2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Hatıra'yla konuştum şimdi...sesi o kadar pozitif ki anlatamam..sanki doğurmamış gibi, hala şaşkınmış, sürekli oğluna bakıyomuş bu benimmi diye...geceleri uyutmuyomuş sıpa, gündüz gayet güzel uyuyomuş..
doğum sancısının regl sancısı yanında solda sıfır olduğunu söyledi. (benim de regl dönemlerimin acayip sancılı geçtiğini bildiği için)..
bana o kadar moral verdi ki anlatamam sizlere..içimi rahatlattı..
yarın kontrolümü bi atlatayım gidicem bebeği görmeye kızlar...beklerim mutlaka gel dedi...gitmezmiyim hiç..canım benim..

Hatıra'yla konuştum şimdi...sesi o kadar pozitif ki anlatamam..sanki doğurmamış gibi, hala şaşkınmış, sürekli oğluna bakıyomuş bu benimmi diye...geceleri uyutmuyomuş sıpa, gündüz gayet güzel uyuyomuş..
doğum sancısının regl sancısı yanında solda sıfır olduğunu söyledi. (benim de regl dönemlerimin acayip sancılı geçtiğini bildiği için)..
yarın kontrolümü bi atlatayım gidicem bebeği görmeye kızlar...beklerim mutlaka gel dedi...gitmezmiyim hiç..canım benim..

bizden de çok selam söyle..bebişin fotosunu da getir bize

Ayy, bizim için de kokla iyi mi sıpayı.. Ay nasıl istiyorum birbirimizin eniklerini görmeyi. (tabii önce kendimiznkileri)

selam evriş. daha önce bu konu geçtiğinde cevap yazmışmıydm hatırlayamadım. ama bende de 24. hafta civarından beri sol göğüs ucunda yani koyu olan kısımda hahfif bir şişlik arasıra beliriyor. USG de baktılar süt için hazırlanıyor bir sıkıntı yok dediler.. hala arada şişip geçiyor. bend edikkate almıyorum. belki içini biraz rahatlatır..

Badecim, benimkisi sol gogsumun altında,ve baya bı kıtle.. ole meme ucu falan olsa emınım doktor da usg falan ıstemezdı.. hakkımızda hayırlısı..
taze, evriş, maşallah bebişlere... son zamanalrd akilonun tam ölçülememesi normal dert edecek bir durum yok bence.. içiniz ferah olsun..

evriş, senin de kitle hamileliğe bağlı birşey bence, hiç canını sıkmayacak, sakın dert etme kendi,ne...

İnsallahh.. saolasın cigerım.

Dr.dan GELİYORUZ...
Herkese selam olsun..
bugun dr.a gittik kızımız ii Allaha cok şükür.48 cm.boyumuz olmuş ve 2700 gr. olmuş :nazar:
Artık haaftada 1 gormek istiyor dr.umuz.her gittigimizdede nst ye baglıycaklar.bugun de bagladılar cok şükür her şey yolunda...Ama bir turlu yuzunu goremiyoruz gostermiyor küçük bebeğim.anlaşılan surpriz yapıcak bize..
şimdi de geçmişi okumayaa çalışıcam bakalım neler var.1 gun bile girrmeyince uçup gidiyor sayfalar...

Gözün aydın..

EVRİŞ DOĞUM TARİHİN ÇOK GÜZEL İNŞALLAH SORUNSUZ SAĞLIKLA KUCAĞINA ALIRSIN :nazar: bende eşime diyodum sata göre bir gün gecikirse ne güzel olur diyodum 07-08-09 nasip

tesekkur ederım Evrosum.. umarım denen tarıhte gelır.. hayırlısı bakalım..

Tesekkur ederım mercımekım guzel dıleklerın ıcın,insallahh..

Bu arada gıttıgın zaman bır de fotograf cekilseniz ne kadar güzel olur..

Süslerle ile ilgili yapmam gerekenler oldugu ıcın, onunla ugrasıyordum.. yoruldum da halıyle.. sabah gorusurus yavrular..

Didom.. güzel dileklerin için saol annem..

kızlar beni acayip bi heyecan sardı...yusuf yusuf modundayım...hele hatıra'yı duyunca çok tuhaf oldum..dün akşamdan beridir de çatım açılıyo sanki, alt takımlarda garip bi sancı var..sabah belki dr.çanak muayenesi yapar..tedirgin oldum açıkçası..

