2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

herkese slmlar.biz tekrar kontrole 26 sında gidicez.cok sabırsızlanıyorum,nasıl dayanıcam bilmiyorum :) !biz gittiğimizde 10+5 olmuş olucak o zaman ikili tarama yaptırabilirmiyiz bilgisi olan varmı? 11 ile 14 haftalar diyolar ama.doktorum gerçi ense kalınlığını ölçücez dedi.bu arada rahatsız arkadaslara geçmiş olsun diyorum.hiç kafanıza takmayın hep güzel anları düşünün bebişinizle oldğunuzu falan.ve bol bol dua edin.herşey hayırlısı olsun sizin içi.bizimde tüp bebek ti cok zor safalardan geçtik hiç umudumuz yoktu ama şimdi mucizemiz bizimle ve inşl bizi hiç yanlız bırakmıcak.allah herkese hayırlısıyla kucağımıza almayı ve büyütmeyi nasip etsin....

aftabru çok sevindim. Darısı başımıza. Demek bebek yeterince büyüse de vajinal daha iyi sonuç veriyor ha? Şaşırdım. Bu hafta çarşamba gidiyorum ben de. 9+1 olacağım. Çok heyecanlıyım şimdiden..

keops 2 gün arayla usg ye girmenin bence bebeğine bir zararı olmaz. Bebeğe şu anda en çok doppler usg (kalp atışı sesi dinletmek) zarar verirmiş. Gelişmekte olan organlara (organ gelişimi tamamlanmadıysa) aşırı ısı yüklemesi olurmuş, ve organ gelişimi ve bundan etkilenebilirmiş. Bilgin olsun. Kalp atışını görmekle yetinmemiz gerekirmiş.

Bu arada aynen ben de senin gibi 1 haftadan sonra direkt kurmaya başlıyorum. Allahtan lekelenmeden dolayı her hafta gel, demişti doktorum da, her hafta görüyorum bebişimi. Ama çok korkuyorum, ya bu hafta gittiğimde bir terslikle karşılaşırsam diye. Sonra da kendi kendime telkinlerde bulunup duruyorum.

selam kızlar ilk başlarda bir liste vardı zannedersem şimdi güncellenmiyormu yoksa liste iptalmi edildi göremedigim için sordum
benimde bu günlerde iştahım açıldı sanki ilk başlarda iştahsızdım hatta 3 lilo vermiştim şimdi sık sık acıkır oldum sabaha karşı uyandım karnım zil çalıyor ama o saattede birşeyler yenmezki uyumaya çalıştım ama nafile gözümün önüne pilavlar kornişon turşular geliyor yok olmadı kalktım 1 bardak su içtim yattım kendime hakim olmam gerek zaten kiloluyum kilo almak istemiyorum ilk 5 ay nasıl olucak bende bilmiyorum buarada sanki günler geçmek bilmiyor hergün kaç haftalık olduk diye takvime bakıyorum ama sadece 9+2 günlük olmuşum kendime başka ugraşlar bulmam gerek

Selam kızlar,
Bugün evde yalnızım ve mide bulantılarımı unutmak için kendime uğraşlar bulmaya çalışıyorum. Doktorumun verdiği diyet listesini inceledim. Yaklaşık 2000 kalorilik bir liste. Kilolu olan hamileler bu listeyi kullanmalıymış. Normal kiloda ya da zayıf olanlar buna 300 ila 500 kalori eklemeliymiş:

Kahvaltı:
-1 su bardağı süt ( az yağlı veya kalsiyumdan zenginleştirilmiş)
- 1 kibrit kutusu peynir ya da 1 haşlanmış yumurta
- 2 ince dilim ekmek
- Domates, salatalık, biber (mevsiminde)
- Bitki çayı (şekersiz veya az şekerli) ya da taze sıkılmış meyve suyu
- 1 yemek kaşığı pekmez

Ara:
1 adet meyve
Öğle:-
- 1 porsiyon etli sebze yemeği (3 köfte kadar et)
- 1 porsiyon kurubaklagil yemeği
- 1 porsiyon pilav (tercihen bulgur) veya makarna
- 1 ince dilim ekmek ya da 1 kase çorba
- 1/2 kase yoğurt
- 1 porsiyon meyve (1 elma, 1/2 muz, 3 kayısı vb)

Ara:
1 porsiyon meyve
1 su bardağı süt veya 1 kase sütlü tatlı

Akşam:

-1 kase çorba
-2 köfte kadar ızgara et
-1 porsiyon sebze yemeği (4 kaşık)
-1 porsiyon pilav/makarna
-1 ince dilim ekmek
-1/2 kase yoğurt
-1 kase salata
-1 porsiyon meyve

Gece:
1 su bardağı süt veya 3/4 su bardağı yoğurt (az yağlı)[/COLOR]

Liste böyle. Sizi bilmem ama bana fazla bile geldi. Ne yesem midemi kaldırıyor zatenkafamçokkarıştı

