2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

geçmiş olsun canım ama homozigot falan demişsin onlar nasıl bi rahatsızlık ki hiç duymamıştımbenneyaptımki

tşk ederim canım iyiyim sen nasılsın?birazcık midem yanıyo o kadar:1rolleyes:
kahvaltı yapmadınmı bende bugün ilk defa midem bulandı yapamadım ama açım halada canım bana sodayı tavisye ettiler ama açınca hemen içmiyecekmişsin 2 saat sonra içecekmişsin çok rahatlatıo gerçekten ben soda içince ne bidem bulanıo nede yanıo sanada tavsiye ederim cnım benim

canım son bi kaç gündür bişeyler yesem de sanki sürekli açmışım gibi midem kazınıyo anlamadım ki.soda sade mi olacak meyveli içsem olmaz mı?kaydirigubbakcemile3

canım son bi kaç gündür bişeyler yesem de sanki sürekli açmışım gibi midem kazınıyo anlamadım ki.soda sade mi olacak meyveli içsem olmaz mı?kaydirigubbakcemile3
valla bende sordumda kimisi sadeyi önerdiler meyvelide içte sade daha ii dediler ama bende arada sade arada meyveli içiorum :sm_cool:

geçmiş olsun defnedamla, şimdi iyimisin geçtimi bulantın
bende başka bir rahatsızlıktan serum alıcaktım, şanslıyım midem bulanmadıgında bol su içerek geçirdim, dikkat et kendine

teşekkür ederimmmm bulantım geçti ama sanki psikolojik olarak hani şu tiksinme durumları varya o devam ediyor oda geçerse tamamdır belki bir iki hafta sonra 3 ayı devirmek gerekiyor galiba

günaydın arkadaşlar,
nasılsınız diyenlere çok iyiyim allahıma şükür.sizlerde iyisiniz umarım.okuduğum kadarıyla herkesin güzel geçiyo hamişliği....
yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz aramıza...
bu arada bebişim ilk hediyesini almış bulunuyorum kızlar...bir battaniye...çok şeker...iiçinde bebişimi düşünüyorum, çok mutlu oldum.canıım arkadaşım Nilüfer çok teşekkür ederim...
herkese sağlıklı, mutlu günler....

canım ii günlerde kullansın inş allah kullandırmayıda nasip etsin

günaydın arkadaşlar.. bende soda içerek rahatlıyorum.midemdeki ekşime beni mahvediyo.bide şişkinlik haricinde başka sorunum yok benimde..hepimize allah kolaylık versin

günaydın arkadaşlar.. bende soda içerek rahatlıyorum.midemdeki ekşime beni mahvediyo.bide şişkinlik haricinde başka sorunum yok benimde..hepimize allah kolaylık versin
ama hemen içmiyecekmişsin biraz bekletip içecekmişin bende içiyorum ozmn hiç bulantım olmuyor sen sademi içiosun meyvelimi?

geçmiş olsun canım ama homozigot falan demişsin onlar nasıl bi rahatsızlık ki hiç duymamıştımbenneyaptımki

genlerimizde bazen hatalar olabiliyor. eğer sadece anneden ya da babadan hatalı yani "mutant" bir gen aldıysan "heterozigot" oluyor. eğer hem anneden hem de babadan hatalı gen aldıysan o zaman da homozigot oluyor ki işte bu epey riskli oluyor. bizim sülalede düşük yapan yok ama benim bu genetik bozukluğum yüzünden iki düşüğüm oldu. yani bundan olduğu sanılıyor. çünkü benim gibi kanında pıhtılaşma olanlar yüksek riskli grupta oluyorlarmış.

canım ya sende herseyı bılıyosun mubarek ya ben senı cok merak edıyom bu arada hangı bankada calışıyosun ayrıcada ne tarafta oturuyosun cok soru sordum sanırım burada yazmak yasaksa özelden yaz:roflol:

eftelya ben hem sade hemde meyveli içiyorum.ama beklemiyorum hiç. o zaman hoşuma gitmiyor işte.başkada hiç bir şekilde rahatlayamıyorum.doktorumada sordum bi sakınca yok iç dedi.şükür ettim vallaaa .bide şu ekşimeden kurtulsam ama napalım yaa iyisiyle kötüsüyle anne olacagız sonuçta bunu bilmek herşeye katlanmayı kolaylaştırıyo deilmi :)

bugün midem bulanmıyor arkadaşlar. o yüzden çok keyifliyim. güzelce kahvaltımı da yaptım, hala midemde olduğunu bilmek de güzel. bebeğime yarasın inşallah. sodayı ben de deneyeceğim.

ikili test sonucumu bir jinekolog arkadaşına gösterdi eşim, "çok güzel" demiş. galiba amniyosentez yaptırmayacağım kızlar. yine de kararsızım yaşımdan dolayı. 36 yaşıma giriyorum 2 ay sonra, iyice araştırıp belki de yaptırırım.