NURDANCIM banyonuzu güle güle kullanın. Geçmiş olsun ayrıca. Bizim de bir bitse şu işler! Hiç sevmem evde temizlik yapılsın! Ben de dahil olsam neyse, ben yapmıycam annem - Onur ve Hacer (kadın) evi hallaç pamuğu gibi atacaklar. Ben de mal mal durucam...
sagol tatlim, size de kolay gelsin, sen sakin bisi yapma, ben dun kadina yardim edeyim dedim yetissin diye, yamuldum resmen...
Dr.dan GELİYORUZ...
Herkese selam olsun..
bugun dr.a gittik kızımız ii Allaha cok şükür.48 cm.boyumuz olmuş ve 2700 gr. olmuş :nazar:
Artık haaftada 1 gormek istiyor dr.umuz.her gittigimizdede nst ye baglıycaklar.bugun de bagladılar cok şükür her şey yolunda...Ama bir turlu yuzunu goremiyoruz gostermiyor küçük bebeğim.anlaşılan surpriz yapıcak bize..
şimdi de geçmişi okumayaa çalışıcam bakalım neler var.1 gun bile girrmeyince uçup gidiyor sayfalar...
gozunuz aydin canim..

doğru ya, sen geç başladın, arayı kapatmak için öle hızlı yedin di mi?
ne olacak galiba ben doğurana kadar.... herkes bebeğini emziriyor olacak. olsun ben yine de fırsat bulursam haber veririm. kendim giremesem de EVRİŞi arar haber veririm.

yok canım senden sonra birsey yiyip icmedik kisa bir sure sonra kalktık zaten pazara gideceğimiz için

yarım litre ayran içtim az önce ondan mı böle oldum ya? valla narkoz almış gibiyim. yarım saat kestireyim bari.

lhey massallah yarım litre ayran davul eder insani nazan :)

didom ben bugun zeytinyaglı tazefasulye yapıcam yanınada domates soslu makarna ve tabikide yogurt. biz de yemek düzeni şöyle birgun protein birgun sebze yemeği. hergun et tuketemiyorum böğğğğk geliyor. aa bende semizotu salatası yapayım bari ikindi vakti yerim..ben yogun çalişirkene listemiz vardı hergun ne yapacagım belliydi hem ne yapcam düşüncesi ve paniği yokdu hemde dengeli besleniyorduk arada aklıma geliyor o liste..
mesela yarın biftek patates püresi ve öncesinde çorba var menude.. cumya gunude zeytinyaglı dolma yogurt çorbası ve erişte var.

Nazan ve Esrako ayol siz benm yaptıgım mantıyı bi yiyin bakalım sonra başka yerde yiyebilşcekmisiniz. bu konuda kendime acaip guveniyorum. benim elimden yiyen herkes aynı kanıda. hatta bu pazar emirgnda arkadaşlarla sarıküşkde yemek yerken bi tanesi mantı istedi ve deiki gülistanın yaptıgını yedikden sonra hiç cazip gelmedi dedi..

bu arada soguk çorba ne kız. eşin istemiş ya.

ah gulistancımbende çok guzel mantı acarım çocuklugumdan beri herkesler bayılır ama yaklasık bir yildir falan hiç yapmadım hamilelik oncesinde hep diyet yapmaya cabaldıgım için tedavi donemi çok kilo aldım çunku artık bebegim bir yasında falan olduktan sonra belki vakit olur:))

selam kızlar ya ben paso uyuyorum sizce bu halim normalmi?
bu arada bir bebişimiz daha olmuş süpeeer
fasulyeko canım kilosunu kaça aldın seyrandan?

dilek sekerin nası seker uyku yapar çok biliyorsun degilmii
yemiyorsun dimi artık hamburgeryok patates kola falannn

ayyyyy çok sıcak ya...... bayılacağım şimdi. klimanın altında oturayım desem bu dizüstü bilgisayarı kullanmam gerek ki o da hoşuma gitmiyor, hiç rahat kullanamıyorum. resmen ensemden boncuk boncuk ter akıyor. buz gibi suyun altına gireceğim birazdan.

ay kuzum kapattırırsanız balkonları falan oyle olur çok yakın oturuyoruz ben balkonda usuyorum resmen etlerim buz gibu hele aksamları su an kazak giydim ustume merserize tabi ama kazaklayım resmen acayip serin

Doktordan geldık;

Oğlumun suyu cok ıyı.. kılosu da cok cok ıyıymıs.. ama şu kadar bu kadar demedı.. saglıgımız yerınde.. tarıhımız aynı..

Tahır beyle sohbet ederken.. dedım ki.. cok kılolu olsa ıdı.. erkenden alırdınız dı mı?? Dedı kesınlıkle hayır.. bır bebegın kılolu olması onun kronolojık gelısımını tamamlamıs olması anlamına gelmez dedı.. eger bır ınsan yavrusunun 40 haftalık gelısım suresı varsa,bunu 37 lerde falan sadece kılolu, demekkı gelısmıs dıye almak cok cok tehlıkelıdır dedı.. sadece suyu azalırsa ya da saglık sebeplerı geregı cerrahı mudahele yapılabılır dedı.

