2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben oğlan uyurken yanında durma zorunluluğu hissediyorum emdikten sonra kusuyor çünkü, yan yatırıyorum, o uyanıkken de bi şekil ilgilenmek gerekiyor... yani 7/24 bakım / gözetim halindeyiz...

mutlaka yan yatırın bebişleri, kusarlarsa ciğerlerine kaçmasın kusmuk, Allah korusun...

yaydaş esrakom bunalıma girmişsinama geçmiş di mi? yaylarda bi depresiflik mi oluyor ne ? neyse herkes iyi olsun inş..

selam kızlar..
girip girip hep aynı şeyi yazıyorum ama başağrılarım kabak tadı verdi artık..çok korkuyorum aklıma kötü kötü şeyler geliyo sürekli..pzt.gidip bi mr çektircez nedir ne değildir diye..umarım kötü bişi çıkmaz..
benim stresim Rüzgar'a da yansıyo haliyle...bikaç gündür uyumakta zorlanıyo..konuşa konuşa uyutuyoorum..rahatlatıyorum öle..bi düzelsem artık çok iiyi olcak..sizlerin sohbetini kaçırıyorum..hepinizi öpüyorum..
Pinky..Burko..Maviş...gözünüz aydın kızlar..yavrularınız birbirinden şeker..allah bağışlasın hepsini..Burko'm biraz zorlu olmuş doğumun ama Busecik için değer..maşallahı var yerim ben onu..

secilcim ya çok geç mis olsun ben ancak okudum bu arada mr cektirdinmi sonucunda birseyçıkmadı umarım epidural etkisimi bu kadar bas agrısı peki bir suru insan oluyor epidural denkmi gelhdi nedir insallah en kisa zamanda geçer

selam kızlar bende çok şükür sonunda tosun paşama kıvançıma kavuştum
31 ağustos günü saat gündüz 3te başlayan karın ağrım akşam iftardan yani saat 8den sonra iyice şiddetlendi saat 11 civarı sancılarımın 10 dakkada bir geldiğini gece buraya girip yazmıştım sancılar iyice şiddetlenince ve kanamam olunca saat 1 gibi hastaneye gittik açılmamın 4 cm olduğunu hemen yatış yapılacağını söylediler ve sancı odasına gönderdiler saat başı yapılan muayneler sonucu açılmamın güzel gittiğini fakat bebeğin kilosunu karnımdaki yağ fazlalığından dolayı net alamadıklarını ve biliyorsunuzki şekerli içinde bebişim 4500 kgye düştü içini boşaltınca.yani sizin anlayacağınız hem normal hemde sezeryan doğum yaptım diye sayıyorum listeyede bu şekilde yazılırsa sevinirim şuan bende bebişte çok sağlıklı durumdayız sadece meme ucum olmadığından dolayı emme problemi yaşıyoruz ben sağıp veriyorum memeyi. bebişimin fotosunu eklemek istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
pinky ve burkomda bebişlerine kavuşmuş onları ve bebişlerini öpüyorum

dilekcimm gozun aydın olsun yaa massallah tosuna resmine bayıldım bos yere sancı niye çektirdilersana yahu orasını anlamadım
neyse sagsalimkavustun bitti dertler sekerinni çıkmamasınada ayrıca sevinim sen sekerine bakıyormusun ben ilk haftalar baktım su araunuttum bıraktım yine bakayım yarın sabah

bizim kızın saçları dökülüyor. dökülmesini bekliyorduk zaten. hatta ben saçlı doğunca çok şaşırdım. şimdi çok komik görünüyor. alnı iyice açıldı. aynı erkek bebek gibi oldu. görenler hep erkek sanıyor. sonra pembe kıyafetini ya da pembe bodisini görünce "ayy pardon kızmış" diyorlar. saçların hepsi dökülse de biran önce dazlak kalsa kızım. ben çok seviyorum dazlak bebekleri.

ay bizim saclar hiç dokulmeye baslamadı daha nazan upuzun duruyorlaraynısekilde
x
bu arada emzirme yastıgın e bebekten mi aldın bizimkide oyle ustunde elyaflar çıkmaya basladı mahalledeki terziye kumas diktirdim iki tane fermuarlı hem kılıf degistiriyorum hijyen acısından ç ocgun yuzug ozu degiyor çunuku hemde elyafları gormuyorum daha guzel oldu boyle sende yaptırabilirsin kullanıslı oluyor

Pinky.. Maviş.. Allah analı babalı buyutsun.. Allah nazarlardan saklasın evlatlarınızı.. gözünüz aydın arkadaslarım.

