2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Selamlar herkese,
bilgisayarım geldii :dance: özlem bitti : ) seo ya kalk artık demek yok
rhat rahat yazarım :p

canım ya deme öyle,vallahı içim gidiyo sana.azıcık canının istedıgı seylerden yeme hakkında yokmu :çok üzgünüm: biz burda boyna pis bogazımıza diyoz şunu yiycez bunu yapcaz aksama die.yok sukadar karpuz yiyoz bılmem ne.valla kendı adıma cok özür dilerim canım.bukadar yasaklı bi liste olabılecegını düşünmedım hiç.
aman kelebeğim yok yok siz aynen devam kimseye şunu yazma bunu yazma demem ben, yazın siz bakmayın bana duygu sömürüsü yapıyormuşum gibi oldu :kedi:
Allah dermanı olan dert versin çok şükür yani
zaten tadıyorum herşeyden 2 çatal gözüm kalmıyor yani , dün akşam çok açtım ondan gaza geldim öperim opuyorumnanaktan :)

sen yine sünger bop izledin di mi?ben ne zaman izlesem canım istiyo
hehehe çok lezzetli yapıyor dimi, tambuğday ekmeğimle gidem burgerciye şu ekmeğe bi burger yapın diyeyim şekerim çıkmaz ozman kaydirigubbakcemile3 iyi fikir

APARTMANDA SİGARA İÇEN AYILAR ve TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA YER VERMEYEN VARYASYONLARI
Apartmanda tespit edemediğim birileri leş gibi sigara içiyor, kapıyı kilitleyip çıkana kadar leş gibi zehirli hava ciğerime doluyor. Topiğin huzurunda kendilerine tüpürüyorum. Toplu taşımadaki ayakta durmakta zorlanan 9 aylık hamile bir kadına yer vermeye tenezzül etmeyen ayılara da "siz de erkek misiniz? ama ben erkek doğuracağım inşallah" diyesim geliyor yaf.

hoşgeldin mucize
bizim apartmanda da var o ayılardan, ramazan ayında bile asansörde sigara içen gerzolar var kapıyı bi açıyorsun leş gibi kokuyor herkesin kapısını çalıp söyledim içmeyin diye biraz azaldı insafa geldi ayıı
birgün metroda kimse yer vermedi bana çokda kalabalık oturan bi gence dedimki belim ağrıdı ayakta durmaktan kalabalıktan bebeğim eziliyor yer verimisin sonra kalktı hanzo böyle olmak lazım dimi : ))

günaydınnnlar
topuğum ağrıyor bütün gece ağrıdı topallama derecesine geldimmm
sizce ne iştir hatunlar yani herkesin ağrıdığı yerler niye ağrımaz bende yok kalça yok göbek deliği felannn
benimde topuğum ağrıyorrr
yani resmen artık yatma zamanı der gibi yerimden kıpırdayamıyorum yaa sıyırıcammmm mafoldumben
Esram kıyamam sana 2 topugunda mı ağrıyor? sadece biriyle ortopediye gitmen lazım
benimde gece wcye kalktıgımda ayak tabanım ağrıyor, birde çok yürürsem topugumda ağrıyor ama senin ağrın kdar vahim değil, sıcak suyla sabunla ovalasan belki iyi gelir

ben başladım zeytinyağına hurmayıda yiyiyorum hergün bence sende başla en azından hurmaya
zeytinyağına bende başlicam nasıl sürüyorsun üstten üstten mi içinede sürmelimi?
hurma yesem şekerim kaç çıkar :bbo:

Biz de akşam doktora gittik. Ve sonuçlar:
-Bebek 2800 olmuş
-Bebek hala dönmemiş, inatçılığını sürdürüyor.
-Plesantada erken yaşlanma belirtileri var. Magnezyum faydalı olabilir dedi, başlıyorum bugün.
-Suyu azalmış. (Oysa o kadar su içiyorum)
-Hemen NST istedi. Gecenin 11inde oflaya puflaya yeniden NST girdim. Olumsuz bi şey çıkmadı.
Haftaya mutlaka görmeliyim dedi dr..

