2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Bir tabak yemeği bitirebilmek için 6 kere masa başına oturdum kalktım resmen. Hala da 3 tur daha yapmam lazım ki bitsin. Mıymıntızade oldum çıktım.

Midem çok yanıyor, gaviscon içtim 1 yudum... Bebek aşağı inince geçecekti mide yanmaları, daha inmedi demek ki, ne zaman iner ki son haftada mı acaba?

daha var güzelim..son haftada iniyomuş..birden..o zaman doğum yakın oluyomuş..ben de devam gaviscona..bugün 1 şişe daha bitti..stockta 3 şişem daha var allahtan..

öncelıkle herkeze kocaman bır merhaba..cok mutluyum doktora gittik sabah Allah ıma şükür bende güzel haberlerle döndümdedı.ayaklarımdakı şişlikte normalmıs.aşırı şiş degıl dedı.dogumdan sonra inicek nasılsa dedı
öle yanı bana gelınce bu ay ipin ucunu fazla kacırmısım ve 3 kılo almısım :mymeka: barı doguma kadar daha fazla almasam ,iyi olcak.totelde 10 kılo almıs bulunuyorum :kedi:

herkez iyidir umarım,amma sayfa ucurmussunuz hee,ne kaynattınız okadar.okumamın imkanı yok tam 14 sayfa ve hersayfada 20 msj var kafamçokkarıştı

gözün aydın..maşallah şevval kızımıza..kilon gayet süper bence...burda 15 kg.alanlar var anacım..

onun harıcınde bırtane kıslık battanıye aldık peluş yumusacık bebegımı sıcacık tutsun die,sonra banyo küvetı kovası ve maşrapasını aldık.yıne dayanamdım kızıma 3-5 parca kıyafet cıtcıtlı badı vs ayakkabı ve cibinliklte aldım.onları cekıp eklemeye üşeniyorum çünkü pcnın USP girişi bozuk.eger cekersem dükkana inip flash discten atmam lazım.cok uzun iş.

buarada cibinlık arayanlara duyrulur.biz annamle dikicektık ama yemedı bu sıcaklarda ugrasmak.bime gelmıs gayette güzel.hemde baya buyuk bi tül,onu kelebek ve kurdela fiyonklarla süsliycez

kalın mavi kurdela aldım tepesi için..bir de ince kurdela aldım..ve de inci aldım..bişiler yapıcam..

öncelıkle herkeze kocaman bır merhaba..cok mutluyum doktora gittik sabah Allah ıma şükür bende güzel haberlerle döndüm.bebegım iyi,kılosu 2900 gr boyu 49 cm.ama doktorumuz üzerine basa basa ölçümlerın artık kesın degıl bellı aralık içinde oldugunu söledi.yanı şimdilik bı hafta kadar önce cıktı kılosu.başı asagıda kedine yer acıyor kuzum.NTS sonuclarımda normal cıktı,10 gun nsonra tekrar gıdıcem.kasıklarımındakı baskının artmasının normal olsugunu çünkü bebegın basının asagıda oldugmnu söledı.bel agrısıda aynı sekılde,bebegın kılosu arttıgı için bel agrısı normal dedı.ayaklarımdakı şişlikte normalmıs.aşırı şiş degıl dedı.dogumdan sonra inicek nasılsa dedı
öle yanı bana gelınce bu ay ipin ucunu fazla kacırmısım ve 3 kılo almısım :mymeka: barı doguma kadar daha fazla almasam ,iyi olcak.totelde 10 kılo almıs bulunuyorum :kedi:

herkez iyidir umarım,amma sayfa ucurmussunuz hee,ne kaynattınız okadar.okumamın imkanı yok tam 14 sayfa ve hersayfada 20 msj var kafamçokkarıştı

masallah canım ya ne guzel haberlerle geldin oyle. sayfanı kontrol panelinden 50 msja ayarla ozaman gorucenki topu topu 2 sayga yol almısız hepimiz bayıgız bugun :))

buarada yavas yavas son eksıklerımızde bıtmeye basladı kızımın uyku setını aldık,cookk güzel cok içime sindi hemen sizede gösteriyim bu polar battanıyesı
http://www.funnababy.com/images/urunler/larges/POK01BTR01.jpg

buda uyku setımız
http://www.funnababy.com/images/urunler/larges/Butterfly - Uyku Seti.jpg

uyku setınde bırtek yastıgımız daha degısık biz çilek ten aldık ama gerısı aynı

bayıldım bittim resmen herseyine super canım.Allah ii gunlerde kullandırsın mutl mesut insallah

size komik bisey anlatıcam ben iice sıyırıom galiba.

