2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Esra'cım...Berke'nini doğumgününü kutlarım..nice mutlu yaşlara...bugün benim de yeğenim Defne'nin doğumgünü..ama o 2003 lü..

telkırma cok guzel olmus gercekten battaniyeniz bayıldım

iremcim varsın avizesi eksik olsun bu sıcaklarda .. gule gule kullanın odanızı

sakaleyn tr dekilere soyliycem gelirken getirirler annemler

petrik bebisin kgsu yerindeyse sen nie uzuluosun kilom aynı diye. ahh 69 kg oldugum zaman ahh:))ne olduysa ondan sonra oldu zati

behiyecim gozun aydın havadisler cok guzell

esrako sen ne hizmet etcen allasen bu halinle dedigin gibi yaparlar kimse sana bisi yaptırmaz ii eglenceler

bugun bol bol normal dogum hikayyesi okudum ozetlersem:)

1- suyun nisanın gelio hastaneye gidiosun apar topar ama acılman olmamıs oluyo yada cok az oluyo
2- bekliosun bekliosun sancı artarak acılma oluyo yada suni sancıyla acıolar ve dogum hanaye gidiosun
3- 2-3 kere ıkınma hissin oluyor ve bebek gelior :)

kısa ve oz budur . suyun sabah 5 te geldiyse aksama dogru anca doguruyosun acılmana baglı yani suyun geldi hemen pırtlatmıosunkaydirigubbakcemile3

ki eger epudral normal olacaksan daha rahat 4cm acılmadan sonra epudralı yapıolar hayat gunluk guneslik ama dogumhanede yine ıkınma hissin geliomus yani oyle bisey hissetmeden olmuyo 15dk icinde bebek kucagında her halukarda. iş dogumhaneye girene kadar. bide ıkınma anında sancın filan olmuyomus

bi toplamadıgım mutfak kaldı orada girmek istemiorum ya bıktım mutfaktan ve ona dair islerden

baby im son 4 güçlü ıkınmada bebek geliyomuş..aşağı yukarı 20 dk.felan sürüyomuş o da..büyük abdestini yapacak gibi hissediyomuşsun..meğerse o bebeğin kafası oluyomuş..

bebeğin çıkmasını sağlayan ıkınma şekli;

derin bir nefes alıp, içinde tutup, çeneni göğsüne dayayıp, yattığın çatalın elle tutulan yerlerinden tutunup çok güçlü bi şekilde büyük tuvaletini çıkarmak ister gibi ıkıncaksın..bu şekilde 4 ıkınmada bebek geliyormuş..
zaten o arada dr. ıkın veya dur bekle diye seni yönlendiriyormuş..
benim dinlediklerim okuduklarım bu şekilde...normal doğumun en önemli evresi buymuş..kırık kırık sancılar regl sancısı gibi oluyomuş..sancı oldukça zaten açılman oluyomuş..10 cm.açılma olunca doğumhaneye alınıyorsun..başlıyorsun yukardakileri yapmaya...
allah kurtarsın hepimizi..sancı anında bol bol ayet-el kürsi okuyalım..

amin canım. birde bana burda biri dedi nekadar dogru bilmioyırum tam dogun anında melek gorunuyormus gozune egerki aklına getirirsen iste o sırada ne dilersen oluyormus bilmiorum nekadar dogrudur. bol dua meryem suresi insikak suresi okumak lazım

amin canım. birde bana burda biri dedi nekadar dogru bilmioyırum tam dogun anında melek gorunuyormus gozune egerki aklına getirirsen iste o sırada ne dilersen oluyormus bilmiorum nekadar dogrudur. bol dua meryem suresi insikak suresi okumak lazım

onu bilmiyorum ama doğum anından itibaren lohusalık dönemi boyunca cennet kapısı açık olur derler..takdir-i ilahi..

:Saruboceq:bende doğum sancısı çekerken hep YA BASIT çekeceğim sizinde aklınızda bulunsun bence

oylemi bunu bilmiodum inss kolayca atlatırız bazen heycanlanıyorum bazen bilmiorum oyle gidip gelio lar arada bana

7 tane meryem suresi suya okunup doguma gitmeden icilerisede cok ise yarıomus forumlarda cok okudum bunu cok kolay oluyomus dogum

Son düzenleme:

Ve sonunda bitirdim...
çok güzel olmuş ellerine sağlık güle güle kullansın kzuzuşun
arkadaşlar hepinize merhabalar... bizde kızımla dr dan geldik ve nihayet iznimizi açtırdık bugün . pazartesiden itibaren izinliyim... dinlenicem kızımla bi güzel...

dr a gittik demiştim ya... herşey normalmiş. dr eğer sen sezeryan istemiyosAN normal doğum olacak dedi bende kesinlikle normal doğum istiyorum dedim...kızım artık dönmüş ve doğum kanalına girmeye beşlamış... boyu yaklaşık 50cm(49,7mm)olmuş klomuz da 3 kg olmuş. suyumuz falan da iyiymiş. bundan sonra her hafta gidicez dr a bizden şimdilik bu kadar.. sizinle de paylaşmak istedimm...

en çok da normal doğum olduğuna sevindim.. haaa korkmuyomuyum korkuyorum ama:sinifsinif:ama gene de normal doğum istiyorum.
gözün aydın normal doğumlarda artmaya başaldı maşallah bebeğinede
bu arada sizlere aylar evel bir arkadasımdan bahsetmistim hatırlarmısınız bilmem 20 gun ileride benden gebeligi ve bebek donmedi plesenta yaslanmasıda basladı haftaya cuma ya 17 temmuz da yani sezaryan olacak veee benim sezaryan olacagım hastanede çokheyecanlıyım gideceğimsbaahtan bende herasamasını gormek istiyorum hem hastaneyi iyice tanırım hemsireleri falan tanırım iki hafta sonraben de gelcem derim diyorum:))
sizlerledepaylasmak istedimmm

bu arada esranın yolladıgı linki izledim aksam tabi salya sumuk gecenin 3 unde ibo kalktı geldi burnunumu çekiyorsun aglıyormusun noluyor diye:))) dedim evet aglıyorumda sorun yok sen yat uyu mana bak :)))
senin için ön araştırm aolur iyi olur işte arkadaşınıda allah kurtarsın canım
Behiye maşallah kuzuna, sağlıkla normal normal doğacak işte n güzel korkma biraz ağrı çikicez ama mukafatı çokgüzel olacak minicik yavrunu kucağına alacaksın hayal etmesi bile güzel : )

Ayça çok güzel olur mavisi araya 1 sıra siyah lazım ki orjinal convers gibi olsun

kızlar biz uyumaya gidiyoruz sonra de eşimle ev temizleriz akşamada arkaşa gidicez yemeğe çağırdılar
bizde gezmeye gideceğiz zemuszemussizede iyi eğlenelerkaydirigubbakcemile5
oglusumun dogumgununu kutlayan herkese tesekkurlerimi sunuyorummm

deryacım seninde esinin geçmis dogumgunu kutlu olsun ailesinebaglı yengec burcubir kocan var desene sanslısınn
ama aynı zamanda annesinedeb aglımıyengec ler annesineçok duskun olur derler :)

teşekkür ederim canım evet evine eşine çok düşkün evcimen ama anneyle problemleri var

heinize çok çok teşekkür ederim arkadaşlar. bundan sonra kızımla evimizde kızımın bize gelmesini bekleyeceğiz. allahım hepimizin sağ salim kurtulmasını nasip etsin. inşallah o günleride görürüz...:Saruboceq:

canlanın biraz beaa baygın balıklar bu ne cikciklerin naber nasılsın yazılarına dondük walla

X