maşallah kuzuna tombik Rüzgar :)
son aylarda 10 günde bir takip ediliyor zaten, magnezyum iyi gelir inş.

canım kıyamam ya gerçekten çok zormuş.. hayatı boyunca hiç diyet yapmamış biri olarak canın istediğinde yiyememek ne demekmiş öğrendim. benimde eşim sana doğum hediyesi kocaman bi nutella getiricem söz aşkım diye teselli ediyor beni. ama cok az kaldı biraz daha dayanacağız canım. lohusalıkta bol bol yiyeceğiz. bu arada düzenli kontrol ediyosan şekerini bir iki ısırık atıver hamburgere yanında kola ya da patates tüketmezsen çok etkilemiyor tecrübeyle sabittir canım.

evet güliz çok sabırlıymışız dimi ben bu kadar sabırlı oldugumu bilmiyordum
eşimde hastaneye magnum getirecek söz verdi :)
yiyeceğim hamburgrden kola sevmem zaten patatestende 2 tanecik yirim
Endokrin şekerin 160 üzari çıkarda 2 ünite insülin kullan dedi bi kez biraz kaçamak yapayım : )

ohooo gulistanım ya çok geriden geliyorsun kuzum dogurdu on gun falan oldu sanırım

ya ben almadtım alıp almamak arasında gidip geliyorum :) yani eve bebek esyası doldurmak istemiyorum sonraçokyer tutuyor diye ama çok kullanıslı oldukları soyleniyorkararsızım hala daha bakınıyorum

anacım benoglumu saatli gunlu falan doguramadım daha sezaryan gunu bile almamıstık dourmasam uçbes gun sonra dr kontrolum vardı gun belirliycektikfalan ama kismetolmadı patadanak dogurdum erkenden
11temmuz 2000 gunu hey gidi ya ne gundu ,yarın benim içinçok ozell sabahtan baslıycam 9 sene onceki 11 temmuzumu anmaya çok keyiflii

tum gun nerdeydim is yerime gitim arkadasalr israrla caıgırdı ozledik gel vs vs gittim gn md yrd la da vedalasamaımıstım egitimdeydi benim son guniçime dert olduydu onuda gordum gittim yanına sohbet ettim vs arabayla hala karsılara geçme cesaretim var daha nekadar olur bilmem varken gideyim dedim belki song idisim olur sirkete:) o yuzden aksamda misafir vardıı ancak gittiler ve hemen size bakayım dedimm
oğlunun doğum günü kutlu olsun a.s.
dünde benim kocacaığımın doğum günüydü opuyorumnanaktan
günaydınnnlar

topuğum ağrıyor bütün gece ağrıdı topallama derecesine geldimmm
sizce ne iştir hatunlar yani herkesin ağrıdığı yerler niye ağrımaz bende yok kalça yok göbek deliği felannn
benimde topuğum ağrıyorrr
yani resmen artık yatma zamanı der gibi yerimden kıpırdayamıyorum yaa sıyırıcammmm mafoldumben
az gez yafrum az gez onca kiloyu ağrılığı o ayakçıklar taşıyorya hani sana tepkileridir oturda dinlen diye şutarafagitti-tatlicadiarzu-
Her ıkı bacagın bırden agrımasından dolayı bu saatte pörtlemiş bulunuyorum.. arz ederim..turkbayragi

