2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

muizem ve evris aynı benimde öle.. sozde silik silik kandırıkcılar . deligin sagı solı dikine ustude enine cizgiler..popo selulit oldugundan net secemiom didom ama meme altını dun gordum hic bakmıodum altına şok oldum.. neyse atlatcaz bisekilde.

selam kizlar saat sabah 11.30dan beri ordan oraya ordan oraya, yarim saat once totomu koydum kanepeye dahada kalkmaya niyetim yok...cok yorgunum:KK43:(

muizem ve evris aynı benimde öle.. sozde silik silik kandırıkcılar . deligin sagı solı dikine ustude enine cizgiler..popo selulit oldugundan net secemiom didom ama meme altını dun gordum hic bakmıodum altına şok oldum.. neyse atlatcaz bisekilde.

bence bebisler cikip karin buzusunce bizi asil aci gercek bekliyor:KK43:(

evet cok tuttum tıpayı :)) tıpamız dusunce bakalım neler olcak. Allah bilir beni gulme tutar size yazdıgımı hayal ederim :))

selam canlarım .bende anne adayıyım allah izin verirse eylül sonu ekim başı gibi olacak doğumum.topikler arası gezerken sizin topiğinizi gördüm .çok az zamanınız kaldı meleklerinize kavuşmanıza.allah hepinizi sağlıkla kurtarsın inşallah.darısı benim ve diğer hamile arkadaşların başına.
hayırlısıyla doğumlarınız olsun allahım yardımcınız olsun .

selam kızlar sabah kasık ve bel agrısıyla uyandım ve halen devam ediyor önce dedim neler oluyor diye çabuk toprlandım odalar dandini ilk iş başagın odasından başladım cadı evde kalmıyor ama heryere yetişiyor kahvaltı yapmak istemedim olurda sancım sıklaşırsa hastaneye gidersem aç olmak için 1 bardak süt içiyordumki annem geldi farketsin istemedim ama anladı bizim cadı erken gelcek heralde diye taklıdı ama endişelendi oda burçinin beşigine ve yatagına çarşaf dikicekti onları göstermekiçin inmiş sonra yengeme verdi dikmesi için tekrar geldi içi rahat etmemiş çantaları tek tek gözden geçirdi buarada defalarca bak sancın fazlaysa hemen gidelim dr dedi ama istemedim hazır degilim diyorum belikde kızımın karnımdan çıkmasını istemiyordum ama inat ettim gitmedim kendimi işe verdim ama dinlenince tabi sancılar vuruyor belime şuan bile kasıklarım patıyacakmış gibi agrıyor ama nedense dayanılmayacak gibi degil inşallah yalancı sancılardır bunlar neyse kızlar kendimden haber vereyim dedim pazartesi annemin rapor işleri var onları hallettikten sonra dr cumu bir arayım ben doguma gidersem annemin raporlu ilaç işleri kalır kıyamam anacıma

kızlar yaaa
ben düşündüm taşındım karar verdim
bende sancı yok sizler gibi halbusiii :)) bu sancılar doğumu kolaylaştırımışşş hazırlıkmış rahmi hazırlamrışşş vss ama bende tık yok
ben ne düşünüyorum biliyomusun benim hafta dolucak geçicek sancı olmucek suni verilcek yine sancı olmucek mecbur sezeryan olcemmm
yani manda misali 10 aylıkken doğurucammm pehhhh

ya oyle deme adascım hiç belli olmazki bu isler daha 38 desin birazg unler geçsin baslayacak seninde dogumun salıgunu bir bulusalım sonra dogur emi))

ayyyyyyy ne güldüm ne güldüüm.. tıpa ve çanak ama en çok tıpa olayına kopttum. hani esprili t-shirtler vardı ya onlardan birinde bebek tıpayı çıkarmaya çalişiyordu. ayy dur ben resmini arıyım hemen dönerim.

didom ve mucizem doktora gitmişler maşallah kuzularımıza...birde seerni vardı sanırım doktora giden hepinizin gözu aydın.. hep mutlu haberlerle dönun inş.

