2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

aaaaaaaabende az önce eşimi arayıp marul almasını söyledim minikim tugbam sütyapar yazınca.. eeeee yemicezmi şimdi. ama inek misali yeşil yiyip süt üretiyoruz diye düşünmüştüm...:roflol:
Valla öle inek misaliyiz.bence cok takilmayin ya,enson suda gaz yapar dicekler.buzamana kadar marulun gaz yaptigini duymadım.hem doktorlar taze sebze meyve yiyin demıyolarmi.valla anacim bide gaz yapar ben sorumlu olmiyım.:)) siz ıyı düsünüp yiyin yınede :) düngeceede yatmadan önce yedim.bugün kizımda hıc aglama olmadı aksine uyuyor kac saattır

herkese selam uzun bir ara oldu ama ya hayır söyle ya sus cümlesine uymak istedim, ne yazsam hem kendimoralimi hem sizin moralinizi bozacaktı... benzer şeyler hep yaşananlar oğluşla alışmaya çalışıyoruz birbirimize... çok da özledim sizleri... burko, pinkim, maviş üçlüsü :) diğer doğum yapanlar ve aşağı yukarı aynı tarihlere geldiği için takibimden çıkmak zorunda kalan mercimekim... herkesin gözü aydın olsun... doğum hikayemi yazmayacağım, zira ne yazsam oturup ağlayasım gelecek eminim buna, hiç istemediğim şeyler oldu, neyse unutmaya çalışıyorum... psikolojimi hala daha tamdüzeltebilmiş değilim... tabi ki bebiş tüm sıkıntılara değiyor... sizinkilerle benzer süreçler yaşıyoruz bebişlerleilgili olarak... bugün de doğumda bile çekmediğim tarzda bir acı (bir basur kabızlık sorunu) yaşadım ki banyoda ruhumu teslim edecektim az daha, inledim resmen acıdan ağrıdan... şükür o da geçti..

gaz yapmayacağını düşünürsek gaz yapmaz bence, ama gaz yapacak diye düşünürsek gaz yapar :p nasıl ama ? bu da benim teorim...

büyük konuşmamk gerk..ben hep uluorta ezirenler için derdim çok ayıp ya yokmu başka yer böle açık yerde emziriyolar..valla gözüm hiç bişi görmüyo acıkınca...o doıysun yeterki..hele dün hastande haşatımız çıktı ..nasıl acıktı..bi ara parmağını nasıl kaptı deli gibi emmye başladı içim gitti....kendime telkin ediyorum bebğim var süte ihtiyacı var..çok korkuyorum sütüm gider diye...

petrik, tuana geçmiş olsun bebişlerinize...
tuana bir arkadaşımdan da garanti olsun diye tekrar topuk kanı aldılar, endişe edecek birşey olduğunu sanmam ama takip etmekte fayda var tabi, ben de ağladım topuktan kan alınırken, ağlamayan yoktur sanırım trajik bir an ne de olsa :S

Kızlar merhaba,

Kaç zamandır girip okuyup birşey yazmaya fırsat bulamadan çıkmak zorunda kalıyorum. Geçmişten vs bihaberim, geçmişi okumaya kalkarsam iki kelam edemeden kaçmak durumunda kalıyorum. Dilerim, herkesler iyidir.

Bizim dün 40ımız çıktı :)) Öyle adetleri pek bilmem ama etraftan duyduklarımla kızımı dualarla banyo yaptırdık. Suyuna 40 tane taş (burada doğumda gelen çiçeklerin dibindeki taşlar çok yardımcı oldu, iyiki atmamışım zemuszemus), yeşil yapraklar, altın koyduk. Seramoniyi dışarı çıkamadan tamamladık. Hava çok kötüydü, babamız eve geldikten sonra Defne derin uykulara dalmıştı.. kıyamadım kızıma, kırk uçurmasını da başka bir gün temsilen yaparız dedik..

gypsym geçmiş olsun göğüsleri dağıtmışsın bir ara :KK43:
didom özledim kız seni... nevamı öp benim için ayağının minnak parmağından :)

wc ye gitmeye banyoa bile vakit yok babamız da çok geç geliyor bu ara işleri çok, ses de edemiyorum...
ama babadan da bi alınası hıncım var niyeyse, hormonlara bağlıyorum... adam ne yapsa kızıyorum, bazen de kendi kendime kuruyorum, öyle bir zamana geldi ki doğum, babamız yanımıza pek uğrayamadı bu ara ve bu canımı sıkıyor sanırım... bebişi günde 10 dakika görüyor görmüyor, neyse bir süre daha işler böyle sonra düzelir sanırım... az daha beklemem gerek...