Kayınvalıdemlerden gelıyorus.. memede uyuyo yerıne yatırdım mı uyanan.. ve bunu neredeyse tum aksam tekrarlayan oglumu babannesi yarım saat okudu, nazar dualarıyla oksadı.. Kuzey kucagında kadının bır uyudu.. hala beton gıbı uyuyor.. annenin-babanın bıle nazarı degıyor, bunu cok soylemıslerdı.. babannemizin de bu yonlerı cok kuvvetlı kadıncagızın,gozumun onunde defalarca oldu bu durum.. babannesı okumaya basladı mı Kuzey kuş gıbı hafıfleyıp uyuyor.. ellerınden optum kadıncagızın. Allah razı olsun ondan.

Doktorumuz gaz ılacı verdı.. ama ben bu gaz ılacını cozemedım; sankı Kuzey e ılacı verdıgımde cocugum daha bır huzursuz oluyor, ya da agır gelıyor.. ya da bana oyle gelıyor.. anlamıs degılım, ki cok onerılen, tavsıye edılen bır ılac.. cogu cocukta da olumlu sonuclar vermıs.. ılacın adı COLINOX.. kullanan varsa bana ızlenımlerını aktarırsa sevınecegım.. bır hafta sonra yıne doktora gıdecegım, doktora da danısmak ıstıyorum bu durumu.

bu ilacı hiç duymadın evrim sab ve nurse harveys en çok kullanılan ve dtuyulan ilaclar birde zinco oniks falan var bunu ciden duymadım yenimi çıkmıs acabaa

bazı gaz ilacları bagırsakalrı fazla calıstırıp daha rahatsızlık yaratabiliyor bazı ilacların ilk aylardan sonra verilmesi gerekiyor belki yenidogana fazal agır geğlen bir ilac sizinkide rahatsiz ettigini farketti isen verme derim ben

düngece kizim okadadr güzel uyuduki massallah diyorum yanı. Saat 9 11 nöbetine dikti beni hep gezinmek yada emmek istedi.sonrasinda babasi uyuttu.11.5da bi uyudu gece 3e kadar.3de emdi 3.5da uyudu emerken.6.5a kadar yine uyudu.süper bi uyku cektim yani.ama simdi kakasini yapmaya calisiyo galibaki uyudugu halde uykusunda ikiniyo ayaklarini karnina dogru cekiyo.kiyamiyorum kuzuma.

ayynenn bizimde ksabaha karsılarımız aynen bu sekil oluyor saat 5 gibi baslıyor ikinmaya uykusunda yarım saat falan ıkınıyor aglamıyor yavrum sonra aglamaya baslıyor kakasını yapamassa dr dedi kasları daha kuvvetli degil ıkınması ondan dedi zamanla tdaha iyi yapacak dedi hersey zamanla bekliyoruz yine uç aylık olmasını ozaman epey bir rahatlayacak oda bizde sanırım

Süt içtim korka korka. Umarım gaz yapmaz.

Şimdi ben anlamıyorum, dünyanın çayını kahvesini içiyorum. Hatta geçen gün hem çay hem kahve hem de kola içtimaynı gün ve Doruk osura osura uyudu. Şmdikafein geçmiyor da, gaz yapan madde mi geçiyor? Nedir yani,biri bunu açıklasın bana!

Ayrıca taze fasulye bana da gaz yaptı. Kendi kendime gaz yaptım, komik oldu.