dun eva mendesle karsılıklı oturuyos tabiki ruyamda:)) masada biri daha var ama hatırlamıorum. mevzusac uzatma mevzusu. ben onlara diorumki aklınız varsa uzatın sacları benim bi zamanlar belime yakındı kolumun altından savrulurdu yine uzatıcam. :))) cok ozlemisim ben galiba eski hallerimi hamile kalınca omuzda kestirdim hakkatende cok guzeldi saclarım simdi yine uzadı ama eskiden sutyen birlesim yerinden 1 karıs asagıdaydı resmen

kızlar bugün kasıklarım çok ağrıyor. 2 kasığımın ortası sanki bebişim elinle deşiyor orasını ve sertleşiyor devamlı. çalışmalar var orda. sizde de oldu mu benim haftalarımda.

eva mendese akıl vermen ayrı bir konu tabi . image makerlığını yapmışsın baya. ben de her magnum yediğimde eva mendes olmaktan uzaklaşıyorum.dondurma reklamına bizim gibi mutlu, dondurma gördü mü çıldıran hamileler konmalı. eva hiç te dondurma severe benzemior.

minik kelebekçim hayırlı haberlerle gelmişsin maşallah bebişine.ne kadar az kilo almışsın ona da ayrı bir maşallah.. bebişin güle güle kullansın canım ii günlerde uyusun içinde meleğin

minikcim benim oglum 11 temmuz dogumlu yani yarin dogumgunuuu benim için hayatımınen ozel gunu yarın simdiliken ozel gunu yani:)

neyse ben dogumy aptıgım 2000 yılında deli sıcaklar vardı son bilmemkacy ılın sıcakları
aksam dogum yaptım ani olmustu sabah çocuk dr u geldi tırnaklarını kesin eldivenleriniçıkarın soyun tek body ile kalsın birde ince çorap sadece dedi dısarıçıkınca sapka takarsınız sadece dedi ve sonra gittigim muaynanedeki dr da aynını onayladı biz inanamadık hani usur falan yazık ama anlyüorsun ki bebek oyle iken bile su içinde kalıyor terliyor sacları su gibi oluyor hele emerken buyuk cabaharcıyoryoruluyor sanki birde kat kat giysili olsa kurdesen doker yani , yani yine soyluyorum bilmediginiz icin sizlere garip geliyor yazın dogumy apan bir yakınınıza sorsanız eminim o da çıplak yani body ile gezdirmistir, bu okadar kotu biursey dğil yani:)
öncelıkle oglusunun dogum gunu kutlu olsun canım.dogru diyosundur,asırı sıcaklarda doktorlar neder bılmem.ama benım evım hiçbir zaman 28dereceyı aşmaz.enfazla 28 derece normalde 25-26dır sıcaklarda. ama ben bu sıcaklıkta bıle ter boşanıyorım resmen.şimdi doktorların genel kanısı yenı dogmus bebegı cıplak bırakmamak.enazından bi içgiyim bırde ince bır pijama yada penye bı gıyım.öle 3-5 kat degıl tabı.şimdi düşününce bebek 36 derecelık bi ısıdan dünyaya gelıyo.o ısıyı saglamak için ve göbegı düşmeden cıplak soymak nekadar dogru bılmıyorum.ki bu sıcaga ve hamıle olmama ragmen ben gece yarım bır sekılde olsada mutlaka üstüme bir örtü alırım carşaf bıle olsa.ki bebegı ddüşününce üşür gibime gelıyo.ayrıca bızım heryanımız yag dokusu.bebeklerde yag dokusu olmadıgından üşür diyor doktorlar,bana göre mantıklı tabı herkez kendı doktorunun tavsiyesıne uyar yerimseniben
Biz de akşam doktora gittik. Ve sonuçlar:
-Bebek 2800 olmuş
-Bebek hala dönmemiş, inatçılığını sürdürüyor.
-Plesantada erken yaşlanma belirtileri var. Magnezyum faydalı olabilir dedi, başlıyorum bugün.
-Suyu azalmış. (Oysa o kadar su içiyorum)
-Hemen NST istedi. Gecenin 11inde oflaya puflaya yeniden NST girdim. Olumsuz bi şey çıkmadı.

