2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

arkadaşlar size doyum olmuyor ama benim gidip önce çamaşırları asmam sonra da duş almam lazım.

evet evet nazan ya tv de sara hapisdeydi ve karnı burnuydaydı ama biz öyle bişi islmedik yahuu

iyi bari, biz de şaşakalmıştık, eksik indirdik herhalde demiştik. şimdi oldu o zaman.ne yapcaz yani, yeniden mi izliycez? hangi bölümden itibaren acaba?

benim çitlembiği yine hıçkırık tuttu. nedense çok hıçkırıyor bu kız yahu.... hemen hemen hergün mutlaka....

şükür ameiyatım çok rahat geçtiçok agrım sızım olmadı bebegi dikişlerimden degilde tutmayı beceremiyorum çünkü normal ememiyor silikon uç takıp emziriyorum hem ucu hem bebegi tutmayı beceremiyorum kızım çok minik çünkü resimde büyük durduguna bakmayın tutmayıda becercem bakalım..... gögüs uçlarım yara olmadı silikon uçtan dolayı....

sibel bi yerde okumuştum silikon ucu takdıkdan sonra bebek bi kaç dk emsin sonra ucu çıkarın normal emzirin çünkü ucu çıkmış oluyor yazıyordu.öylemi yapıyorsun

Canım tekrardan hayırlı uğurlu olsun bebeğin, Allah nazarlardan saklasın,hep iyi günlerini gör inşallah.

Evrimim sanada geçmiş olsun inşallah hayırlı haberlerle geliceksin dr dan.

Gelelim bana 20.07.2009 saat 11:30 da anne oldum, hala şaşkınım , bebeğim yanımda bakıyorum inanamıyorum. Şükür iyiyiz, evimizdeyiz. Gündüz gayet güzel uyuyor , gece mesaisi yapıyo bıcırık .Şimdilik bu kadar. Allah hayırlısıyla hepinize yavruları sağ salim kucaklamayı nasip etsin inşallah.
eylem şakamı bu diye okudum inanamadım gerçekten çok sakin anlatmışsın allah analı babalı büyütsün yavrunu doğum hikayen çok duygulandırdı ilk senden okuduk doğum hikayeni diğer kızlar ne düşünür bilmiyorum ama benim içimi ferahlattın bu hikayeyle sayende şu an daha korkusuzum çok güç verdin bana
bizim kızımızın hala bir ismi yok. sürekli insanlar soruyor. herkese "doğunca karar vereceğiz" diyoruz. şaşırıyorlar. galiba artık bütün çiftler daha bebek planı yaparken kafasında netleştirmiş oluyor ismi. biz her konuda pek bi gevşek çıktık valla.... ne rahat çiftmişiz
bizimde yok sen naz diyodun ben on tane isim söyledim millete hepsinden vazgeçtim bende doğduktan sonra koymaya karar verdim. benim içime batıyo bi isim bulamamak ama
kızlar, hani şu karyalo çevresine serilen şeyler var ya, bebek kafasını çarpmasın diye, sünger gibi hani... ne deniyor onlara? uyku setini yıkayacağım ama o beşiği çevreleyen şeyi yıkamasam ne olur ki? ona değmeyecek ki bebek. siz hep yıkadınız mı? belki kolay kurumaz ya da ne biliim şekli şemali bozulur diye endişe ediyorum da... şart değilse onu yıkamayım.
ben yıkamamıştım yastığını yıkadım takımın şekli bozuldu biraz ama burda yazılanları okuyunca bende tedirgin oldum makinaya atmadan elimde yıkımaya karar verdim zaten doğar doğmaz büyük beşiğe yatırmicağmız için şu an gerek duymuyorum

milkshake fotoya yorum yazdım burdanda söyliyim maşşallah bebişin çok tatlı
doğumdan sonrada gelip bize bebişini anlattığın ve gösterdiğin için çok çok teşekkürler

yok canım benim hiç gögüs ucum yok hep uçla emiyor dogal olarak emsinde onada razıyım....

ben çıkıyorum görüşmek üzere kendinize iyi bakın...

Allahım yavrularımız geliyor birer birer..:nazar: Hepimizin yardımcısı olsun tanrım, çok duygulandım yaa mafoldumben

milkshake masallah kızına cok guzel seninde ii olmana sevindim canım
neyseki atlattınız

HATIRA cok ama cok guzel bi dogum hikayen var masallah. hepimize destek oldun. cesaret verdin insallah seninki kadar kolay dogumlar yasarız canım cok sevindim senin adına..

