2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

geçmedi mucizemmm
evrimde kırkyılda bi sabah erken kalktı gitti geri yattı heralde
didoda nerdeki bu sıcakta oralarda gezicek hali yok heraldeee

şimdi bu sıcakta çıkıp kakao yağı aldıracaksın bana sakaleynim :) ama sana güveniyorum ve tecrübene, kakao diyorsan kakaodur çözümü, kendimi bir toparlayayım da çıkıp alıym kakao yağı :)

ben katı olandan almıştım, benmari usulü eritiyosun..içinde balmumu var sanırım.. katı olan daha iyiymiş duyduğuma göre..Bir de diğeri gibi iğrenç kokmuyo...Norra katı kakao yağını çöpe attıydı bilmeden ama:))

bu çatlaklar engellenmezzz ben size söylim ne yapsanız boş yanee bu kadar yağlandım aylarca pehlivan gibi ahanda bu ay çatladımmm bende bıraktım varsın çatlimmm
şimdi kendimi göğüs ucu kremine verdim-hurma ve zeytinyağı birdeee..

perviiinnn dünde evdeydim hemde markete bilem gitmedim bugünde böylemi geçicek bu kadarını vücudum kaldıramazzz vücudum kaldırsa psiklojim kaldırmazzzz hemen bi çözüm bulmalıyım topuğum ağrıyo wcye zor gidiyorum
ay kafayı sıyırıcammmmm

canım suya koydunmu ayagını bide onu dene ya zeytinyaglı suya koy. ya tuzlu suya . yada su sutle yesilcay karısımıda ii geliodu sisinide alıodu ona koy. benim ayaklarım o karısıma koyduktan sonra cok toynak gibi olmadı inik halleride oldu. varsa yesilcayın 2 poseti demle 2bardakta ılık sut kat. koy ayacıklarını yarım saat.

bu çatlaklar engellenmezzz ben size söylim ne yapsanız boş yanee bu kadar yağlandım aylarca pehlivan gibi ahanda bu ay çatladımmm bende bıraktım varsın çatlimmm

ben gogus ucuna sadece badem yagı suruyorum.oda avuc ıclerime damlatıp oraya kompress yapıorum dokundurup cekiom:)) ama su sogan olayını muhakkak yapıcam gerekirse sancıyla hastaneye gitmedende olsa yapıcam

sürmeseydin daha çok çatlardın çingenem... belli oranda azaltıyodur..ama haklısın genetik bişey çatlayacaksan çatlıyosun..

catlaklar gecmezse seneye bikini giymek hayal olur. yani omur billah giymek yalan olur. mayoda hic sevmem. mayokini giysek gorunurmu acep :))))

pervin ayağımda şişlik yok sertlik vs yok ama balerin gibi yürüyorum topuğuma basamıyorum suyu denedim bi işe yaramadı ama süt vs ile denemedim yeşilçayda yok evde hayatta içmiyeceğim için böğğğğ ne biçim tadı var o çayınnn
doktor dedi tek çözüm ortopedii bu sefer film isteyecek çektiremiyeceğim bende gitmedim ama olmazsa baltalimanı kemik hastanesi çok yakın bize oraya gidicem belki birşeyler öneririler ne bilim gerçi ilaçta verse kullanamamki bendede bişi çıkmaz çıkmaz çıktımı tam çıkıyor hemen bu durumu atlatmam gerekkkk

kagıdı buldum isteyenler not etsinde sonra belki bulamam:)) catlaklarını geciren birkızdan almıstım miktarları vs bilmiorum aynen kagıda yazdıgım gibi aktarıyorum

- çilek yagının icine bir tup e vitamini karıstır sür (sabah)
-çilek yagı emildikten sonra strechmark&firming krem (markasını yazmamıs) sur
- aksam tatlı badem yagı sur
- yatmadan once kakao yagı sur
- kakao yagı emildikten sonrada strech&firming cream sur

burda kakao ve cilek yagı olsaydı hemen yapardım.

perviiinnn dünde evdeydim hemde markete bilem gitmedim bugünde böylemi geçicek bu kadarını vücudum kaldıramazzz vücudum kaldırsa psiklojim kaldırmazzzz hemen bi çözüm bulmalıyım topuğum ağrıyo wcye zor gidiyorum
ay kafayı sıyırıcammmmm

geçmiş olsun esram, olacak bunlar, artık az kaldı doğuma ne yapalım, böyle böyle geçecek günler... evde kimse yok mu koluna girsinler bir süre ya da bi sopa falan bul da destek al...

benimde aslında gidip terlik filan bakmam lazım ama hic cıksaım yok. esio ama bende hal yok walla . birde giyinmemek icin evden cıkmıorum cogu zaman icerde rahatım karnıma bakanda yok bakalım birara ilham gelir ama ogun bugun deil:))

sakaleyn burda kakao yagı yok biliomusun. cok garip yaglar var ama yok. ben biyerlere bikızın catlaklarını nasıl giderdigini yazmıstım taa hamile kalmadan okuyup yazmıstım egerki onu bulursam hemen yazıcam.