Haftaya mutlaka görmeliyim dedi dr..
maşşalah bebegıneee.negüzel buyuyor mınık kelebeklerımızzzz

Ve sonunda bitirdim...
aaa bunu gercekten senmı yaptınn.süper olmus canım yaaa,bayaıldım ellerıne saglık
arkadaşlar hepinize merhabalar... bizde kızımla dr dan geldik ve nihayet iznimizi açtırdık bugün . pazartesiden itibaren izinliyim... dinlenicem kızımla bi güzel...

dr a gittik demiştim ya... herşey normalmiş. dr eğer sen sezeryan istemiyosAN normal doğum olacak dedi bende kesinlikle normal doğum istiyorum dedim...kızım artık dönmüş ve doğum kanalına girmeye beşlamış... boyu yaklaşık 50cm(49,7mm)olmuş klomuz da 3 kg olmuş. suyumuz falan da iyiymiş. bundan sonra her hafta gidicez dr a bizden şimdilik bu kadar.. sizinle de paylaşmak istedimm...

en çok da normal doğum olduğuna sevindim.. haaa korkmuyomuyum korkuyorum ama:sinifsinif:ama gene de normal doğum istiyorum.
ohh maşşalah kuzunaaaa.amanınnn cogumuz 2.5 kıloyu gecmısızzz.artık 3 kılodan bahsedıytoruzzzz süper yaa
Gözün aydın minik kelebek... Uyku setin de çok hoş..
saol canım :1hug:
gözün aydın..maşallah şevval kızımıza..kilon gayet süper bence...burda 15 kg.alanlar var anacım..

kalın mavi kurdela aldım tepesi için..bir de ince kurdela aldım..ve de inci aldım..bişiler yapıcam..
saol canımmm,aldıgım kılo evet cok degıl ama ben suan 90 na vurdumm mafoldumben ondan bıraz dursun istiyom

ooo sen benden önce davranıp almıssın bile cibinlıği.benım hosuma gıttı.hem baya buyuk oldugundan süslerle yukarı toplanıp tutturulur
masallah canım ya ne guzel haberlerle geldin oyle. sayfanı kontrol panelinden 50 msja ayarla ozaman gorucenki topu topu 2 sayga yol almısız hepimiz bayıgız bugun :))

bayıldım bittim resmen herseyine super canım.Allah ii gunlerde kullandırsın mutl mesut insallah
cok saol canım,cok mutluyumm içim içime sıgmıyoo sositososito ya 50 lik yaptım cook uzun geldı in in in bitmedi.barı 30 yapim
buarada tekrra tesekkur ederım ,gercekten cok içime sinerek aldım
minik çok beğendim uyku setini..güle güle yatsın yavrumuz..

Minik kelebeğim çok güzel uyku setin - mışıl mışıl uyusun bebişin içinde

saolun kuzular,daha güzellıri sizin bebişlerin olsun inş.

size komik bisey anlatıcam ben iice sıyırıom galiba.

dun eva mendesle karsılıklı oturuyos tabiki ruyamda:)) masada biri daha var ama hatırlamıorum. mevzusac uzatma mevzusu. ben onlara diorumki aklınız varsa uzatın sacları benim bi zamanlar belime yakındı kolumun altından savrulurdu yine uzatıcam. :))) cok ozlemisim ben galiba eski hallerimi hamile kalınca omuzda kestirdim hakkatende cok guzeldi saclarım simdi yine uzadı ama eskiden sutyen birlesim yerinden 1 karıs asagıdaydı resmen
kaydirigubbakcemile3 cok hoş magnummu istemıstı canın gece yatarken :icecream:
kızlar bugün kasıklarım çok ağrıyor. 2 kasığımın ortası sanki bebişim elinle deşiyor orasını ve sertleşiyor devamlı. çalışmalar var orda. sizde de oldu mu benim haftalarımda.
valla hangı haftada baslamıstı bılmıyom ama sanırım 32den snraydı.bebegımın bası asagıda oladugundan berı gün çinde bıkac kez kafayı savuruyor sankı içierde yada ellerıyle bıseelr yapıyo,sankı kukumdan ellı cıkacak gibi oluyo zaman zaman
minik kelebekçim hayırlı haberlerle gelmişsin maşallah bebişine.ne kadar az kilo almışsın ona da ayrı bir maşallah.. bebişin güle güle kullansın canım ii günlerde uyusun içinde meleğin

saol canım,amaaa amaaa ben sizin gıbı cıtır hamıle kalmadım ki oyüzden enazından bari 12 kıloyla kapatıyım bu maratonu.hayırlısı artık napalım.bebegım saglıklı olsunda gider kılolar ne olceekk kii yanee dimi:1closedeyes:

kasılmam çok var ama düzensiz.napıcam bilmiorum . beklicem biraz daha olmadı doktorumu arıcam.

