2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

slm azcık toz aldım.. makineyi yerleştirdim falan geri geldim pc başına.:)

olmadıgım şu azıcık zaman diliminde neler kaynatmışsınız..
öncelikle babym gözun aydın doktordan gelmişsin. demek sadece eliyle yoklıyarak 2.5 dan fazla dedi he. maşallah. bu arada ben karnım çatladıkdan sonra ilk defa gitcem asiyeciğime. ya utanıyorum bu göbüşümden. ayy bide demek karnımızın buyukluüğü suyumuz çok mu demkemiş. çünkü beni gören herkes ayyy ne kocaman karnın var diolar. ama bana hiçde öle kocaman gelmio ve nedense etrafımdaki herkes küük karınlarıyla doguma gitmi,şlermiş. hiç bu kadar karnısı yokmuş onların. bende içimden tabe tabe diyorum. uyuz ediyolar beni. bende oglum ufacık minicik değil dedi doktor o yuzden bele büyük diyorum..

gelelim serpa hanıma yani prenses hanıma yahu bu nasıl doktor kız adam sanki asılmış sana. eşim olsaydı kesin uyuz olmuştu..seninki yanında değilmiydi..ama maşallah sana kızım hamilelik öncesi 44 kilo ile başlamışsın senden daha çıtırımız yok tabe....ben en son 3 yıl önce nişanlıyken 45 dim. sonrasında bi açıldımki sorma sırasıyla 49-53-57 vee hamileiğe başlangıcım 64 oldu...

nurdancım işlerin yolunda gitmesne inan çok sevindim. doguma kadar tertemiz yepyeni bir banyon olacak ne güzel. ohhh..

DOKTORDAN GELDIIIMM:))))

Evet kizlar sabah iki tasin arasinda doktoro gittik, Teoman gayet iyi ve ehl-i keyif, pozisyonunu hic degistiremis, bagdes kurmus kafa sag kaburgada, eller yanlarda, hintliler gibi oturuyor oturuyor..35. haftada oldugum icin ve tam oturma poziyonunda oldugum icin artik donmez dedi, ayaklari serbest yukari dogru olsaymis bi ihtimal donermis ama suan bu pozisyon cok az sans dedi..Sezercik tarihimizi aldik; 13.08.2009 sabahi yavruma kavusucam kismetse, hastaneye gittik, odamizi ayirttik, 12.08 de oglen hastaneye yaticam, geceyi hastanede geciricem tahliller icin, odasini falan susleriù balonlarla...
alttan muayene etti, ayaklarini hissediyorum rahim agzindan dedi, tekmeledikce wc ye gidiyorsundur dedi..
cok mutluyum:)))))

canım masallah ya . hemde gozun aydın olsun tarihte belli artık. senin oglan cok sevdi oturmayı walla :)) saglıkla gelsin teocuk cok sevindim ii haberlerine

doktordan geldııımm:))))

evet kizlar sabah iki tasin arasinda doktoro gittik, teoman gayet iyi ve ehl-i keyif, pozisyonunu hic degistiremis, bagdes kurmus kafa sag kaburgada, eller yanlarda, hintliler gibi oturuyor oturuyor..35. Haftada oldugum icin ve tam oturma poziyonunda oldugum icin artik donmez dedi, ayaklari serbest yukari dogru olsaymis bi ihtimal donermis ama suan bu pozisyon cok az sans dedi..sezercik tarihimizi aldik; 13.08.2009 sabahi yavruma kavusucam kismetse, hastaneye gittik, odamizi ayirttik, 12.08 de oglen hastaneye yaticam, geceyi hastanede geciricem tahliller icin, odasini falan susleriù balonlarla...
Alttan muayene etti, ayaklarini hissediyorum rahim agzindan dedi, tekmeledikce wc ye gidiyorsundur dedi..
Cok mutluyum:)))))

nurdan harika gerçekten.gözün aydın..sıralamada kaçıncı oldun şimdi sen?

nurdaaan maşallah teomanına..:) oyy çok heycanlı olsa gerek tarihinizde kesinleşti.. hayırlısıyla o tarihleri yaşayalım hep beraber ve saglıkla kavuşalım bebişlerimize... ama aklıma bişey geldi ya bebek dönerse..yine sezeryanmı tercih edeceksin...bu arada alttan muayene ile ayaklarınımı hissetti. aaaaaaaaaaaaaa

kafasını yokladı bide eliyle elime verio dedi kafasını sevdirmek istio herhalde minnosum. ben zaten her kremlenisimde seviom kafasını :))

ben beklerken bi bebegi cıkartıolardı ay el kadardı ya 2 tane nenesi vardı annesi babası bi kız daha vardı. ellerinde kocaman cicek druna verdiler klinikten cıkmadan foto cekildiler cok hostu kendimi hayal ettim bizde orda olcaz ya:)