dışarı çıkarken giyinmek lazımdı di mi hımmm bi daha gözden geçireyim şu kakao yağı alma işini :S

geçmedi mucizemmm
evrimde kırkyılda bi sabah erken kalktı gitti geri yattı heralde
didoda nerdeki bu sıcakta oralarda gezicek hali yok heraldeee

herkes uyuyordur bence, ben de uyurum az sonraa..

ben katı olandan almıştım, benmari usulü eritiyosun..içinde balmumu var sanırım.. katı olan daha iyiymiş duyduğuma göre..Bir de diğeri gibi iğrenç kokmuyo...Norra katı kakao yağını çöpe attıydı bilmeden ama:))

evet norraa kazıklandım diye çöpe attıydı ben de hatırladım şimdi :))

esracım insallah onemli bisey yoktur ya bak hastaneye gidicem diyince simdi telaslandım senin agırlık merkezin degisti vucut topuklara yuklenio

bende tam tersi yesil cay delisiyim hasret kaldım kac aydır.dogumdan sonra icicem

mucizem valla en zoru giyinmek evde boyle rahat rahatken hic cıkasım gelmio kendi adıma yani.yarasa oldum resmen

ay pervinnn ben bunları bulucam karıştırıp bide sürücem öylemi
hayranım sana vallahi hayatta uğraşamammmm

yok pervinim bi göstericem sadece en azından ne oldunu söylesin şu topuk dikenimi ne halttır ondanmı acaba eğer öyle bişi olduysam yandım çok uzun süre geçmezmiş onu merak ediyorum
bazen hiç ağrımyo bazen ağrıyo tutarsız bi durum

mucizem uyumayamı gidicen bende uyusammı acabaa

merhaba kızlar
mercimekim hurmada doğal oksitosin hormonu varmış daha erken değilmi yemek için oksitosin doğumun başalamsına ve rahmin kasılmasına yardımcı horman biliyorsun değilmi

canım günde 1 tane atıyorum..ben bir de kan hapını 2 tane alıyorum günde..kabızlığı arttırdı..az da olsa ona faydası oluyo diye de yiyiorum..ama günde tek..

türkmax da anne olunca anladımı izledin sen..yakaladım seni.. o kundak değil beee azıcık sarıyolar işte..

kızım hafif sarılcak işte..rahat uyusun bebe..onu da isledim nette de okudumm..:))

ÇATLAKLARINIZA SADECE KAKAO YAĞI SÜRÜN DURDURUYOR YENİ OLUŞANIDA ENGELLİYOR
iki gündür çok feci kaşıntıyla göbek deliği çevresinde ve üstünde çok az morumsu noktacıklar başlamıştı tabi kaşıntı feci ne sürsem banamısın demedi lierac bepanten plus fındıklı buğdaylı özel karışımım ve en son sadece kakao yağını sürdüm akşam ve anında kaşıntıyı kesti ya delirecektim kaşımıyorumda biliyorum başıma geleceği sabahta kalktım kakao yağı sürdüm zaten mor noktacıklar yok olmuş haberiniz olsun ve kaişıntımda durdu

allah razı olsun..çatlamamak için hergün duaya çıkıyorum.. yaa nasip kısmet artık..

ispiyoncu seniiii..lülülülülülü

ben gogus ucuna sadece badem yagı suruyorum.oda avuc ıclerime damlatıp oraya kompress yapıorum dokundurup cekiom:)) ama su sogan olayını muhakkak yapıcam gerekirse sancıyla hastaneye gitmedende olsa yapıcam

annem ablama yapmış..2 .yeğenimde..hiç acı-çatlak olmamış..rahatça emzirmiş..sana da yapalım dedi..dedim anne eve gelince bi sıkıntı yaşarsak yapalım..hastaneden kovarlar bizi..:)

topuk dikeni benimde aklıma geldi ama sadece adını biliorum ne oldugunu bilmedigimden yazmadım saana bi goster bakalım bukadar siddetli olmaması lazım...

benide uyku bastırıo ama uyumuycam kalkınca mal gibi oluyom resmen

he bulsam surerim kız evde aksama kadar isim ne ama yok napim :)) sinirlerim bozuluo gordukce karnımdaki yırtıkları :))

mucizem valla en zoru giyinmek evde boyle rahat rahatken hic cıkasım gelmio kendi adıma yani.yarasa oldum resmen

aynen..

yok pervinim bi göstericem sadece en azından ne oldunu söylesin şu topuk dikenimi ne halttır ondanmı acaba eğer öyle bişi olduysam yandım çok uzun süre geçmezmiş onu merak ediyorum
bazen hiç ağrımyo bazen ağrıyo tutarsız bi durum

mucizem uyumayamı gidicen bende uyusammı acabaa

uyuyalım bari ya.. işim de var ama napıym... boşver salla aç pervaneyi karşısına geç uyu, ben şimdi öyle yapiym bari... akşamüstü belki bi dışarı çıkarım kakao yağı almaya... ama dikkat et üstün açık olmasın diekt pervaneden esmesin, az örtün pikeyle falan...

X