2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

:))

Allah hepinizden razı olsun darısı hayırlısıyla hepinizin başına. Doğumum normal oldu arkadaşlar. Nasıl oldu inanın bilmiyorum :) Sata göre 18 gün vardı galiba. Yani sata fazla güvenmemek lazım herhalde Allahın işi işte. Benimkinin geceleri hareketleri fazlalaşmıştı kaşıntılarda vardı pek uyuyamıyodum zaten. Kandil akşamı işte namaz kılmadım malesef ama dua ettim, tv deki hocalara eşlik edip artık hurma yemeyede başlıyım filan diyede aklımdan geçirdim. Eşim vardiyalı çalışıyo evde değil sabah 8 de gelicek . Uzatmıyım uyuyamadım yine saatı 5 yaptım eşimi aradım ya uyuyamıyorum ben diye. Konuştuk kapattık. Saat sabah 7:00 civarı karnımın içindeki bıcırık tekme attı sanki ve ben altıma kaçırdım sandım . Kalktım bi baktım evet ıslanmışım ama idrar değil bu tuvalete gidene kadar epey kaçırdım bi baktım peçetede kan var korktum, biraz şaşırdım ne ağrı var ne sancı. Bekledim biraz devam edicekmi diye baktım durdukça su devam ediyo. Eşimi aradım 7:30 gibi herhalde doğurucam benim suyum geldi dedim. 8 e doğru geldi. hastaneye gittik takside ufaktan bi ağrı girdi belime ve geçti. Hastaneye vardık doğumhane katına çıktık kayınvelidemi aradım o geldi sağolsun başıma drun biri geldi bilgilerimi almaya sorular soruyo ben o arada anlıyorum işin ciddiye bindiğini normalmi sezeryanmı dedi normal olursa normal olsun dedim drun ne dedi dei bu hafta muayene edicekti dedim. Neyse önlük verildi giydim yattım yatağa biraz biraz arada bi acı yokluyo beni geçiyo nst ye bağladılar saat 8:40. İnanın o saatler nasıl geçti çok hatırlayamıyorum ebeler geldi alttan baktı dr geldi baktı iyi gayet güzel kolay doğuracaksın filan diyolar yok diyorum ben doğuramıycam bunlar beni mecbur sezeryana alcak. Sancılar 15 dk ya düştü sonra 10 dk ya sonra 5 sonra 2 galiba. Regl dönemlerimde hastanelik olurdum o günleri filan getirdim aklıma dayan hatıra diye ve inanın regl dönemimde çektiğim sancıların yanında hafifti doğum sancısı ebeler geldi saçını görüyoz bebeğin ıkınmayı biliyomusun filan dedi bunlar benle kafa buluyo diyorum ya ne saçı ne başı vallahi bak saçını görüyorum sancı geldikçe ıkın dedi öyle yapmaya çalıştım beni doğumhaneye aldılar sancın geldikçe ıkınıyosun 2-3 kere ıkınsan tamam dediler oturdum yatağa sancı bekliyorum yok sancı güldüm hatta geçti diye. Allahım yardım et dedim, bebeğimle konuştum o arada hiç üzmedin beni şimdide üzme nolur diye. Ardından geldi sancım ıkınmaya çabaladım başarılı oldumda ebelerinde yardımıyla bi ara bi bebek sesi geldi hadi dedi dr ıkınmaya devam eşide gelsin tamamdır. Ben inanamıyorum. Sağlıkjlımı dedim duymuyomusun sesini dedi. Duyuyorumda nasıl bi ruh halindeyim anlatamamki ben sana be ebe o sesten fazlasını istiyorum görmek istiyorum onu. Eşide geldi dikiş atıldı kaç dikişim var inanın bilmiyorum dr söylemiyim dedi bende ısrarcı olmadım. Bebeğimin sesini duydukça ağladım işlemler bitti giyindim kalktım ve bebeğimi gördüm anlatamam arkadaşlar tarifi yok inşallah hepiniz yaşayıp görüceksiniz. Sandalyeye oturdum odama doğru yol alıyodum eşimide ağlarken gördüm pilimin bittiği an yani.
Kemal Çağanımın 2.990 gr, boyunu söylemiyolar cuma kontrolü var o zaman söyleyeceklermiş evde ölçüyüm dedim yok bacakları filan hep anne karnındaki gibi olduğundan yanlış olcek bulaşmadım hiç. Sütünün azlığından sarılık olabilir bebek başlangıç mamaları alın dedi dr. üzüldüm tabi alırsam alışıcak ve belkide emmez diye düşünerekten almadım eve çıktığımda bakarım gidişata dedim. Şükür geliyo sütümde foşu foşur olmasada emdikçe çoğalıyomuş zaten. Cuma gittiğimde olumsuz bi şey söylerse mama alırım tabi.
Doğum hikayemide özellikle anlattım uzunca normal doğum isteyipte benim gibi korkan arkadaşlar için ,hakkımızda hangisi hayırlısıysa o olsun tabi ama normal isteyen arkadaşlar valla yaparsınız ben yaptım ya herkes yapabilir diyorum :)))[/QU
allah analı babalı büyütsün canım bebeğine uzun ömür versin bizede böyle doğumlar nasip etsin inşallah :nazar:
Selam kızlar!