Doruk rezeneye alışmaya başladı. Sadece rezene verdiğim öğünde beni fazla emmiyor, ona üzülüyorum ama, günde 1 defa 8-10 kaşık rezene sayesinde çatır çatır !!! Devamını getirmek istemedim dostlar :)

Protein ve kalsiyumdan zengn beslenmeliymişiz. Ama gene bu ikisini karıştırmamak gerekiyor. Dikkat!
ben sut içmeye cesaret edemedim daha dr cikolata yiyimmi dedim yeme katkı maddesi var rahatzsız edyebilir dedi içimden oldu canım dedim yiyorum valla hamile iken yiyemedim zaten katkı maddesi olan yiycekleri yemeyeceksen paket biskuvi vs hiçmi agzımıza surmiycez abartı bence bu kadarıda

bugunde cıktım 1 saat yuruyus pusetle. ece uyudu ilk basta sonra eve donus yoluna uyandı bakmaya ve yalanmaya basladı yalancı memeyi verdim biraz kesti siteye girdik basladı ciyaklamaya.. neyseki eve gelene kadar sustu. evdede doyurdum yıkadım uyuttum pesindende ben yıkandım o sızınca ..ilk defa o uyurken evde yanlz yıkandım alelacele yani.. neyse anca oturdum pc basına
ya geçen gun bende bunu dusundum pervin evde yanlız kalınca annem bayarmdan sonra gidecek çunku evi yakın bana bes dk mesafede ama bizde yatılı kalmasına gerek yok artık kadıncagızı azad edeceğim ama banyo falanyapamam sanırkım uyanıp aglamaya baslarsa islak islak banyodan nası firlarımn diye dusuynudm giremem banyoya heralde girersemnde heyecan içnide olur aksamalrı banyo yaparım diyorum bende nasıl cesaret etin sen

herkese selam hiç fırsat bulupta giremiyorum artık.yahu gecem gunduzum oldu bebişime hzmet etmekten asosyal oldum maalesef.bir de ustune yok emmedi yok cıkarsdı v.s gibi konularda aglamalarım oluyor.depresyona girer gibiyim.
annemler yanımda geceleri bir turlu duzene girmedik.

bebişim uykuya dalma zorlugu cekiyor sanırım bir de ustune gaz problemimiz var.napıcam lutfen yardımmmmmmm
dr.umuz bitkisel bi şurup verdi.rezenemi kullansam bebegime...:çok üzgünüm:

canmım benim aynı hisler içindeydim neler neler yasadım hatta ece kucagımdta iken camdan bakarken surdan atlasam nolur falan diye bile anlık aklımdan geçirdigim korkunç saniyeler oldu sonra ne diyorum neyapıyorum ben falan dedim allah korudu olyle korkunç hisleyr anlarki o lohusa sendromu allaa sukrur bir ay tamamlanırken resmen kendime geldim çok iyiyim simdi ece uyursa çok iyiyim gun içinde uykusuz huysuzgunu ise yorgunum ama mutluyum umarım sende en kısa zamanda atlatırsın emin ol uzun surmuyor bu ruh hali xhersey yoluna rayına giriyor su yolunu buluyor derler ya o misal ya sabır canım

kizlar sizin bebeklerin yüzü nasil.sivilce varmı sızdede.kizimin cok kötü oldu ya.kafaderisine kadar sicramis.uyudugu zaman nerdeyse yüzünde hıc bise kalmiyo.ama nezamanki ikiniyo ellerıyle yüzünü sikistirıyo.hepsi pörtlüyo bianda.eldiven olmasa hic düsünemiyorum halı ne olur.doktora gidince bi sorucam belki krem verir

aynennn uykusunda azalayır kucaklanmaya basladıgın anda artıyor birgun azalıyor birgun artıyor dr normal demis hepimizin dr ları normal demis kafa yormaya gerek yok uzulmeyede bende çok uzuluyordum yaralı bereli gibi duruyordu ama anrtık takmıyroum bir yok oluyor bir beliriyor yakında hepsi gececk uç aylık olcaz falan filann
BAŞ ÇEVRESİ

sizin bebişlerinizin baş çevresi kaç dı dogdugunda bizim kafamız biraz buyukmuş. 1 aysonra gelişimine bakalım dedi. zaten eşim in ailesinde hafif buyuk baş olma durumu var dedim. bakalım dedi. bizimki 36 sizinkiler kaç?bu bir sorun teşkil edermi?