tuana canim cok gecmis olsun.doktorlara güven ciddi bise olsa sana cok dikkat etmen gerektigini falan sölerlerdi.3güne kaynarmıs üzülme canim.topuk kanı icinde sikma canini,hersey yoluna girer.

bıurko sen de alt takımlar dağıldı yazmışsın ama toparlar inşallah... dert etme sakın, normal doğurmuşsun çok tebrik ederim hem seni hem de ota moka sezaryen diye saldırmayan doktorunu tebrik ederim... benim de nazan gbi çok içimde kaldı normal doğum olmamış olması... topiğin geneline baktım da kendisi sezaryen isteyen ve zorunlu sezaryen olanlar harici sanki bir kısmımız dr.ların isabetsiz kararları karşsısında son anda sezaryene döndü gibigeliyor. Çünkü gerçekten sayı çok fazla. Neyse kendi isteyene hiçbir sözüm yok ama ben epey direndim, olmadı olmadı :KK43: ama hak var hukuk var gereksiz yere sezaryene aldılarsa eğer hakkım helal değil... (ben gerekli olduğuna kanaat etmedim çünkü, ama dr.gerekli dedi, risk alamam dedi, ben alırım dedim, onlar almadı) gerçekten gerekliyse de diyecek bir sözüm yok... bu da Allah'tan...

sibelciğim uykuda zaten refleks olarak dığduğundan beri gülüyor ki eminim senin kız da gülüyordur.şu son günlerde ise neva dışardan bir uyarana gülümsüyor ama kahkaha değilhenüz.ben de nazan gibi sabırsılıkla bekliyorum.zaten uyaranlara iyice tepki vermeye başladıkları zaman bakımları daha kolay olacak bence

Bebeklerin uyurkenki tebessümleri bağırsaklarında dolaşan gazdan olurmuş diye duydum.. Ne kadar doğru bilemem tabii ki :ecrin_bebek:

merhabalar
ne okumaya ne de yazmaya fırsat bulabiliyorum arkadaşlar, ciddi gaz sancıları yaşadık gecem gündüzüm birbirine girdi. zinco işe yaradı gibi eskisi kadar ağlamıyor. ancak bugünkü kaka rengi sarıdan yeşile dönmüş hafiften ne demek acaba. sadece anne sütü ile besliyorum hep sarı idi kakası şimdi baktım ki yeşil. bilen varsa yazabilir mi?
benden sonra doğum yapsn sağlıkla kucağına bebeklerini alan herkesi tebrik ediyorum. umarım hepiniz iyisinizdir bebişlerle birlikte...
Geçmiş olsun.. Bizde de kaka bir ara hep yeşildi. Şimdi sapsarı. Yeşil olmasını çok takmıştım.. internetten yaptığım araştırmalarda çeşitli olasılıklardan söz edilmişti. Biri fazla yemesinden (hazımsızlık çekerse kakası da yeşil olabilirmiş), diğeri annenin yediklerindendi. Bazı yerlerde de zaman zaman olur şeklinde yazmışlardı. Büyüklere göre üşütmeden.. Ben hangisi olduğuna karar veremedim..

selam kızlar
eldiven konusu geçmiş - ben eldivenlerini çıkarmaya kıyamıyorum - tırnaklarını kestim yüzünü çizecek diye korkum yok ancak Ecenin elleri buz kesiyor o eldivenleri çıkrınca - helese banyo sonrası ilk giydirdiğim şey eldivenler sonra bezini bağlayıp giydirmeye başlıyorum - elleri mosmor oluyo buz gibi
Siz nasıl eldivensiz tutuyosunuz ki - sıcak mı sizin bebişlerin elleri - acaba bizde bir sorun mu var ki??

