2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

ben de 48-48.5 gibi hamile kaldım.şimdi tam 50 yim. ve kızlar bu kilo yemekten deil ya.karnım 4 aylık benim de.özellikle geceleri daha da büyüorum. 5 aylığa kadar çıkıo hehehe.yani pirinç boyundaki bebeğin şişliği olmaz bu.galiba hamiellik biz de gaz yaptı :::):).):) kabızlık sorunum var gibi yok gibi düzenli deilim. gebelik pantalonu giymeye utanma canım ben 4. haftadan beri giyiorum.34 beden kot giyerken düğmem kapanmamaya başladı. sadece göbek kısmında şişme olduğundan otururken bacak bacak üstüne atarken sıkışmaya başlamıştı.likralı 38 beden hamile pantalonu aldım.kuşlar gibi rahatım :) bu şişme böle ilerlerse napıcaz . allahtan yaza gelio en şiş kısım bol bol elbise giyeriz :)

şöyle bu aylarda alıp uzun süre giyebileceğimiz ürünler var mıdır acaba.bu hafta sonu bulamadım ben.2 tane penye aldım sadece.pantolonun içinde patlayacak gibi oluyorum.en rahatı düşük belli etekler oluyor.ayy bi de dayanamayıp bebişimi battaniye aldım.almayayım diyorum ama nereye kadar...

bitanem olmazmı var tabıkı hamiş pantolonları var lastık ayarlı kademelı yanı ama ben normaldede şişmandım şimdi gıtsem 4 aylık sanırlar dıye gıtmıyorum pantolonlarımın fermuarlkarını yarıya kadar açık üzerine uzun bluzler tercih edıyorum ümraniyede dolu be gülüm neredesinki sen

valla ben de takmıyorum hiç umrumda değil alacağım kilolar.2 hafta önce 55 kiloydum şimdi bilmiyorumsırnaşık şey

bitanem 55 kiloyumu takıyosun kafana ya bnm gıbı olsam çıldırırdın sanırım galıba :1shok: ben 73 kiloyumdelikafadulden:kızgın:senağlama:1no2:benneyaptımki ya ümranıyeye yakın kimse yokmu bu formda ya kendım gıbı arkadaşım olsun istiyorum dudullu sarıgazı umranıye ne bılım ya senağlama

kızlar ben baya bi afet bölgesindeimm :) sormayı unuttum ya size.en önemlisi buydu. folic acid kullandım 3 ay hamile kaldım hala kullanıorum.kaç mg kullanıosunuz. arttırılıo muu

canım sanırım aynıyız 8+5 bnm senın ay ben gıdıcem 14 de bakalım cok merak edıyorum bayada oldu gıtmeyelıde en son 5 mm dı bebişim hihoyyytŞeniz:CüvCüv:

evet aynıyız.1 gün var o da farketmez herhalde.benim dr.13 haftalıkken gel dedi.yani şubat 6.amaaaaaaaaaaa ben gidicem arada heheheheh.dr.a sürpriz yapıcam dayanamadım geldim, bebişimi göster bana diycem.kötükedihüso

kızlar ben baya bi afet bölgesindeimm :) sormayı unuttum ya size.en önemlisi buydu. folic acid kullandım 3 ay hamile kaldım hala kullanıorum.kaç mg kullanıosunuz. arttırılıo muu

ben 8+4 üm ve günde 3 tane alıyorum.böle devam etmemi söledi benim dr.cum.:CüvCüv:

bitanem 55 kiloyumu takıyosun kafana ya bnm gıbı olsam çıldırırdın sanırım galıba :1shok: ben 73 kiloyumdelikafadulden:kızgın:senağlama:1no2:benneyaptımki ya ümranıyeye yakın kimse yokmu bu formda ya kendım gıbı arkadaşım olsun istiyorum dudullu sarıgazı umranıye ne bılım ya senağlama

Ben hamile kalmadan once 59 falandim simdi61-62 arasi gidip geliyo gaza gorekaydirigubbakcemile3..Benimde 4 aylik gibi ama dediginiz pantolonlardan bende alayim, haftasonu alacaktim, utandim bende daha simdiden alinirmi diye, ama rahat herseyden onemli:CüvCüv:

400mg gunde yeterli ama diger vitaminlerle ve demirle kombine bir vitamin kullan derim

bitanem olmazmı var tabıkı hamiş pantolonları var lastık ayarlı kademelı yanı ama ben normaldede şişmandım şimdi gıtsem 4 aylık sanırlar dıye gıtmıyorum pantolonlarımın fermuarlkarını yarıya kadar açık üzerine uzun bluzler tercih edıyorum ümraniyede dolu be gülüm neredesinki sen

comely ümraniye demişsin bnde ümraniyedeyim yakınmıyız yoksa:uhm:

Hamile kadınların günde 400-800 mikrogram folik asit alması gereklidir.

