2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

ben geldim 2 gündür yoktum 98 sayfa ilerlemiş okuyamadım ama inş herkes iidir ben ii gibiyim temizlik bitti ama yeni bi sorun başladı kocemmm askere gitmeyi düşünüo kasımda konuşunca mantıklıda geldi amaa yeni doğmuş bebişle zor olacak gibii:gitme:

nesrinnnnn
senin şu çırpı diyetisyene kıl oldum yaaa
onu bana yollasana üstüne bi otursam 50 parçaya ayrılırrr
gıcık kadınnnn

uygulamalı görmek istiyorumm

meltemmm şu ntsye bi ben giremedim
bende haftaya gidicem doktora diyecemki sancım varr çok yalancıktannn,beni alır belkim değilmi
çok merak ediyorummm

alır alır şekerim çok güzel
ilkinde beni tek başıma odada yatırdılar göbeğe 2 tane kemer takıyorlar kemerin altına 2 tane cihaz diyeyim sonra eline birşey veriyorlar tekme atınca bas diyorlar bebişinin anne karnında kıpırdanışlarını duyuyorsun fıkır fıkır çok güzel
eşim ikincisine girdi çok mutlu oldu o da
zemuszemus

serap senin doktor da motivasyon süper yane diyecek söz yok
esra annen nasıl gitmiş öle doğuma ay üzüldüm valla

tatlim halloldu, yapti adam ya, helal olsun, isini biliyormus, 1 sattte, olmicak gibi gorunen seyi halletti...helal olsun ne diyim..cok mutlu oldum:)))

alkisalkisalkis..ah çok sevindim tatlım..

Kargalar fokunu bıle daa yapmadıgı bu saatte ayaktayım çünkü Özgür ü Ankara ya gönderdim.. :gitme: mafoldumben sımdı aklım onda, zor da yatarım.. mafoldumben Şu işinin merkezinin Ankara da olmasından nefret edıyorum...mafoldumben 2 gün yok.. mafoldumben ıdare edeceksınız benı ıkı gün, gösünüsü sefeyim..mafoldumben ben Özgür süz pek bir berbat oluyorumm.. mafoldumben

sıkma canını..allahın izniyle sağ salim gidip gelecek..

günaydınnnn hatunlarrr

dün dr.umuza gittik herşey iyi güzel kilo diğer dr.la farklılık gösteriyo 2700 gecen hafta

diğer dr.umuzda 2702 demişti ama ben bu dr.umuuzu baz alıyorumm boy 44 cm.cikk ama

herşeyden önemlisi sağlıklı ve herşey yolunda suyumuz falan çatıya da girmiş kızım çok

az bi yer kalmış yerleşmesi gereken haftaya gene diğer dr.umuza gidicezz

buarada sürekli dudaklarını oynatıyodu çok tatlıydı yaaaa iyice sabırsızlanıyorummm

sanki bana hiç benzememiş gb geeliyoo babası kılıklı olcakkk benim kızım

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

gözün aydın serap..dr.una da bravo valla..eşin yanında değilmiydi..benimki oyardı adamı..

hadi ben kacar anca hazırlanırım bu agır vasıta halimle.
gelincede yazarım maceralarımı

hadi bakalım..napıyomuş ece bebek..gör de gel, yaz bize hemen.
i
meltemmm şu ntsye bi ben giremedim
bende haftaya gidicem doktora diyecemki sancım varr çok yalancıktannn,beni alır belkim değilmi
çok merak ediyorummm

sorma ben de çok merak ediyorum.inş.bu hafta girerim..

kıslar bişi sorcfam..dün sağlıkocağındaki ebe bana biraz doğumla ilgili bilgi verdi..suyun geldiğinde panik yapma,,hatta 2-3 saat durabilirsin evde dedi,,iide dedim bebişim içerde susuz kalmasmı suyu boşalıyo ,,o gelen amniyo sıvısı diil dedi doğum suyu dedi..hiç bilmiyodum..

şaşırdım bak şimdi..doğum suyu diye bişey duymadım hiç..bi sorayım bunu da..

kahvaltı yapasım yok..ayıptır sölemesi gece 1 de 1 tabak yemek götürdüm de..:kedi:..

Maşallah kuzuna badibade. Ellerin için geçmiş olsun. Sıcaklardandır belki ? :uhm: Anestezi doktorunun değişik prensipleri var anlaşılan.. Ama çok saçma, Allah muhafaza normal doğum esnasında sezaryene almak zorunda kalırlarsa ne yapacaklar? Adamın evden gelmesini mi bekleyecekler? Bence bunu bir sorgula sen..

ama dikkat ettim sadece sabah yataktan kalınca bir saat kadar kaşınıyorum sonra geçiyor.
anestezi doktorundan mı hastanenin anlaşması mı anlamadım ama ben tırsınca ya gece yarısı sezeryana dönmek istersem korkup dedim dr. her an sezeryana dönebilirsin dedi:uhm:

Yaa, ben buluşmaya gelmeyi çok istiyorum. Ama şöyle bir sıkıntım var. Annem gelecek yarın İzmit'ten, ben evdeyim diye yanımda durmak için. Şimdi kadıncağız o kadar benim için gelmişken ben onu evde yalnız bırakıp gezmeye çıkamam kii.. ayıp olur yanii.. kısmet olmayacak galiba bu buluşma işi bana.. :sinifsinif:

açıkcası bende bu sefer geleyim tanışayım sizlerle istiyorum. şimdiye kadar doğru düzgün yazamadım her ne kadar takip etmişsemde ama . annemler sonunda geldi ben doğum izzine ayrıldım. internete ggirmeme bile kızıyolar ya gelemem yine :çok üzgünüm:

geldim tam tahmin ettigim gibi ultrason cihazlarından olcum vs vermedi dr
sadce baktı ve uzuvları haftasıyla uyumlu dedi
eliyle karnımı muayene etti ustten kafası filan normal
karnın cok buyuk sanki 9 aylık gibi dedi yok neyiz diycektim
suyum cokmus ondanmıs karnımın buyuk olması
catıyı sordum alttan bakmadı ama eliyle kontrol etti bebegin basının oldugu yeri
oda dedi organik canak bozuklugu yok:)))
işte drun gelene kadar daha gelmene gerek yok eger acil bisey olursa haberlesiriz dedi
ama olmazsa suan erken gelecek gibi deil hele vakti var dedi

2 hafta once 2.5 kg idi dedim dedi yok daha fazla
yani boyle haftaya kendi klinigime gidip dopplerden baktırcam zaten bide nstye gircem
bunu soyledigimdede kemere baglanmaya gerek yok dedi ama ben gidicem cunku kendi drum oyle talimat verdi :))

Hep ıstanbullu, hep ıstanbullu.. bı de bısı cagırsan,olma mı?? senağlama

Bis deeeeeeeee kahvaltı yapcessss bugun yarınnn İzmir gurubuylaaaa :dilcikar:

İSTANBULLU ARKADASLAR
PETRİK EBRUSKA ESRA AYCA GULİSTAN MELEK FASULYEKO MAVİS VE ATLADIGIM İSTANBULLU KİM VAR İSE

bu hafta bir gun camlıcada nazanın bankanın lokalinde bulusmayı planlıyoruz gelmekisterseniz ne gun sizeuygun lutfenbildirn bir planyapalım mekan çok serin çok hos fiyatlarçokçok uygun tum gun oturulabilecek bir mekan yanıtlarınızı bekliyoruzz

kustum iste size:umursamaz::umursamaz:bende istiyom gelmekmafoldumbenmafoldumben

Kargalar fokunu bıle daa yapmadıgı bu saatte ayaktayım çünkü Özgür ü Ankara ya gönderdim.. :gitme: mafoldumben sımdı aklım onda, zor da yatarım.. mafoldumben Şu işinin merkezinin Ankara da olmasından nefret edıyorum...mafoldumben 2 gün yok.. mafoldumben ıdare edeceksınız benı ıkı gün, gösünüsü sefeyim..mafoldumben ben Özgür süz pek bir berbat oluyorumm.. mafoldumben

allah kavustursun tatlim, ya valla ben bu ozy enisteyi cok merak ediyom...tanismak nasip olur insallah..

Bagırsaktan cok.. sezeryan ısen, dıkıslerın yapısmaması ıcın onerılmıyor.. ama bır sure sonra takılır dıye dusunuyorum.. gevsemıs kaslara dısarıdan destek lazım.. yercekımıne de dırek maruz bırakmamak gerek dıye dusunuyorum..

bugun doktoruma bir kez daha sordum sezercik oacagim kesinlestigi icin, onermiyorum dedi:eek:lmaz:
günaydınnnn hatunlarrr

dün dr.umuza gittik herşey iyi güzel kilo diğer dr.la farklılık gösteriyo 2700 gecen hafta

diğer dr.umuzda 2702 demişti ama ben bu dr.umuuzu baz alıyorumm boy 44 cm.cikk ama

herşeyden önemlisi sağlıklı ve herşey yolunda suyumuz falan çatıya da girmiş kızım çok

az bi yer kalmış yerleşmesi gereken haftaya gene diğer dr.umuza gidicezz

buarada sürekli dudaklarını oynatıyodu çok tatlıydı yaaaa iyice sabırsızlanıyorummm

sanki bana hiç benzememiş gb geeliyoo babası kılıklı olcakkk benim kızım

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

masallah bebisinie, dokorunda agzi iyi laf yapiyor...

catıyı sordum alttan bakmadı ama eliyle kontrol etti bebegin basının oldugu yeri
işte drun gelene kadar daha gelmene gerek yok eger acil bisey olursa haberlesiriz dedi

yani boyle haftaya kendi klinigime gidip dopplerden baktırcam zaten bide nstye gircem
bunu soyledigimdede kemere baglanmaya gerek yok dedi ama ben gidicem cunku kendi drum oyle talimat verdi :))

sen de sancı-su-nişan bekleyenlerden oldun demek..nstye bari soksaydı..demek ki gerek görmedi.benim doktorum 18inde son ölçümler için gelecxeksin dedi.e bu durumda söylemesi lazım boy kilo..bu haftalarda en merek ettiğimiz şeyler ne de olsa. çanak sağlammış öğrenmiş oldun pervin.maşallah çanağa da bebişe de.