Kayra ve hatıra doğurmuş, analı babalı büyüsün bebişleri.

Doktordan geldim. 2750 gr olmuşuz. Biraz akıntım vardı, muayene etti, enfeksiyon varmış, fitil verdi. Kalp atışını istedi gene, düzgün buldu. Suyumuz, yağımız hepsi iyiymiş :)) 4 Ağustos'ta tekrar gidicem, kesin tarihi o gün alabilicez :KK43:

1 yeni doğmuş bebek gördüm, gözlerim doldu :)

Çok çok yoruldum, geçmişi sonra okuyacağım. Öptüm hepinizi akşama görüşürüz.
maşallah oğluna :nazar:
Doktordan geldık;

Oğlumun suyu cok ıyı.. kılosu da cok cok ıyıymıs.. ama şu kadar bu kadar demedı.. saglıgımız yerınde.. tarıhımız aynı..

Tahır beyle sohbet ederken.. dedım ki.. cok kılolu olsa ıdı.. erkenden alırdınız dı mı?? Dedı kesınlıkle hayır.. bır bebegın kılolu olması onun kronolojık gelısımını tamamlamıs olması anlamına gelmez dedı.. eger bır ınsan yavrusunun 40 haftalık gelısım suresı varsa,bunu 37 lerde falan sadece kılolu, demekkı gelısmıs dıye almak cok cok tehlıkelıdır dedı.. sadece suyu azalırsa ya da saglık sebeplerı geregı cerrahı mudahele yapılabılır dedı.

Eger bebek kendılıgınden 37. haftada geldı dıyelım dedı.. demek kı o gelısımını erken tamamlamıs ve de ondan dogmak ıstemıstır dedı.. onu da tıbben acıklayamıyoruz dedı.. o yuzden senı her sezeryan hastası gıbı.. o zamana kadar kendı gelmek ıstemezse.. normal dogum tarıhınden 3-5 gun once alarak hamılelıgını sonlandıracagız dedı.

Bilginize efendim..
oğluna maşallah evriş sen olmasan topik bilgi yönünden ekik kalırdı iyiki varsın
Bu arada.. sol gogsumun altında elıme gelen bı kıtle vardı son bır aydır.. Tahır bey e gosterdım.. hamılelıkte sık olan bısı.. yanıltabılıyor, kendılıgınden gecme olasılıgı da yukse dedı,düzgün bir kitle dedi.. ıyı huylu derız bız bunlara dedı.. ama adamın ıcı rahat etmedı.. haftaya cuma meme ultrasonuma alacak benı.. ıcımız rahat etsın dedı.. hakkımızda hayırlısı artık..
geçmiş olsun inşallah hiç bisey çıkmayacak
bu arada salifo şerbet için lohusa şekeri almıştı dün..kilosu 30 tl imiş.arzolunur
ohaaaaaaaa be sanki altın posettte satıyolar bakalım cuma da ben alcam burda ne kadar bilgilendiririm
YETTİM ULAN YETTİM NE OLDU SİZE BELE COŞUKLAR