cok sagolun teyzeleri, geri sayim basladi, tam 30 gun:)))cok heycanli ve cok mutlu, sarhos, leyla gibi biseyim, aglayasim ve gulesim var, niye boyle oldum ki, icim icme sigmiyor:))))

nurdaaan maşallah teomanına..:) oyy çok heycanlı olsa gerek tarihinizde kesinleşti.. hayırlısıyla o tarihleri yaşayalım hep beraber ve saglıkla kavuşalım bebişlerimize... ama aklıma bişey geldi ya bebek dönerse..yine sezeryanmı tercih edeceksin...bu arada alttan muayene ile ayaklarınımı hissetti. aaaaaaaaaaaaaa
sagol tatlim eger olurda donerse normal olucak o zaman sezercik sansim yok, ama cok zor ihtimal dedi, tatile gitmeden ameliyathaneyi ve odayi ayarlamak icin tarihimi verdi hemen..
nurdan harika gerçekten.gözün aydın..sıralamada kaçıncı oldun şimdi sen?

hic bilmiyorum ki??bi bakayim burko gelsin de...

pervinnn gözünaydın canımmm
maşallah bebişine demek suyun çokmuş ondan büyükmüş karnın acaba benimde öylemi diye bu kadar büyük gören herkes ikiz diyor sinir oloruummm

Serap o nası dr oyle?? esin yokmuydu bunları derken
yok güzelimm bence doktor bunu kafalamaya çalışıyo epidurale yönelndirmek için epidural=daha fazla moneyyy bizimkide iltifat sandı gaza geldi :roflol:
..
oyy oyyy demek günün belli olduuu ne heyecannlı bi durumm bemim günüm ne zaman acebaaa
maşallah teomuzaaa hintli teooo keyfi yerinde ne güzelll

pervinnn gözünaydın canımmm
maşallah bebişine demek suyun çokmuş ondan büyükmüş karnın acaba benimde öylemi diye bu kadar büyük gören herkes ikiz diyor sinir oloruummm

yok güzelimm bence doktor bunu kafalamaya çalışıyo epidurale yönelndirmek için epidural=daha fazla moneyyy bizimkide iltifat sandı gaza geldi :roflol:

oyy oyyy demek günün belli olduuu ne heyecannlı bi durumm bemim günüm ne zaman acebaaa
maşallah teomuzaaa hintli teooo keyfi yerinde ne güzelll

sende dersin benim suyum cok die eger soran olursan:)) heee tempra olayı yani caktım:))

evvrriiimmm uyandınmıııı
sende bi uzanmaya gidiyosun kaç saatt gelmiyosunnnn
hamilemisin nesinnnnn heee

norraa nie oyle oldu biliomusun suan netlesti hersey belli bi vaktin var hem icin rahatladı hem ustunden yuk kalktı

haftaya ben de bu saatlerde inadına kahvaltıdan bahsedeceğim görürsünüz siz.

kıyamam ben sana deme öle..valla yenmiyo zaten..hiç iyi bişi deil zaten..-tatlicadiarzu-

geldim tam tahmin ettigim gibi ultrason cihazlarından olcum vs vermedi dr
sadce baktı ve uzuvları haftasıyla uyumlu dedi
eliyle karnımı muayene etti ustten kafası filan normal
karnın cok buyuk sanki 9 aylık gibi dedi yok neyiz diycektim

2 hafta once 2.5 kg idi dedim dedi yok daha fazla
yani boyle haftaya kendi klinigime gidip dopplerden baktırcam zaten bide nstye gircem
bunu soyledigimdede kemere baglanmaya gerek yok dedi ama ben gidicem cunku kendi drum oyle talimat verdi :))

çanak olayına kotum valla..bis de görcez bakalım bizim çanak ne alemde..çok iyi ama ece zamanını bekliycek o zaman..yerim ben yerim yerim..maşallah..

Evet kizlar sabah iki tasin arasinda doktoro gittik, Teoman gayet iyi ve ehl-i keyif, pozisyonunu hic degistiremis, bagdes kurmus kafa sag kaburgada, eller yanlarda, hintliler gibi oturuyor oturuyor..35. haftada oldugum icin ve tam oturma poziyonunda oldugum icin artik donmez dedi, ayaklari serbest yukari dogru olsaymis bi ihtimal donermis ama suan bu pozisyon cok az sans dedi..Sezercik tarihimizi aldik; 13.08.2009 sabahi yavruma kavusucam kismetse, hastaneye gittik, odamizi ayirttik, 12.08 de oglen hastaneye yaticam, geceyi hastanede geciricem tahliller icin, odasini falan susleriù balonlarla...
alttan muayene etti, ayaklarini hissediyorum rahim agzindan dedi, tekmeledikce wc ye gidiyorsundur dedi..