Bebeklerin üşüdüğü ensesinden ve vücudundan anlaşılırmış Canan. Ellleri, ayakları, burnu gibi vücudun en uç noktalarına bakmak yanıltabilirmiş. Ben ara ara vücut ısısını ölçüyorum psikopata bağlayıp :roflol:

slm kısar..umarım herkes iidir..bebişlerinde keyfi yerindedir inşallah...biz hiç ii değiliz...3 gün önce kayınvalidem farketti tuananın sağ omuzunda şişlik var kemik gibi dr görütürdük köprücük kemiği kıkmış..dr mühim diil dedi ortapedide aynı şeyi söledi..saralım dedi gerk yok ama saralım yinede dedi..ben o sıra dışarı çıktım işlem yapmak için bi geldim bebğimi sarmalaışlar ben koptum tabi hıçkıra hıçkaıra drlar beni teselli ediyo hiçbişiyi yk önemli diil bu biz ölesine sardık 2-3 gün dursun kendiliğpinden kaynar zaten bu dedi...of ama bi görseniz kıyamam..zati ben 1 hafta önce farkettim sağ kolu kullanıyo ama sol daha aktif yaw dedim benim kısda babası gibi solak olcak galiba solu çok kullanıyo..ddemek bundanmış..normal doğumda olurmuş böle vakalr...bugünde tlf geldi sağlık bakanlığından topuk kanı için değer biraz yüksek çıktı dedi hemşire gerisi yok eşim aldı tlf..hepsi üst üste..sağlıkocağına gittik tekrar kan vardik...önemli bişi yok tedbir amaçlı bu dedi hemşire ama mide bulandıryo bunlar..tabi kan alınırken ben bakamıyom cnm yavrum bu kaçıncı kan alınışş..babsı tuttu o bi yandan ağlıyo hemşire bile ağladı..emzirme odasın geçtim emzirtmek için of nasıl içini çekiyo titriyo hem emziriyom hem ağlıyom allahım son olsun bunlar inşallah sağlıkla büyüsün inşallh...cümlemizinki inşallah...çok zor ya...kan alınırken ben bakamdım eşim diyo gözlerimin içine bakıyo elimi sıkı sıkı tutuyo dedi..
Geçmiş olsun Tuana.. Omzu kaynayacaktır, sakın aksi bir şeyi aklına getirme.. Sütünü de etkilemesin.. Kan sonuçlarınız da iyi çıkacaktır.. Allah herşeyin hayırlısını versin..
herkese selam uzun bir ara oldu ama ya hayır söyle ya sus cümlesine uymak istedim, ne yazsam hem kendimoralimi hem sizin moralinizi bozacaktı... benzer şeyler hep yaşananlar oğluşla alışmaya çalışıyoruz birbirimize... çok da özledim sizleri... burko, pinkim, maviş üçlüsü :) diğer doğum yapanlar ve aşağı yukarı aynı tarihlere geldiği için takibimden çıkmak zorunda kalan mercimekim... herkesin gözü aydın olsun... doğum hikayemi yazmayacağım, zira ne yazsam oturup ağlayasım gelecek eminim buna, hiç istemediğim şeyler oldu, neyse unutmaya çalışıyorum... psikolojimi hala daha tamdüzeltebilmiş değilim... tabi ki bebiş tüm sıkıntılara değiyor... sizinkilerle benzer süreçler yaşıyoruz bebişlerleilgili olarak... bugün de doğumda bile çekmediğim tarzda bir acı (bir basur kabızlık sorunu) yaşadım ki banyoda ruhumu teslim edecektim az daha, inledim resmen acıdan ağrıdan... şükür o da geçti..

Depresif durumlar hepimizde oldu sanırım. Şiddeti ve sıklığı kişiden kişiye değişse de.. Kabızlık bende de hala sorun.. Çok canım yanıyor.. Resmen normal doğum yapanlar gibi nefesimi alıp tutuyorum wc seanslarında..

MUCIZE hosgeldin canim ozlettin kendini..insalllah en kisa zamanda tamamen atlatirsin tum sikintilarini..

teşekkür ederim noraacım, teona da maşallah :)
ebruska tek elleyim alıntı yapamadım :) korse mi kabızlık yaptı acaba sıkıp sıkıp??? çıkardım attım korsyi bugün... göbek sarkık ve çatlak mafoldumben

mucizeee, epruuuu hoşgeldiniz, çok özledik siziiii...

MELEK canım çk geçmiş olsun. Kan alınırken mümkünse odada kalmayın kızlar, yanınızda birini götürün, o kalsın. Sütünüzü etkiler, aman diyeyim...

