2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

esrako dr keserken hemsire sondayı takar telaslanma o iside dr yapcak deil ya . eszamanlı halledilir bisekilde..

ya su parmak arası terlik giyemeyen tek ozurlu benmiyim acaba.. oterlikler cıktı cıkalı giyemiorum arasını acıtıo rahat edemiorum kendimi cok cıplak hissediorum nedense..

yıllarca parmak arası terlik iki sn lik bile giyemedim evin içinde bile katlanamıdm ayaklarım yara oldu parmaklarım acıdı faan ama inat ettim alıscam bende diyçok guzel modeller var parmak arası ve cirkin ayaklarda bile guzel duruyor benim ayaklarince uzun sandal gibi normal terplik çok tipsiz duruyor plajda falan normal terlik islak ayak ile insanın ayagı one kayıyorf alan çok rahatsız dedim alıscam parmak arasına ve naptım ettim giye giye zorla alıstım sua noyle rahat ki nası acıyormus ayagım anlamıyroum resmen giye giye alıstım hiçç acımıyor su kilomla parmak arasındanbaska birsey giyemiyorum evdedesokaktata

ÇÜRÜK GİBİ ACILAR

Kızlar 1-2 gündür karnımın bazı bölgeleri (özellikle bebişin kol ve ayağının hareket ettiği yerler) içten çürük gibi acıyor... Evet tarifi aynen böyle çürük gibi... bu acıyı yaşlayan varsa barnak! kaldırabilir mi :))

bende oluyorr berke gelip karnımı seviyor kendince ama acıyor elleme diyemiyorum resmen elinle oksayınca bile çuruk gbii acılar var her yerimden acı agrı çıkıyor artık offf

arda arda arda geçen seferde yazmıştım çok anlamsız ve gereksiz bir alınganlık yapıyorsun.bu topiği açıp böyle güzel paylaşımlara ve arkadaşlıklara vesile olmasaydın inan daha farklı şeyler yazılırdı sana.buraya kaç işi bir iki kere bir şeyler yazıp çıkıyr,hep kendileriyle ilgilenilsin istiyor bilemezsin.keşke bu yolu benimseyeceğine paylaşmayı,ısrarla kaynaşmayı benimseseydin..

ben bir haftadır...neva sağolsun ayak ve ellerini dayıyor ve tüm gün çekmiyor..bazı kadınların dışardan morluk oluşuyormuş bunu biliyo mudun.resmen çürük yani

hadi ya, ben yakında morarabilirim belki o zaman.... :S

son 2 saattir yazdıklarınızı okuyorum.aslında artık bişey yazmamaya karar vermiştim.sadece okuyup çıkıyodum malum hepinizi merak ediyorum.ama beni sorman beni şaşırttı.etrafıma bakındım hangi arda kim benden mi bahsediyo acaba dedim herhalde burdaki tek arda benim.canım sorduğun için çok sağol bu bile yetti de arttı bile.bebişim son 10 dakikadır karnımda ordan oraya vurup duruyo kendini.yarın anneannemiz gelcek onumu hissetti acaba diyorum.yine yalnız bir akşam eşim yine yeniden nöbette.bu salı kontrole gidicem ama bebişim maalesef son haftalarda gelişme göstermedi.herkesin bebeği 3 kiloyu bulmuş benim doğuma az kalmasına rağmen daha 3 kiloyu göremedik.biraz endişeliyim bu salıyı iple çekiyorum çatı muayenem var ve bebeğimin son durumunu öğrenicem herşeyin hayırlısını dilemekten başka bişey gelmiyo elimden.bazen tamam bu kesin doğum sancısı dediğim sancılar yaşıyorum ama 5 dak sonra hiçbişey kalmıyo.yine gelmedin bebeğim diyorum.bir sordun bak neler yazdım meğer ne çok dolmuşum dahada yazardım ama neyse boşver.tekrar sağolasın.:1hug:

sana dedim tabiki canım, başka ardamız yok bizim topikte :) en son hormonlar yüzünden canın sıkılmıştı biraz, cvp yazdık ama sen de çıkmıştın yazana kadar... neyse şimdi daha iyi gördüm moralini,... topiği açan kişi olduğun için her topiğe girişimde ilk sayfadaki isminden hep aklımdasın zaten.. Fazla konuşamadık o ayrı.. Bebişinin hareketlerine maşallah. Anneannesi de gelince ona daha iyi bakar canım, sana da yardımcı olur işte ne güzel... 3 Kiloyu da bulmuştur artık bence... Bulmamışsa bile mühim değil, bebişler abi abla oldular bile benim gözümde maşallah.. Doğsalar kendilerini idare edebilirler... Henüz çok ciddi bir sancı yaşamadım ama kasılma ve adet ağrısı gibi oluyor arada... Habersiz bırakma bizi sen, gel yaz müsait oldukça... Liste de yapılıyor tarihi falan belli olursa bebişinin yaz ki burko arkadaşımız ekleyebilsin seni de...