kafamçokkarıştı:1shok:
tickerıma bakınca üçbuçuk atıyorumm 38. haftadan gün almaya başlıyorum
şaka maka o dohtor bozuntusunu dinlesem bugün doğuma gidiyodum yaaa inanamıyorummm
efet 38.haftadan gün aldık kaydirigubbakcemile3:nazar:
delü dohtur bebeciği zornan alıcekti ya kansaydın gerçi arkanda kocaman hamile ordusu var başak dohtura gösterdirtirmeden seni kestirtmezdik :lepi:
Biz de akşam doktora gittik. Ve sonuçlar:
-Bebek 2800 olmuş
-Bebek hala dönmemiş, inatçılığını sürdürüyor.
-Plesantada erken yaşlanma belirtileri var. Magnezyum faydalı olabilir dedi, başlıyorum bugün.
-Suyu azalmış. (Oysa o kadar su içiyorum)
-Hemen NST istedi. Gecenin 11inde oflaya puflaya yeniden NST girdim. Olumsuz bi şey çıkmadı.

Haftaya mutlaka görmeliyim dedi dr..
maşallah bebeğine :nazar:
bu erken yaşalnmamının sebebi ne oluyormuş birşey söyledimi doktorun
Hoşgeldin kaçak 3K1M,

Dönmesini istiyor muyum bebeğin bilmiyorum. Bugüne kadar ısrarla normal doğum isteyen ben, öğrendiğim bi haberle şaşkına döndüm. Kalçaçığı ameliyatı geçirenlere sezeryan yapılırmış. Ben de küçükken ağır kalçaçıkığı ameliyatları geçirmiştim. Böyle olunca, en azından bebek dönmesin de sezeryan için 2. bahanem olsun diye aklıımdan geçmiyor değil..

Çok az kaldı, zamana bırakmak en doğrusu. galiba...
daha önce doktorunla konuşdunmu bu konuyu dönmezsede bir sebebin daha var
kızlar umarım herkes iyidir. ben yazamasam da gün gün takip ediyorum sizi. ama bu şehrin sıcaklığından o kadar bunaldım ki yazlığa kaçıyorum bu hafta. hepiniz Allah'a emanet olun...

güle güle git canım sıcaklara dikkat

güle güle kullanın iremcim. benim de avize işi vardı ama artık yattı sanırım (ayaklarım o kadar şiş ki) bu sıcaklarda dolaşıp da bulamayacağım kafama göre bir avize... neyse o da eksik olsun napalım...
Canımm öncelikle hoşgeldin.. Öslemiştik seniii :asigim: Bi tek avize kaldı ama dediğin gibi o da eksik kalacak sanırım.. Sıcaklar bir yandan şiş ayaklar bir yandann.. Hiç farkım yok senden..
merakla bekliyoz..
En kısa zamanda koyarım cnm yerimseniben bende battaniyenin resmini sabırsızlıkla bekliyorum
irem güle güle kullansın bebişin aldıklarınızı
Aminn Esram sağolasın... Sana da çok geçmiş olsun cnm yaa, nazar mı değdirdik yoksa benneyaptımki bi git doktora göster bakalım.. ihmal etme.. acil şifalar diliyorum cnm opuyorumnanaktan

dün akşam komşum uğradı bana kapıdan hal hatır sormaya, biraz moralim bozuldu
zayıflamışsın, göbeğinde eskisi kadar büyük değil dedi
üzüldüm söylediklerine bebeğime iyi bakamıyormuyorum acaba 2 aydır 69 kiloyum havalarda sıcak az yiyorum ama bebişimin kilosu iyi hatta 10 gün önce boşuna kuruntu yapıyorum ama ne bileyim kafam takılıyor

kagıdı buldum isteyenler not etsinde sonra belki bulamam:)) catlaklarını geciren birkızdan almıstım miktarları vs bilmiorum aynen kagıda yazdıgım gibi aktarıyorum

