2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

nesrinnnnn
senin şu çırpı diyetisyene kıl oldum yaaa
onu bana yollasana üstüne bi otursam 50 parçaya ayrılırrr
gıcık kadınnnn

ay abartmaaa be didooooommm
bence kendini nasıl hazırlarsan öyle geçirirsin
böyle düşünme sakın doğurucaz biticek tmm dikiş ağrıları vs olur illaki ama kendini kasma ben açıkçası hiç korkmuyorum hiçte düşünmüyorum sonrasını zaten şimdide hayatımda çok şey değişmedi artık son günler ağırlaştım
bence kendiniz yapıyorsunuz birazda psikilojik olarak...
bebişlerrr bi gelsin siz mıymıntı hatunlarda canlanırsınızzz e eliniz mahkummmm
düşünsene bize muhtaç minicik bişey var bizden yemek bekleyen uyutmayı bekleyen sevgi şevkat bekleyen o zaman aslan parçası oluruzzz hiç merak etme sennnnn....
:sm_cool:
yavrum esra beni görerek yaşayarak tanısaydın nasıl hiperaktif,nasıl yerinde duramayan biri olduğuma şaşardın.ben ki hayatı kaçırıyorum diye uyku uyumayan gecelere kadar sürten bir insandım.ilk dönemlerde de hep yürüyüşümü yaptım.gece kalça ağrısından kıvranıyordum ama direniyordum..sonra doktor çok yorma kendini dedi. zaten yemin ederim mutfakta 10 dk ayakta dursam yatınca başlıyor o ağrı.boş bulunup ters bir hareket yapsam kıvrandırıyor.ben böyle bir şey görmedim hayatımda.hep hayalim hamileyken egzersiz yapmaktı.nerdeeeeee.ben evde aletle çalışan,günde 1,5 saat yürüyen bir insandım.şimdi düşününce inanamıyorum kendime..demek ki böyle olacakmış benim hamileliğim.ne yapacaksın herkes bir olmuyor.mafoldumben

meltemmm şu ntsye bi ben giremedim
bende haftaya gidicem doktora diyecemki sancım varr çok yalancıktannn,beni alır belkim değilmi
çok merak ediyorummm

serap senin bebsisinde ataga gecmis sonra durmus anlasılan . bebislerin oyle bi donemi oluyo masallah diyelim kuzuna

dr.dan dr.a fark ediyo zaten ultrasonları falan canım doğum şeklinide konuştuk bana sen

mutlaka epiduralli yap dedi canım çok tatlı ve cok tedirginim die bende snin acı çekmeni

istemem senin için en ii yöntem dedii..

ingiltere kraliçesi için bulunan bi yöntemmiş epiduralli doğum sanada bu yakışır sende bi

prensessin falan dedi aayyyyy sana hamilelelik çok yakıştı dedii nazar edicek adam

karnın catlamadı ideal kiloda gidiyosun falan filann..kendimi doğuma hazırlamam

gerekiyomuş artıkk her an gelebilir diooo delikafadulden...gelişimini tamamlamış benimm kuzumm

yavrum esra beni görerek yaşayarak tanısaydın nasıl hiperaktif,nasıl yerinde duramayan biri olduğuma şaşardın.ben ki hayatı kaçırıyorum diye uyku uyumayan gecelere kadar sürten bir insandım.ilk dönemlerde de hep yürüyüşümü yaptım.gece kalça ağrısından kıvranıyordum ama direniyordum..sonra doktor çok yorma kendini dedi. zaten yemin ederim mutfakta 10 dk ayakta dursam yatınca başlıyor o ağrı.boş bulunup ters bir hareket yapsam kıvrandırıyor.ben böyle bir şey görmedim hayatımda.hep hayalim hamileyken egzersiz yapmaktı.nerdeeeeee.ben evde aletle çalışan,günde 1,5 saat yürüyen bir insandım.şimdi düşününce inanamıyorum kendime..demek ki böyle olacakmış benim hamileliğim.ne yapacaksın herkes bir olmuyor.mafoldumben