benim ogulum 35 cm dogmustu ece hanım 35,5 dogdu daha koca kafa bir ay sonunda 37 cm olmus dr a dedim biraz koca kafayız galiba dedim evet dedi guldu yani herhangi bir sorun vs varmıs gibi davranmadı hiç allah alla ya senin dr ne kastetti acaba

kızlar oğlum gece ateşlendi : (( uyurken inliyordu yavrum
hastanede getirdik hemen evde 37,8 ölçmüştüm meğer 38,5 muş ateşi iyiki telaşlanıp getirmişiz, kanında mikrop çıktı antibiyotik tedavisi görecek 7 gün... gece hastanede kaldık tedbir için bu gecede burdayız
doktor eviniz çokmu kalabalık nerden kaptı bu mikrobu dedi, kalabalık ortamda olmaması gerekiyor bebeğin ... oğlum 2 aylık olana kadar misafir kabuletmicem yetişkinleri hiç etkilemeyen mikroplar yenidoğanı çok etkiliyor
üzüntüden harap oldum çok moralsizim
sakın bebeğinizi kimsenin kucağına vermeyin ellerinden bile kimseye öptürmeyin hemen hastalık kapıyorlar :KK43:((

nesrincim çok geçmis olsun yaaa bizim ece de mikrop kaptı kakasında belirlendi bizde ilac kulandık on gun bugun bitti ilac kakasına bakıldıtemizlenmis amip oldu nerden nası bulastı bilmioyruz bizde uzulme çok artüıkolan olmus ama elletme pek kimseye

tokayı resim cekmek için taktım hemen çıkardım tabiki:)))

Son düzenleme:
kabus gibi iki günden sonra merhaba kızlar
dün aylık kontrolümüz vardı aşımızı olduk dra gittik kilo boy falan gelişimi gayet iyi dedi
ama kontrol anında dr kalbinde üfürüm olduğunu elki geçebilecegini ama eko çekilmesinin iyi olacağını söyledi özel hastanedeydik çocuk kardiyologuna gitmemiz gerekiyodu sadece üniv ve doğumevinde vsarmış doğumevindeki drlara güvenemediğin için üniv düşündük normalde 1 aydsan önce mümkün değilde muayene olmamız ama arkadaşın tanığı prof sayesinde muayene olduk.dr hafif bir üfürüm olduğunu ama zamanla yok olacağını söyledi neyse eko falan çektirdik bebeklerde 2kalb deliği olduğu birinin hemen kapandığı birinide doğumdan sonra zamanla kaybolduğunu bizimkindede o 2. deliğin küçük kaldığı muhtemelen kapanacağı 2 ay sonra kontrole gitmemizi ve telaşlanacak bişey olmadığını söyledi. 2 ay sonraya randevu aldık içimiz biraz olsun rahatladı. allahımmmmmmmm çok zor kızlar oradaki çocukları görseniz insan kendi derdini unutuyo.rabbim tüm bebeklere acil şifa versin :Saruboceq:

selamlar herkese
gunlerdir giremedim nedenine gelince cumartesyi pazar hepsokaklarda idik ece de yanımızda yollarda arabada emzirip sonra gezmeye devam ettik falan bir sekil hallettik sokakta kalmayı basartdık hersey harikaydi arkadaslar aman ne harika eskisi gibi bulusuyouz falan dediler vveee dun den beri ecehiç uyumoyurr nazarmı simdibu B))))
herkesleri aradım anlattım yani ablamı gorumcemi iste yakın arkadaslar aradı naptınız hafasonu falandedim disardaydık soyle boyle aman aman ne guzel herkes sevnidi nazarmı degdirdik bilmiyorum esim çok inanıyor ben yok canım diyordum bugun bende katılyıorm heralde bunazar olsa gerek ya
ece dun sabah 8 gibi kalktı ggece 12 yekatdar kucakta iki dk on dk uyuklamalar emerken uyuma harici hiçççç uyumadı haniyataga konup bir saat falan olan uykudan bahsediyorum oysa guzelce uyurdu arad bir gun hiç uyumadıagı olurdu ama bugun ve dun bu sekil yani iki gundur boyle dun gece1 e gliyordu uyudu artık uyumaycak diye inanmaya baslamısdım gozlerim ayakta kapanıyordu
huymu deistiriyor kirkina yaklasırken ya bu kalcı olan huysanaparız bilmiyorum anneme anne kalmaz bu boyle dimi deyip duruyorum sabah olsun istemiyorum sibdi yarın sabah heyecan içinde bekliycem yine boylemi olcakdiye of yauyudumu tum gun meme emip uyuyor yada boyle tum gun uyumuyor ortaı olsa biraz emse uyusa biraz uyanık kalsa boyle tum gun gozu acık perisan ediyor insanı

