2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

bunun dışında herkes iyi dimi - yok bir yaramazlık???
bende bugün doktordaydım - nst ye de bağladılar - herşey yolunda bende ( yani bebeğin ufak olması dışında) Nst de anormal bişey çıkmadı sancım felan yokmuş hala, bebişim hala kordonuna dolanık ve çıkmaz bu saatten sonra yeri okadar geniş değil artık dedi doktor - 2100 olmuş anca ama 36. hafta ve 2000+ artık doğursam da erken doğumdan sayılmazmış ve bebişe hiç bir zararı olmazmış - içim rahat hiç aklıma kötü bişiler getirmiyorum hatta erken gelir felan bile düşünmüyorum artık - 3 haftam var her hafta nst - bu arada hiç memnun kalmadım nst den - ipleri canımı acıttı zaten bir kalabalık bir kalabalık 15 dakka bile tutmadı beni hemşire
Doktorla kan uyuşmazsızlığı iğnesini konuştuk - hani birkaç kişi daha negatif kan grubu burdan bilgi geçeyim - olur da bebek farklı kan grubundan çıkarsa ( Rh faktöründen bahsediyorum) Rhogam isimli iğne olmak gerekiyor - 72 saat içinde Fiyatı 145 lira ancak devlet bunu karşılıyo ama biraz zahmetli bir işlem - hastaneden rapor çıkartılıyo çünkü mor reçete ile veriliyo Ama dediğim gibi Rh farklı ise anne ile bebeğin bu iğne şart

bende bugün doktordaydım - nst ye de bağladılar - herşey yolunda bende ( yani bebeğin ufak olması dışında) Nst de anormal bişey çıkmadı sancım felan yokmuş hala, bebişim hala kordonuna dolanık ve çıkmaz bu saatten sonra yeri okadar geniş değil artık dedi doktor - 2100 olmuş anca ama 36. hafta ve 2000+ artık doğursam da erken doğumdan sayılmazmış ve bebişe hiç bir zararı olmazmış - içim rahat hiç aklıma kötü bişiler getirmiyorum hatta erken gelir felan bile düşünmüyorum artık - 3 haftam var her hafta nst - bu arada hiç memnun kalmadım nst den - ipleri canımı acıttı zaten bir kalabalık bir kalabalık 15 dakka bile tutmadı beni hemşire
Doktorla kan uyuşmazsızlığı iğnesini konuştuk - hani birkaç kişi daha negatif kan grubu burdan bilgi geçeyim - olur da bebek farklı kan grubundan çıkarsa ( Rh faktöründen bahsediyorum) Rhogam isimli iğne olmak gerekiyor - 72 saat içinde Fiyatı 145 lira ancak devlet bunu karşılıyo ama biraz zahmetli bir işlem - hastaneden rapor çıkartılıyo çünkü mor reçete ile veriliyo Ama dediğim gibi Rh farklı ise anne ile bebeğin bu iğne şart

ben 28. haftada oldum.bir de doğumdan sonra olacağım.hastanede yatış gösteriyorlar devlet karşılasın deyü

bende bugün doktordaydım - nst ye de bağladılar - herşey yolunda bende ( yani bebeğin ufak kan uyuşmazsızlığı iğnesini konuştuk - hani birkaç kişi daha negatif kan grubu burdan bilgi geçeyim - olur da bebek farklı kan grubundan çıkarsa ( Rh faktöründen bahsediyorum) Rhogam isimli iğne olmak gerekiyor - 72 saat içinde Fiyatı 145 lira ancak devlet bunu karşılıyo ama biraz zahmetli bir işlem - hastaneden rapor çıkartılıyo çünkü mor reçete ile veriliyo Ama dediğim gibi Rh farklı ise anne ile bebeğin bu iğne şart

canan güle güle pislensin evin...hatta hiç pislenmesin..yavrukuşuna da maşallah..doğduktan sonra sen onu süte boğarsın, topiş olur..

ben 28. haftada oldum.bir de doğumdan sonra olacağım.hastanede yatış gösteriyorlar devlet karşılasın deyü

canım bende 28. haftayı biliyordum - yani netten okumuştum - sordum ozamanlar olcam mı o iğneyi diye - hayır gerek yok dedi bana - eğer 2. hamileliğin olsaydı olacaktın ama şuan gerek yok dedi - çok ilginç ya her doktor bildiğini uyguluyo - çok enteresan
Ayrıca eczaneden o raporla ilacı alırken- gidip istediğin eczaneden alamıyormuşun - eczacılar odasından öğrenmen gerekiyomuş hangi eczane sırada ( yani sırayla oluyomuş) ve gidip o eczaneden alabiliyomuşun
Tabi eğer paranla alacaksan herhangi bir eczaneden alınıyomuş ama raporla sadece sıradaki eczaneden alabiliyomuşun

canan güle güle pislensin evin...hatta hiç pislenmesin..yavrukuşuna da maşallah..doğduktan sonra sen onu süte boğarsın, topiş olur..