kuzum demekki herkesin farklı oluyor
birazda şanss birde anneyede çekermiş,
benim annemde bana hamile o zaman merdaneli çamaşır makinası varmış çamaşır yıkanıyo ama sıkmayı yapmıyomuş bozukmu nee annem çamaşırları sıkıyo benim yatacağım nevresimleri felan sonra şarr diye suyu geliyo yanında komşumuz varmış kadın diyo kalk doktora gidiyoruz bizimki ne dese beğenirsin yok çamaşırlar bitmeden gidemem işim var daha Allahtan nevin teyze diyo manyakmısın kadın kalk gidiyoruz vs neyse bunların cebinde para yok hödük babam veririmi tipik akrep burcu çok cimridir kendileri sağolsun,komşuda öyle biniyolar trene sskya gidiyolar düşün yani ne şartlarda gidiyoki hemen doğuma alınıyo açılmış kadın resmen hala çamaşır derdindeee
banada bunları ilk kez anlattı geçenlerde çok şaşırmıştım ben bayağı erken gelmişim zamanındannn
eski kadınlar ne şartlarda doğuruyo yaaa

serap kesin seni mücheverlerle süsülü tahteravanla götürürler o zaman doğuma..hoş olur değil mi?

dr.dan dr.a fark ediyo zaten ultrasonları falan canım doğum şeklinide konuştuk bana sen

mutlaka epiduralli yap dedi canım çok tatlı ve cok tedirginim die bende snin acı çekmeni

istemem senin için en ii yöntem dedii..

ingiltere kraliçesi için bulunan bi yöntemmiş epiduralli doğum sanada bu yakışır sende bi

prensessin falan dedi aayyyyy sana hamilelelik çok yakıştı dedii nazar edicek adam

karnın catlamadı ideal kiloda gidiyosun falan filann..kendimi doğuma hazırlamam

gerekiyomuş artıkk her an gelebilir diooo delikafadulden...gelişimini tamamlamış benimm kuzumm

bunları doktormu dedi hee
sulanıyo olmasın sana delikafadulden
bu arada maşallah bebişine canım

kuzum demekki herkesin farklı oluyor
birazda şanss birde anneyede çekermiş,
benim annemde bana hamile o zaman merdaneli çamaşır makinası varmış çamaşır yıkanıyo ama sıkmayı yapmıyomuş bozukmu nee annem çamaşırları sıkıyo benim yatacağım nevresimleri felan sonra şarr diye suyu geliyo yanında komşumuz varmış kadın diyo kalk doktora gidiyoruz bizimki ne dese beğenirsin yok çamaşırlar bitmeden gidemem işim var daha Allahtan nevin teyze diyo manyakmısın kadın kalk gidiyoruz vs neyse bunların cebinde para yok hödük babam veririmi tipik akrep burcu çok cimridir kendileri sağolsun,komşuda öyle biniyolar trene sskya gidiyolar düşün yani ne şartlarda gidiyoki hemen doğuma alınıyo açılmış kadın resmen hala çamaşır derdindeee
banada bunları ilk kez anlattı geçenlerde çok şaşırmıştım ben bayağı erken gelmişim zamanındannn
eski kadınlar ne şartlarda doğuruyo yaaa

benim annem de cengaver kadındır ama..zaten hiç benzemem anneme o açık tenli ben kara,o renkli gözlü ben kara..neyse işte beni doğururken çok zorluk çekmiş.çapa hastanesini katmış birbirine.sonraki doğumlarını evde yaptım ben de gördüm

benim annem de cengaver kadındır ama..zaten hiç benzemem anneme o açık tenli ben kara,o renkli gözlü ben kara..neyse işte beni doğururken çok zorluk çekmiş.çapa hastanesini katmış birbirine.sonraki doğumlarını evde yaptım ben de gördüm

bende samatya sskda doğmuşum
hatta abimler ablamlar dalga geçerler ssk çocuğu diye sanki eskiden özel hastane vardıııı
bitanesi çapada doğmuş senin gibi hava atıyo laelaelaelaelae
bende anama çekmişim sanırım
doğumları gördüm derken senide soktularmı odayaaaa
benimde abim evde doğmuş 4.750 kg çüş dedim cesarete bak yaaa

hatta abimler ablamlar dalga geçerler ssk çocuğu diye sanki eskiden özel hastane vardıııı

çapa nasıl bir yer bilmiyom.bilsem ben de hava atardım be..
çocuktuk kimse sallamıyor tabi hayal mayal hatırlıyorum ortancayı küçüğü daha net..ortanca 5 kg doğmuştu.acaba biryerleri yırtıldımı annemin.