Nelerde bulunur ?
Pek çok besin maddesi folik asit içerir. Bunlar:

Portakal,mandalina, greyfurt gibi narenciye
Kavun, karpuz
Fasülye
Brokoli ve ıspanak gibi yeşil sebzeler
Fındık
Karaciğerdir
Günümüzde marketlerde satılan bazı gıda maddeleri folik asit açısından zenginleştirilmiştir. Folik asit gereksinimi ayrıca multivitamin preparatları olan ilaçlar yolu ile de alınabilir. Bazı besin maddelerinin folik asit içeriği şöyledir.

Besin Posiyon Folat (mcg)
Portakal suyu 1 Bardak 82
Ispanak 1 porsiyon 131
Kuşkonmaz 1 porsiyon 131
Mercimek 1 porsiyon 179
Fasülye 1 porsiyon 141
Ekmek (beyaz) 1 dilim 20

(alintidir)

merhaba arkadaşlar,
okumaktan yazmaya fırsat bulamıyorum. artık evde internete girmemeye çalışıyorum. işyerinde de fırsat olmuyor. öğle paydosunda okudum biraz biraz. aramızdan ayrılan olmuş, SALMAN cım çooook üzüldüm. ama çoğumuz yaşadık ve atlattık, allah sana da sabır versin. bundan sonra inşallah gönlüne göre olsun. bir daha hamile kalırsan da lütfen bize de haber et. ANGELEYES geçmiş olsun. nasıl bir trafik kazası bu? inşallah en kısa sürede iyileşirsin ve bebeğine bir zararı dokunmaz. haberdar et bizi.
herkes kilodan ve bulantılardan söz etmiş.aynı dert bende de var. bulantılarım çok fena. varsın olsun. 10 haftada 2 kilo almışım. kilom fazla değildi allahtan. hatta çok kişi zayıf bulurdu. o yüzden kiloyu da pek dert etmiyorum. ben en büyük derdim su içememek. keşke su için de kapsül yapsalar da günde bir tane hap yutup ihtiyacımı karşılasam. inanın bir bardak bile içmek istemiyorum. millet 3lt içiyormuş günde. çok imreniyorum.

3lt mi
cok fazla
en iisi gunde 2lt icmek
ben zaten sabahtan oglene kadar kusucam die korkudan icemiorum ogleden sonrada 2-3 bardak ancak iciorum

su gebelikte çok önemliymiş kanamam olduğu dönemlerde doktorum düşüğe en iyi ilacın bol su olduğunu söylemişti her kontrolde de suyu bol içmemin önemini vurgular bana günde 15-20 bardak iç diyor
bol su için kızlar kesenin suyu için düşüğü engellemek için asla susuz kalmamamız gerekmiş

ESRAKO, geçmiş olsun, istirahat vermiş doktor. kendine ve bebişine çok iyi bak. valla tam evde uzanıp film izlemelik bir hava var. bol bol film alıp izle. ya da bir dizinin tüm sezonlarını topla hergün 10 bölüm izle. vakit nasıl geçti anlamazsın. kafanı da dağıtmış olursun. ben ilk hamileliğimde raporluydum da sinema otoritesi olmuştum. izlemediğim film kalmamıştı. progesteron hapı almaman belki de iyi olmuş, o hap insanı allak bullak yapıyor. sarhoşmuşsun gibi.

merhaba arkadaşlar,
okumaktan yazmaya fırsat bulamıyorum. artık evde internete girmemeye çalışıyorum. işyerinde de fırsat olmuyor. öğle paydosunda okudum biraz biraz. aramızdan ayrılan olmuş, SALMAN cım çooook üzüldüm. ama çoğumuz yaşadık ve atlattık, allah sana da sabır versin. bundan sonra inşallah gönlüne göre olsun. bir daha hamile kalırsan da lütfen bize de haber et. ANGELEYES geçmiş olsun. nasıl bir trafik kazası bu? inşallah en kısa sürede iyileşirsin ve bebeğine bir zararı dokunmaz. haberdar et bizi.
herkes kilodan ve bulantılardan söz etmiş.aynı dert bende de var. bulantılarım çok fena. varsın olsun. 10 haftada 2 kilo almışım. kilom fazla değildi allahtan. hatta çok kişi zayıf bulurdu. o yüzden kiloyu da pek dert etmiyorum. ben en büyük derdim su içememek. keşke su için de kapsül yapsalar da günde bir tane hap yutup ihtiyacımı karşılasam. inanın bir bardak bile içmek istemiyorum. millet 3lt içiyormuş günde. çok imreniyorum.

aynen canım al benden de o kadar.sabah öğle akşam sadece folik asit hapımı alırken içebiliyorum o kadar.su içmek kabusum oldu.oldum olası içemedim zaten.acayip vicdan azabı duyuyorum. ama olmuyor işte:1no2:

ben daha kullanmıorum.kan testi yaptırdım.4 aya kadar gerek yokmuş.ama 3-4 ay sonra tekrar baktırıcam izmire gelince

ben suyu çok severdim ama şimdi ne mümkün midem kakıyo ilacımı hala içmedim kara kara onu düşünüyom of ya günde 1 olsa folic plus olmasmıydı ilaç içmek iğrenç bişi helede suyu çok sevrken içememk

X