2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Tesekkur ederım yavrular.. :)) didim hastane ıcın ozel bısı olsun dıye..

Mevlut ıcın lavanta koyup hazırlamıstım ya.. hastane ıcınde ıcıne bebek sekerı ve badem sekerı koyuyorum.. mıllete lavanta mı yedıreceksın dıyen düdük makarnalarına duyurulur zemuszemus

bende onu merak ettıgım için girdim.aradımıkı doktorunu

bilmem ki minişim ??

Tesekkur ederım yavrular.. :)) didim hastane ıcın ozel bısı olsun dıye..

Mevlut ıcın lavanta koyup hazırlamıstım ya.. hastane ıcınde ıcıne bebek sekerı ve badem sekerı koyuyorum.. mıllete lavanta mı yedıreceksın dıyen düdük makarnalarına duyurulur zemuszemus

hangi düdük makarnası dedi onu :roflol:

Vallahi bugun kahvaltı ıle bırlıkte bende de sancılar cok oldu.. ne yalan soyleyeyım zorlandım resmen.. uzansam da fayda etmedı.. magnezyum dayadım hemen.. dua ettımm bol bol ıcımden.. bır sure daha devam ettı.. sonra kesıldı.. sonra yıne devam ettı... bu kadar guclu hıc olmamıstı acıkcası..

Vallahi bugun kahvaltı ıle bırlıkte bende de sancılar cok oldu.. ne yalan soyleyeyım zorlandım resmen.. uzansam da fayda etmedı.. magnezyum dayadım hemen.. dua ettımm bol bol ıcımden.. bır sure daha devam ettı.. sonra kesıldı.. sonra yıne devam ettı... bu kadar guclu hıc olmamıstı acıkcası..

Allah Allaah, belki de normal olası süreç budur bundan sonra, bizlere de olacak belki. Önemli olan düzenli olmaması sanırım. Zaman aralığı düzenli olursa o zaman aramak gerek dr.u.

Fırın makarnası kalınlıgında olan bu.. sen bılmıyorsun tabe.. Dıdo.. düdük makarnalıgı derecesı olarak fırın makarnalıgına terfi etti bır sure once..

tahmin etmiştim didodur diye :roflol: aman aman iyi terfi etsin, tenzili rütbe olmasın da, zaten kızcağızın kovalanmadığı ısırılmadığı hayvan cinsi kalmamış..delikafadulden

hayırlı olsun kuzu,artık bundan sonra yoklıcak bu kasılma sancı türü seyler bizi.ama tookktuur beyım süledii,düzenlı olmayan şiddeti gitdikçe artmayan,lekelenme tarzı kanaman yada bariz şekılde su gelmedıgı müddetce normal diiidiiiii.rahim kendını dogum için hazırlıyormuss.nerden bilsin senın rahmin sezercik olacagını.yoksa sahibesine eziyet ederrmı hiç kaydirigubbakcemile3

Ve sonunda bitirdim...

Ellerine sağlık Ayça, çok güzel olmuş çok beğendim. meğer ne cevherler varmış aramızda..

dün akşam komşum uğradı bana kapıdan hal hatır sormaya, biraz moralim bozuldu
zayıflamışsın, göbeğinde eskisi kadar büyük değil dedi
üzüldüm söylediklerine bebeğime iyi bakamıyormuyorum acaba 2 aydır 69 kiloyum havalarda sıcak az yiyorum ama bebişimin kilosu iyi hatta 10 gün önce boşuna kuruntu yapıyorum ama ne bileyim kafam takılıyor
Petrik, boşver sen milleti.. İnsanın giydikleri bile değiştiriyor görüntüyü.. dr.un iyi diyorsa iyidir..

arkadaşlar hepinize merhabalar... bizde kızımla dr dan geldik ve nihayet iznimizi açtırdık bugün . pazartesiden itibaren izinliyim... dinlenicem kızımla bi güzel...

dr a gittik demiştim ya... herşey normalmiş. dr eğer sen sezeryan istemiyosAN normal doğum olacak dedi bende kesinlikle normal doğum istiyorum dedim...kızım artık dönmüş ve doğum kanalına girmeye beşlamış... boyu yaklaşık 50cm(49,7mm)olmuş klomuz da 3 kg olmuş. suyumuz falan da iyiymiş. bundan sonra her hafta gidicez dr a bizden şimdilik bu kadar.. sizinle de paylaşmak istedimm...