aa 13 ağustos sata göre doğum tarihim benim..oldu ki bekledi benim sıpa belki aynı gün doğururuz nurdan..hayırlı uğurlu olsun..teo ya koca bi maşallah...

korse takabilimiyim dedim, onermiyorum dedi,
spora 1 ay sonra yavas yavas baslayabilirmisim.
o yokken 3 hafta arkadasina gidicem 2 kere falann..
epiduralle yapicak sezeryani, Tibetde giricek sezeryana..
kordon kanini bagisladi, baska bi cocugun hayatini kurtarir belki:))
simdilik aklima gelenler bunlar:)))sersem gibiyim:)))

çok iyi yapmışsınız..tebrik ederim..burda böyle bi durum varmı bi sormak lazım..CADIARZU

ben beklerken bi bebegi cıkartıolardı ay el kadardı ya 2 tane nenesi vardı annesi babası bi kız daha vardı. ellerinde kocaman cicek druna verdiler klinikten cıkmadan foto cekildiler cok hostu kendimi hayal ettim bizde orda olcaz ya:)

kaydirigubbakcemile5

saol mercimekim eliyle yokladı ya kafasının oldugu yeri galiba kanala girmemis ondan oyle dedi. haftaya netlesir durum dopplerde hersey daha net

ASKOLSUN EVRİMCİM YAAA
keskee sizleride yuz yuze gorme tanıma fırsatım olsa valla izmir gurubunu çok seviyorum ama arada mesafe varr elbet bir gun biryerde bulusuruz elbet istanbula su dogum yapacak arkadasına falan gelirsin dimii

Şu sert kapaklı defterlerden aldım büyük boy. Onun iki kapağına ince sünger yapıştırıp kumaşla kaplayacağım. Sonra da şeker malzemeleriyle birlikte aldığım birkaç süsü üzerine yapıştıracağım. Muhtemelen kumaşa bir çerçeve yaparım, oraya da Hoşgeldin Buse gibi birşeyler yazarım
Aşkolsun, biz de anlarız bacım. 3 sene çektim ben ayrılık acısını. Dile kolay:gitme:Şimdi bir gün ayrı kalsam kolum kanadım kırılır. Ben orada seni takdir ettim, amacım ayıplamak değildi:dilcikar:Allah sağ salim kavuştursun inşallah

Yok yaf.. senın lafına falan takılmadım ben annem.. ınsanın esıne duskun olması ayıp bısı deıl kı.. ben darılmam.. kırılmam bılırsın.. ole cıns huylarım yoktur,sorunum varsa karsımdakını de yormadan soylerım, çözerim.. senın de nıyetınden asla suphem olmaz benım.. Tesekkur ederım kuzum, amin.

evide sildim balkonlarıda sildim yarına sadece banyoyu temizlesem misafirler icin hersey hazır olur. ikramları sabahtan halledicem onlar sorun deil.

Masallah dıyeyım..

evrişim yolunma merasımın güzel gecmıs anladıgım kadarıyla,hadı gözünaydın şeker
ayyy kıyamam sanaa,biz senı güzel agırlarız kuzum,enaz hissedersin eksıklıgını korkma sen :teselli: bende kocacımdan ayrı kalamayan heryere onunla gitmeyı seven herseyı bereaber yaşayan bırı olarak senı cok iyi anlıyorum.,hersey cok yavann gelır baana onsuz :gitme: Allah kimseyi ayırmasın sevgıdınden fallaaaa.

Aminnnnnnnnnn, aminnnn kelebekimmmm

fasulyeko ilk kalkıs anları cok komik insan oturuncA simdi nası kalkcam die dusunuyo

+1

günaydınnnn hatunlarrr

dün dr.umuza gittik herşey iyi güzel kilo diğer dr.la farklılık gösteriyo 2700 gecen hafta

diğer dr.umuzda 2702 demişti ama ben bu dr.umuuzu baz alıyorumm boy 44 cm.cikk ama

herşeyden önemlisi sağlıklı ve herşey yolunda suyumuz falan çatıya da girmiş kızım çok

az bi yer kalmış yerleşmesi gereken haftaya gene diğer dr.umuza gidicezz

buarada sürekli dudaklarını oynatıyodu çok tatlıydı yaaaa iyice sabırsızlanıyorummm

sanki bana hiç benzememiş gb geeliyoo babası kılıklı olcakkk benim kızım

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Hayırlı ugurlu olsun..

bazen çok gücüme gidiyor bu hareket kısıtlılığı.doğurduktan hemen sonra normale dönermiyiz..mesela çoraplarımı kendim giyebilir miyim,ayak tırnaklarımı kesebilir miyim,yere düşürdüğüm bir şeyi kendim alabilir miyim,yürüyüşe çıkabilir miyim..iyice kötürüm olmuşum ben.