buralarda kimse su-elektriködemiyor bizim dışımızda.belediye her sene değerli hemşerilerimiz birikmiş su faturalarınıza %80 indirim yaptık diyor tınlayan kim.evlerde 2-3 klima elektrik kaçak..hatta elektrikçi çağıracaktık eve bir sorun için kaçak dahil herşeyi yapıyoruz ağbi dedi..
devlet mecbur herşeyi bedava vermeye mantık bu.
geçen bir polis arkadaş şöyle birşey anlattı.bunlar göreve giderlerken bakmışlar yolda iki iki kişi el ediyor.şikayetleri var diye durmuşlar acele acele.meğer adamlar ekip otosuna otostop çekiyorlarmış.bunlar da siz kendinizde misiniz ekip otosuna ıtıstop çekilir mi demişler.cevap şu olmuş araba devletin değil mi? götğreceksiniz mecbursunuz.lanet olsun demiş çekmiş gitmişer.
zaten devlet onları besledikçe onlar başımıza çıkıyo lafa gelince onlardan düşkünü yok buralarda fakirde olsan ödemede anında kessinler ama biz onların uşagı olarak onlarınkinide öderiz vicdansızlar :mymeka:
nazan jenny anan dun akşam aklıma geldi. yoksa bu kız dogummu yaptı diye valla. haber yopk kaç gundur.
valla dün gece ben yazmıştım hatta
Canan dan haber;

Ev cok dagınıkmıs.. cok perısan oldum dıyor ıkı gundur,temızlemeye calısıyorlarmıs... ıyıymıs, bebısı de ıyıymıs.. bugun nst ye gırmıs, sancııs falan yokmus.. gece ugramaya calısıcam dedı..

Bilginise :)) Asayiş berkemal..
neyseki evrim haber vermiş
benden kısaca haberler...........

9 gündür kızımla cebelleşiyoruz..... emme problemimiz var...... ilk 3 gün mama verdik sonraki 3 gün makineyle süt sagıp verdik şimdi ise ssilikon uçla emzirmeye çalışıyoruz tek başıma emziremiyorum yazık kayınvalidem bebegi tutuyor ben ise gögüs ucunu sırtlarımız kollarımız tutuldu..... sarılık tehlikesi atlattık şükür şimdi iyiyiz.... annelik güzel oldugu kadar çok ama çok zor.... boşuna demiyorlar cennet annelerinin ayagının altında diye.... geceleri 2 saatte bir kalkıyoruz emzirmek için uyku diye birşey yok hep tedirgin uyudugundan dinlenemiyor insan gündüzde gelen giden oluyor.....hele zamana yetişemiyorum ne çabuk gece oluyor ne çabuk akşam anlamıyorum şükür atlattık biz darısı sizin başına hayırlısıyla:))))

kızına göremedim ama eminim çok güzeldir canım inşallah en kısa sürede bu süt problemini atlatırsın :nazar:

evrimm canandanda haber vermişsin teşekkürler,

benim yarın son günüm... giremeyebilirim. cuma sabahı erkenden hastanede olacağım. evrimim telefon numaranı bana gönderebilirsen telefonla haber verebilirim. internete girmem zaman alabilir.

artık foruma girmek o kadar heyecanlı ki ellerim titriyor...

kızlar biriniz sterilazatör linki vermiştiniz taze senmiydin o duruyosa gene verirmisiniz

benim yarın son günüm... giremeyebilirim. cuma sabahı erkenden hastanede olacağım. evrimim telefon numaranı bana gönderebilirsen telefonla haber verebilirim. internete girmem zaman alabilir.

allah yardımcın olsun kolayca kavusursun inş bebeğine dua et bizede

Tamam kuzum.. adını da yazarak bana mesaj atarsan kımden geldıgını anlamam kolay olur.. Allah yardımcın olsun.. guzel haberlerını beklıyorum..

ateş ölçeri kulaktan ölçenden mi aldınız kızlar bu konuda bilgi verirmisiniz

herkese merhaba,
HATIRA ve SıBEL,maşallah meleklerinize.
DEFNE,sağlıkla kavuş yavruna.
EVRıM ve BURCU,sizin de kuzucuklarınıza maşallah.
ben sık giremiyorum ama aklım hep sizde.
bebeğim hala ters ve doktorum 10 ağustosa sezeryan tarihi verdi,heyecanla bekliyorum.gelişimi hep ileri giderken bu kontrolde geri kaldığını görüp üzüldüm ama doktorum makat gelişli bebeklerde plesantanın bebeği besleme görevini tam olarak yerine getiremeyebildiğini söyledi,umarım teselli etme amaçlı beyaz bir yalan değildir.
sizden de iyi haberlerin devamını bekliyorum arkadaşlar,her konuda hakkımızda hayırlısının olması dileğiyle...

