaparsınız ben yaptım ya herkes yapabilir diyorum :)))
bitirdin beni.maşallah sana.Rabbim nasıl da yardım etmiş.Kandilin güzelliği diyorum.
evet evet nazan ya tv de sara hapisdeydi ve karnı burnuydaydı ama biz öyle bişi islmedik yahuu
ne karnı burnundası be..nerenle izliyorsun acaba.kadın zayıflıktan ölüyordu.hemi de yeniydi bebişi daha..esraya lostu sana da prison breaki yeniden anlatıyoruz boyuna nereye kadar:umursamaz:
evrimm canandanda haber vermişsin teşekkürler,

benim yarın son günüm... giremeyebilirim. cuma sabahı erkenden hastanede olacağım. evrimim telefon numaranı bana gönderebilirsen telefonla haber verebilirim. internete girmem zaman alabilir.

artık foruma girmek o kadar heyecanlı ki ellerim titriyor...
defnecim tüm güzel dileklerim ve dualarım seninle.Allah kolaylık sağlık versin sana ve yavruna.güzel haberlerini bekliyorum
ateş ölçeri kulaktan ölçenden mi aldınız kızlar bu konuda bilgi verirmisiniz
chicconun herbi taraftan ölçenini aldım.alın ve kulak ölçüleri hatalı oluyormuş

Cambaz gözün aydın canım

saol dide dikkate almana sevindim cuma bakcamda bugün az mı girdin sen topiğe bana mı öle geldi

ben kaçıyorum biraz öptüm ii geceler

ben geldim topik dondu ya..çıknca yine ötersiniz vit vit kıcıklar

bu arada salifo şerbet için lohusa şekeri almıştı dün..kilosu 30 tl imiş.arzolunur

o-haa!!!....bugün içtim alt komşuda soğuk soğuk süperdi ama..

sakayn canım ya ne güzel içim gitti senin anlattıklarını okuyunca bizimde az kaldı işşallah sağ salim alırız bebişleri kucaklarımıza bir ay sonraki muhabbetleri düşünsenize hep böyle şeylr konuşulacak emiyor emmiyor yanımda annem var kayınvalidem var burnu bana benziyo....
bu arada dışarı çıkmıştım mercimek soruna cevap yazamadım. benim nstde sancılarım çıktı drde cumartesi tatile çıktı ayın 3üne kadar yok bide erken gelmesi iyi olmaz zamanında doğsun önlem alalım diye bana hap verdi işte öyle 38. haftayı beklicez

olay anlaşıldı..

Selam kızlar!

Kayra ve hatıra doğurmuş, analı babalı büyüsün bebişleri.

Doktordan geldim. 2750 gr olmuşuz. Biraz akıntım vardı, muayene etti, enfeksiyon varmış, fitil verdi. Kalp atışını istedi gene, düzgün buldu. Suyumuz, yağımız hepsi iyiymiş :)) 4 Ağustos'ta tekrar gidicem, kesin tarihi o gün alabilicez :KK43:

1 yeni doğmuş bebek gördüm, gözlerim doldu :)

Çok çok yoruldum, geçmişi sonra okuyacağım. Öptüm hepinizi akşama görüşürüz.

maşallah maşallah..bakalım ne güne tarih vercek...

kızlar, hani şu karyalo çevresine serilen şeyler var ya, bebek kafasını çarpmasın diye, sünger gibi hani... ne deniyor onlara? uyku setini yıkayacağım ama o beşiği çevreleyen şeyi yıkamasam ne olur ki? ona değmeyecek ki bebek. siz hep yıkadınız mı? belki kolay kurumaz ya da ne biliim şekli şemali bozulur diye endişe ediyorum da... şart değilse onu yıkamayım.

yıkadım sıktırmadan.hiç bişi olmadı..

benden kısaca haberler...........