Selam arkadaşlar
Kayra ve Hatıra doğurmuş detayları okudum inanılır gibi değil ne kadar kolay çabucak gelmiş allah analı babalı sağlıklı uzun ömür versin.

tazem evrimim gözünüzaydın kuzeyede doruğada kocaman maşallah...

benden kısaca haberler...........

9 gündür kızımla cebelleşiyoruz..... emme problemimiz var...... ilk 3 gün mama verdik sonraki 3 gün makineyle süt sagıp verdik şimdi ise ssilikon uçla emzirmeye çalışıyoruz tek başıma emziremiyorum yazık kayınvalidem bebegi tutuyor ben ise gögüs ucunu sırtlarımız kollarımız tutuldu..... sarılık tehlikesi atlattık şükür şimdi iyiyiz.... annelik güzel oldugu kadar çok ama çok zor.... boşuna demiyorlar cennet annelerinin ayagının altında diye.... geceleri 2 saatte bir kalkıyoruz emzirmek için uyku diye birşey yok hep tedirgin uyudugundan dinlenemiyor insan gündüzde gelen giden oluyor.....hele zamana yetişemiyorum ne çabuk gece oluyor ne çabuk akşam anlamıyorum şükür atlattık biz darısı sizin başına hayırlısıyla:))))

Ayayayyy.. kıyamam ben siseee... Allah yardımcın olsun Sıbelım.. Allah nazarlardan saklasın evladını.. gercekten cok guzel bır kız.

iyi bari merak etmiştim sağol arayıp haber verdiğin için
senin doğum yaptıgını kim haber verecek bize kimi arayacaksın ?

Valla muhakkak bırınızı ararım kuzum.. Ikı burcu dan bırısını.. ya da esralardan bırısını.. bulurum muhakkak bırılerını..

Selam arkadaşlar
Kayra ve Hatıra doğurmuş detayları okudum inanılır gibi değil ne kadar kolay çabucak gelmiş allah analı babalı sağlıklı uzun ömür versin.

tazem evrimim gözünüzaydın kuzeyede doruğada kocaman maşallah...

Tesekkur ederım Damlacım..

:))

Allah hepinizden razı olsun darısı hayırlısıyla hepinizin başına. Doğumum normal oldu arkadaşlar. Nasıl oldu inanın bilmiyorum :) Sata göre 18 gün vardı galiba. Yani sata fazla güvenmemek lazım herhalde Allahın işi işte. Benimkinin geceleri hareketleri fazlalaşmıştı kaşıntılarda vardı pek uyuyamıyodum zaten. Kandil akşamı işte namaz kılmadım malesef ama dua ettim, tv deki hocalara eşlik edip artık hurma yemeyede başlıyım filan diyede aklımdan geçirdim. Eşim vardiyalı çalışıyo evde değil sabah 8 de gelicek . Uzatmıyım uyuyamadım yine saatı 5 yaptım eşimi aradım ya uyuyamıyorum ben diye. Konuştuk kapattık. Saat sabah 7:00 civarı karnımın içindeki bıcırık tekme attı sanki ve ben altıma kaçırdım sandım . Kalktım bi baktım evet ıslanmışım ama idrar değil bu tuvalete gidene kadar epey kaçırdım bi baktım peçetede kan var korktum, biraz şaşırdım ne ağrı var ne sancı. Bekledim biraz devam edicekmi diye baktım durdukça su devam ediyo. Eşimi aradım 7:30 gibi herhalde doğurucam benim suyum geldi dedim. 8 e doğru geldi. hastaneye gittik takside ufaktan bi ağrı girdi belime ve geçti. Hastaneye vardık doğumhane katına çıktık kayınvelidemi aradım o geldi sağolsun başıma drun biri geldi bilgilerimi almaya sorular soruyo ben o arada anlıyorum işin ciddiye bindiğini normalmi sezeryanmı dedi normal olursa normal olsun dedim drun ne dedi dei bu hafta muayene edicekti dedim. Neyse önlük verildi giydim yattım yatağa biraz biraz arada bi acı yokluyo beni geçiyo nst ye bağladılar saat 8:40. İnanın o saatler nasıl geçti çok hatırlayamıyorum ebeler geldi alttan baktı dr geldi baktı iyi gayet güzel kolay doğuracaksın filan diyolar yok diyorum ben doğuramıycam bunlar beni mecbur sezeryana alcak. Sancılar 15 dk ya düştü sonra 10 dk ya sonra 5 sonra 2 galiba. Regl dönemlerimde hastanelik olurdum o günleri filan getirdim aklıma dayan hatıra diye ve inanın regl dönemimde çektiğim sancıların yanında hafifti doğum sancısı ebeler geldi saçını görüyoz bebeğin ıkınmayı biliyomusun filan dedi bunlar benle kafa buluyo diyorum ya ne saçı ne başı vallahi bak saçını görüyorum sancı geldikçe ıkın dedi öyle yapmaya çalıştım beni doğumhaneye aldılar sancın geldikçe ıkınıyosun 2-3 kere ıkınsan tamam dediler oturdum yatağa sancı bekliyorum yok sancı güldüm hatta geçti diye. Allahım yardım et dedim, bebeğimle konuştum o arada hiç üzmedin beni şimdide üzme nolur diye. Ardından geldi sancım ıkınmaya çabaladım başarılı oldumda ebelerinde yardımıyla bi ara bi bebek sesi geldi hadi dedi dr ıkınmaya devam eşide gelsin tamamdır. Ben inanamıyorum. Sağlıkjlımı dedim duymuyomusun sesini dedi. Duyuyorumda nasıl bi ruh halindeyim anlatamamki ben sana be ebe o sesten fazlasını QUOTE]
Hatira allah anali babali buyutsun, ben dagildim okurken, ne guzelve rahat bi dogum gecirmisin..Kuzuna cabucak kavusmussun, allah nazarlardan korusun...