ben geldim yaa bişi sölicem bugün bebek oynadıkca kasıklarım ağrıyor sızlıyorr böle hemen wcye gidiom bişi olmuyor acaba enfeksiyondan mı ki?

kiyamam ben sana, bugun kulaklarini cinlattim, iki tasin arasinda, Tibet banyoya malzeme bakarken bende yan dukkanda terlik baktim, kirmizi parmak arasi dalli pullu bisi buldum sen aklima geldin, keske imkanim olsada yollayabilsem sana...kendime aldim cok sicak olursa yedek dursun diye...

Ahh ahh ahh.. kıyamam ben sana.. almıs kadar oldum kuzum, saolasın.

dus alıp cıksaydın evrim keske.. bi nebze ii gelirdi. gerci 5 dk kalamdan kuruosun ve yine terlemeye baslıosun ne olcak boyle bilmem. bizde yarın cıkcaz o islere

Ya yavrum...dus ıle alakası yok.. ole nefes alamıyorsun ki.. nası zorluyor.vichy anti-strech marks ı almak ıstıyorum.. netten mı aldın sen, nedır fıyatı?? yardımcı olursan sevınırım kuzum..

esrako dr keserken hemsire sondayı takar telaslanma o iside dr yapcak deil ya . eszamanlı halledilir bisekilde..

ya su parmak arası terlik giyemeyen tek ozurlu benmiyim acaba.. oterlikler cıktı cıkalı giyemiorum arasını acıtıo rahat edemiorum kendimi cok cıplak hissediorum nedense..

Aslında rahatını bulsan kesın muptelası olursun o terlıgın.. ayagında yokmus gıbı.. cok rahat edersın.. bı tane adıdaslarım var benım mesela.. resmen terlıgın muptelasıyım..

ardacım selam

topigi ilk actıgın gunlerde yazıstıgımızı hatırlıyorum

ama sonra yok oldun neden bir ara bile iki satır yazmadın neden topik actın yok oldun bu merak konusu benim içimde tabiki senin seciminde su kadar zamandan sonra geldiinde yakınlık beklemen yada ilgi biraz sacma oluyorçunku kimse seni tanımıyor geğçmisini bilmiyor geblginle ilgili bilgimizde yokk ne sorsak havada kalacak kimsenin yanıt vermemisi ben dahilb undan oturu

sayet hala topikte isen okuyorsan yanıtlarsan çoksevinirim niye yazmadın bunca zaman merak ediyorum dogrusu bunun nedenini paylasımçokg uzel birseyçunku suanda sıra sıra arkadaslar dogurdukca inanılmaz heycanlanıyoruz
testler tahliller zamanımızda boyle geçti cinsiyet ogrenirken falanda payylastıkca artan mutluluklar yasadık sen nerelerdeydin bunca zaman niye yoktunn

madem artık buralardasın okuyorsun lutfen sitem etmeden sende yazmayı dene yaz emin ol yanıt geleecektir en azından ben yazacagımm

SıZDE DE OLUYOR MU?

Sinek (daha doğrusu yakarca) ısırığı gibi anlık acılar. Kollarımda, bacaklarımda sanki iğne batıyormuş gibi acı - kaşıntı hissi uyandıran şeyler. Bakıyorum, hiçbir şey yok sinek - böcek tarzı? Evde oluyordu, annemdeyim şu anda. Burda da oluyor? Hem her taraf kapalı. Nedendir acaba?

benimde başparmak ve yanındaki birbirine çok yakın o yüzden acıtıyor.bir de şak diye müdahalesiz giyemiyorum.bu sebepten topik de adm mutasyon ayaklıya çıktı.sonrai süreçte ayak fotosu koyup temize çıkardım ayacıklarımı

Kulaklarım çınladı yaf?

