2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Helincim, bu bebek s,z,n yüzünüzü güldürsün inşallah. Gerçekten zor sınavlar vermişsin. Ve gerçekten de doktorların mucize dediği şeyi başarmış senin yumurcak. Allahım onu size bağışlasın. Anlattıkların beni çok duygulandırdı.

ferat erola ben de bir kere gitmiştim. o zamanlar sivilcelerim için doğum kontrol hapı kullanıyordum. diane 35 çok iyi geliyordu, hiç sivilcem çıkmıyordu. yıllarca kullandığım için "acaba bir sakıncası olur mu bu kadar uzun süre kullanmamın" diye gitmiştim. ferat bey de bana "leblebi gibi, hiçbir zararı olmaz, iç istediğin sürece" demişti. meğerse doğum kontrol hapları benim için ölümcül riskliymiş. 7 sene kullandığımı duyan hematolog "şans eseri yaşıyorsun" dedi. tabi ferat bey benim homozigot factor v leiden ve heterozigot mthfr olduğumu tahmin edemezdi. ama keşke "genetik bir probleminiz yoksa istediğiniz kadar kullanabilirsiniz" demiş olsaydı. neyse işte bunu da sizinle paylaşmak istedim.

Inanmorum, gercekten ucuz kurtulmussun, dogum kontrol haplarinin normal kadinlarda bile tromboz riski var hele sende cok cok riskli:1shok:bu ne zaman teshis edildi sende???

canım ya sende herseyı bılıyosun mubarek ya ben senı cok merak edıyom bu arada hangı bankada calışıyosun ayrıcada ne tarafta oturuyosun :KK70: cok soru sordum sanırım burada yazmak yasaksa özelden yaz:roflol:

COMELY, canım insan başına gelince öğreniyor bu tür şeyleri genelde. çok bilmem anlamam yoksa. biyolojiden az buçuk hatırlıyordum, doktorlar da anlatıyorlar tabi sorun çıkınca , durumun ciddiyetini de hematologdan, internetten ve amerikada görüştüğüm bir dahiliye uzmanından öğrendim.
ben anadolu yakasındayım. çalıştığım banka reklama girer, yazmayayım. :)

günaydın kızlar
mercimekim battaniyen hayırlı olsun inşallah bebeğini içine sardığın günlerde gelir
aftabru bu seferki bebeğin inatçı bence.sağlıklı olarak dünyaya gelecek inşallah
kıalar hepimizin acı hatıraları var.mesela benim için bu bebek mucize.
ben ilk yıl bebek istemedim. istediğim ay hamile kaldım ama öğrendiğim gün kanamam başladı.doktora gittim bebek küçük gözükmüyo dedi.yatak istirahatı ve progestan verdi.ama çok şiddetli kanamam oluyordu.her hafta doktora gidiyordum bebek gözükmüyordu.bana adetimi yanlış hatırladığımı söylediler ama şimdi bile hatırlıyorum o günü.3 doktor değiştirdim ne kanamam kesiyo nede bebek gözüküyordu.kanda gebeliğe bakıyorlardı.normalde bebek 8-9 haftalık ama gözükmüyo.tabii ben kan kaybından bayılacak gibi oluyorum.en sonunda kandaki değerim düştü ve bebek öşdü dediler.temmuz ayıydı adanaya hemen gittim orda doktora gittim ve bana dış gebelik dedi doktor.yani burda üç doktorun aklına bile gelmedi.aylarca takip altında gebelik değerimin sıfırlamasını bekledim.
sonraki aylarda hamilelik gelmiyo.bana doktorlar ilk hamileliğimin mucize olduğunu doğal yolla hamile kalamayacağımı artık söylediler ve tüp bebek kararı aldılar.aşılamayla bile olmaz dediler.bende tüp bebek yaptırdım sonuç negatifti.tüp bebekten bir ay sonra adetim gecikti ama hafif kanama ve korkunç bir ağrı vardı.anlatılmaz bir ağrı ve adetim başlamıyor.hiç hamilelik aklıma gelmiyo.tüp bebek yapan doktorumu aradım adetin sancılı geçiyo ağrı kesici al dedi.korkunç ağrılarla ağlaya ağlaya iki üç gün geçirdikten sonra doktorumun aklıma gelmeyen benim aklıma geldi test yaptım ve hamileydim.acil bir doktora gittim kanda baktı önce hamilesin dedi gebelik rahimde dedi.oysa 350 değerle hiç bir şey göremiyeceğini sonra öğrendim.kanamam ve ağrım kesmeyinve acilen kendi doktoruma gittim ve inanılmaz derece iç kanama geçirmişim.yine dış gebelik ve tüpüm parçalanmış krın boşluğum ve organlarım kan içindeydi.doktorum bu iç kanamayla ölmediğime şaştı
iki kez geçirdiğim dış gebelik sonrasında rahim filmi çektirdim ve doktorlar iki tüpümünde kapandığını artık azıcık olan şansımında olmadığını söylediler.biz de yeniden tüp bebeğe giriştik.adanada ikinci tüp bebeğimi ağustos ayında yaptırdım ve sonuç hüsran yine negatifti
artık anne olma hayallerim azalıyordu.adanada dondurulmuş embriyolar vardı.adetim kurban bayramından bir hafta önceye geliyordu.bayram tatilini de kullanarak dondurulmuşları kullanmaya karar verdik.ama ir türlü adet olmuyordum.bir an önce olsada gitsem derken lekelenmeler başladı.tamam başlıyor derken bir iki gün böyle sürdü.bense tüplerim tılalı diye asla hamilelik düşünmüyip düzensizlik diyordum am anormal bir durumdu.bir sabah eşim rüyamda hamileydin dedi güldüm imkansız diye.sonra şüphelenip test yaptım aman tanrım ikinci çizgi kıpkırmızı
tabii yine çok korktum dış gebelikmi diye ama keseyi görünce mutluluktan ağlayacaktım