o zamanlar çapa kıymetli bi hastene özeller felanda olmadığından ssk da tam rezalett bi hastaneee
hava atabilirsin yaneee laelaelaelaelae

kıslar bişi sorcfam..dün sağlıkocağındaki ebe bana biraz doğumla ilgili bilgi verdi..suyun geldiğinde panik yapma,,hatta 2-3 saat durabilirsin evde dedi,,iide dedim bebişim içerde susuz kalmasmı suyu boşalıyo ,,o gelen amniyo sıvısı diil dedi doğum suyu dedi..hiç bilmiyodum..

sen o ebeleri dinleme meleğim
benim bildiğim amniyo sıvısı o bunca zaman öyle konuşulmadıımı burda :umursamaz:

ben hergun supuremem haftada 1 yeter hamilyeyis bizde yahu :)
bende hergun süpüremem beeahhh,hamileyiss kızım bisss.3yada 4gunde bır anca :kedi:
günaydınnnn hatunlarrr
dün dr.umuza gittik herşey iyi güzel kilo diğer dr.la farklılık gösteriyo 2700 gecen hafta
diğer dr.umuzda 2702 demişti ama ben bu dr.umuuzu baz alıyorumm boy 44 cm.cikk ama
herşeyden önemlisi sağlıklı ve herşey yolunda suyumuz falan çatıya da girmiş kızım çok
az bi yer kalmış yerleşmesi gereken haftaya gene diğer dr.umuza gidicezz
buarada sürekli dudaklarını oynatıyodu çok tatlıydı yaaaa iyice sabırsızlanıyorummm
sanki bana hiç benzememiş gb geeliyoo babası kılıklı olcakkk benim kızım
kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
ohh maşşalah kuzunaaa,zaten ölçümler tam net degıl,hep ortalama ölçüm verıyo doktorlar 36.haftadan sonra.neguzel nıormal doıgum bekleyenlerın cogunun bebgın bası kanala girmeye basladı bileee :lepi:
beni de ikiz doğurmuşum diye görenler olmuş rüyalarında..o kadar kamufle olamaz değil mi öteki?
:eek:lmaz: susu agzından yel alsııınnn.sabah uyanınca bıan o panıkle lavaboya kostum bişe varmı dıe,sonra rahat bı nefes aldım buseferde karnıma bakıyorum acaba hersey normalmı buraya tek cocuk sıgar dımı sıyorum kendıkendıme.tabi bu uyku sersemlıgıyleydı o ayrı kaydirigubbakcemile3
ayy kesintisiz bi uykuuu
serin bi havaaa
dün gece ne güzeldi istanbullll
yağmur yağdıııı bol boll bereketliii bereketliii
:eek:
aynen canım,okadar güzel bı hava varkı dünden berı,hiiiç terlemedım,hatta gece üşümüşüm,suan bıle ilk defa uzun zmaandır üzerimde kısa kollu penye ve esofman var altımda.kadar serın yanı bizim buraaaa
bazen çok gücüme gidiyor bu hareket kısıtlılığı.doğurduktan hemen sonra normale dönermiyiz..mesela çoraplarımı kendim giyebilir miyim,ayak tırnaklarımı kesebilir miyim,yere düşürdüğüm bir şeyi kendim alabilir miyim,yürüyüşe çıkabilir miyim..iyice kötürüm olmuşum ben.
hıc sormaaa,bırak corap gıymeyı tırnak kesmeyı,gecen gun pantolonumu gyerken bacagımı sokamadım resmen.dedım bu nası bişeee,resmen karnımdan egılıp kalkmak eziyet.helekı yere bişe düştüysee.ama dogumdan sonra normale döncemmı kaygım yok şahseenn :umursamaz: dönecez kuzu tabıkıde Allah ın izniylee.ama şu ayak tırnaklkarımı kesme konusu ömürboyu böle gider sanırım.resmen tırnak kesme özürlüyümdür,ayak tırnaklarımı kocacım keser evlendıgımız zamandan berı,ellerdekıde törpüyle halloluyo kaydirigubbakcemile3
ohoo siz nediyonuz kızım,biz 5 kardes hepimiz normal dogum ve hepimiz evde dogumuşuz.hem dee hastene sadece 5 dakka uzakta olmasına ragmen.annemın maşşalahı varmıs sancısı gelınce ebeyı alıp gelıyolarömıs,fırt dogmusuz zemuszemus hele kardesımın dogumunu hatırlıyom,benden 9 yas küçük,evde bı telaş oldu,falan sonra bırılerı geldı,sonra bı vıyaklama sesı.aaaa kardesım dogdumu dedıgımı hatırlıyorum
kıslar bişi sorcfam..dün sağlıkocağındaki ebe bana biraz doğumla ilgili bilgi verdi..suyun geldiğinde panik yapma,,hatta 2-3 saat durabilirsin evde dedi,,iide dedim bebişim içerde susuz kalmasmı suyu boşalıyo ,,o gelen amniyo sıvısı diil dedi doğum suyu dedi..hiç bilmiyodum..