ESRAKO maşallah Ece'ye!! Ne kadar şeker olmuş :) Tıpi oturmuş iyice ! Gerçi daha çok değişirler de...

EVROŞ canını sıkma canım. Bana da demişler zamanında, kalbinde üfürüm var, diye. Bak bana, domuz gibiyim :))))

kızlar ya okuyorumda sizleri herkes süt+mama veriyor sırf süt veren hiç yokmu?
ben hiç mama vermedim bildiğim kadarı ile tazem sırf süt veriyodu
niye herkes mamada veriyo bendemi bi anormallik var anlamadım ya mamada vermek gerekirmi ??

adasım bende mama vermiyorum bir aydır sadece anne sutu ile besleniyor ece ilk ilki hafta dogum kilosuna varamadı ama emip uyuyor doyuyor dr mama evericektiki bir hafta daha deneyelim dedi o arada ben iyibeslendim ve kilo almaya basladı harik çok iyi kilo almıyor ama sınırda alması gerektigi kadtar alıyor obez olmasından zaten korkuyorum dogum kilosu yuksek diye falan o yuzden mamasız gidiyorkuz inasllah hep boyle devam ederiz

selam anneler..bizimki de her gün yeni bir huy çıkarıyo gece ağlama krizlerindeydi.benim baş ağrısı boğaz ağrısı.. babannesine verdim bira uyudum..sonra tekrar kalktı falan ama gece gaz sancısı çok yordu bizi. sap simplex tavsiye etti eczacı arkadaş ve kuzen bakalım ... sabah kustu şimdi uyuyo ne oldu anlamadım . sap simplex kullanan var mı arkadaşlarr...

ben on sene evel oglumdada kullandım simdiece de de kullanıyorum faydasını çok goren duydum biliyorum rahatlıkla kullanabilirsin canım ithal ilac amna heryerde bulunmuyor

merhabalar
ne okumaya ne de yazmaya fırsat bulabiliyorum arkadaşlar, ciddi gaz sancıları yaşadık gecem gündüzüm birbirine girdi. zinco işe yaradı gibi eskisi kadar ağlamıyor. ancak bugünkü kaka rengi sarıdan yeşile dönmüş hafiften ne demek acaba. sadece anne sütü ile besliyorum hep sarı idi kakası şimdi baktım ki yeşil. bilen varsa yazabilir mi?
benden sonra doğum yapsn sağlıkla kucağına bebeklerini alan herkesi tebrik ediyorum. umarım hepiniz iyisinizdir bebişlerle birlikte...

valla benim den9eyimlerime gore yesil kaka usutme vs mikrop hastalık belinrtisi ecenin kakası 15 gunlukken yesile dondu ve sumuksulesti içinde balga var gibi oldu baktırdık kakaya mikrop çıktı ilac kullanıyoruz dun basladı tekrar hardal sarı renge donusmeye ilac bugun biti ama bazı d r lar yesil olabilir diyorlar yani yesil demek illa hastalık demekmi bende bilmiyorum biz en çok sumuksu diye dr a kostuk

selam kızlar
eldiven konusu geçmiş - ben eldivenlerini çıkarmaya kıyamıyorum - tırnaklarını kestim yüzünü çizecek diye korkum yok ancak Ecenin elleri buz kesiyor o eldivenleri çıkrınca - helese banyo sonrası ilk giydirdiğim şey eldivenler sonra bezini bağlayıp giydirmeye başlıyorum - elleri mosmor oluyo buz gibi
Siz nasıl eldivensiz tutuyosunuz ki - sıcak mı sizin bebişlerin elleri - acaba bizde bir sorun mu var ki??

