2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

mesela gypsy gibi olsam doğumdan sonra alırım yavrumu, çıkarım yollara, gezer gezer akşamları eve dönerim böylece can sıkıcı kimseyle de karşılaşmış olmam, ama nerdeee :))

mucizem yudum yudum icmezsk bebege deil bobreklere ordanda wcye gidermis su tatlım

gunaydınnn norraa harbiden erken hortladın canım
sabahin 7sine hortladim, 8.30a kadar oyalandim, etrafi topladim, sonra elektrik supurgesi tuttum, tibeti uyandirip, simdide kahvalti hazirliyorum:)))

nurdanım günaydın canım hayırdır evde diilmisin sen??erkenden geldinnn

evdeyim, ama hic uyuyamadim, bana yine bi enerji geldi, aksamanolurum bilmem??
Ayca masallah bebisine kilosu cok iyi..ama su plasenta isi kafama takildi??niye olmus ki??

yurt disina kacmaya ne dersin:))) tek yol bu gibi gozukuyor..oyle insanlarda inadina merakli ve yuzsuz olur..zor bi durum..

bugun kayinpedr geliyor trden 1-2 hafta kalicak sanirim ama benim hic ilgilenesim yok(gerci bizdemi kalir annesinde mi bilmiyorum, beli acir bana annesinde kalir, ben bize yemek yapamiyorum, ona nasil yapicam???

mesela gypsy gibi olsam doğumdan sonra alırım yavrumu, çıkarım yollara, gezer gezer akşamları eve dönerim böylece can sıkıcı kimseyle de karşılaşmış olmam, ama nerdeee :))

sen şimdiden böyle şeyleri düşünme bakeeem. Zamanı gelince ne hissediyorsan öyle yaparsın, ister kovarsın, ister bebeği göstermezsin.. Madem hayatından çıkardığın insanlar, ne olduğu önemli değil..

daha düşünecek önemli şeylerin var, bebeği nasıl yıkayacaksın, gazını nasıl çıkaracaksın, üşüdü mü, terledi mi, tıksırdı mı, niye kakasını yapmadı, niye uyumadı, niye uyanmadı, şöyle mi tutsam, yan mı yatırsam..yaaaaaaa...

dün eşim doktora diyo ki Ayça bebeği hiç doğurmak istemiyor, böyle karnında iken çok mutluymuş.. Hakikaten öyle. Karnımdaki kıpırtıları özleyeceğim gibi geliyo.. Mutlaka kucağımdaki kıpırtılar daha güzel olacaktır ama ne biliyim işte öyle hep içimde kalsa diyorum..

bugun kayinpedr geliyor trden 1-2 hafta kalicak sanirim ama benim hic ilgilenesim yok(gerci bizdemi kalir annesinde mi bilmiyorum, beli acir bana annesinde kalir, ben bize yemek yapamiyorum, ona nasil yapicam???

kayınpederin annesi yaşıyor mu hala. Maşallah diyeyim..

plasenta yaşlanması bazı gebelerde olabiliyomuş bilmiyorum nedenini kuzum..öğrenmek de istemiyorum, sıkıldım..

gelem mi sizin oralara :)) kayınpederi annesine yolla ben sizde kalırım :)

peki düşünmiyeyim, zaten isteğim onlar da beni çıkarsın hayatlarından. Yeri gelince yırtıcılığımızı yaparız napalım.. ben de naçizane ailemi yuvamı korumaya çalışıyorum. Etrafında yavrusu olan anne kedilerle göz göze geldiğinizde size nasıl baktıklarını bilirsiniz, ha işte öyle bi durum benimki..

evet kakası, gazı, uykusu vs. bunları düşünelim. Bir de acilen bebek ilkyardımı öğrenmemiz lazım. Temel şeyler nette vardır bi bakmak lazım.

Ben de bir 15 gün önce senin gibi diyordum içimde kalsa canım yavrum falan ama git gide ağırlaşınca diyorsun ki bir doğursam keşke... aramızda 15 gün var, belki sen de 15 gün sonra fikir değiştirebilirsin :))

plasenta yaşlanması bazı gebelerde olabiliyomuş bilmiyorum nedenini kuzum..öğrenmek de istemiyorum, sıkıldım..

sanırım çok ciddi bir durum değil bu yaşlanma mevzusu... annenin yapacağı birşey yoksa araştırmaya da gerek yok... az kaldı geliyor zaten bebişlerimiz, yapacağın birşeyler olsa dr. söylerdi.

temmuz annelerinin dogum hikayelerini okudum salya sumuk haldeyim cok kolay olmus normal dogum yapanların.