benim yarın son günüm... giremeyebilirim. cuma sabahı erkenden hastanede olacağım. evrimim telefon numaranı bana gönderebilirsen telefonla haber verebilirim. internete girmem zaman alabilir. artık foruma girmek o kadar heyecanlı ki ellerim titriyor...
Dualarımız seninle olacak canım, Allahım yardımcın olsun.. güzel haberlerle dön inşallah..

teşekkürler arkadaşlar evrimime haber verebilirim artık .. sağolsun...

keops tarihin hayırlı olsun.. benimde iki hafta önceki kontrolde geriydi sonra yine hızlandı, doğum tarihine daha çok var, sağlıkla gelsin vaktinde gelsin mert efe'n...

öptüm hepinizi,

ateş ölçeri kulaktan ölçenden mi aldınız kızlar bu konuda bilgi verirmisiniz

arkadaşım ben chicco nunkini aldım heryerden ölçüyo.hele yeni doğan yani küçük bebklerden popodan ölçülmeliymiş daha sonra ağız yada kulaktan.yani böle bişe al sende

bu arada bende bugun catı muayenesine girdim yandım anammmmmmm.kadın mahfetti beni.izne cıkcakmısta hanfendi seni sezeryan yapalım dedi hayır dedim 40 tane kusur buldu bana.çatım darmıs.nst ye soktu bebeğin kalp atısında sorun varmıs.cart curttt...yarın hemen alalım sezeryanla dedi.eve geldim napcam bilmiyom.galiba sancı beklicem ve normal doğurcamm.

Insallahh.. hakkımızda hayırlısı olsun Gelgıtım..

Doktor da dedı.. ne sana ne o na zararı olan bısı degıl usg dedı.. ama bakmam lazım dedı.. umarım hersey ıyı olur.. ben kotu dusunmuyorum zaten.. emınım sut bezesı.. ya da gereksız bır kıtledır hamılelıkten dolayı kaynaklanan..

selam evriş. daha önce bu konu geçtiğinde cevap yazmışmıydm hatırlayamadım. ama bende de 24. hafta civarından beri sol göğüs ucunda yani koyu olan kısımda hahfif bir şişlik arasıra beliriyor. USG de baktılar süt için hazırlanıyor bir sıkıntı yok dediler.. hala arada şişip geçiyor. bend edikkate almıyorum. belki içini biraz rahatlatır..

allah yardımcınız olsun. herşeyin tamam mı? bebekle eve döndüğünde ilk fırsatta bize bir fotosunu göster canım. herşey rast gitsin, sağlıkla kucakla bebeğini inşallah.

herkese merhaba,
HATIRA ve SİBEL,maşallah meleklerinize.
DEFNE,sağlıkla kavuş yavruna.
EVRİM ve BURCU,sizin de kuzucuklarınıza maşallah.
ben sık giremiyorum ama aklım hep sizde.
bebeğim hala ters ve doktorum 10 ağustosa sezeryan tarihi verdi,heyecanla bekliyorum.gelişimi hep ileri giderken bu kontrolde geri kaldığını görüp üzüldüm ama doktorum makat gelişli bebeklerde plesantanın bebeği besleme görevini tam olarak yerine getiremeyebildiğini söyledi,umarım teselli etme amaçlı beyaz bir yalan değildir.
sizden de iyi haberlerin devamını bekliyorum arkadaşlar,her konuda hakkımızda hayırlısının olması dileğiyle...
hiç üzülme KEOPS. benim bebeğim de son 4 kontrolde hep 1 ya da iki hafta geride çıktı. ama doktorum üzerine basabasa "son haftalarda yapılan ölçümler çok sıhhatli olmuyor, artı eksi yüzde on toleranslı hesaplanıyor, önemli olan bebeğin gelişimini tamamlamış olması" diyor. ben zaten minyon yapılı olduğum için bebeğimin de iri bir bebek olması zaten beklenmiyormuş. ben de gerçekten artık hiç takmıyorum. elimden geldiğince protein ağırlıklı besleniyorum. bol kalsiyum almaya çalışıyorum. gerisi allaha kalmış. sağlıklı olsun da elbet doğduktan sonra büyüyecek di mi?

ayyyyy teyzeleri kızım hakkında çok güzel yorum yapmışşınız bende duygulandım şimdi........

canım maşallah kuzunaaaaaaaa... kıyamam harika bir bebek maşallah...