- çilek yagının icine bir tup e vitamini karıstır sür (sabah)
-çilek yagı emildikten sonra strechmark&firming krem (markasını yazmamıs) sur
- aksam tatlı badem yagı sur
- yatmadan once kakao yagı sur
- kakao yagı emildikten sonrada strech&firming cream sur

burda kakao ve cilek yagı olsaydı hemen yapardım.
bende çilek yağıda var ama hamilelikte kendi karışımıma sürmedim sonraki karışımımda var zaten sizlerelde paylaşacağım az kaldı hele i doğuralım
benimde aslında gidip terlik filan bakmam lazım ama hic cıksaım yok. esio ama bende hal yok walla . birde giyinmemek icin evden cıkmıorum cogu zaman icerde rahatım karnıma bakanda yok bakalım birara ilham gelir ama ogun bugun deil:))

sakaleyn burda kakao yagı yok biliomusun. cok garip yaglar var ama yok. ben biyerlere bikızın catlaklarını nasıl giderdigini yazmıstım taa hamile kalmadan okuyup yazmıstım egerki onu bulursam hemen yazıcam.
sana göndersek doğurmadan eline geçermikine acep CADIARZU
ben katı olandan almıştım, benmari usulü eritiyosun..içinde balmumu var sanırım.. katı olan daha iyiymiş duyduğuma göre..Bir de diğeri gibi iğrenç kokmuyo...Norra katı kakao yağını çöpe attıydı bilmeden ama:))
bende iki çeşit var birisi katı olan ama okdar sıcakki aktı değil şu and abirde resmen sürünce çikolata kokuyorsun kzım oh ne güzel kokuyorsun dişye yapışıyor bana akşamda sabahat elime çikolata gibi kokan geçti onu sürdüm ama ikisndede kakao yağı yazıyor
ördüğüm battaniye bitti. 2 ponpon daha yapıcam hemen resmini ekliycem..size göstermek için sabırsızlanıyorum..
oh maşallah ben cesaret edemedim yapacaktımda convers patikim bilem kaldı yaırm maşallah resmini bekleriz
ben de çok memnunum kakao yağından..gerçi ne bulsam sürüyorum ama..

kaydirigubbakcemile5 aynen kızımda göbeğim hiç çatlamamıştı sadece iki çiziktirik vardı ama bu oğlan totoyu daya daya çatlatacak ya az da kaldı ince çiziktirklerimin az boyları uzadı ama mor çatlak yok henüz zemuszemus

üzüldüm söylediklerine bebeğime iyi bakamıyormuyorum acaba 2 aydır 69 kiloyum havalarda sıcak az yiyorum ama bebişimin kilosu iyi hatta 10 gün önce boşuna kuruntu yapıyorum ama ne bileyim kafam takılıyor

milleti boşverde aynı kuruntu bendede olmuştu gerçekten göbeğim küçülmüştü ama çok şükür ölçümlerde oğlum iyi çıktrı takma kafana

salla gitsin..insanlar bişey söylemek zorunda hissediyo galiba..karşısındaki pek düşünmeden..

kızlar ben çıkıyorum yavru kuşum acıkmış birde oğluşum karnımızı doyurup kızışımla duş alıp uzanacağız hepinizi öptüm

fotoraf0147.th.jpg
[/URL][/IMG]

İrem güle güle kullanın odanızı, bende resmini çekip eklicem en kısa zamanda
Sağol canım benim, sizde iyi günlerde kullanın inşallah.. bekliyorum bende resimlerini yerimseniben
dün akşam komşum uğradı bana kapıdan hal hatır sormaya, biraz moralim bozuldu zayıflamışsın, göbeğinde eskisi kadar büyük değil dedi
Canııım hiç moralini bozma.. Bebişinin kilosu gayet ii, sende kilo almıyorsun.. Bundan daha güzel ne olabilir ki..
irem odanız hayırlı olsun güle güle kullanın canım
Amiiiin cnm.. İyii dinlenmeler bakalım size de yerimseniben

Ve sonunda bitirdim...
Harikaaa :lepi:
Ellerine sağlık, sağlıkla mutlulukla kullansın yavrukuşuuun :Saruboceq:

X