ohoo ben ilk hafta sonunda kestim canancım body ile eldvven tutmuyordu cçunuk kayıp dusuyorsurekli sinir geldi hem heva sıcak falan çıkardıkdı yani
banyo sonrasyı soguk oluyor ama eller usume kıstası degil ense si soguk is usuyor demektir yani elinin sogukguluna takma

ya hıçkırık konusunda - kayınvaldem bebeğin üşüdüğünü gösterdiğini iddia ediyo
ben hastaneyi aradım bebek hemşiresine sordum - doyduğunu gösterdiğini söyledi- gayet normalmiş hıçkırmak bebeğe de zarar vermiyomuş - geçermiş
Ece sürekli hıçkırıyo - her beslenmeden sonra - altını alırken banyo yaparken yani okadar sık hıçkırıyo ki neyle ilgili hıçkırdığını artık takip edemez oldum - helese beslenmeden sonra hıçkırmaya başladığı an kusmaya başlıyo - her hıçkırıkta bir posta çıkartıyo
bizdede doyup midesini genişletmeye çalıştığı söylenir
ilk defa üşüdüğü için hıçkırdığını duydum canım
selam kızlar
eldiven konusu geçmiş - ben eldivenlerini çıkarmaya kıyamıyorum - tırnaklarını kestim yüzünü çizecek diye korkum yok ancak Ecenin elleri buz kesiyor o eldivenleri çıkrınca - helese banyo sonrası ilk giydirdiğim şey eldivenler sonra bezini bağlayıp giydirmeye başlıyorum - elleri mosmor oluyo buz gibi
Siz nasıl eldivensiz tutuyosunuz ki - sıcak mı sizin bebişlerin elleri - acaba bizde bir sorun mu var ki??
bizimkininde elleri buz gibi oluyo tırnaklarını kestim ama genede yüzünü yırtmaya calışıyo o yüzden eldivenleri çok nadir çıkıyo ellerinden
yaaaaaa az önce bebeğimin saçları azalıyor niye acaba gerçekten söylendiği gibi doğum saçları dökülecek yenileri çıkacak mı diye baktım..parça parça saçlar elime geldi..dökülmesin yaaaaaaa...
bizimki dökülüyo simsiyah saçları azaldı aslanımın basının derisi görünüyo
kızlar birde sizin yani kendinizin askılı haldeki rssmlerinize imreniyorum ya. gerçi sizler çokdaaan buyudunuz de. benm başımda annem ve kayınvalidem benm henuz yeni lohusa oldugumu ben üşürsem bebişiminde üşüyecegini savunarak sürekli şal yada yelek ve ayagımda herdaim çorap artı patikleyim. çok sık terliyorum üstümü sıksık değiştiriyorum. 4 adet aldıgım lohusa pijamalarını önceleri fazla bulmuştum ama iyiki o kadar fazla almışım. sıksık değiştiriyorum.

burkom ve mavişim siz nasılsınız.bi de göbekler düştümü???
bizim bugun düşer sanırım..kurumuş artık düşmesi sabah akşam bekliyoruz. gunde 2 defabatikonla silip kurulyoruz.
pinky bende epey bi kalın giyindim lohusa terlese bile üşürmüş ki ben hala tarlesem bile üşüyorum üzerime yelek gibi bişey mutlaka alıyorum
herkese gunaydınn..

valla akşamları topiğe giren aradaşlara nasıl hayranım.. nasıl vakit buluyorsunuz yani eşinizle nasıl vakit geçiriyorsunuz. ben gunduzleri giiryorum foruma akşam bebişi emzirmediğim zaamnalrada hep eşimleyim hormonlartavan durumda özlüyorum çok. üstelik her an aglamaya hazır ve nazrıım yeterki bahane olsun..

nesrincim geçmiş olsun canıım. umarım en kısa zamnda atlatırsınız..

minikim tugbam sende sakın stress yapma süt konusundabiliyosun stress çok ç ok etkili. hep pozitif düşün..