Canim benim okurken gozlerim doldu, hatta bikac damla yas da :çok üzgünüm:, allahtan hic umit kesilmiyor, sana minik mucizeni vermis, sonuna kadar sorunsuz gider insallah:nazar:

Inanmorum, gercekten ucuz kurtulmussun, dogum kontrol haplarinin normal kadinlarda bile tromboz riski var hele sende cok cok riskli:1shok:bu ne zaman teshis edildi sende???

ikinci düşüğümden sonra yani bu yaz teşhis edildi. meğer büyük tehlike atlatmışım. bi de uzun yolculuklarda özellikle uçak yolculuklarında mutlaka kan sulandıran iğne vurmam gerekiyormuş. biz balayında 17 saat uçarak bali ye gitmiştik. doktor buna da şaşırdı. neyse ki amerika tatilimizden önce durumumu öğrenmiştik de iğne vuruldum her uçağa binişimde. belki de iki düşüğüm benim hayatımı kurtarmıştır. diyorum ya her işte bir hayır vardır diye. artık kendimi daha iyi tanıyorum ve önlemlerimi alıyorum. amerikaya giderken ya da dönerken emboli riskim çok yüksekti. iğne vurmuluyor olmasam belki de felç olmuştum.

HELİNCİM teşekkür ederim canım.allah yavrunuzu size bağışlasın...zor sınavlar vermişsin...ama kazanacaksın inş.

ikinci düşüğümden sonra yani bu yaz teşhis edildi. meğer büyük tehlike atlatmışım. bi de uzun yolculuklarda özellikle uçak yolculuklarında mutlaka kan sulandıran iğne vurmam gerekiyormuş. biz balayında 17 saat uçarak bali ye gitmiştik. doktor buna da şaşırdı. neyse ki amerika tatilimizden önce durumumu öğrenmiştik de iğne vuruldum her uçağa binişimde. belki de iki düşüğüm benim hayatımı kurtarmıştır. diyorum ya her işte bir hayır vardır diye. artık kendimi daha iyi tanıyorum ve önlemlerimi alıyorum. amerikaya giderken ya da dönerken emboli riskim çok yüksekti. iğne vurmuluyor olmasam belki de felç olmuştum.

Ayrica uzun ucak yolculuklarinda varis coraplari gibi ozel coraplar var onlardanda giymen gerekli...Dedigin gibi cok buyuk bir risk atlatmissin ve belki her iste bir hayir vardir, cunku tromboz sonrasi belki dogum sirasinda yada ucak yolculugunda emboli bile atabilirdin beyne yada akcigerlere, buda olumcul sonuclara yol acabilirdi...Allah beterinden esirgesin arkadasim, buarada esinde hic bakildimi bebege bu hastaligin gecmesi acisindan???

nihayet ben de dün 3. ayımı bitirdim arkadaşlar. bebeğim sağlıklı ve ben sadece 1 kilo alarak sıyrıldım ilk rounddan. bugün keyfim yerinde. iştahım da açık. su içince yine bulanmaya başlamasa bari.