Son düzenleme:
bende sancı deilde kasılma oluyo bide sabahları kasık batması ..ama karnım iice asagıya indi.gogusaltı 4 parmak dumduz gobek altından baslıo yusyuvarlak kuculdu gibi

ne zaman indi babyim..? hergün aynaya bakınıyorum indimi diye..rahat nefes almak istiyorum ben..mafoldumben

dün akşam şöyle bir bakındım hemen çıkmak zoriunda kaldım ama şok haberi gördüm..

allahım ne kadar şeker ne kadar tatlu yusufumuz allah uzun ömür versin ona nasıl olmuş böyle acele böyle çabuk inanamıyorum hala en son sancım var demişti deryam sonrada yusuf geldi....

maşallah kuzucuğuna..senin de az kalmış..ne heyecan vardır şimdi sende..:) güzel heberlerini eksik etme..fotoları bekliyoruz ona göre..

selam kızlar ben doktordan geldinm beni en çok heycanlandıran sancıların başlamış demiş olması şu an geri kaln herşey önemsiz geliyor içimde garip bir heycan bir korku var . doktorum bugün tatile çıkıyor ayın 3ünde gelcek ozamana kadar doğurmam heralde zaten doğurmamam için ilaç verdi erken doğmasıda iyi değil sonuçta çatıyada ayın 3ünde bakacak inşallah normal doğum için bi problem olmaz

gözün aydın..sen de çanak kontrolü yaptıranlardan olcan demek..bis de öle

Dohtordan geldik... çok yorgun ve bitkinim... sabah da 4.30 dan sonra doğru düzgün uyuyamamıştım zaten... Çatala yattık... 2 parmakla baktı, jel sürdü... düşündü taşındı net birşey diyemedi.. kiloyu da tam ölçemedi, ultrasona sığmıyor artık bebişler... Bir ölçtü 3 kg civarı çıktı bir ölçtü biraz daha fazla çıktı ama kendisi de söyledi bunlar yanıltıcı olabilir diye... Haftaya daha detaylı bir görüntüleme aletine gireceğim, orada bakacaklar bebiş kilosu boyu vs.. Tabi haftaya kadar doğurmazsam... Karnım normalden biraz büyükmüş... Bebek de önde çıkıyor, ama ölçümler net değil tabi... İşte bele...

maşallah yavrucuğuna tü tü tü...çanağa erken bakmış hakkaten be kuzu..

bir daha bakacak sanırım, biraz pimpirikli... haklı kendince...
bir de zaten benim anlamadığım şu; bu çatıdır rahimdir vs. yani açılması gereken ne varsa bunlar doğum sancılarıyla birlikte bir genişleme açılma göstermeyecek mi zaten? dolayısıyla şimdi bakması sadece fikir edinme gibi geliyor bana... yani o sancı nişan su üçlüsünde zaten vücutta bir kısım ciddi değşiklik olacak... öyle değil mi?...

ohoooo..o zaman kimbilir kaç defa bakacak..saat başı..:ecrin_bebek:

iyiki sızmışım ilk defa bilgisayar başında yemişim fırçaları..telefon kullanmama alışkanlığı eski bir hastalık.herkes kızıyi bana öpüyorum sisleri
mucizenin çanağı anlaşılamamış kendi gibi gizemliymiş
benden havadisler ise şöyle doktor herşey harika dedi.mide kalp böbrek hepsine baktı.neva sultan 3250 kg 50 cm olmuş maşallah.nstye girdim sancı yok.diğer önemli hadise an tahlilinde ilk defa kanım düşük çıkmadı ferro sanol kullanmanın farkı olabiler.
nevanın nevresim takımlarını da aldık.inşallah bir daha neva hanım için sokağa çıkmam.pazara gittik.sıcağı anlatamam.şimdi de nevresim takımları ve sonradan alıp biriken eşyaları yıkanıyor hanfendinin.böyleyken böyle..çok fena yamulttu sıcak beni

günaydın kuzu..maşallah neva'ya...kocaman olmuş...
sıcak beni da yamulttu bugün..fenaydı çok fena..

Mucize yazmış Dide yazmamış hay allah.. Mucize doktor değiştirme bu saatten sonra kardeşim..Ben de çok gittim geldim (düşünsel olarak), ama en iyi dr. benim doktorum dedim ve devam ediyorum..