Yerim ben seni yaa.. as kaldı.. opuyorumnanaktan

yok anam
bugün size malzeme felan veren ne olsunnn
gayet güzel uyudum kalktım çişimide wcye yaptımmm
naniknanik

kaydirigubbakcemile3

senin işinde iyi be hacı her gece yağmurlu.kah senden kah buluttan

:roflol: sen var yaa.. az degılsın haaa.. lafa bak!!

[

Ah canım beniiim, Allah böyle ayrılık versin.. Ama seni çok iyi anlıyorum, insan kocasına o kadar alışıyor ki her daim yanında olsun istiyorsun. Ben şimdi evde olunca onu işe gönderirken bile kendimi kanadı kırık yavru kuşlar gibi hissediyorum. Allah kocalarımızı ve evlatlarımızı bize bağışlasın.. :Saruboceq::

Aminnn.. :Saruboceq:

sıkma canını..allahın izniyle sağ salim gidip gelecek....

Tesekkur ederım cıgerım.. amin.

geldim tam tahmin ettigim gibi ultrason cihazlarından olcum vs vermedi dr
sadce baktı ve uzuvları haftasıyla uyumlu dedi
eliyle karnımı muayene etti ustten kafası filan normal
karnın cok buyuk sanki 9 aylık gibi dedi yok neyiz diycektim
suyum cokmus ondanmıs karnımın buyuk olması
catıyı sordum alttan bakmadı ama eliyle kontrol etti bebegin basının oldugu yeri
oda dedi organik canak bozuklugu yok:)))
işte drun gelene kadar daha gelmene gerek yok eger acil bisey olursa haberlesiriz dedi
ama olmazsa suan erken gelecek gibi deil hele vakti var dedi

2 hafta once 2.5 kg idi dedim dedi yok daha fazla
yani boyle haftaya kendi klinigime gidip dopplerden baktırcam zaten bide nstye gircem
bunu soyledigimdede kemere baglanmaya gerek yok dedi ama ben gidicem cunku kendi drum oyle talimat verdi :))

Haydın gozun aydın kuzum..

allah kavustursun tatlim, ya valla ben bu ozy enisteyi cok merak ediyom...tanismak nasip olur insallah.....

Amin,insallah, sen Eylul de geldıgınde kesın gorursun.. bebeklerle bulusulacak yaa.. :)) ınsallahh o gunlerımızde nasıp olur.

Hayırlı ugurlu olsun günün.. zamanında sagl salım ınsallah..

kafasını yokladı bide eliyle elime verio dedi kafasını sevdirmek istio herhalde minnosum. ben zaten her kremlenisimde seviom kafasını :))

yerim ben senii :)))

norraa nie oyle oldu biliomusun suan netlesti hersey belli bi vaktin var hem icin rahatladı hem ustunden yuk kalktı
kesin yle tatlim, ben zaten yapi olarak planli programli bi insanim, zamansiz beklemeyi ve duzensizligi hic sevmem, her isim planli programli olsun isterim, buda kesinlesti rahatim, yoksa bekle bekle kafayi yerdim ben, eger erken gelirse, keyfi bilir..

aa 13 ağustos sata göre doğum tarihim benim..oldu ki bekledi benim sıpa belki aynı gün doğururuz nurdan..hayırlı uğurlu olsun..teo ya koca bi maşallah...

çok iyi yapmışsınız..tebrik ederim..burda böyle bi durum varmı bi sormak lazım..CADIARZU
sagol tatlim, hadi bakalim insallah, belki ayni gun dogarlar:)))gerci ilk basta 13 u duyunca bi tuhaf oldum, sonra dedim kismeti oymus; saglikli olsunda...

nurdan senin tickerın doğrumu..? şundan sordum eğer doğruysa sata göre 15 ağustos olmalısın dimi? dr.baya bi geç tarih vermiş yani..40.haftada olmuş oluyosun..burda 38+ larda alıyolar sezeryana..yurtdışında baya bi bekletiyolar o zaman

ASKOLSUN EVRİMCİM YAAA
keskee sizleride yuz yuze gorme tanıma fırsatım olsa valla izmir gurubunu çok seviyorum ama arada mesafe varr elbet bir gun biryerde bulusuruz elbet istanbula su dogum yapacak arkadasına falan gelirsin dimii

Espırı yapıyorum ben cıgerım :))

O arkadasım Eylul annesi.. ne benım ona, ne onun bana gelmesı uzunca bır sure zor Esramm :)) Ama Allah buyuk..

X