Ayrica uzun ucak yolculuklarinda varis coraplari gibi ozel coraplar var onlardanda giymen gerekli...Dedigin gibi cok buyuk bir risk atlatmissin ve belki her iste bir hayir vardir, cunku tromboz sonrasi belki dogum sirasinda yada ucak yolculugunda emboli bile atabilirdin beyne yada akcigerlere, buda olumcul sonuclara yol acabilirdi...Allah beterinden esirgesin arkadasim, buarada esinde hic bakildimi bebege bu hastaligin gecmesi acisindan???

eşime bakılmadı. bende homozigot olduğu için bebek en iyi ihtimalle heterozigot olacak zaten. ama mthfr taşımama ihtimali var bebeğin, inşallah benden normal geni alır da... o yüzden bebeğimin cinsiyeti için her ne kadar tercihim yok desem de mantıklı düşününce kız olması riskli olacak. o da hamile kaldığında benim gibi sorunlu olacaktır. o yüzden belki de erkek olmasını istemeliyim. yine de içimden ayrım yapmak gelmiyor.
sen ne araştırıyorsun norraa bu arada? bu alana yabancı değil gibisin.

Günaydın herkese a.s.

çok uzun oldu biliyorum ama tüm yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim

okurken gözlerim doldu, zor günler geçirmişsin bebeğinmücizen gelmiş ne mutlu sağlıkla kucağına alırsın inşallah, senin yaşadıklarını ablam yaşıyor halen 11 yıldır bebek için uğraşıyor onu kanalı biri kapalı diğerinde sıvı var ameliyatla sıvıyı alıp tüp bebek deneyecekler senin gibi o da sevinir inşallah

Günaydın herkese a.s.

okurken gözlerim doldu, zor günler geçirmişsin bebeğinmücizen gelmiş ne mutlu sağlıkla kucağına alırsın inşallah, senin yaşadıklarını ablam yaşıyor halen 11 yıldır bebek için uğraşıyor onu kanalı biri kapalı diğerinde sıvı var ameliyatla sıvıyı alıp tüp bebek deneyecekler senin gibi o da sevinir inşallah

11 yıl bebek için uğraşan bir kadının hamile olduğunu öğrendiği anki mutluluğunu hayal bile edemiyorum. inşallah ablan da en yakın zamanda bu güzel haberi alır. ben sevdiğim herkesin bu güzel duyguyu yaşamasını isterim.

merhabalar,

dun aftarbu yasama yolculuk belgeselinden bahsetmisti bende bir link vermistim yuklemek isterseniz diye ancak o linkler eski imis aksam evden denedim olmadı ama baska biryer buldum yukleme yapmadan ugrasmadan direk web sayfası uzerinden izleyebiliyorsunuz ben aksam ilk yarım saatini izledim bua ksam devem ed eceğim çok guzeldii.

http://www.sinemavideo.com/search.html?q=yolculuk

eşime bakılmadı. bende homozigot olduğu için bebek en iyi ihtimalle heterozigot olacak zaten. ama mthfr taşımama ihtimali var bebeğin, inşallah benden normal geni alır da... o yüzden bebeğimin cinsiyeti için her ne kadar tercihim yok desem de mantıklı düşününce kız olması riskli olacak. o da hamile kaldığında benim gibi sorunlu olacaktır. o yüzden belki de erkek olmasını istemeliyim. yine de içimden ayrım yapmak gelmiyor.
sen ne araştırıyorsun norraa bu arada? bu alana yabancı değil gibisin.