Son düzenleme:
kızlar ben de sık sık acıkıorum.acıkmak gibi de deil sanki karnımda bir boşluk var ve onu devamlı doldurmam gerek.galiba çok kilo alacağım ben. yememin üstünden 1 buçuk saat geçtikten sonra yeni bir açlık dalgası başlıor. sizler nasılsınız

kızlar ben de sık sık acıkıorum.acıkmak gibi de deil sanki karnımda bir boşluk var ve onu devamlı doldurmam gerek.galiba çok kilo alacağım ben. yememin üstünden 1 buçuk saat geçtikten sonra yeni bir açlık dalgası başlıor. sizler nasılsınız

Ben midemdeki duruma bir isim koyamıyorum bazen. Bulantı gibi, açlık gibi, gaz gibikafamçokkarıştı Sanki yemekten kalkıyorum, yarım saat sonra midem kazınıyor, saatlerce aç kalmışım gibi. Ama gaz da oluyor midemde. Acayip bir durum işte:1no2:

ben de bi çare bulamıorum.kendimi zaptedemiorum işin komiği çoğu yemeğün kokusu midemi kaldırdığı halde ben kendime yiecek bulmakta zorlanmıorum.2 kilo aldım ve her gün 300 gr fazla kalkıorum

Son düzenleme:
kızlar bugün midem çok bulanıyo
aslında 10.hafta bittiğiden bu yana bazen hafif midem bulanıyordu. şimdi12.haftaya girdim uzun zamandır yok gibiydi mide bulantısı ama bugün çok kötü bulanmaya başladı,bir de felekat bir başağrısı var. sizlerde de başağrısı oluyor mu
sabah hatta kustum normalde kusmam öğürme olurdu ama bugün midem kendini yeniden gösterdi

burko diyet listesi koyman iyi olmuş sağol sen o kadar süt içebiliyomusun ben en fazla günde bir bardak içebiliyorum da acaba çokmu az

kızlar ben bunları yesem heralde 100 kilo olurum.bir de kim hazırlıcak her öğün bu yemekleri :KK43: ben biraz önce karar verdim :) artık çok çok dikkatli besleneceğim.süt yoğurt elma peynir portakal ağırlıklı.son 3 ay da izmirde olucam zaten o zaman da bol bol sebze balık meyve yerim.burda sebze şansım yok et ve pilav var sadece kusasım gelio artık görmek istemiorum.kuzenim 7 kilo aldı hamileliğinde 3800 bebek doğurdu.hastaneden çıkıp eve geldiğinde tartılmış kilosu eskisi gibi hehehe o da sadece süt ürünleri ve meyve balık yierek beslenmiş.artık öle yapmaya çalışacağım

merhaba kızlar, ben 2008 annesiyim,
ben 50 kilo hamile kaldım 80 kilo doğum yaptım,
ve istediğim herşeyi yedim, şuan kızım 5 aylık ve ben 52 kiloyum,
yani kiloyu cok kafaya takmayın ne canınız istiyorsa yiyin, özellikle pekmez,tahin,balık,ceviz,kaju,siyah kuru üzüm,birde su içemiyosanız bile bol bol meyyve suyu erik suyu,genelde yeşil elma meyva olarak bunları tüketmekten kacınmayın, şimdiden hepinize sağlıklı güzel bir doğum diliyorum,Kızı olacaklara ecem kadar güzel bir kız diliyorum,erkek olacaklarada eceme değecek kadar yakışıklı bir erkek bebek diliyorum,tabi önce sağlık,

tesekkürler canım.inşl allah bizimde kucağımıza almamızı nasip eder.sen 2008 ağustos mu?

gözünaydın canım ben 10+0 iken gitmiştim doktora ve ellerini oynatıyordu doktorum çok oynak olacak bu dedi.senin bebeği daha net görmüşsündür daha büyük ve vajinal bakmış
bende karnım büyümüyo diye sinir oluyordum sabahları dümdüz
peki bebeğinin gün ve haftası ne çıktı
benim şu an en son ultrasona göre 11+1 sanırım yakınız ama benim sat 28 ekim yalnız 4 gün öndeyim

şuan 11+2 yim ölçüme göre. ama sata göre 10+0. ölçümlerin hassasiyetinden +/- 2 gün oynama ihtimali çok yüksek. ama herhalukarda benim 1 hafta erken döllendiğim muhakkak gibi görünüyor. erken döllenen de bi sen bi de ben varız galiba. doktor da şaşırdı 8 gün farketmesine ben de. belki de karından bakılınca geç döllenmiş gibi çıkıyordur çoğunun. çünkü benim karından bakınca bebek 32 mm çıkmıştı. o görüntü hiiiiç net değildi ama.