en çok da normal doğum olduğuna sevindim.. haaa korkmuyomuyum korkuyorum ama:sinifsinif:ama gene de normal doğum istiyorum.
Maşallah bebeğine.. Allah hayırlı doğumlar nasip etsin..

allahım bugun istanbul korkunçççsıcakk basıkacayip bir hava varrr
ve az sonra 15 kisi kadar misafir bize gelecek berkosun dogumgunu sebebi ile halaları teyzesi anneanne babanne falan aile kalabalık 15-20 kisi ediyor tıpkı dogum yaptıgım gun gibi korkunç bir hava korkunç sıcak banyoya uç kere girdim sabahtan berihala serinleyemedim evde onca insan olunca nası dayancam bilmiyorum vantilatoru karsıma alıp oturcam self servis herkes kendi alsın yiyceklerini diycem zaten gorumceler ufalan sagolsun benihiççalıstırmazlar oturturlar allahtan,

Esra, Berke'yi bizim için de öp, nice mutlu yaşlara.. Annesi iyi ki doğurmuş Berke'yi.. Ben doğumgünümde annemi arar "annecim, iyiki doğurmuşsun beni" diye onu da kutlarım :) Kızımın da bana aynı şeyi yapmasını isterim doğurusu... zemuszemus

onu bilmiyorum ama doğum anından itibaren lohusalık dönemi boyunca cennet kapısı açık olur derler..takdir-i ilahi..
Annem de bana hamile kadının etrafında melekler dolaştığını ve doğum anında tüm günahlarından arındığını söylemişti.. Ne kadar doğrudur bilinmez ama kalbinden geçen bir yolla gerçek oluyor hamilelikte, hamileliğim boyunca yaşadığım bir iki örnek var ki bana bunu inandırdı..

öncelıkle herkeze kocaman bır merhaba..cok mutluyum doktora gittik sabah Allah ıma şükür bende güzel haberlerle döndüm.bebegım iyi,kılosu 2900 gr boyu 49 cm.ama doktorumuz üzerine basa basa ölçümlerın artık kesın degıl bellı aralık içinde oldugunu söledi.yanı şimdilik bı hafta kadar önce cıktı kılosu.başı asagıda kedine yer acıyor kuzum.NTS sonuclarımda normal cıktı,10 gun nsonra tekrar gıdıcem.kasıklarımındakı baskının artmasının normal olsugunu çünkü bebegın basının asagıda oldugmnu söledı.bel agrısıda aynı sekılde,bebegın kılosu arttıgı için bel agrısı normal dedı.ayaklarımdakı şişlikte normalmıs.aşırı şiş degıl dedı.dogumdan sonra inicek nasılsa dedı
öle yanı bana gelınce bu ay ipin ucunu fazla kacırmısım ve 3 kılo almısım :mymeka: barı doguma kadar daha fazla almasam ,iyi olcak.totelde 10 kılo almıs bulunuyorum :kedi:

herkez iyidir umarım,amma sayfa ucurmussunuz hee,ne kaynattınız okadar.okumamın imkanı yok tam 14 sayfa ve hersayfada 20 msj var kafamçokkarıştı
Minik, maşallah size de.. Çok güzel haberlerle gelmişsin :nazar:
Veeeeeeeeee.. hastane sekerlerimin kutuları da bitmiştir,üzerine hoşgeldin kuzey yazısınıda yapıstırıcagım bu hafta.. Bu halini İftiharla sunarımmm siseeeee :)))

Bır hafta kala bebek sekerlerini de alıp ıcıne koydum mu tamamdır..

s7301427.jpg

Ooo, Evriş döktürmüşsün gene.. Harika olmuş, ellerine sağlık.. :nazar: maşallah herşeyin tastamam.. Kuzey bebek de sağlıkla gelsin inşallah..

Evriş..çok zarif çok şık bişi olmuş..eline sağlık vallahi..