evet canım gelen sey amniyo sıvısı degıl,yanı su gelınce 1-2 saatt rahat dayanabılıyo sanırım bebek.zaten arkadasım dogum yapacagı zaman sunı sancı takmıslar,aksama kadaer dogurmayınca doktor eve gıtmıs sabah devam ederız sancıyı cıkarın demıs.sabaha karsı suyu gelmıs,ama doktor acıl sezeryana girdiği için bızım arkadas kac saat susuz beklemıs.bişe olmuyomus yanı ebe dogru sölemıs

Son düzenleme:
sen o ebeleri dinleme meleğim
benim bildiğim amniyo sıvısı o bunca zaman öyle konuşulmadıımı burda :umursamaz:

yok esram dogu demıs ebe,suyun geldıgınde hemen bebegın suyu bıtmıyo.bellı bı saat aralıgı boyunca rahat yasayabılıyo bebek.arkadasımdan bılıyom.suyun nhepsi amniyo sıvısı degıl vücudumuzn tuttugu suda var,amnıyo sıvısının tümü bbekle bırlıkte cıkıyo sanırım

yinede düeltme yapıyım,herkezın kendı doktoruna sormasında fayda var,su geldıgı gıbı bebeg bıse olurmu vs die.ben cevremden aldgık duyumlar sonucu bu kanıya vardım.ama tabı dogrusunu doktorlar buılır.fiki,r yürütülecek bı konu degıl nede olsa.

Son düzenleme:
MinikKelebek, Petrik, Sevinchim, Jenny, çok teşekkür ederim kızlar.. Hayırlısı nasılsa öyle olsun tabii... Bakmayın siz bana, şükrediyorum hep, kızımın sağlığı yerinde olsun diye dua ediyorum..

ESRAKO, bana da dönmez gibime geliyor. Ama doktor nedense fırsat tanıyor hala. Belki de sezaryen için hemen tarih verip yanlış intiba yaratmaktansa beklemeyi tercih ediyordur..

İSTANBULLU ARKADASLAR
PETRİK EBRUSKA ESRA AYCA GULİSTAN MELEK FASULYEKO MAVİS VE ATLADIGIM İSTANBULLU KİM VAR İSE

bu hafta bir gun camlıcada nazanın bankanın lokalinde bulusmayı planlıyoruz gelmekisterseniz ne gun sizeuygun lutfenbildirn bir planyapalım mekan çok serin çok hos fiyatlarçokçok uygun tum gun oturulabilecek bir mekan yanıtlarınızı bekliyoruzz
Yaa, ben buluşmaya gelmeyi çok istiyorum. Ama şöyle bir sıkıntım var. Annem gelecek yarın İzmit'ten, ben evdeyim diye yanımda durmak için. Şimdi kadıncağız o kadar benim için gelmişken ben onu evde yalnız bırakıp gezmeye çıkamam kii.. ayıp olur yanii.. kısmet olmayacak galiba bu buluşma işi bana.. :sinifsinif:
Kargalar fokunu bıle daa yapmadıgı bu saatte ayaktayım çünkü Özgür ü Ankara ya gönderdim.. :gitme: mafoldumben sımdı aklım onda, zor da yatarım.. mafoldumben Şu işinin merkezinin Ankara da olmasından nefret edıyorum...mafoldumben 2 gün yok.. mafoldumben ıdare edeceksınız benı ıkı gün, gösünüsü sefeyim..mafoldumben ben Özgür süz pek bir berbat oluyorumm.. mafoldumben
Ah canım beniiim, Allah böyle ayrılık versin.. Ama seni çok iyi anlıyorum, insan kocasına o kadar alışıyor ki her daim yanında olsun istiyorsun. Ben şimdi evde olunca onu işe gönderirken bile kendimi kanadı kırık yavru kuşlar gibi hissediyorum. Allah kocalarımızı ve evlatlarımızı bize bağışlasın.. :Saruboceq:
size gore 11 bana gore 2 canım :)
Bakü'yle aramızda 3 saat fark mı varmış yahu, o kadar çok olacağını düşünmemiştim hiç..