Biz de dün akşam dr.daydık. Dimdik duruyor velet. Kafa yukarda.. Suyum bu kez iyiydi. NST istedi gene.Yahu sancı mancı bişi yok diyom, istiyo işte.. haftaya gerek yok 10 gün sonra gel muhtemelen sezeryan tarihini konuşuruz dedi. Bebek yaklaşık 2900. Bir hafta önden gidiyo gibi..Öööle işte..

Ben çatı muayenesinden yırtanlardan olucam bu gidişle..

çanaktan yırttın hadi şanslısın..maşallah oğlumun adaşına..oy oy yerim ben onu..

Nası güzel haberler.. haberlerı ıslıyorum da.. zam, zam, zam... işsizlik fonu hazıneye devredılıyor falan.. şaka gıbı yaff.. ıssıze para verılmıo... verılmeyen para bırık bırık.. hazıne onu alsın :)) şaka gıbı resmen.. neresınden tutulsan elınde kalan bir düzenin içinde yuvarlanıp gıdıyoruss.. :nazar:

ne yani ben alamıycakmııyım??? hay ben böle işin....bi araştırmalı o zaman beni kapsıyomu..

selam canlarım .bende anne adayıyım allah izin verirse eylül sonu ekim başı gibi olacak doğumum.topikler arası gezerken sizin topiğinizi gördüm .çok az zamanınız kaldı meleklerinize kavuşmanıza.allah hepinizi sağlıkla kurtarsın inşallah.darısı benim ve diğer hamile arkadaşların başına.
hayırlısıyla doğumlarınız olsun allahım yardımcınız olsun .

amin..cümlemize..

selam kızlar sabah kasık ve bel agrısıyla uyandım ve halen buarada defalarca bak sancın fazlaysa hemen gidelim dr dedi ama istemedim hazır degilim diyorum belikde kızımın karnımdan çıkmasını istemiyordum ama inat ettim sancılardır bunlar neyse kızlar kendimden haber vereyim dedim pazartesi annemin rapor işleri var onları hallettikten sonra dr cumu bir arayım ben doguma gidersem annemin raporlu ilaç işleri kalır kıyamam anacıma

arkadaşlarıma katılıyorum..her topiğe girişinde hep sancıdan bahsediyosun ama dr.a gitmiyosun..git de için rahatlasın..allah korusun herşey olabilir..sürekli takipte olmalıyız artık..ve sen daha bilinçlisin bizden..

selamlarrrr

bugun benimde dr kontrolum varmıs minik ecem 3589 gr 52 cm cıktı dr +- 550 gr olabilir dedi en kotu ihtimalle 3 kilo oldgu kesin -550 olsa bile çok sukur allahıma

kızımın guzel bir resmi var yine yuzunu goterdi bize sagolsun pazartesi ancak iboya sirkette tarattırıp sizlere yollayabilirim gormek isterseniz simdilik benden havadisler boyle

maşallah ece kızımıza..kocaman olmuş hakkaten esracım..allah herşeyin hayırlısını versin..eğer dr.un genel anesteziyi uygun gördüyse, eyvallah de geç bence..vardır adamın bi bildiği..

Esrako, ben de sizden feyz alarak epidural mı olsam diyordum...Bak sen yazınca kafam karıştı.. Doktorun nasıl istiyorsa öyle yapman iyi gibi. Ama insan kendini alıştırıyor, dr.başka bişey söyleyince geriliyor tabi çok haklısın..

Arda sen bu topiği açan kişisin, özelsin yani, alınganlıkların olmasın lütfen.. Ne demek öyle artık yazmayacaktım falan.. Bebeğin kilosuna takılma canım, sağlığı iyi olsun yeter.. Sen de yakında doğum yapacaksın gibi görünüyor, bizi habersiz bırakma..

men men mennnnn...ama durduk yere degil ben dkununca yada karnim biyere degince; sanki karin derim incelmis gibi hissediyorum, cok hassas..

aynı aynı delikafadulden

bende oluyorr berke gelip karnımı seviyor kendince ama acıyor elleme diyemiyorum resmen elinle oksayınca bile çuruk gbii acılar var her yerimden acı agrı çıkıyor artık offf

kıyamazsın tabi berkeye diyemezsin öyle bir şey :KK43:

Bir De son 2 saattir 2 ciddi KALP ÇARPINTISI yaşadım... resmen öksürmek zorunda hissettim kendimi, öksürmezsem kalbim duracakmış gibi oldu... Korktum bir an ama 3-5 öksürünce düzene giriyor tekrar... Neyse, hayır olsun...