ben geldim geç geldim tabi...
işim vardı kılzarcım ogluşumun dolabı için aldıgım kapitoneleri ölçüp biçmeye çaliştik ayy ne zordu ya bu sıcakda bide dantellerimi falan ütüledim resmen şıpır şıpır terler aktı heryerimden. gun içinde 3 kere atlet ve çamaşır değiştirdim...

oku oku bitmedi ne kaynatmışsınız öle yaff..
aklımda kalanlar ;
mucizemiz gelmiş hoşgelmiş. hatun direk dalmış muhabbetet kaldıgı yerden özlemiştik seni oricinal fotocumuz...iyi olmana sevindim..

nesrimin pc ne kavuşmusun hadi gözümüz aydın. bu arada bazen tatlı krizine girince aklıma seni geliosun ve kendikendime telkinde bulunup irademe hakim oluyorum. az kaldı kuzu sabret..bu sabrın mukafatı çok çok tatlı bir Çagan olcak inş.

minikim sende doktora gitmişsin maşallah güzel haberlerle gelelim inş. hep.

ça ça ça ayçaa öncelikle ogluşuna maşallah..ve sanada maşallah bu sıcakda battaniye ördün ya helaaaaall..ayrıca 4 kenara ponpon fikrini çok begendim bende yapcam hemde hemen..kıskandım...

evrimim bu sabah erken kalmış ama bidahada girmemiş yahu..

gypsymesram o ayaklar ve topukagrıları kesinlikle gezmekden oluyor ben ablamlar varken hergun sabah çıkıp akşam geliyordum ve ayaklarımın agrısınsan sabah nazam vakti yuruyemiodum ama bak şimdilerde öyle çok gezmiyorum ve rahatım şükürler olsun. sadece sertleşme sorunu var yani tabanlarımda. ayhh bu biraz erkeksi bi sorun gibi oldu.. hey allahım aklımız nerelerde dimi...:KK70:
sen evde otur biraz dinlen bak iyi gelecek yahu yazık ayaklarına nasıl taşısınlar onca yükü...

mercimekimin eşi msn e az kaldı geliyor yazmış ya.. bende hemen eşimin msn nine baktım hiç bişii yazmamış. ayhh kıskandım....

babym ve mercimekim şu dogum kolay olsun diye okunacaklar listesi var bende inşikak suresi 7 defa bol bol yasin süresi. ben hergun okumaya çalişiyorum..meryem suresi kesinlikle unutulmamalı birde 7yasin okunmuş 7 pirinç. test edilmiş onaylanmışdır. sancılar başlayınca yutuyosunuz veacılmanız daha kolay oluyor. ama normal dogum isteyen arkadaşlar kesinlikle el musavvir diyerek karnınızı okşamayı unutmayın . dogum için en uygun şekli alması için..:)

yalancı sancılara gelince;
ben gunde 3 defa yaşıyorum sabah 9 öglen 1 yada 2 civarı birde akşam 10 gibi..dikkat ettim bir gun oluyor birgun olmuyor.

kasılmam çok var ama düzensiz.napıcam bilmiorum . beklicem biraz daha olmadı doktorumu arıcam.
hmm karnınmı kasılıyor?1 saatte 4 kereden fazla olursa doktoru aramalıymısız canım.ara enazından o senı yönlendirir ve için rahat eder
Sen 80 le mi başladın o halde hamileliğe minik?

:kedi: evet 79 la basladım 90 olmama ramak kaldı.ama doktorumda ilk gittimde 80 cıkınca sasırmıstı,tek avantajım kılomu bellı etmıyor olmamdı.herkez benı enfazla 70- 72 sanırdı hep

SUYU YUDUM YUDUM ıÇMEKKK

ayça nın plesnta yaşlanmaya başlamış teşhisini okuyunca aklıma geldi. benm doktorcumçook önceden söylemişti bana.. suyu yudum yudum içersen bebk ve plesenta için degrli ama lıkır lıkır bi seferde içersen direk böbreklerden süzülüp wc ye çıkarsın demişti.birde mumkunse oturarak içmeliyiz. ben elimden geldiğince yudum yudum içiyorum ve sokakdada olsam oturmayya özen gösteriyorum. napıyım kim ne derse desin herşey Ogluşumiçin...

X