Bagırsaktan cok.. sezeryan ısen, dıkıslerın yapısmaması ıcın onerılmıyor.. ama bır sure sonra takılır dıye dusunuyorum.. gevsemıs kaslara dısarıdan destek lazım.. yercekımıne de dırek maruz bırakmamak gerek dıye dusunuyorum..
Ya o korse mevzuunda ben de tereddütlüyüm. Birincisi dikişli iken biraz işkence olmaz mı? Bir de o sıcaklarda mus çorap dahi olsa insanı yakmaz mı ??

günaydın arkadaşlar.hayırlısıyla bende doğum öncesi iznime ayrıldım rahat olacak galiba:)
bu arada ellerim parmak araları minik minik kabardı ama o minikliğe rağmen accayip kaşınıyolar. doktora sordum sabundan falandır dedi ama sabunu tahmin ettiğimden zaten 1 haftadır en iyi sabunla yıkıyorum. anlamadım şu anda da pişik kremini sürdüm öle yazıyorum zati... benimle aynı durumda olan var mı ... gerçi bir ara kaşıntı sorunu olan var diye okumuştum ama..
birde dün doktora gittim. benim de kendi doktorum izinde olduğu için emanet ettiği diğer doktora gittim.benim dr. 12 gün önce 2650 gr demişti. dünkü 2700 dedikafamçokkarıştı
normal doğum yapabilirsin herşey yolunda görünüyor dedi. yanlız burada bahsi geçmiş. gece normal doğum için anestezi sözü vereöiyoruz. gece sezeryan olursa anestezi dr. u geliyor dedi. :uhm:

Maşallah kuzuna badibade. Ellerin için geçmiş olsun. Sıcaklardandır belki ? :uhm: Anestezi doktorunun değişik prensipleri var anlaşılan.. Ama çok saçma, Allah muhafaza normal doğum esnasında sezaryene almak zorunda kalırlarsa ne yapacaklar? Adamın evden gelmesini mi bekleyecekler? Bence bunu bir sorgula sen..

dide mus corap giymiycez bacaklarını kescez ustunu giycez

bende kahvaltı konusunda seninle aynıyım acım ama ne yiycemi bulamıorum birde bu sabah bebisin tepiiklerine uyandım bide baktımki aclıktan ölüyom acıkmıs galiba. etimeke dadandım buara kahvaltıda normal ekmek yemiorum
Annesi, Ece kuzumuz dayanamamış sana sinyal vermiş, e hadi birşeyler yiyelim diye opuyorumnanaktan

ben hergun supuremem haftada 1 yeter hamilyeyis bizde yahu :)
Aynen katılıyorum.. Cts bir temizlik yapayım dedim. Onda da kociş sağolsun yardım ettiği halde tüm gün yerimden kıpırdayamadım bir daha.. Hergün evim bal dök yala olsun diye uğraşırsam canım çıkar vallaa. Dinlenmek gerek dinlenmek... sonrası nasılsa maraton olacak..

ayy kesintisiz bi uykuuu
serin bi havaaa
dün gece ne güzeldi istanbullll
yağmur yağdıııı bol boll bereketliii bereketliii
:eek:
Ay ne güzel yağmur yağdı di mi.. Gece yarısı dedim eşime Allah hamilelerin yüzüne baktı da azcık serinledik... Kalktık kocişle romantik romantik pencereden yağmuru isledik.. opuyorumnanaktan

bunları doktormu dedi hee
sulanıyo olmasın sana delikafadulden
bu arada maşallah bebişine canım
Bana da doktor biraz sulanmış gibime geldi. Kız Serap, kocan yanında değil miydi o sırada? Benimki olsa "ne yavşak herif" derdi kesin dr.dan çıktıktan sonra.. :1rolleyes:

X