Canım tekrardan hayırlı uğurlu olsun bebeğin, Allah nazarlardan saklasın,hep iyi günlerini gör inşallah.

Evrimim sanada geçmiş olsun inşallah hayırlı haberlerle geliceksin dr dan.

Gelelim bana 20.07.2009 saat 11:30 da anne oldum, hala şaşkınım , bebeğim yanımda bakıyorum inanamıyorum. Şükür iyiyiz, evimizdeyiz. Gündüz gayet güzel uyuyor , gece mesaisi yapıyo bıcırık .Şimdilik bu kadar. Allah hayırlısıyla hepinize yavruları sağ salim kucaklamayı nasip etsin inşallah.

hatıra, inanamadım canım maşallah ne güzel olmuş doğumun, darısı hepimizin başına...

ben bi totoyu devirdim öğlen, anca şimdi geldim, doğum olmuş vay be :))

duşumu aldım, çamaşırımı astım, yemeğimi yedim geldim. şimdi eşimin annemi getirmesini bekliyorum.
yarın annemle epey işimiz olacak. o yüzden topiğe giremem. girmedim diye de sakın doğurdum filan sanmayın. hiç niyetim yok. daha biraz eksikleri var, onları tamamlamak istiyorum. hastane çantam bile eksik dolu.

taze, evriş, maşallah bebişlere... son zamanalrd akilonun tam ölçülememesi normal dert edecek bir durum yok bence.. içiniz ferah olsun..

evriş, senin de kitle hamileliğe bağlı birşey bence, hiç canını sıkmayacak, sakın dert etme kendi,ne...

3M1K sende de amma toto varmış. biz de devirdik ama en geç 1 saat sonra işbaşı yaptık. bugün en çok PıNKY ve ben çalıştık. bunun üzerine ben yarın izinliyim.

Dr.dan GELİYORUZ...
Herkese selam olsun..
bugun dr.a gittik kızımız ii Allaha cok şükür.48 cm.boyumuz olmuş ve 2700 gr. olmuş :nazar:
Artık haaftada 1 gormek istiyor dr.umuz.her gittigimizdede nst ye baglıycaklar.bugun de bagladılar cok şükür her şey yolunda...Ama bir turlu yuzunu goremiyoruz gostermiyor küçük bebeğim.anlaşılan surpriz yapıcak bize..
şimdi de geçmişi okumayaa çalışıcam bakalım neler var.1 gun bile girrmeyince uçup gidiyor sayfalar...

3M1K sende de amma toto varmış. biz de devirdik ama en geç 1 saat sonra işbaşı yaptık. bugün en çok PİNKY ve ben çalıştık. bunun üzerine ben yarın izinliyim.

fazla şişmedi totom aslında ama bir devrildi mi zor kalkıyor :) ben de yarın giremem belki pek... tohtor bakacaz kendimize....

Dr.dan GELİYORUZ...
Herkese selam olsun..
bugun dr.a gittik kızımız ii Allaha cok şükür.48 cm.boyumuz olmuş ve 2700 gr. olmuş :nazar:
Artık haaftada 1 gormek istiyor dr.umuz.her gittigimizdede nst ye baglıycaklar.bugun de bagladılar cok şükür her şey yolunda...Ama bir turlu yuzunu goremiyoruz gostermiyor küçük bebeğim.anlaşılan surpriz yapıcak bize..
şimdi de geçmişi okumayaa çalışıcam bakalım neler var.1 gun bile girrmeyince uçup gidiyor sayfalar...

maşallah canım bebeğine...

EVRİŞ DOĞUM TARİHİN ÇOK GÜZEL İNŞALLAH SORUNSUZ SAĞLIKLA KUCAĞINA ALIRSIN :nazar: bende eşime diyodum sata göre bir gün gecikirse ne güzel olur diyodum 07-08-09 nasip

X