saol canım benim - pislenmesin evet - çok büyüo gözümde ev işleri artık ( nedense )
Göğüslerim çok büyüdü - yani ciddi ciddi dengesiz hale geldiler - bebişi süte boğarım dimi ???? İçimde bir korku var - ya sütüm gelmezse diye :KK43:(( bugün milupanın çayını aldım 15 gün kala içmeye başlicam

saol canım benim - pislenmesin evet - çok büyüo gözümde ev işleri artık ( nedense )
Göğüslerim çok büyüdü - yani ciddi ciddi dengesiz hale geldiler - bebişi süte boğarım dimi ???? İçimde bir korku var - ya sütüm gelmezse diye :KK43:(( bugün milupanın çayını aldım 15 gün kala içmeye başlicam

merak etme yaa..gelir gelir..gelmezse 1-2 gün randımansız olur anca..sonra devam foşur foşur inşallah..hiiiç korkma..suya devam..

bu forumdaki saatle gerçek saat neden farklı ki..bi yerden ayar mı yapmam lazım acaba??

merak etme yaa..gelir gelir..gelmezse 1-2 gün randımansız olur anca..sonra devam foşur foşur inşallah..hiiiç korkma..suya devam..

suya devam deyince - idrar tahlilim yine berbat - antibyotik te vermek istemiyorum son anda dedi - bana söz ver suyla halledecen bu işi dedi - söz verdim ama okadar çok su içiyorum ki - aha nereme içecem hiç bilmiyorum - ama antibyotik içmektense 5 lt çıkarırım suyu yeter ki okadar dayandım 3 hafta daha antibyotik içmek istemiyorum

suya devam deyince - idrar tahlilim yine berbat - antibyotik te vermek istemiyorum son anda dedi - bana söz ver suyla halledecen bu işi dedi - söz verdim ama okadar çok su içiyorum ki - aha nereme içecem hiç bilmiyorum - ama antibyotik içmektense 5 lt çıkarırım suyu yeter ki okadar dayandım 3 hafta daha antibyotik içmek istemiyorum

evet evet aman ihmal etme..ne kadar fazla o kadar kar demekki şu an senin için..

canan cım ben de uyumaya çalışıyim..sabah 8.30 da dr.da olmam lasım..hiç de uykum yok ama..iyi geceler canım..

yat yat uyumaya çalış ben hayalet gibiyim 3 gündür sabah ezanında uyuyorum ve erken kakmak zorunda kaldım - sersem gibi oluyo insan
yat uyu da kuzu dinlensin
İyi geceler

iyi geceler mercimek.tatlı rüyalar.ben de reora koşuyorum.güzel haberlerle gelesin inşallah

kızlar bu arada benim kasılmalar dunden beri siklastı sanki dun çok yoruldum ona bagladım ama bugunde devam ediyor buhaftalardan sonra sanırımn normal sıklasması sizlerin nasıl ???

bende bu hafta sıklastı yani bu haftanın basından beri gunde 4-5 vuruo ates basmalı terlemeli.. hakkımızdan hayırlısı ins

saat burda suanda 7 ve ben 5ten beri uyanıgım.yerimde takıldım olmadı kalktım olmadı bari pc basına geceyim dedim. dun gittigim ortamda bana dedilerki artık sona yaklastıgın yuzunden belli oluo. yuzum degismis ne demekse burnum buyumus :)) bide sonra markete gittik eve gel yerlestir vs gece sızdım hatıranın haberini okuduktan sonra. ama enfazla 5e kadar. bunada cok sukur. birazda heycanlıyım dra gitcez die .yani drumuz gelmeden ayrıntılya ve nstye gircez ins ptesi gelio drumuz.

hatıranın dogum hikayesini okuyunca epudralden bile vazgecesim geldi masallah benimde oyle sancılıdırki regl donemlerim rahim filminde de aynısı olmustu sabaha kadar uyuyamamıstım heycandan ama cekilince anlık biseydi ve regl sancısına donusmustu.. işte herkesin bir olmuo bakalım bebegin kilosuna baglı ama epiudral tercih edicem %99.9 :))

yatakta soldan saga donerken karnımı tutarak donuyorum cocugumu tutuomus gibi cok daha rahat oluo kuku sancısını hafifletio biraz..

mercimekim hatıraya cok ama cok selam soyle.. allah kurtardı darısı basımıza insallah

evrisim guzel haberlerle gelmissin drdan dun telaseden kutlayamamısım hayatım.

sibelin bebegi ne guzel dimi yaa masallah tatliskioya

defneecim son gunun hayırlı haberlerini alırız ve mmsini bekliycez bebisin fotosu icin

jenny evini gule gule kirlet hic kirlenmesin diycem ama imkansız :)) kız gittikten sonra kackee toz aldım supurdum sildim kapkara sular cıkıo:)) neyseki cam halı perdelerle derdim yok

birde topik acıcam 2009 annelerinin dogum hikayeleri diye . oraya yazarız toplu halde kalır. burdan boyle zor oluyo. hatıranınkini kopyalıycam. diger kızlarda ora yazarlar musailt olduklarında bakarız tamammi sekerler..

birde ruyamda dogum sonrası karnımı gordum dumduzdu cok hafif bi srakma vardı yok denecek kadar az catlaklarda az az kırmızı kırmızı kalmıstı. cok kotu bi goruntu yoktu. bana dun sar mar bisiler dediler ondan etkilendim galiba

X