Çok tesekkur ederım.. saolasın kuzum.

hayırlı olsun kuzu,artık bundan sonra yoklıcak bu kasılma sancı türü seyler bizi.ama tookktuur beyım süledii,düzenlı olmayan şiddeti gitdikçe artmayan,lekelenme tarzı kanaman yada bariz şekılde su gelmedıgı müddetce normal diiidiiiii.rahim kendını dogum için hazırlıyormuss.nerden bilsin senın rahmin sezercik olacagını.yoksa sahibesine eziyet ederrmı hiç kaydirigubbakcemile3

Valla dı mı.. Bende bugun Ozy ye dedım.. ama ben sezeryan olacagım.. gerek yok kı bu sancılara.. bı anlatsak olma mıı dedım.. Gülüyo bana bakıp bakıp :))

Allah Allaah, belki de normal olası süreç budur bundan sonra, bizlere de olacak belki. Önemli olan düzenli olmaması sanırım. Zaman aralığı düzenli olursa o zaman aramak gerek dr.u.
tahmin etmiştim didodur diye :roflol: aman aman iyi terfi etsin, tenzili rütbe olmasın da, zaten kızcağızın kovalanmadığı ısırılmadığı hayvan cinsi kalmamış..delikafadulden

Batman da, ne kadar tükkan varsa oralarda da düdüklendiği için bu terfıyı aldı bısden zaten..

Tesekkurler Ebruskamm.. eksıkler bıtmıyor ama emın ol.. :)) sonu yok gıbı gelıyor bana artık..

Kızlar aramızda kordon kanı saklatacak kimse yok sanırım, doğru mudur? Doktorlar da sanırım bahsetmiyor böyle bir uygulama var ister misiniz diye sormuyorlar. Yani sebebi nedir onu merak ettim de? Acaba verim alınamıyor mu? Ya da pahalı mı geliyor insanlara. Ama bildiğim kadarıyla devlet saklarsa falan ücrete tabi değil. Açıkçası nereye başvurulur işlemler nasıldır konularında kamuoyu da fazla bilgilendirilmiyor. Mesela ben bilmiyorum nereye başvvurmalıyız bunun için.

Kızlar aramızda kordon kanı saklatacak kimse yok sanırım, doğru mudur? Doktorlar da sanırım bahsetmiyor böyle bir uygulama var ister misiniz diye sormuyorlar. Yani sebebi nedir onu merak ettim de? Acaba verim alınamıyor mu? Ya da pahalı mı geliyor insanlara. Ama bildiğim kadarıyla devlet saklarsa falan ücrete tabi değil. Açıkçası nereye başvurulur işlemler nasıldır konularında kamuoyu da fazla bilgilendirilmiyor. Mesela ben bilmiyorum nereye başvvurmalıyız bunun için.

Ozel de saklatırsan cok pahalı bılıyorum.. devlete saklatırsan.. herhangı bır sekılde bırısıne bır sey ıhıtyac duyuldugunda vermek kaydıyla.. ilik falan filan.. bildiğim kadarıyla durum bu dur. Ama nereye ne sekılde verılır bılmıyorum kuzu.

Ozel de saklatırsan cok pahalı bılıyorum.. devlete saklatırsan.. herhangı bır sekılde bırısıne bır sey ıhıtyac duyuldugunda vermek kaydıyla.. ilik falan filan.. bildiğim kadarıyla durum bu dur. Ama nereye ne sekılde verılır bılmıyorum kuzu.

öyle evrişim... bak çoğu anne adayı bilemiyor işte tam olarak prosedürü. Demek ki çok da elzem gözükmüyor gözümüze bu durum. Yoksa daha çok araştırır şimdiye kadar bir kurumla anlaşmamızı yapardık sanırım.

evrisim cok guzel olmus kalpli kutuların

ya 12de topusumuz ataga gecti bucukta yattık ve ben 1de uyandım.cocukta ses yok gozum yarımsaat ya gecio ya gecmio hemen uyanıorum sonra dalamıorum. benim sansım bu galiba

buarada bugun benimde kasılmalarım cok oldu ama aksamki cok fenaydı resmen 5dk icinde su icinde kaldım gecince gittim pinky gibi bıyundan asagıya dus aldımda biraz rahatladım sonrada uyku moduna gectik zaten...

biraz uyku bastırıo benim gidim yerime 1-2 sayfa kitap okursam iice gelir. siz takılın sabah okurum opldunuss guzeller

Evrişşşş, hastane içinde yaptın demek..Bravo çok cici olmuş..

Ben bu ülkede kordon kanını bile becerip saklayacaklarına inanmıyorum ya neyse.. Ben organlarımı bağışladım ama oğluşun kordon kanını saklamayı düşünmüyorum. Bikaç dr. gerek olmadığını söyleyince fazlaca araştırmadan vazgeçtim..

kasılmalar atak yaptı yani bugün, lal evriş baby hep kasılma yaşamışsınız... lalden de haber çıkmadı dr.a gitti belki de?

X