2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

selam canlarım .bende anne adayıyım allah izin verirse eylül sonu ekim başı gibi olacak doğumum.topikler arası gezerken sizin topiğinizi gördüm .çok az zamanınız kaldı meleklerinize kavuşmanıza.allah hepinizi sağlıkla kurtarsın inşallah.darısı benim ve diğer hamile arkadaşların başına.
hayırlısıyla doğumlarınız olsun allahım yardımcınız olsun .

Dilediğiniz, bu guzel dıleklerınız sıze de nasıp olsun ınsallah.

selam kızlar sabah kasık ve bel agrısıyla uyandım ve halen devam ediyor önce dedim neler oluyor diye çabuk toprlandım odalar dandini ilk iş başagın odasından başladım cadı evde kalmıyor ama heryere yetişiyor kahvaltı yapmak istemedim olurda sancım sıklaşırsa hastaneye gidersem aç olmak için 1 bardak süt içiyordumki annem geldi farketsin istemedim ama anladı bizim cadı erken gelcek heralde diye taklıdı ama endişelendi oda burçinin beşigine ve yatagına çarşaf dikicekti onları göstermekiçin inmiş sonra yengeme verdi dikmesi için tekrar geldi içi rahat etmemiş çantaları tek tek gözden geçirdi buarada defalarca bak sancın fazlaysa hemen gidelim dr dedi ama istemedim hazır degilim diyorum belikde kızımın karnımdan çıkmasını istemiyordum ama inat ettim gitmedim kendimi işe verdim ama dinlenince tabi sancılar vuruyor belime şuan bile kasıklarım patıyacakmış gibi agrıyor ama nedense dayanılmayacak gibi degil inşallah yalancı sancılardır bunlar neyse kızlar kendimden haber vereyim dedim pazartesi annemin rapor işleri var onları hallettikten sonra dr cumu bir arayım ben doguma gidersem annemin raporlu ilaç işleri kalır kıyamam anacıma

Kadrıyem.. arkadaslara katılmadan edemeyecegım.. en azından doktorun bı Burcın ı gorsun.. ne durumda bı ogren.. suyuna falan baksın.. derım bende.

selamlarrrr

bugun benimde dr kontrolum varmıs minik ecem 3589 gr 52 cm cıktı dr +- 550 gr olabilir dedi en kotu ihtimalle 3 kilo oldgu kesin -550 olsa bile çok sukur allahıma
4 kiloya iri bebek 4,5 dan sonrasına çok iri anormal bebek diyoruz dedi yani 4 kiloya 4,5 af falan korkmaya gerek yokmus,

canım çok sıkıldı yanlız bu dr epidural onermniyormus yapmam tarzı konustu 15 dk lık islemin var zaten uyuyacak birsaat içnide yatagında olcaksın epidural uygulaması bile okadar suruyorhiç grek yok strese ............e

Vardır herseyde bı hayır be Esram.. adam da en ıyı oldugu sey hakkında konusuyordur,kendıne de epıdurel de guvenemıyor olabılır.. halıyle senı de rıske atmak ıstemıyordur.. yanı baska da aklıma bısı gelmıyor.. ama onun ıcın en dogrusu neyse, senın ıcın de o dur bence.. ıyı tarafından bak derım kuzum.

Ece me de masallahh.. Allah nazarlardan saklasın.

basakcım icerde 1 gun kalıp saglıksız olacagına cıksın saglıklı olsun. ins bebiste problem yoktur ama ya varsa hic bunları dusunmuomusun kalp atısını filan.. işleri filanda salla gitsin hicbisey cocugunun saglıgından onemli olmamalı bence . cok gerildim senin inadından dolayı

gozunuz aydin arkidisler, masallah bebiklere...
ya ayca bende sezeryan olucam ama bi ben yirtamadim su cataldan, her muayenede bi minciklaniyorum:eek:lmaz:

benim catlaklar iki yanda kalcalarda, daha gobekte yok bisi, yada ben goremiyorum..

sağolasın norracım..
göbeği bir güneş ışığına tutuarak ayna karşısında bak bakalım varsa gözükür..