Selam kızlar,
Bugün evde yalnızım ve mide bulantılarımı unutmak için kendime uğraşlar bulmaya çalışıyorum. Doktorumun verdiği diyet listesini inceledim. Yaklaşık 2000 kalorilik bir liste. Kilolu olan hamileler bu listeyi kullanmalıymış. Normal kiloda ya da zayıf olanlar buna 300 ila 500 kalori eklemeliymiş:

Kahvaltı:
-1 su bardağı süt ( az yağlı veya kalsiyumdan zenginleştirilmiş)
- 1 kibrit kutusu peynir ya da 1 haşlanmış yumurta
- 2 ince dilim ekmek
- Domates, salatalık, biber (mevsiminde)
- Bitki çayı (şekersiz veya az şekerli) ya da taze sıkılmış meyve suyu
- 1 yemek kaşığı pekmez

Ara:
1 adet meyve
Öğle:-
- 1 porsiyon etli sebze yemeği (3 köfte kadar et)
- 1 porsiyon kurubaklagil yemeği
- 1 porsiyon pilav (tercihen bulgur) veya makarna
- 1 ince dilim ekmek ya da 1 kase çorba
- 1/2 kase yoğurt
- 1 porsiyon meyve (1 elma, 1/2 muz, 3 kayısı vb)

Ara:
1 porsiyon meyve
1 su bardağı süt veya 1 kase sütlü tatlı

Akşam:

-1 kase çorba
-2 köfte kadar ızgara et
-1 porsiyon sebze yemeği (4 kaşık)
-1 porsiyon pilav/makarna
-1 ince dilim ekmek
-1/2 kase yoğurt
-1 kase salata
-1 porsiyon meyve

Gece:
1 su bardağı süt veya 3/4 su bardağı yoğurt (az yağlı)[/COLOR]

Liste böyle. Sizi bilmem ama bana fazla bile geldi. Ne yesem midemi kaldırıyor zatenkafamçokkarıştı

maaşallah... bu nasıl diyet listesi ayol. bu yediklerini toplasan 2000 kaloriyi geçersin canım. bence bu zayıflara göre yapılmış olmalı. ben eğer ekmek yemişsem pilav ya da makarna yemiyorum. hele de günde iki öğün pilav ya da makarna normalde bile yenmezken..... yani aslında çok hoş, keşke doğru olsa. ben bunların 2000 i çoktan geçtiği kanısındayım.

Arkadaşlar diyette bitki çayı denmiş ama hamilelikte bitki çaylarının içilmemesi gerektiğini söylemişti doktorum, en azından "sallama" diye tabir edilen poşet çayların. Tabi belki kimi bitkinin kaynatılarak içilmesinin bir sakıncası olmayabilir ama yine de bir araştırın derim.

Ayrıca köyde sağlıklı koşullarda büyümüş tavuk haricinde şehirlerde satılan tavukların çabuk büyümesi için hormon aldığı ve hatta hastalanmamaları, daha dirençli olmaları için tavuklara antibiyotik veridiği gerekçesiyle özellikle hamilelerin hamilelik süresince tavuk yememesi gerektiği yine bir doktorun beyanatıdır ki, aman dikkat derim. Çünkü o tavuklarla birlikte aynı antibiyotikleri siz de vücudunuza almış oluyorsunuz ve bu da insanın bağışıklık sistemini hasara uğratıyor. Bir de tabi her tavuğa farklı farklı antibiyotikler verildiği düşünüldüğünde fazlasıyla farklı antibiyotik tavukla birlikte vücuda girmiş oluyor ki, insan sağlığının hiçe sayılmasından başka bir şey değildir bu.

Önemli konular bunlar. Herkese iyi hafta sonları...

Merhaba.
Bende Allah kısmet ederse hayırlısıyla 2009 annesi olucam:)Şu an dr. umun hesaplamasına göre 9+1 im.SAT a göreyse 10+2 galiba neyse 1 haftalık bu oynama normaldir herhalde.
Ben acayip yiyorum kendimi tutamıyorum ne kadar dikkat etsemde olmuyo bide işyerinde öğle yemeklerini yememiz 3 ü buluyo o yüzden kahvaltıdan sonraki ara öğünde ben homini gırtlak paso meyve yiyorum.2 hafta önce 63 tüm şimdi noldum bilmiyorum Allah yardımcımız olsun.

:) açım hep açım . bir de ben hep normalden daha zayıf bir bayandım.ama kan testlerime göre demir fazlam bile var biraz.zayıfmışım ama ii beslenmişim hep.acaba ondan mı diorum kilom farketti hemen çünkü göbeğim de çıktı benim.kilo deil baya gergin ve dışarı çıkık.armut tipli vücudum var ve kilo aldım mı sadece basenim şişer göbeğim hiç olmadı tersine içine göçüktü. yani bu şişlik ve üstüme binen 3 kilo neyin nesi. bilen var mı.vücut ödem yapar mı bu zamanlar da.ayrıca kabızlık çekiorum çok. şimdi makarna yapasım var gidip yapıcam :) sade makarna çok severim. ecenaz yazmış 30 kilo almış ve vermiş hehehe birden motive olup yemeye devam ediorum yani

kızlar çoktandır yoktum özledim valla sizi dün doktora gittim 8+3 olmusum doktorum artk görüşmeleri bir aya çıkardı kan ve idrar testi yaptı şubat ayında da ikili test yapılcakmış bu ikili test gene kan alınarak mı yapılıyor son gittiğimde kan alacak damar bulamadılar çok ince ve derindeymiş elimin üstünden aldılar çok acıdı... şuana kadar 1 kg almışım ne kadar dikkat edersem edeyim neden kg alıyorum bilmiyorum çokta yemiyorum yaaa acayip takılıyorum bu kğ olayına ...

X