tazem burcum ayy eşine inanamadım ya.. ayy iyi sabrediyrosun...aynı kayınpedrim gibi. kayınvalidem hep anlatır. köyden istanbula gelin gelmiş kadın hiç bi yer bilmez yaş 19 faturları ödemek için sokak sokak dolaşmış.

ayyyyyyyy başak ya lutfen doktora bi gidermisin nedir bu çarşambayı bekleme ısrarın. yahu annesi bebişini düşün bence hemen doktorunla görüş.kız inat etmeee

selamlarrrr

bugun benimde dr kontrolum varmıs minik ecem 3589 gr 52 cm cıktı dr +- 550 gr olabilir dedi en kotu ihtimalle 3 kilo oldgu kesin -550 olsa bile çok sukur allahıma
4 kiloya iri bebek 4,5 dan sonrasına çok iri anormal bebek diyoruz dedi yani 4 kiloya 4,5 af falan korkmaya gerek yokmus,

canım çok sıkıldı yanlız bu dr epidural onermniyormus yapmam tarzı konustu 15 dk lık islemin var zaten uyuyacak birsaat içnide yatagında olcaksın epidural uygulaması bile okadar suruyorhiç grek yok strese girmeye zaten bebegi gorup gorceğin 1 dk o da ne onemi var falan dedi iste ikinci dogum yok karın kasları yapısıklık vs olabilir isimizi zorlastırabilir uyanık olman vs vs dedi
epiduralde yastık konuyormus basın altına biraz daha yuksek oluyormus bas kısmı o da karında calısmayı zorlastırabiliyormus falan yani yapmam dedi direk bende birsey diyemedim

dedim gozumu acıp acıyla uyanmaktan çok korkuyorum oglumuda oyle dogurdum falan nolur ya diycektim nerdeyse dedi merak etme acıyla uyanmayacaksın uyanmadan agrı kesicin yapılcak falan dedi of yani sinir oldumm

bu arada adam yarın tatile çikiyor pek çogunuzun dr u gibi ve 29 una katdar yok yaklasık 10 gun o arada birsey olurda dogurursam valla uzulmeyecem bu dr olmaz baska dr la dogururum artık:))))
ilk bebegi ben gormek istiyordum onun haricnide cidden fobim var uyanıp agrı ile karsılasmak istemiyorum sersem gibi olmak istemiyorum dinc uyanık sekilde bebegimi gormek rahatca bakmakistiyordum of yaniii kendtimi buna hazırlamıstım acayip birsekilde tepetaklak oldum

ayrıca sonda takıyormusuunz dedim kimni takmıyor evet dedi ama sen uyuduktan sonra takarızdedi onada sasırdım henmen uyudugunuz an çunku kesip bebegi alıyorlarki anezteziden etkilenmesin diye bunuda ilkkez duydum sen uyuynca takarız diyeni
uyanıkken sadece damar yolu acılcak dedi bu kadar dedi of yani

nst ye de simdi agrın falan yoksa girmene gerek yok dedi 29 unda ben donunce gel nst ye gir bakalım sonucuna dedi

aneztezi klinigi ile gorusturdu beni tum geçmis bilgilerimi falan verdim 29 unda nst ye girmeden aneztezi nin birkac tahlil istegi olcakmıs onları da o zman yaptırcam yani doguma birkaç gun kala gittigimde yapılcak iste boyle benim muaynede boyle geçti

kızımın guzel bir resmi var yine yuzunu goterdi bize sagolsun pazartesi ancak iboya sirkette tarattırıp sizlere yollayabilirim gormek isterseniz simdilik benden havadisler boyle

kızlar kaçıncı haftadan sonra bebişler küvöze girmiorlar.