muizem ve evris aynı benimde öle.. sozde silik silik kandırıkcılar . deligin sagı solı dikine ustude enine cizgiler..popo selulit oldugundan net secemiom didom ama meme altını dun gordum hic bakmıodum altına şok oldum.. neyse atlatcaz bisekilde.

ne deli bişeymiş bu çatlaklar... nasıl dayansın göbeciklerimiz ama bu tosunlara yaa :nazar:

bence bebisler cikip karin buzusunce bizi asil aci gercek bekliyor:KK43:(

kuvvetle muhtemel öyle mafoldumben

selam canlarım .bende anne adayıyım allah izin verirse eylül sonu ekim başı gibi olacak doğumum.topikler arası gezerken sizin topiğinizi gördüm .çok az zamanınız kaldı meleklerinize kavuşmanıza.allah hepinizi sağlıkla kurtarsın inşallah.darısı benim ve diğer hamile arkadaşların başına.
hayırlısıyla doğumlarınız olsun allahım yardımcınız olsun .

beryal teşekkür ederiz, darısı başınıza...

böyle başka topiklerden bizim topiğe ilgi arttı ya, heyecan daha bir artıyor bende... merak ediliyoruz çünkü doğurdular mı diye :) biz de yapardık eskiden haziran temmuz annelerinin topiklerine sarkardık :roflol:

Ben Hatay dan gelıyorum.. ızmirliler bilir... şu an orası bıcır bıcır... bütün tükkanlar :) açık.. dedım gıdeyım aksamın serınlıgınde!! bı terlık bakınayım.. Aman Allahım,hava nasıl sıcak sıze kelımelerle anlatamam.. ınsanlık dışı bır sıcak var... ole bole degıl, berbat bısı.. 28 gosterıyordu sıcaklık dısarıda.. ki bu gosteren.. hıssedılenı hıc sormayın.. bır kac magazaya baktım.. elde var sıfır.. :KK43:

Kalkın Kars a gidelim dostlar.. su an orası 10 derece yaff :nazar:

Ben Hatay dan gelıyorum.. İzmirliler bilir... şu an orası bıcır bıcır... bütün tükkanlar :) açık.. dedım gıdeyım aksamın serınlıgınde!! bı terlık bakınayım.. Aman Allahım,hava nasıl sıcak sıze kelımelerle anlatamam.. ınsanlık dışı bır sıcak var... ole bole degıl, berbat bısı.. 28 gosterıyordu sıcaklık dısarıda.. ki bu gosteren.. hıssedılenı hıc sormayın.. bır kac magazaya baktım.. elde var sıfır.. :KK43:

kiyamam ben sana, bugun kulaklarini cinlattim, iki tasin arasinda, Tibet banyoya malzeme bakarken bende yan dukkanda terlik baktim, kirmizi parmak arasi dalli pullu bisi buldum sen aklima geldin, keske imkanim olsada yollayabilsem sana...kendime aldim cok sicak olursa yedek dursun diye...

nurdancim evet sonda iki dk lık olay ama ne bilim aneztezi verince hemen kesip bebegi çikarıyorlar ya herkeste once takılıyor dr bana sonra takarız diyince hemn sevnidim hemde endise ettim bebek aneztezi alacak diye oysa iki dk lik islem biliyorum berkeye takıldı hemde uyanıkken hele uyuyor olsa t
daha seri hareket ederlerdi of ne bilim dr tatilde iken suyum falan gelir dogurcak olursam hiç uzulmiycem bu kesin epidural yapan biri ile yaparım artık:B))))

dus alıp cıksaydın evrim keske.. bi nebze ii gelirdi. gerci 5 dk kalamdan kuruosun ve yine terlemeye baslıosun ne olcak boyle bilmem. bizde yarın cıkcaz o islere

esrako dr keserken hemsire sondayı takar telaslanma o iside dr yapcak deil ya . eszamanlı halledilir bisekilde..

ya su parmak arası terlik giyemeyen tek ozurlu benmiyim acaba.. oterlikler cıktı cıkalı giyemiorum arasını acıtıo rahat edemiorum kendimi cok cıplak hissediorum nedense..