Ben burada diyabet uzerine arastirma yapiyorum, tip fakultesi mezunuyum, ama suan klinik olarak doktorluk yapmiyorum, yapmayi da dusunmuyorum, arastirma daha cok ilgimi cekiyor, tr'de universiteyi bitirince buraya geldim, evlilikde bahane oldu tabi esim burada oldugu icin, preklinik olarak arastirmaya yoneldim..yerimseniben

hamilelikte uçak yolculuğu tehlikeli mi? ben 9+2 günlük hamileyim. görevimden dolyı uçak yolculuğu yapmak zorunda kalabilirim. bi yardımcı olabilirseniz sevinirim.

kızlar güzel dilekleriniz için çok çok saolun.Allahın bi mucizesi bana.lekelenmem oldu iki defa kanamam oldu mucizem düştü düşecek derken çok şükür 13. haftaya geldik maşallah.inşallah allah herkesinkini kendine bağışlar kızlar

Bir gün giremedim siteye amma kaynatmışınız kızlar 2,5 saattir okuyorum. :kahve: Dün kontrole gittik 10+2 deyiz bugün itibariyle. 10 Şubatta 2li test için çağırdı. AFTABRU, ikili teste aç karnına mı gidiyoruz?

Canim benim bi kere cekti, dogru solugu mcdonaldsda aldik ve 1 buyuk menu + 1 extra hamburger yedimkaydirigubbakcemile3 bence ayda 1 bile olsa yiyebiliriz, dunde feci pizza cekti onu evde kendim yaptim, daha saglikli olsun diye....

Ben ayda bir pizza yiyorum dışarıda canım çok çekiyor. Bir de lahmacuna dayanamıyorum. Hamur işlerine çok düştüm. Başka birşey istemiyor canım.

EVRİŞ, ben de duymuştum. zaten ne yiyelim desek bi kusru çıkıyor. ben de pek yememeye çalışıyorum tavuk. hatta yumurta alırken de organik almaya çalışıyorum, 3 misli daha pahalı oluyor ama üzerinde "antibiyotiksiz tavuklardan" diye yazıyor. et balık tavuk arasında en az tavuktan tiksinmiştim onu da pek tavsiye etmiyorlar. mecbur balık yiyeceğiz. oysa o kadar çok severdim ki balığı. neden oluyor böyle anlamıyorum. ne garip şeymiş şu hormonlar.

Antibiyotiksiz tavuklardan yumurta, ilk defa duyuyorum. Bizim buralarda yok. İyice bir araştırayım bakayım.

bunların hiçbir doğru değil ama halk arasında hep söylenir arkadaşlar. inanmak isteyen inanır, elbette tuttuğu da oluyordur, sonuçta yüzde 50 gibi büyük bir ihtimal var ortada. mesela ben çirkinleştim, sivilcelendim çok fena, doktor normal dedi ve ilaç da kullanamıyorum. belk de 9 ay böyle olacak. dert etmiyorum yeter ki bebeğim sağlıklı olsun. bu durumda benim kızım olmalı. ama serbest beta hcg değerime göre de oğlum olacak çıkıyor. bakalım tıp mı galip gelecek hurafeler mi?

AFTABRU serbest bhcg ne demek ilk defa duydum. ikili test sonucunda mı çıkıyor yoksa ayrıca bhcg testi mi yaptırıyorsun.

günaydın arkadaşlar.. bende soda içerek rahatlıyorum.midemdeki ekşime beni mahvediyo.bide şişkinlik haricinde başka sorunum yok benimde..hepimize allah kolaylık versin

Dün canım soda istedi, zararlı olup olmadığı kafama takılmıştı. Demek içebilirmişiz.Ben markete gidiyom :içelim:

günaydın kızlar
mercimekim battaniyen hayırlı olsun inşallah bebeğini içine sardığın günlerde gelir
aftabru bu seferki bebeğin inatçı bence.sağlıklı olarak dünyaya gelecek inşallah
kıalar hepimizin acı hatıraları var.mesela benim için bu bebek mucize.
ben ilk yıl bebek istemedim. .............

Helincim yaşadıklarını okurken gözlerim doldu, Allah bebeğinize kavuştursun bir daha o günleri yaşatmasın. Benim de 2 düşüğüm var 8 haftalık. Eşimde varikosel vardı ama bana da yumurtalık rezervinde azalma var tüp bebek yapalım dediler. Varikosel ameliyatından sonra hamile kaldım. Allah nasip ettikten sonra, "OL" demesiyle olduruyor.

Aftabru sana da çok geçmiş olsun, bilmeden ne risklerin içine dalıp çıkıyoruz. Aman bundan sonra dikkatli ol. Allah bebeğine ve eşine bağışlasın seni.

petrik
inşallah en kısa zamanda ablanada allah bebek nasip eder canım.
allah isteyen herkese nasip etsin kimseyi mahrum bırakmasın

X