Eger bebek kendılıgınden 37. haftada geldı dıyelım dedı.. demek kı o gelısımını erken tamamlamıs ve de ondan dogmak ıstemıstır dedı.. onu da tıbben acıklayamıyoruz dedı.. o yuzden senı her sezeryan hastası gıbı.. o zamana kadar kendı gelmek ıstemezse.. normal dogum tarıhınden 3-5 gun once alarak hamılelıgını sonlandıracagız dedı.

Bilginize efendim..

gozun aydın evrimcimm sonuna kadar boyle iyi phaberlerle gelesin insalahh
dr un çok guzel anlatmıs dogru diyor tabi kaldıgı kadar kalsın sayet baska engel yoksa

Bu arada.. sol gogsumun altında elıme gelen bı kıtle vardı son bır aydır.. Tahır bey e gosterdım.. hamılelıkte sık olan bısı.. yanıltabılıyor, kendılıgınden gecme olasılıgı da yukse dedı,düzgün bir kitle dedi.. ıyı huylu derız bız bunlara dedı.. ama adamın ıcı rahat etmedı.. haftaya cuma meme ultrasonuma alacak benı.. ıcımız rahat etsın dedı.. hakkımızda hayırlısı artık..

sanmıyorum aksi bir durum olsun gebelik hormonlarının yarattıgı birseydir diyorum ama sakın ihmal etme yinede aatlayıp unutma dogumdansonra falan tekrar yokla

Canım tekrardan hayırlı uğurlu olsun bebeğin, Allah nazarlardan saklasın,hep iyi günlerini gör inşallah.

Evrimim sanada geçmiş olsun inşallah hayırlı haberlerle geliceksin dr dan.

Gelelim bana 20.07.2009 saat 11:30 da anne oldum, hala şaşkınım , bebeğim yanımda bakıyorum inanamıyorum. Şükür iyiyiz, evimizdeyiz. Gündüz gayet güzel uyuyor , gece mesaisi yapıyo bıcırık .Şimdilik bu kadar. Allah hayırlısıyla hepinize yavruları sağ salim kucaklamayı nasip etsin inşallah.

ayyy eylem yaa gozun aydın allah analı babalı buyutsunn nasıda sıradan birsey gibi anlatmıssınnn herkes gibi benide salya sumuk ettin elimde pecete yazıyrum valla nası duygulandım of yaa ne mutlu sanaa

Selam kızlar!

Kayra ve hatıra doğurmuş, analı babalı büyüsün bebişleri.

Doktordan geldim. 2750 gr olmuşuz. Biraz akıntım vardı, muayene etti, enfeksiyon varmış, fitil verdi. Kalp atışını istedi gene, düzgün buldu. Suyumuz, yağımız hepsi iyiymiş :)) 4 Ağustos'ta tekrar gidicem, kesin tarihi o gün alabilicez :KK43:

1 yeni doğmuş bebek gördüm, gözlerim doldu :)

Çok çok yoruldum, geçmişi sonra okuyacağım. Öptüm hepinizi akşama görüşürüz.

massallahh senin kuzuyada tazem

kızlar, hani şu karyalo çevresine serilen şeyler var ya, bebek kafasını çarpmasın diye, sünger gibi hani... ne deniyor onlara? uyku setini yıkayacağım ama o beşiği çevreleyen şeyi yıkamasam ne olur ki? ona değmeyecek ki bebek. siz hep yıkadınız mı? belki kolay kurumaz ya da ne biliim şekli şemali bozulur diye endişe ediyorum da... şart değilse onu yıkamayım.

koruycu falan deniyor onlara sanırım uyku setinin içinde oluyor kenarlıkları diyorsun dimi
ben valla yıkamadım çunku o buyuk yataga 4 aylıkken falan yatırırım o zamanda okadar mikrop kapma olayı olmaz onlara degecek kadarbuyumuyor hemen donup onları agzaına falan sokmuyor

ama aklıma geldi bambmu besigin kaplama kılıflarını falan yıkamadım tabi ustune tam tamına yapılmıs sokup yıkamalımlıydım ustuned jelatini ile geldi ama dikim asamasında ne kosullarda olmustur bak hiçt akıl etmedim
yada buhar kazanlı utum var onla buhar mı tutsam hani hiyjyenik olması acısından

nazan ya o kenar korkuluk yumoşlarını bende yıkamadım aynen tarif ettiğin gibi biraz dolgulu olduları için banada şeklişemali bozulurmuş gibi geldi.kararsızım. ama onu beşiğinde kullanacagım için henuz vakti var. malum ilk 4-5 ay bambu sepeti kullancaz ya..