ÇÜRÜK GıBı ACILAR

Kızlar 1-2 gündür karnımın bazı bölgeleri (özellikle bebişin kol ve ayağının hareket ettiği yerler) içten çürük gibi acıyor... Evet tarifi aynen böyle çürük gibi... bu acıyı yaşlayan varsa barnak! kaldırabilir mi :))

selam kızlar sabah kasık ve bel agrısıyla uyandım ve halen devam ediyor önce dedim neler oluyor diye çabuk toprlandım odalar dandini ilk iş başagın odasından başladım cadı evde kalmıyor ama heryere yetişiyor kahvaltı yapmak istemedim olurda sancım sıklaşırsa hastaneye gidersem aç olmak için 1 bardak süt içiyordumki annem geldi farketsin istemedim ama anladı bizim cadı erken gelcek heralde diye taklıdı ama endişelendi oda burçinin beşigine ve yatagına çarşaf dikicekti onları göstermekiçin inmiş sonra yengeme verdi dikmesi için tekrar geldi içi rahat etmemiş çantaları tek tek gözden geçirdi buarada defalarca bak sancın fazlaysa hemen gidelim dr dedi ama istemedim hazır degilim diyorum belikde kızımın karnımdan çıkmasını istemiyordum ama inat ettim gitmedim kendimi işe verdim ama dinlenince tabi sancılar vuruyor belime şuan bile kasıklarım patıyacakmış gibi agrıyor ama nedense dayanılmayacak gibi degil inşallah yalancı sancılardır bunlar neyse kızlar kendimden haber vereyim dedim pazartesi annemin rapor işleri var onları hallettikten sonra dr cumu bir arayım ben doguma gidersem annemin raporlu ilaç işleri kalır kıyamam anacıma
ne desem bilemedim..hani sen tecrübelisin daha iyi bilirsin desem içim elvermiyor
ayyyyyyy ne güldüm ne güldüüm.. tıpa ve çanak ama en çok tıpa olayına kopttum. hani esprili t-shirtler vardı ya onlardan birinde bebek tıpayı çıkarmaya çalişiyordu. ayy dur ben resmini arıyım hemen dönerim.

didom ve mucizem doktora gitmişler maşallah kuzularımıza...birde seerni vardı sanırım doktora giden hepinizin gözu aydın.. hep mutlu haberlerle dönun inş.

tazem burcum ayy eşine inanamadım ya.. ayy iyi sabrediyrosun...aynı kayınpedrim gibi. kayınvalidem hep anlatır. köyden istanbula gelin gelmiş kadın hiç bi yer bilmez yaş 19 faturları ödemek için sokak sokak dolaşmış.
sağol canım
Ben Hatay dan gelıyorum.. İzmirliler bilir... şu an orası bıcır bıcır... bütün tükkanlar :) açık.. dedım gıdeyım aksamın serınlıgınde!! bı terlık bakınayım.. Aman Allahım,hava nasıl sıcak sıze kelımelerle anlatamam.. ınsanlık dışı bır sıcak var... ole bole degıl, berbat bısı.. 28 gosterıyordu sıcaklık dısarıda.. ki bu gosteren.. hıssedılenı hıc sormayın.. bır kac magazaya baktım.. elde var sıfır.. :KK43:

hatay diyince ben de harbi Hatay sandım..iyi ki sen buralarda değilsin evrim 40 dereceydi burası abartısız.sonra çarpılılnca kızdın bana:umursamaz:

esrako dr keserken hemsire sondayı takar telaslanma o iside dr yapcak deil ya . eszamanlı halledilir bisekilde..

ya su parmak arası terlik giyemeyen tek ozurlu benmiyim acaba.. oterlikler cıktı cıkalı giyemiorum arasını acıtıo rahat edemiorum kendimi cok cıplak hissediorum nedense..

bence de eşanlı halledilir...

ben de giyemiyorum, evde giydiğim 1 tane vardı o da olmuyor zaten şişlerden.... dışarda hiç giyemiyorum zaten...