kıslar bişi sorcfam..dün sağlıkocağındaki ebe bana biraz doğumla ilgili bilgi verdi..suyun geldiğinde panik yapma,,hatta 2-3 saat durabilirsin evde dedi,,iide dedim bebişim içerde susuz kalmasmı suyu boşalıyo ,,o gelen amniyo sıvısı diil dedi doğum suyu dedi..hiç bilmiyodum..

benim k.valdem suyu geldikten sonra cok gec gitmiste dr demis nerdeyse cocugu oldürcektin nerdeydin be kadın

DOKTORDAN GELDIIIMM:))))

Evet kizlar sabah iki tasin arasinda doktoro gittik, Teoman gayet iyi ve ehl-i keyif, pozisyonunu hic degistiremis, bagdes kurmus kafa sag kaburgada, eller yanlarda, hintliler gibi oturuyor oturuyor..35. haftada oldugum icin ve tam oturma poziyonunda oldugum icin artik donmez dedi, ayaklari serbest yukari dogru olsaymis bi ihtimal donermis ama suan bu pozisyon cok az sans dedi..Sezercik tarihimizi aldik; 13.08.2009 sabahi yavruma kavusucam kismetse, hastaneye gittik, odamizi ayirttik, 12.08 de oglen hastaneye yaticam, geceyi hastanede geciricem tahliller icin, odasini falan susleriù balonlarla...
alttan muayene etti, ayaklarini hissediyorum rahim agzindan dedi, tekmeledikce wc ye gidiyorsundur dedi..
cok mutluyum:)))))

neyse bı sorun olmadıgına sevındım canım.benıom doktorda bu muayenede elıyle karnımı muayene ettı.ama ntsye gırdım.artık nts ye girmek şart yanı.çünkü bazen sancımız oldugunu anlamayabılırmısız bıle.hem sadece sancı için degıl düzenlı kalp atısları için önemlıymıs.sen kendı doktorunun talımatlarına uy bencede canım.

sen de sancı-su-nişan bekleyenlerden oldun demek..nstye bari soksaydı..demek ki gerek görmedi.benim doktorum 18inde son ölçümler için gelecxeksin dedi.e bu durumda söylemesi lazım boy kilo..bu haftalarda en merek ettiğimiz şeyler ne de olsa. çanak sağlammış öğrenmiş oldun pervin.maşallah çanağa da bebişe de.

sorma canak muhabbetine koptum zaten. orda nts yok ondan drum demisti bana o dr baksın obur hafta bura gel nst ye gir die. bide ultrasondan radyolojiden baksınlar demisti ondan nasılsa haftaya gitcem die ustelemedim. hemde drla tanısmıs oldum acil bisey olursa ona gidicem cunku zaten benim drun anlasmalı oldugu klinik. yani herhalukarda orda dogum yapıcam.

korse takabilimiyim dedim, onermiyorum dedi,
spora 1 ay sonra yavas yavas baslayabilirmisim.
o yokken 3 hafta arkadasina gidicem 2 kere falann..
epiduralle yapicak sezeryani, Tibetde giricek sezeryana..
kordon kanini bagisladi, baska bi cocugun hayatini kurtarir belki:))
simdilik aklima gelenler bunlar:)))sersem gibiyim:)))

DOKTORDAN GELDIIIMM:))))

Evet kizlar sabah iki tasin arasinda doktoro gittik, Teoman gayet iyi ve ehl-i keyif, pozisyonunu hic degistiremis, bagdes kurmus kafa sag kaburgada, eller yanlarda, hintliler gibi oturuyor oturuyor..35. haftada oldugum icin ve tam oturma poziyonunda oldugum icin artik donmez dedi, ayaklari serbest yukari dogru olsaymis bi ihtimal donermis ama suan bu pozisyon cok az sans dedi..Sezercik tarihimizi aldik; 13.08.2009 sabahi yavruma kavusucam kismetse, hastaneye gittik, odamizi ayirttik, 12.08 de oglen hastaneye yaticam, geceyi hastanede geciricem tahliller icin, odasini falan susleriù balonlarla...
alttan muayene etti, ayaklarini hissediyorum rahim agzindan dedi, tekmeledikce wc ye gidiyorsundur dedi..
cok mutluyum:)))))

ohh maşşalah teo yaaa,hemde bagdas kurmus oturuyo heee,keyfe bak sen.hadı bakalım kuzuna kavusacagın tarıh senınde kesınlestı.negüzel,bı ay sonra kollarında inşallah oğlusun.Allah ım nerden nereeeee geldık,şükür bugunlerımızeeee.hayırlısıyla saglıkla kucagımızada alalım inşallah

X