son 2 saattir yazdıklarınızı okuyorum.aslında artık bişey yazmamaya karar vermiştim.sadece okuyup çıkıyodum malum hepinizi merak ediyorum.ama beni sorman beni şaşırttı.etrafıma bakındım hangi arda kim benden mi bahsediyo acaba dedim herhalde burdaki tek arda benim.canım sorduğun için çok sağol bu bile yetti de arttı bile.bebişim son 10 dakikadır karnımda ordan oraya vurup duruyo kendini.yarın anneannemiz gelcek onumu hissetti acaba diyorum.yine yalnız bir akşam eşim yine yeniden nöbette.bu salı kontrole gidicem ama bebişim maalesef son haftalarda gelişme göstermedi.herkesin bebeği 3 kiloyu bulmuş benim doğuma az kalmasına rağmen daha 3 kiloyu göremedik.biraz endişeliyim bu salıyı iple çekiyorum çatı muayenem var ve bebeğimin son durumunu öğrenicem herşeyin hayırlısını dilemekten başka bişey gelmiyo elimden.bazen tamam bu kesin doğum sancısı dediğim sancılar yaşıyorum ama 5 dak sonra hiçbişey kalmıyo.yine gelmedin bebeğim diyorum.bir sordun bak neler yazdım meğer ne çok dolmuşum dahada yazardım ama neyse boşver.tekrar sağolasın.:1hug:

selam arda...seninde 16 gün kalmış görünüyor. benimda az kaldı. kaçırmış olabilirim. çünkü bende genelde sadece okuyabiliyorum. iş yerindeyken yazamıyordum. senin doğum nasıl olacak normal mi bekliyorsun

EVRıM katılıyorum sana. Şu anda 3. adidas parmak arasını eskitiyorum. Üstelik parmak arası olmayan normal tarzda terlikleirm de var ve hiç rahat edemiyorum. Evde bile açık terliklerim parmakarasıdır. Tabii mutantlara diyecek sözüm yok :))

SİZDE DE OLUYOR MU?

Sinek (daha doğrusu yakarca) ısırığı gibi anlık acılar. Kollarımda, bacaklarımda sanki iğne batıyormuş gibi acı - kaşıntı hissi uyandıran şeyler. Bakıyorum, hiçbir şey yok sinek - böcek tarzı? Evde oluyordu, annemdeyim şu anda. Burda da oluyor? Hem her taraf kapalı. Nedendir acaba?

Kulaklarım çınladı yaf?
uyusluğundandır taze.onuru madar ettin la yazık adama ne yapsın.öyle kabul et.o istiyo mu öle olmak ayıp ayıp:eek:lmaz:

mercimek eyvallah anam.

EVRİM nesfite başladın mı? gdo yokmuş epruuu yazdı

MERCıMEKıM o nefes alamayanlardan biri de benim yaf.. Çok fena! ınsene oğlum artık aşağı? hala tepelerde geziyo :emir_bebek:

sağolasın mercimekim, çanağı erken yoklattık galiba haklısın, napıym randevu tarihi ters köşe yaptı bize işte,i haftaya bakaydı belki daha iyiydi, ben de en azından 1 haftayı daha stressiz geçirirdim... şimdi stres de başladı... neyse duruma göre bulacağız bir formül...

EVRİM katılıyorum sana. Şu anda 3. adidas parmak arasını eskitiyorum. Üstelik parmak arası olmayan normal tarzda terlikleirm de var ve hiç rahat edemiyorum. Evde bile açık terliklerim parmakarasıdır. Tabii mutantlara diyecek sözüm yok :))

bana da pek yaraşıyor sizden farklı olarak.ayak narin acıyor.

kızlarrrrr bugün bebek oynadıkca kasıklarım ağrıyor sızlıyorr böle hemen wcye gidiom bişi olmuyor acaba enfeksiyondan mı ki? sancı filan deildir demi çünkü belimdede kasılma var

Kızlar diyorum ki; artık son ayımızdayız ve doğumlar da başladı zaten! Şu göbek topiğini çoşturalım mı? Göbüşlerin son halini çekip koyalım diyorum, hatıra olur, ne dersiniz? Hatta sonra da (atıyorum 40'ımız çıktıktan sonra) tekrar koyarız. Tedaviden önce - tedaviden sonra gibi olur. Ne dersiniz?

X