ÇÜRÜK GİBİ ACILAR

Kızlar 1-2 gündür karnımın bazı bölgeleri (özellikle bebişin kol ve ayağının hareket ettiği yerler) içten çürük gibi acıyor... Evet tarifi aynen böyle çürük gibi... bu acıyı yaşlayan varsa barnak! kaldırabilir mi :))

ben bir haftadır...neva sağolsun ayak ve ellerini dayıyor ve tüm gün çekmiyor..bazı kadınların dışardan morluk oluşuyormuş bunu biliyo mudun.resmen çürük yani

arda, naber nasılsın, bebişin nasıl, sancı var mı, nasıl gidiyor son günler? Habersiz bırakma bizi...
son 2 saattir yazdıklarınızı okuyorum.aslında artık bişey yazmamaya karar vermiştim.sadece okuyup çıkıyodum malum hepinizi merak ediyorum.ama beni sorman beni şaşırttı.etrafıma bakındım hangi arda kim benden mi bahsediyo acaba dedim herhalde burdaki tek arda benim.canım sorduğun için çok sağol bu bile yetti de arttı bile.bebişim son 10 dakikadır karnımda ordan oraya vurup duruyo kendini.yarın anneannemiz gelcek onumu hissetti acaba diyorum.yine yalnız bir akşam eşim yine yeniden nöbette.bu salı kontrole gidicem ama bebişim maalesef son haftalarda gelişme göstermedi.herkesin bebeği 3 kiloyu bulmuş benim doğuma az kalmasına rağmen daha 3 kiloyu göremedik.biraz endişeliyim bu salıyı iple çekiyorum çatı muayenem var ve bebeğimin son durumunu öğrenicem herşeyin hayırlısını dilemekten başka bişey gelmiyo elimden.bazen tamam bu kesin doğum sancısı dediğim sancılar yaşıyorum ama 5 dak sonra hiçbişey kalmıyo.yine gelmedin bebeğim diyorum.bir sordun bak neler yazdım meğer ne çok dolmuşum dahada yazardım ama neyse boşver.tekrar sağolasın.:1hug:

ayyyyyyy ne güldüm ne güldüüm.. tıpa ve çanak ama en çok tıpa olayına kopttum. hani esprili t-shirtler vardı ya onlardan birinde bebek tıpayı çıkarmaya çalişiyordu. ayy dur ben resmini arıyım hemen dönerim.

didom ve mucizem doktora gitmişler maşallah kuzularımıza...birde seerni vardı sanırım doktora giden hepinizin gözu aydın.. hep mutlu haberlerle dönun inş.

tazem burcum ayy eşine inanamadım ya.. ayy iyi sabrediyrosun...aynı kayınpedrim gibi. kayınvalidem hep anlatır. köyden istanbula gelin gelmiş kadın hiç bi yer bilmez yaş 19 faturları ödemek için sokak sokak dolaşmış.

teşekkür ederiz pinki teyzesi. sinirlerimiz az gergin olduğundan prison break a da başlayamadık... belki başlamadan doğururum... öyle bir his var içimde... hayır olsun en hayırlı zamanda olsun...

ÇÜRÜK GİBİ ACILAR

men men mennnnn...ama durduk yere degil ben dkununca yada karnim biyere degince; sanki karin derim incelmis gibi hissediyorum, cok hassas..

benimde başparmak ve yanındaki birbirine çok yakın o yüzden acıtıyor.bir de şak diye müdahalesiz giyemiyorum.bu sebepten topik de adm mutasyon ayaklıya çıktı.sonrai süreçte ayak fotosu koyup temize çıkardım ayacıklarımı

PINKY katlanmak demeyelim de, her güzelin bir kusuru vardır diyelim. Napayım.. Ne yaptıysam değişmiyor bazı şeyler! Bir de ben kızdıktan sonra suçlu suçlu yanıma gelmesi var, yüreğim kaldırmıyor. Kızamıyorum.

ESRAKO, ben kürtajdan ağrısız uyanmıştım. Sanki hiç bir şey olmamış gibi. O da genel anesteziyle yapıldı. Belki senin sezaryen olduğun zamandan beri değişmiştir uygulamalar. Belki gerçekten rahat edersin. Hayırlısı diyelim. Ece'ye maşallah, ne kadar büyümüş! Tam ısırmalık olmuştur :)

KADRİYE sen gerçi tecrübelisin, bizler kadar panik olmaman normal ama, lütfen yolunda gitmeyen bir şeyler sezersen de inat etme.

X