sen sepetin malzemelerini yikadınmı peki gulistenn yani komple kılıfını ortulerini yani sabitolan kenarlarda carsafını yastık kılıfını falan yıkadım tcabi de o ortleri sokup yikamadım

evrimm canandanda haber vermişsin teşekkürler,

benim yarın son günüm... giremeyebilirim. cuma sabahı erkenden hastanede olacağım. evrimim telefon numaranı bana gönderebilirsen telefonla haber verebilirim. internete girmem zaman alabilir.

artık foruma girmek o kadar heyecanlı ki ellerim titriyor...

ayyy defnecim hayırlı haberlerini bekliyoruz bak evrime mutlaka haber verr kirmizi bultenle yazını yazsın o da :))

ateş ölçeri kulaktan ölçenden mi aldınız kızlar bu konuda bilgi verirmisiniz

ben braun un kulaktan olcer olanını aldım canım

herkese merhaba,
HATIRA ve SİBEL,maşallah meleklerinize.
DEFNE,sağlıkla kavuş yavruna.
EVRİM ve BURCU,sizin de kuzucuklarınıza maşallah.
ben sık giremiyorum ama aklım hep sizde.
bebeğim hala ters ve doktorum 10 ağustosa sezeryan tarihi verdi,heyecanla bekliyorum.gelişimi hep ileri giderken bu kontrolde geri kaldığını görüp üzüldüm ama doktorum makat gelişli bebeklerde plesantanın bebeği besleme görevini tam olarak yerine getiremeyebildiğini söyledi,umarım teselli etme amaçlı beyaz bir yalan değildir.
sizden de iyi haberlerin devamını bekliyorum arkadaşlar,her konuda hakkımızda hayırlısının olması dileğiyle...

hayırıl olsun nevincim sezaryan tarihinizzz

kızlar bu arada benim kasılmalar dunden beri siklastı sanki dun çok yoruldum ona bagladım ama bugunde devam ediyor buhaftalardan sonra sanırımn normal sıklasması sizlerin nasıl ???

bu ara altta kimler var diye baktıgımda hep topik disindan kisilerin isimlerin goruyorum bakıyroumki eylul yada ekim anneleri çikiyor:) nasıl bizlerde hazirantemmuz annelerine sıkca bakıp heycanlanırdık smidi eylul ekim annelerindeki arkadasalr bizi okuyorlar allahım hala inanamıyorum sıranın bize geldigine hatta sıranın baslamıs oldugunaaa temmuzdan dourmayan kalmısmı girpi simdi bir ona bakayım

Canlarım kaç gündür yokum - kusuruma bakmayın haber de veremedim :eek: ama geçen hafta söylemiştim - bu hafta evimin temizliği bitmesi lazım son retüşlar yapılması gerekiyor diye - Evrim aradı akşam üstü :)))) hehe doğurmam ben öyle habersiz merak etmeyin yerimseniben
Ve evim temizlendi pırıl pırıl - herşey istediğim gibi oldu - yani stresli günlere son - artık rahat rahat oturup tarihim beklicem - bu arada pencere cam açmıyorum - tabi bunun bir bedeli olacak - elektrik faturasını düşünmek istemiyorum bu ay - klima durmadan çalışıyo ama napim okadar yoruldum kışa kadar hiç bir yeri açmicam az buçuk tozu önlemek adına
Şimdi biraz geriye göz atacam ama mutlaka bişiler kaçırırım malum gece saati - bana biriniz ufacık bir özet geçse nasıl memnun olacam bi bilseniz opuyorumnanaktan
Ben umuyorum ki herkes iyidir - ama doğum oldu mu olmadı mı çok meraklıyım ???

canan hemen ozet geçeyim

kayra da dogurdu eylem dee

eylem bugun yazdı kayra dun evrime mesaj atmıstısanırım

kher ikiside normal dogum yapmıslar eylemin dogum hikayesi uzun uzun birkaç sayfa geride var bakabilirsinnn

mendilini hazırla ama okumadan evel:)

anaaaaaa çok sevindim ya maşallah ikisine de
Kayracım ve Eylemcim Allah size ve yavrularınıza uzun ömürler versin - darısı başımıza
saol esram 20 sayfa geri gittim Sakaleyn yazdıklarını okuyodum hemen hızlı hızlı doğum hikayesine ilerlicem :) ay ama benim şimdiden gözlerim doldu senağlama

X