GAZ konusunda... Valla pek kasmıyorum, nohut, barbunya olduğunda az yiyorum. Bir de rezene içiriyoruz Doruk'a akşamları 8 -10 kaşık. Çok şükür, ciddi bir problemimiz yok. Gene de oluyor, ne yapsak olacak, yapacak bir şey yok... Yavrum gaz sıkıntısı çekerken ne yapacağımı şaşırıyorum ama, protein tüketmek açısından da kuru baklagil tüketmek lazım. Sonra taze sebze meyve tüketmek lazım... Eee napalım, ekmek - pilav mı yiyeceğiz? Her şey gaz! Biraz deneme - yanılma yöntemi, biraz psikolocik, biraz da allaha havale etme yöntemi diyorum. MUCıZEME katılıyorum.

Hoş Geldiniz, 3Karanlik1Mucize.
Son Ziyaretiniz: 09-08-2009 Saat 19:57

vay beee anı olsun diye copy paste yaptım... o gün hamileydim de :) son günmüş, ertesi gün gittik doğuma...
işte 9u gecesi başlamıştı sancılar....

az sonra senden yiyecem taze :) gaz yapmazsın de mi bana :) ben de seni özledim be yavruş... Doruk'a da maşallah, o nasıl saçtır öyle, ay yerim yerim onu... :) eldiven tak akşamları yolmasın saçları kıyamam ona...

Konuyu Toplam 14 Kullanıcı okuyor. (13 Kayıtlı kullanıcı ve 1 Misafir)
3Karanlik1Mucize, aftabru+, aslıcım, burko+, Ebruska+, eftelya66+, gypsyesra+, jenny_sh+, minik_kelebek+, nicole78, norraa+, tuana3434+, tuanamevsim

maşallah :)

kızlar ya okuyorumda sizleri herkes süt+mama veriyor sırf süt veren hiç yokmu?
ben hiç mama vermedim bildiğim kadarı ile tazem sırf süt veriyodu
niye herkes mamada veriyo bendemi bi anormallik var anlamadım ya mamada vermek gerekirmi ??
Ben ilk gün emziremedim diye hastaneden verdiler. Azalta azalta kullandım. Şimdi neredeyse sıfıra düşürdük mamayı
eldiven takan anneler

geçenlerde minnoşumun tırnaklarını kestim uyurkene aldım kucağıma pıt pıt kestim bide törpüledim köşeleri ay çok zevkliymiş kesmeyen var ise yok 40 çıkmadan kesilmez vs gibi zırvaları dinlemeyin ve tırnaklarını kesin eldivenden kurtarın bebişleri Allahım emerken bi eliyle alttan memeyi kavrıyo diğer eliylede göğüsümü tuttuğum parmağı tutuyor emzirmek daha bir zevkli hale geliyor...
Ben tıkır tıkır kestim bugün vallahi. Birine sorsam belki kesme derdi. Kestim, içimi rahatlattım çünkü resmen uzun, manikürlü tırnaklarla doğdu kuzum
burkom ya bide şu linki verseydin doğum hikayelerinin olduğu bulamıyorum :KK43:(
http://www.kadinlarkulubu.com/agustos-anneleri/298190-2009-agustos-annelerinin-dogum-hikayeleri.html

kızlar birde sizin yani kendinizin askılı haldeki rssmlerinize imreniyorum ya. gerçi sizler çokdaaan buyudunuz de. benm başımda annem ve kayınvalidem benm henuz yeni lohusa oldugumu ben üşürsem bebişiminde üşüyecegini savunarak sürekli şal yada yelek ve ayagımda herdaim çorap artı patikleyim. çok sık terliyorum üstümü sıksık değiştiriyorum. 4 adet aldıgım lohusa pijamalarını önceleri fazla bulmuştum ama iyiki o kadar fazla almışım. sıksık değiştiriyorum.