valla lalcim allah korusun ama 39* haftalık oluqp herhangi bir sorundan kueze konanda varr ama aslolan bizimkiler artıkkuvezlik değiller yani buyuk ihtimalle hepimizinkiler
çunku 2 kiloyuçogu geçtil haftaları iyi 32 haftada son ciger glisimi baslıyor bir madde var sulfaktinmi neydi o uretilmeye baslıyor ondansonra bir hafta sonra yani 33 de bile dogsa kuveze girmeden soluk alma ihtamil çok yuksek hani için rahatolsundiye sordun sanrıımn rahat olsun gercektende

size bişey anlatacam - dün bir sınıf arkadaşımla konuştum ( kız bulgar) 2.5 ay önce doğum yaptı - biraz sohbet ettik ve işte yalancı sancılardan gerçek sancılardan bahsettik
Kız bana şunu söyledi - gerçek sancın olsa bile korkma zaten dedi benim tıpam düştü ve anca 2.5 saat sonra sancılarım geldi dedi
Şimdi ben bu tıpaya taktım o ne ki :uhm: acaba ismini farklı bildiğimiz bişey mi

kızlar yazmıs ama alıntı yapmnıstım bende yazayıp nisan gelmesinden bahsetmis.)

selam kızlar sabah kasık ve bel agrısıyla uyandım ve halen devam ediyor önce dedim neler oluyor diye çabuk toprlandım odalar dandini ilk iş başagın odasından başladım cadı evde kalmıyor ama heryere yetişiyor kahvaltı yapmak istemedim olurda sancım sıklaşırsa hastaneye gidersem aç olmak için 1 bardak süt içiyordumki annem geldi farketsin istemedim ama anladı bizim cadı erken gelcek heralde diye taklıdı ama endişelendi oda burçinin beşigine ve yatagına çarşaf dikicekti onları göstermekiçin inmiş sonra yengeme verdi dikmesi için tekrar geldi içi rahat etmemiş çantaları tek tek gözden geçirdi buarada defalarca bak sancın fazlaysa hemen gidelim dr dedi ama istemedim hazır degilim diyorum belikde kızımın karnımdan çıkmasını istemiyordum ama inat ettim gitmedim kendimi işe verdim ama dinlenince tabi sancılar vuruyor belime şuan bile kasıklarım patıyacakmış gibi agrıyor ama nedense dayanılmayacak gibi degil inşallah yalancı sancılardır bunlar neyse kızlar kendimden haber vereyim dedim pazartesi annemin rapor işleri var onları hallettikten sonra dr cumu bir arayım ben doguma gidersem annemin raporlu ilaç işleri kalır kıyamam anacıma

ya basak anlamıyorumki ben seni anacım derdin ne neden dr u aramıyorsun neden dogurmamak için direniyorsun sanki hiç korkmuyormusun ya ters gidin birsey olursa evde kendi kendinemi durumunu kontrol etceksin yani anlamadım ben bu isten birsey kasıklarım patlıycak gibi olcak ben evde oturcam yok isleri dusuncem falan hiç kafam basmadıııı

basak yanlıs anlama ama bence hata yapıosun beklemekle. su sancıların cok sıklasmaya basladı kotu bisey olmasından korkuyorum sonucta bebeginin saglıgı onemli. hic olmazsa drunu arasaydın cumaya kadar dincekmi sancıların . sen kendini daha ii bilirsin ama bence druna danıs ona gore bekle..

basakcim bende arkadaslara katiliyorum, bence doktorunu hemen ara..nstye falan gir, bebegi strese sokma...

esrako masallah tosun ecemize. sanırım senin ecen en tosunumuz olcak bu gidisle..

drun tatilde olma piyangosu sanada vurdu demek ama anladıgım kadarıyla cokta tın durumundasın epudralden dolayı.

olsun ece icin hangisi hayırlıysa o olsun canım kendini sıkmaya degmez.

senin kız manken olcak cok pozcu masallah

Esracim masallah ece'ye..
sonda takmak 2 snlik is, hele kadinlarda o yuzden uyuduktan sonra takmalari daha iyi, bana takip takmayacagini bilmiyorum, sorayim bidahakine..

X