9 2 saatte bir kalkıyoruz emzirmek için uyku diye birşey yok hep tedirgin uyudugundan dinlenemiyor insan gündüzde gelen giden oluyor.....hele zamana yetişemiyorum ne çabuk gece oluyor ne çabuk akşam anlamıyorum şükür atlattık biz darısı sizin başına hayırlısıyla:))))

allahım ne güzel bi kız doğurmuşsun.maşallah maşallah....

milkshake canım ben haziran annesiyim

bu arada herkese hayırlı kolay doğumlar
allah hepinizi ve melekleriniz sağ salim kurtarır inşallahh
ben normal doğurdum eğer kourkup da normal istemeyen varsa allahım öle büyükki çok çok kolay hiç gözünüz korkmasın allah yar ve yardımcınız olsun

hı bi de sütüm artsın diye bana dua edin emi
siz hamişsiniz benartık ne hamiş ne lohusayım:KK43:((

allah razı olsun...inşallah senin de sütün artar biran önce..

evrimm canandanda haber vermişsin teşekkürler,

benim yarın son günüm... giremeyebilirim. cuma sabahı erkenden hastanede olacağım. evrimim telefon numaranı bana gönderebilirsen telefonla haber verebilirim. internete girmem zaman alabilir.

artık foruma girmek o kadar heyecanlı ki ellerim titriyor...

inşallah sağ salim kucağına alırsın arkadaşım..allah yardımcın olsun..

herkese merhaba,
HATIRA ve SİBEL,maşallah meleklerinize.
DEFNE,sağlıkla kavuş yavruna.
EVRİM ve BURCU,sizin de kuzucuklarınıza maşallah.
ben sık giremiyorum ama aklım hep sizde.
bebeğim hala ters ve doktorum 10 ağustosa sezeryan tarihi verdi,heyecanla bekliyorum.gelişimi hep ileri giderken bu kontrolde geri kaldığını görüp üzüldüm ama doktorum makat gelişli bebeklerde plesantanın bebeği besleme görevini tam olarak yerine getiremeyebildiğini söyledi,umarım teselli etme amaçlı beyaz bir yalan değildir.
sizden de iyi haberlerin devamını bekliyorum arkadaşlar,her konuda hakkımızda hayırlısının olması dileğiyle...

anam herkesin tarihi belli oluyooo...oy oy..hayırlı olsun..

arkadaşım ben chicco nunkini aldım heryerden ölçüyo.hele

bu arada bende bugun catı muayenesine girdim yandım anammmmmmm.kadın mahfetti beni.izne cıkcakmısta hanfendi seni sezeryan yapalım dedi hayır dedim 40 tane kusur buldu bana.çatım darmıs.nst ye soktu bebeğin kalp atısında sorun varmıs.cart curttt...yarın hemen alalım sezeryanla dedi.eve geldim napcam bilmiyom.galiba sancı beklicem ve normal doğurcamm.

dr.a güvenmiyosan bi başka dr.a görün ozaman..bebeği tehlikeye atma..doğru söylüyo olabilir bak..çok önemli..

Dr.dan GELİYORUZ...
Herkese selam olsun..
bugun dr.a gittik kızımız ii Allaha cok şükür.48 cm.boyumuz olmuş ve 2700 gr. olmuş :nazar:
Artık haaftada 1 gormek istiyor dr.umuz.her gittigimizdede nst ye baglıycaklar.bugun de bagladılar cok şükür her şey yolunda...Ama bir turlu yuzunu goremiyoruz gostermiyor küçük bebeğim.anlaşılan surpriz yapıcak bize..
şimdi de geçmişi okumayaa çalışıcam bakalım neler var.1 gun bile girrmeyince uçup gidiyor sayfalar...

gözün aydın...maşallah..

Evrim'im maşallah Kuzey bebeğe..çok şükür...göğsündeki kitle de eminim sorun çıkarcak bişi değil..

hakikaten topikten ayrılmaya gelmiyor....annelerimiz girmiş, Hatıra'm doğurmuş..vay be..gene tanışamadık..güya yarın sabah dr.da buluşcaktık...

X