Canım tekrardan hayırlı uğurlu olsun bebeğin, Allah nazarlardan saklasın,hep iyi günlerini gör inşallah.

Evrimim sanada geçmiş olsun inşallah hayırlı haberlerle geliceksin dr dan.

Gelelim bana 20.07.2009 saat 11:30 da anne oldum, hala şaşkınım , bebeğim yanımda bakıyorum inanamıyorum. Şükür iyiyiz, evimizdeyiz. Gündüz gayet güzel uyuyor , gece mesaisi yapıyo bıcırık .Şimdilik bu kadar. Allah hayırlısıyla hepinize yavruları sağ salim kucaklamayı nasip etsin inşallah.

ne sakinsin sen eylem..yavaş yavaşokuyordum bi anda afalladım..sağlıkla büyüsün bebeğin...

mmmm bayilirimmm...

sen kisir mi dedin:KK43:(off bide patates salatasi mii; aksama patates salatasi yapayim bari..

bakma sen çok dile getirmiyorum ama ben de senin gibi kısır manyağıyımdır...

Evriş, Taze maşallah kuzularınıza...

milkshake canım ben haziran annesiyim 42 günlük oğluşum malesef hiç göğüs ucum yok benimde bende silikon uçla emziriyorum
hangi marka kullanıyosun bilmem ama şiddetle avent olanını tavsiye ederim 1 hem göğüsucu gibi sert
hem göğüs ucunun her yerini kaplamıyo kelebek gibi kanatlı tutmama falan da gerek kalmıyo hem bebişin burnunu da tıkamıyo
hı bi de arada pompayla sağ bebek emdikten sonra pompa da çok uç ıkartıyo malesef benim uşlar inatçı hala çıkartamadım
umarım yardımcı olmuşumdurrr

bu arada herkese hayırlı kolay doğumlar
allah hepinizi ve melekleriniz sağ salim kurtarır inşallahh
ben normal doğurdum eğer kourkup da normal istemeyen varsa allahım öle büyükki çok çok kolay hiç gözünüz korkmasın allah yar ve yardımcınız olsun

hı bi de sütüm artsın diye bana dua edin emi
siz hamişsiniz benartık ne hamiş ne lohusayım:KK43:((

off midem dehset bulaniyor sozde yemek yapicaktim uuyuyakalmisim:KK43:(mutfaga giresim yok, bu aksamda yemek Tibet'in ellerinden oper,gelince hallederim dedi, allah razi olsun, ne diyim..

X