şimdi gelelim başçevresi konusuna ayy saolun kızlar ya doktor aklıma kurt düşürmüştü. bende biliyorum erkek bebkler daha buyuk kafalı olur diye zaten ÇAÇA Ayça nında 36 mış. ogluma kafadaş bulduk...:)alkisalkisalkis

uyurken emzirme konusunda alıyor valla benim oglum hemşire bi kaçuyarı hareketi göstermişti.yanagının altından yani tam gıdısını deilde biraz yanını parmagımla okşuyorum agzını açıyor hemen veriyorum memeyi..şükürler olsun şimdilik sorun yok sizde deneyin.
ve bu meme sızlama işi gerçekden oluyor.

sizin her dakka sızlayan göğüs uçlarınızdır. benm bahsettiğim sızlama ucunda değil.içim içim sızlıyor nasıl anlatsamki..?
kayınvalidem sütün artmasıyla alakalı olduğunu söledi ne kadar doğru bilmiyorum ama benimkilerde sızlıyo
çok sağlıksız besleniyorum
doğru dürüst yemek yapamıyorum anca bi çorba vede aperatif şeyler iftarlık adam aç kalmasın diye..
süt için tek yapabildiğim incir yemek humana içmek..çok korkuyorum sütüme bişi olucak diye
eliff sen nasl yemek yapabiliyorsun??hangi arada acaba gecemi yapsam diyorum en derin uykusu geceleri oluyor..
geçenlerde bi börek yapayım dedim içini hazırladım katıla katıla ağlamaya başladı deliricem sandım sanki çimdik atıyo birileri gelip oğluma ya sabırrrr
aynen bende çok sağlıksız besleniyorum iftar zamanı ben eşimden daha aç oluyorumkorkuyorumda sütüm gitcek diye

kızlar ya okuyorumda sizleri herkes süt+mama veriyor sırf süt veren hiç yokmu?
ben hiç mama vermedim bildiğim kadarı ile tazem sırf süt veriyodu
niye herkes mamada veriyo bendemi bi anormallik var anlamadım ya mamada vermek gerekirmi ??
bende sadece süt veriyorum
ESRAKO maşallah Ece'ye!! Ne kadar şeker olmuş :) Tİpi oturmuş iyice ! Gerçi daha çok değişirler de...

EVROŞ canını sıkma canım. Bana da demişler zamanında, kalbinde üfürüm var, diye. Bak bana, domuz gibiyim :))))

saol canım biraz daha iyiyim bugün şükürler olsun

3k 1m geçmiş olsun canım
esrako maşallah çok tatlı

kızlar ben şubat annesi olacağım inşallah.. siz yeni annesiniz ya biraz tecrübelerinizden faydalanabilir miyiz?
bebişinize ne kadar kıyafet aldınız.. çok alıp pişman olan veya az diye yakınan var mı? sonuçta bebiş sürekli kusacak cicilerini kirletecek. yıkansa kışın hemen kurumaz. korkuyorum kıyafeti az olur diye..

bende şuan:
çıtçıtlı bady-5
zıbın-5
pantolon(pijama altı da denebilir)-8
bady-3
tulum-2
atlet-kilot takımı-5
havlu-1
battaniye-1ince,-2kalın
çorap-5
patik-2
ağız silme bezi-8
el örgüsü yelek-3(ama annem ve kaynanam daha örer)
bere-5
nasıl bunlar yeter mi? bady az gibi geliyo bana. nelerden eksiğim var? aslında kullanmayacağım kadar çok da almak istemiyorum. karar olsun..

Bizim agulamalarımız başladı hemen kameraya çektim çok güzelmiş ya unutmuşum
bu arada sadece bakıp çıkıyorum çünkü tosun paşa turşu dedirtmiyor buraya zar zor bakıyorum vıyaklamalrımız hala bitmedi

Son düzenleme:
bugun su sivilce ve boyundaki kizarikliklar konusunda izmirdeki cocuk uzmani arkadasima mail attim, resimlerini de cekip yolladim,sabah cok moralim bozuldu cunku, boyun daki kizariklik artmis, yuzdeki sivilcelerde kafaderisine kadar artmisti:KK43:(bana normal oldugunu, yeni dogan aknesi denilen fizyolojik bir durum oldugunu ve tedavi gerekmeden ve iz birakmadan kisa zamanda kendiligiden gececegini soyledi..boyundaki kizarikliginda tahrise bagli olabilecegini, kusma, terleme v.s. temizlik ve kuru birakma onerdi..ayrica kendi doktorumuzu da aradim, bir krem verdi antibiyotikli enfeksiyon riskine karsi, cunku sari sari akiyor dedim, sabah temizlerken mendilde..simdi ona da basladim, insallah duzelir..cok cirkinlesti yavrum, ondan ote hadi yuzdeki sivilceleri gectim boynuna baktikca icim gidiyor ya cani aciyorsa diye:KK43:(