çok geçmiş olsun canım.inanıyorum ki sorunsuz bi hamilelik yaşayacaksına.s.

günaydın kızlar
mercimekim battaniyen hayırlı olsun inşallah bebeğini içine sardığın günlerde gelir
aftabru bu seferki bebeğin inatçı bence.sağlıklı olarak dünyaya gelecek inşallah
kıalar hepimizin acı hatıraları var.mesela benim için bu bebek mucize.
ben ilk yıl bebek istemedim. istediğim ay hamile kaldım ama öğrendiğim gün kanamam başladı.doktora gittim bebek küçük gözükmüyo dedi.yatak istirahatı ve progestan verdi.ama çok şiddetli kanamam oluyordu.her hafta doktora gidiyordum bebek gözükmüyordu.bana adetimi yanlış hatırladığımı söylediler ama şimdi bile hatırlıyorum o günü.3 doktor değiştirdim ne kanamam kesiyo nede bebek gözüküyordu.kanda gebeliğe bakıyorlardı.normalde bebek 8-9 haftalık ama gözükmüyo.tabii ben kan kaybından bayılacak gibi oluyorum.en sonunda kandaki değerim düştü ve bebek öşdü dediler.temmuz ayıydı adanaya hemen gittim orda doktora gittim ve bana dış gebelik dedi doktor.yani burda üç doktorun aklına bile gelmedi.aylarca takip altında gebelik değerimin sıfırlamasını bekledim.
sonraki aylarda hamilelik gelmiyo.bana doktorlar ilk hamileliğimin mucize olduğunu doğal yolla hamile kalamayacağımı artık söylediler ve tüp bebek kararı aldılar.aşılamayla bile olmaz dediler.bende tüp bebek yaptırdım sonuç negatifti.tüp bebekten bir ay sonra adetim gecikti ama hafif kanama ve korkunç bir ağrı vardı.anlatılmaz bir ağrı ve adetim başlamıyor.hiç hamilelik aklıma gelmiyo.tüp bebek yapan doktorumu aradım adetin sancılı geçiyo ağrı kesici al dedi.korkunç ağrılarla ağlaya ağlaya iki üç gün geçirdikten sonra doktorumun aklıma gelmeyen benim aklıma geldi test yaptım ve hamileydim.acil bir doktora gittim kanda baktı önce hamilesin dedi gebelik rahimde dedi.oysa 350 değerle hiç bir şey göremiyeceğini sonra öğrendim.kanamam ve ağrım kesmeyinve acilen kendi doktoruma gittim ve inanılmaz derece iç kanama geçirmişim.yine dış gebelik ve tüpüm parçalanmış krın boşluğum ve organlarım kan içindeydi.doktorum bu iç kanamayla ölmediğime şaştı
iki kez geçirdiğim dış gebelik sonrasında rahim filmi çektirdim ve doktorlar iki tüpümünde kapandığını artık azıcık olan şansımında olmadığını söylediler.biz de yeniden tüp bebeğe giriştik.adanada ikinci tüp bebeğimi ağustos ayında yaptırdım ve sonuç hüsran yine negatifti
artık anne olma hayallerim azalıyordu.adanada dondurulmuş embriyolar vardı.adetim kurban bayramından bir hafta önceye geliyordu.bayram tatilini de kullanarak dondurulmuşları kullanmaya karar verdik.ama ir türlü adet olmuyordum.bir an önce olsada gitsem derken lekelenmeler başladı.tamam başlıyor derken bir iki gün böyle sürdü.bense tüplerim tılalı diye asla hamilelik düşünmüyip düzensizlik diyordum am anormal bir durumdu.bir sabah eşim rüyamda hamileydin dedi güldüm imkansız diye.sonra şüphelenip test yaptım aman tanrım ikinci çizgi kıpkırmızı
tabii yine çok korktum dış gebelikmi diye ama keseyi görünce mutluluktan ağlayacaktım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…