mucizem bide dogumdan sonra anneler daha da kıskanc oluyolarmıs bebeklerini herkesten kıskanıolarmıs kimse dokunsun istemiolarmıs. lohusa psikolojisi oluyo bu

mucizem bide dogumdan sonra anneler daha da kıskanc oluyolarmıs bebeklerini herkesten kıskanıolarmıs kimse dokunsun istemiolarmıs. lohusa psikolojisi oluyo bu

eyvaaah, benim çevremdeki ahali yandı desenize :S ben şimdiden kendimi bu psikolojiye yakın hissediyorum. Ama normaldir yani en büyük sıkıntıyı yaşayan anne... Herkesten kıskanmak değil belki ama niyetinden emin olmadıklarım dokunsun istemem doğrusu... Çok üzgünüm çoook

balığın nasıl kıpraşıyor mu baby :))

canım kıyamam ya gerçekten çok zormuş.. hayatı boyunca hiç diyet yapmamış biri olarak canın istediğinde yiyememek ne demekmiş öğrendim. benimde eşim sana doğum hediyesi kocaman bi nutella getiricem söz aşkım diye teselli ediyor beni. ama cok az kaldı biraz daha dayanacağız canım. lohusalıkta bol bol yiyeceğiz. bu arada düzenli kontrol ediyosan şekerini bir iki ısırık atıver hamburgere yanında kola ya da patates tüketmezsen çok etkilemiyor tecrübeyle sabittir canım.

yiyim mi seni ha söyle bakem, tadımlık demek, aldığım en değişik sıfat oldu bu :)

özledin dimeek :) seni yiyemem ama ye desen de olmaz yani lmaz:
kediyi ben veriym mi kargoya, norraa zaten ev bulmuş kedisine :)

ayrıca nolmuş kuzu sana öyle, tohtor az kalsın doğurtuyormuş erken erken ha, vay tiynetsiz dr. vay...

geçenlerde arkadaşım doğum yaptı onun dr u da kızı korkutmuş, demiş ki suyun azaldı yok hemen almamız lazım, kafası tam kanala girmemiş falan demiş, ama arkadaşım 2. bir dr. un görüşünü alıyor ve 2 gün sonra da kolay bir doğum yapıyor maşallah. Yani aceleye getiriyor kimisi hem de hassasiyetinden faydalanmaya çalışıuyorlar insanların. Geçmiş olsun sana da gypsym, ucuz kurtulmuşun o dr.dan.

kızlar umarım herkes iyidir. ben yazamasam da gün gün takip ediyorum sizi. ama bu şehrin sıcaklığından o kadar bunaldım ki yazlığa kaçıyorum bu hafta. hepiniz Allah'a emanet olun...

çok sıcak ben yine menepoza girdim elim klavyeye bile varmıyo offff

deniz topu yuttun diyedir o...

kızlar umarım herkes iyidir. ben yazamasam da gün gün takip ediyorum sizi. ama bu şehrin sıcaklığından o kadar bunaldım ki yazlığa kaçıyorum bu hafta. hepiniz Allah'a emanet olun...

sen de canım güle güle git...

günaydın kızlar
ben başladım zeytinyağına hurmayıda yiyiyorum hergün bence sende başla en azından hurmaya
ne zaman başlamak gerek bende bende yapmak istiyorum zemuszemus
bebeğine maşallah inşallah hiç bir sorun çıkmaz
baby sen bu konuda ne zaman başlarsan bende o haftamda başlıcam hocamsın bu konuda güveniyorum çok sana kaydirigubbakcemile2

sen de canım güle güle git...[/QUOTE]

esracım evet evet uyuyup vucudumuzu guclendirmemiz

mercimekim sen eve gecince baslıycam diodun naptın basladınmı

hurmaya başladım..günde 1 tane atıyorum ağzıma..zeytinyağına temmuz sonu gibi başlıycam..benim sata göre doğum 13 ağustos gözüküyo ya biraz daha vakit geçsin istiyorum...

tickerıma bakınca üçbuçuk atıyorumm 38. haftadan gün almaya başlıyorum
şaka maka o dohtor bozuntusunu dinlesem bugün doğuma gidiyodum yaaa inanamıyorummm

kıccık adam..

maşallah Rüzgar'a..

asitini alcam ben..bi taşım kaynatılıcak ondan sonra..vajina bölgesindeki istemsiz yırtıkları da önlüyor..bakalım artık..
bu arada kundak meselesi yeniden gündeme geldi kuzu..dr.lar artık tavsiye ediyolar..yani öle boğacak gibi sımsıkı değil, hafif sarılcak bebek..ellerinden kollarından korkmasın, bi taraflarını çizmesin diye..

aynen doğrudur..benim dr.da dedi..çok ya da az su içmekle suyun miktarı değişmez dedi..su ihtiyacı gebelikte arttığı için bol bol içmeliyiz..nasıl süt içmek, yumurta yemek bebek açısından çok faydalı ise su da içersindeki mineraller açısından hem bebeğe hem anneye faydalı..suyumuzun kalitesini arttırıyor..

kıpırtıları özliyeceğim doğrudur..ama hep kalsın demiyorum bu ara.:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…