persembe gunu ayrica randevumuz var doktorumuzda, insallah azalir o zamana, krem ise yarar..cok uzuluyorum, bana uzulme sutun kesilir dedi doktor arkadasim, ama elimde degil ki:KK43:(

buarada bugun emerken resmen krize girdik emdi emdi sonra sut azalip gelmeyince, ortaligi yikti sanki etinden et kopariyorlar,ama nasil bi aglama benle mucadele memeyle mucadele, mamayi hazirlzyip biberonu tiktik ses yok, 2sn onlugunu duzeltmek icin biberonu cikardim onda bile ortaligi yikti beyimiz..neymis agzindan lokmasi alinmismis , obur benim oglum obur, acliga saniye tahammul yok...ve cok inat bir cocuk, yandim ki ne yandim, bence yavas yavas karakteri belli ediyorlar..aslan burcu +yukselende aslan veletin...

monologumu burda sonlandiriken, hepimize bol sutlu, az gazsiz, bol uykulu geceler dilerim..ben biraz uyuyup enerji topliyim gece mesaisine...

sanırım ilk defa günü ben açıyorum bu yüzden herkese GÜNAYDIN ben sabah 6 da uyandım daha doğrusu oğlum tarafından uyandırıldım 3 gündür 6 uyanıyor vede çok neşeli oluyo sallıyorum emziriorum uyumuyor daha yeni uyudu bende hemen biraz evi topladım çayımı içene kadar takılıyım burda sonra bende uyumaya gidecem sanırım artık 6 da kalkacağız huy haline getirdik 3 gündür allahtan geceleri 2 kere yada 1 kere uyanıoyerimseniben

kızlar günaydın
ya ben çok yoğunum sizlere bakıyorumda çok rahat girebiliyorsunuz gelen giden derken akşam oluveriyor günler nsl geçiyor anlamadım şimdi pek giremem topiğe belki ama ilerki zamanlarda inş. girerim
geçmişe hiç bakamadım
bebişim ve benden bahsedeyim biraz ben epey bi toparladım kendimi gerçi evde kayınvalidem ve annem var saolsunlar ikiside bütün işlerimi görüyor ben daha çok bebekle ilgileniyorum bebişimde çok şükür iyi sütüm geliyor ama bebişim meme ucum olmadığından ememiyor sağarak veriyorum sütümü.günde bir kerede mama vermek zorunda kalıyorum bazen arada yetersiz kalıyor sütüm.ayaklarım ilk 4-5 gün felaket şişlerdi hiç inmeyecekler sandım fakat dünden beri ayaklarıma inanamıyorum bunlar benimmi anam kürdan gibi geliyor gözüme o şişlerden sonra. birde kaşıntım var bacaklarımda ellerimde doktora sordum normal dedi eller ve ayaklardaki hatta vücuttaki şişler azaldıkça kan dolaşımın artıyor kaşıntın
olabilir dedi inş. fırsat buldukça ilerki günlerde paylaşımlara katılacağım yeğenlerimin hepsini öpüyorum

Günaydın bende kaç gündür giremedim çünkü mide bulantısından hasta oldum.Acile gittik sütüm kaçtı ve bunların hepsi kötü beslendiğimden oldu...O yüzden dikkatli olun.2 kez mama verdik bebişe ama allahtan düzelttik.Sürekli bişeyler atıştırıyorum.Lütfen dikkat edin.Bunun dışında pazartesi 40mız çıktı ve ben ertesi günü adet oldum.Yani süt korumaycak:)Eşimle hafta sonları görüşürüyoruz artık daha 1 hafta bekleyeceğiz:)Gaz sancılarımız devam ediyor nursa harveysi kullanıyorum geceleri iyi ama gündüz ve iftar zamanı kuduruyyor

X