burkom ve mavişim siz nasılsınız.bi de göbekler düştümü???
bizim bugun düşer sanırım..kurumuş artık düşmesi sabah akşam bekliyoruz. gunde 2 defabatikonla silip kurulyoruz.
Bizimki düşmedi ve iltihaplanma riski var dedi bugün doktor. Ben alkol kullanıyordum. Batikona mı dönsem ki? Nasıl kuruluyorsun?
ya hıçkırık konusunda - kayınvaldem bebeğin üşüdüğünü gösterdiğini iddia ediyo
ben hastaneyi aradım bebek hemşiresine sordum - doyduğunu gösterdiğini söyledi- gayet normalmiş hıçkırmak bebeğe de zarar vermiyomuş - geçermiş
Ece sürekli hıçkırıyo - her beslenmeden sonra - altını alırken banyo yaparken yani okadar sık hıçkırıyo ki neyle ilgili hıçkırdığını artık takip edemez oldum - helese beslenmeden sonra hıçkırmaya başladığı an kusmaya başlıyo - her hıçkırıkta bir posta çıkartıyo
Buse de çok hıçkırıyor. Karnımda da öyleydi zaten. Gazdan olurmuş ve gayet normalmiş. Boşver kaynanayı
bıurko sen de alt takımlar dağıldı yazmışsın ama toparlar inşallah... dert etme sakın, normal doğurmuşsun çok tebrik ederim hem seni hem de ota moka sezaryen diye saldırmayan doktorunu tebrik ederim... benim de nazan gbi çok içimde kaldı normal doğum olmamış olması... topiğin geneline baktım da kendisi sezaryen isteyen ve zorunlu sezaryen olanlar harici sanki bir kısmımız dr.ların isabetsiz kararları karşsısında son anda sezaryene döndü gibigeliyor. Çünkü gerçekten sayı çok fazla. Neyse kendi isteyene hiçbir sözüm yok ama ben epey direndim, olmadı olmadı :KK43: ama hak var hukuk var gereksiz yere sezaryene aldılarsa eğer hakkım helal değil... (ben gerekli olduğuna kanaat etmedim çünkü, ama dr.gerekli dedi, risk alamam dedi, ben alırım dedim, onlar almadı) gerçekten gerekliyse de diyecek bir sözüm yok... bu da Allah'tan...

Ben zaten hastaneyi her koşulda normal doğumu sen kabul ettiğin sürece yaptırıyorlar diye seçmiştim. İyi de yapmışım. %99 doktor o ortamda vazgeçerdi

Ben zaten hastaneyi her koşulda normal doğumu sen kabul ettiğin sürece yaptırıyorlar diye seçmiştim. İyi de yapmışım. %99 doktor o ortamda vazgeçerdi

%99u da kıcık :) iyi etmişsin burkocum... biz %100 kararı anneye bırakan bir yer bulamadık doğrusu...

slm kısar..umarım herkes iidir..bebişlerinde keyfi yerindedir inşallah...biz hiç ii değiliz...3 gün önce kayınvalidem farketti tuananın sağ omuzunda şişlik var kemik gibi dr görütürdük köprücük kemiği kıkmış..dr mühim diil dedi ortapedide aynı şeyi söledi..saralım dedi gerk yok ama saralım yinede dedi..ben o sıra dışarı çıktım işlem yapmak için bi geldim bebğimi sarmalaışlar ben koptum tabi hıçkıra hıçkaıra drlar beni teselli ediyo hiçbişiyi yk önemli diil bu biz ölesine sardık 2-3 gün dursun kendiliğpinden kaynar zaten bu dedi...of ama bi görseniz kıyamam..zati ben 1 hafta önce farkettim sağ kolu kullanıyo ama sol daha aktif yaw dedim benim kısda babası gibi solak olcak galiba solu çok kullanıyo..ddemek bundanmış..normal doğumda olurmuş böle vakalr...bugünde tlf geldi sağlık bakanlığından topuk kanı için değer biraz yüksek çıktı dedi hemşire gerisi yok eşim aldı tlf..hepsi üst üste..sağlıkocağına gittik tekrar kan vardik...önemli bişi yok tedbir amaçlı bu dedi hemşire ama mide bulandıryo bunlar..tabi kan alınırken ben bakamıyom cnm yavrum bu kaçıncı kan alınışş..babsı tuttu o bi yandan ağlıyo hemşire bile ağladı..emzirme odasın geçtim emzirtmek için of nasıl içini çekiyo titriyo hem emziriyom hem ağlıyom allahım son olsun bunlar inşallah sağlıkla büyüsün inşallh...cümlemizinki inşallah...çok zor ya...kan alınırken ben bakamdım eşim diyo gözlerimin içine bakıyo elimi sıkı sıkı tutuyo dedi..

cnm benim kızımında sağ omzunda kırık dedikleri şeyi bende yaşadım çocuk doktoru kırık dedi film falan çekildi acile götürdük oradaki doktorda kırık dedi sonra ortopedi uzmanı gördü bu kaynama dokusu dedi bebklerde olur 1 yada 2 aya kadar geçer şimdi bayağı bir kayboldu yani korkmayın birşey olmaz dedi. Topuk kanı inş. temiz çıkar bende çok kötü olmuştum alındığında kan... çok geçmiş olsun...

çok geçmiş olsun cnm...

X